PDA

View Full Version : Киста



NightGuardian
08-04-2008, 08:20
Забелязах ,че krem4eto е писала , че има киста!

Тъй като найменованиято на тази "болест" ли как е там ми звучи доста плашеща...

Ще моля да ми обясните , какво представлява и пречи ли нещо на секса... :oops:

girl_in_black
08-04-2008, 08:26
Аз имам кисти и на двата яйчника.На единия се наложи операция, за другия пия противозачатъчни таблетки-те пречат на кистата да расте и да се образуват нови.Кистите сами по себе си не са опасни опасно е ако се разкъсат.не пречат на секса(защо ли имам чувството, че единственото, което ви интересува е дали дадено нещо ще ви попречи да правите секс)

princesa_viki
08-04-2008, 08:39
И аз имам киста,до сега не са ме оперирали,но никога не се знае.Има различни видове кисти.Доколкото знам те изсушават яйчника/яйчниците.Ако тя стане над 7 см се налага операция.

sky_l
08-04-2008, 09:27
А от какво се получава и с какво вреди,ако се "разкъса" какво може да стане ?

shugi
08-04-2008, 09:27
Понеже не съм на ясно с темата бихте ли ми казали как се установява наличието на киста,смисъл някакви симптоми или нещо такова :)

girl_in_black
08-04-2008, 09:30
Ако се разкъса се получава кръвоизлив.При мен кистите се установиха при преглед на ехограф, защото имах силни болки, но доколкото знам има доста жени с кисти, които нямат никакви оплаквания и проблеми,че даже и не знаят дали имат киста. А от какво точно се получават-така и не разбрах със сигурност.

TheLittleAngel
08-04-2008, 10:05
А от какво се получава и с какво вреди,ако се "разкъса" какво може да стане ?

I az ne sym mnogo zapoznata s tozi problem no eto kakvo namerih po vyprosa:

Най-често срещаното заболяване при яйчниците е кистата, която се наблюдава при всяка втора жена. Най-общо казано тя представлява образувание, съдържащо течност. Този мехур нараства, подхранван от кръвоносните съдове.
Възможно е да се завърти, като по този начин се спира достъпът на хранителни вещества, в следствие на което се появяват силни болки в корема, повръщане и др.

Различават се функционални и органични кисти. Първите се причиняват от смущения в мензисния цикъл. Те много често изчезват след мензис и не са канцерогенни.

Дейността на жлезите с вътрешна секреция се направлява от нервната система. Яйчниците се контролират от хипофизната жлеза. Когато жените са нервни и неспокойни, хипоталамусът, който е много чувствителен на психически смущения, започва да подава грешни импулси към яйчниците. Яйчниковият фоликул не освобождава овоцида, а продължава да се развива, като се пълни с течност. Ако кистата се образува след овулация, освобождаването на двата хормона – естроген и прогестерон продължава.

Функционалната киста не се нуждае от операция. Тя може да се излекува с помощта на медикаменти. Най-често помага приема на прогестерон в големи дози. Противозачатъчните хапчета блокират овулацията. Ако редовно приемате противозачатъчни таблетки, може никога да не се развие киста на яйчника.

Другият вид кисти са органичните. Те са различни по произход и е задължително да бъдат оперирани, защото има опасност да дегенерират в рак. При нарастване притискат пикочния мехур или червата, което може да причини тежки усложнения, дори вътрешни кръвоизливи.

Кистите се откриват при гинекологичен преглед чрез ехографско наблюдение. Ако имате смущения в мензисния цикъл и дифузна болка ниско в корема (а може да е силна и едностранна), се обърнете към лекуващия лекар.

Nadqvam se da sym pomognala s tazi informaciq, koqto namerih.

rozova_lady
08-04-2008, 10:12
http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=2324
дано да ти помогне това инфо

krem4et0
08-04-2008, 10:21
Имам кисти от 16 годишна (тогава я откриха де). 3 пъти са ми правили пункция, а при последната решихме да пия ОК докато реша да имам деца. Тогава при ражадето( което не е по естествен път при мен) ще ме поизчистят. Моята специално е на тъканите, съединяващи яйчника с тръбите, а не на самаия яйчник. Не ми пречи на нищо. водя си абсолютно нормален полов живот. Сега чакам след 2 седмици да ми мине менструацията и да отида на преглед. Ходя на 3-4 месеца на видеозин, за да я следим. Опасно е, ако стане прекалено голяма и от вътрешното налягане се спука. Иначе не е болка за умиране :)
Откриха ми я след преглед с ехограф. Причината беше, че 3-4 години менструацията ми почти не спираше. Най-много 30-40 дни годишно да съм била беуз менструация. От 12 годишна ходя по гинеколози и все нищо.малка съм била, от хормоните било....а просто явно съм имала кисти, но твърде малки, за да се видят. Бтв. 1 година пиех хапчетата на д-р тошков и за това време не нарасна кистата ми и с 1 мм.
Местя темата т.1

princesa_viki
08-05-2008, 19:00
Ако се разкъса се получава кръвоизлив.При мен кистите се установиха при преглед на ехограф, защото имах силни болки, но доколкото знам има доста жени с кисти, които нямат никакви оплаквания и проблеми,че даже и не знаят дали имат киста. А от какво точно се получават-така и не разбрах със сигурност.
На мен ми каза моята гинеколкожка,че е или от нерви или от Чернобил.

kPuCkA
12-16-2008, 11:44
Аз имам киста на млечната жлеза на лявата гърда.Доста неприятно е.Усеща се една бучка в гърдата.Разбрах, че е киста вчера,когато отидох на ехограф.Предписаха ми лечение с антибиотик и ако до 10 дена не се оправя ще ми я махнат оперативно.

UFOs
12-16-2008, 13:54
Киста по принцип може да имаш почти навсякъде в тялото.Аз лично имах киста на клепача на окото.И не знаех,докато не отидох за очила с диоптер.И лекарката каза,че имам киста.Бодна ме леко с игла и се оправи.. :P

Sladkata___
12-20-2008, 13:30
болеше ли аз също имам киста там и е доста големичка сега ще отида на доктор при някой специалист в софия кажи ми опасно ли е

UFOs
12-20-2008, 14:13
Слагате на един апарат където трябва да облегнеш челото и брадичката.Не знам твоята каква е.Моята не се забелязваше.Та като седнеш на "това" пуска една лампа която свети в окото ти (за да вижда офтамолога по-добре)Усещането е един допир,който въобще не боли.Те няма да те бодът в окото.Въобще не боли.Ще усетиш само студения връх на иглата.Няма нищо страшно.

Sladkata___
12-22-2008, 14:26
доктора каза че имам киста на долния клепач на окото, това опасно ли е ?? не намерих нищо в google затова който знае да ми каже моля ви

UFOs
12-22-2008, 14:56
Премахването му не е опасно,но по принцип може да е.Не съм офтамолог и немога да кажа,но в по горния коментар ти обясних,че въобще не боли ;)

gabi_94
12-26-2008, 18:51
ами аз имам някаква точица, малко топченце на очната линия на долния клепач и като си затворя окото ме боли и ми е гадно, дали е киста? трябва ли да ходя на лекар? :-o

UFOs
12-27-2008, 17:35
Вече за това не мога да ти кажа.Аз даже не знаех,че имам киста.Тя не се усещаше.Отиди на лекар,те знаят най-добре ;)

_cveti_
12-27-2008, 17:48
аз имах киста на гърдата преди 1 година.не ми мина от антибиотиците и трябваше да ме оперират,ама ве4е всичко е ок даже и белег нямам :grin: :grin: :grin:

kPuCkA
12-27-2008, 18:56
аз имах киста на гърдата преди 1 година.не ми мина от антибиотиците и трябваше да ме оперират,ама ве4е всичко е ок даже и белег нямам :grin: :grin: :grin:При мен е същата работа, пих антибиотици, но бучката я има все още, по-малка е но я има.Много ме е страх! В понеделник ще ходя пак на ехограф да ми кажат дали ще ме оперират.

_cveti_
12-27-2008, 19:09
аз имах киста на гърдата преди 1 година.не ми мина от антибиотиците и трябваше да ме оперират,ама ве4е всичко е ок даже и белег нямам :grin: :grin: :grin:При мен е същата работа, пих антибиотици, но бучката я има все още, по-малка е но я има.Много ме е страх! В понеделник ще ходя пак на ехограф да ми кажат дали ще ме оперират.

спокойно даже и да те оперират не е толкова страшно колко звучи.само няма да можеш да носиш сутиен около месец(поне при мен беше месец)

Dinatella
05-23-2012, 18:23
Ако се разкъса се получава кръвоизлив.При мен кистите се установиха при преглед на ехограф, защото имах силни болки, но доколкото знам има доста жени с кисти, които нямат никакви оплаквания и проблеми,че даже и не знаят дали имат киста. А от какво точно се получават-така и не разбрах със сигурност.

Здравейте аз съм на 17 години и днес излезнах от болница , заради киста на яйчниците.... До последно незнаех за съществуването им , въпреки че си ходя редовно на гинеколог .... Оперираха ме по спешност , защото кистата на единия я. се беше спукала , беше пръснала яйчника....Всичко се беше напълнило с кръв и болките бяха нетърпими... Сега съм със зашит яйчник , а другия е почистен .... Казаха ми , че причина за кисти може да е бръсненето , вследствие на което се получават обърнати косъмчета.....Но не мисля че е главна причина. Сега трябва да ги поддържам с Хомеопатия....Някой би ли ми обяснил Какво точно представлява ?
Благодаря предварително

kalpazanka
05-24-2012, 06:59
Как така бръсненето ще ти причини киста на яйчника? Сигурна ли си, че си разбрала правилно и кистата е на яйчника, а не на срамните устни например?

venito_1999
05-30-2012, 15:18
Как и гога се обращат косъмчетата , когато си ги махаш със самобрасначка или когато е с епилатор или кола маска??? Защото знам че е много опасно да имаш косъмчета които растат навътре.

draid
05-30-2012, 22:11
Кистата по своята същност е доброкачествен тумор, обикновено не е опасен за живота, но може да порасне и да причини редица проблеми. В случая ако е на яйчниците, може да не позволи забременяване.

ledenakrasota
05-30-2012, 22:30
Косъмът се обръща и започва да расте навътре. Така си проправя път и се получава едно каналче. :) Моя приятелка беше оперирана от киста на опашката. Причината беше тази. Аз нямам рак или кисти все още и съм голяма щастливка. Друга моя приятелка е буквално задръстена от подобни образования, но това не й пречи да прави секс. Само, ако желае да роди, ще трябва да ги махнат, докато роди и после пак ще й пораснат. :)

kalpazanka
05-31-2012, 06:03
^Поликистоза ли е или кисти? Лечение с медикаменти пробвано ли е?



Хм, ще ви помоля не обяснявайте като на идиот как се получават врастнали косъмчета, ами ми обяснете врастналите косъмчета каква връзка имат с кистата на яйчника. Ей за тва иде реч
Казаха ми , че причина за кисти може да е бръсненето , вследствие на което се получават обърнати косъмчета.....

draid
05-31-2012, 17:18
Косъмът се обръща и започва да расте навътре. Така си проправя път и се получава едно каналче. :) Моя приятелка беше оперирана от киста на опашката. Причината беше тази. Аз нямам рак или кисти все още и съм голяма щастливка. Друга моя приятелка е буквално задръстена от подобни образования, но това не й пречи да прави секс. Само, ако желае да роди, ще трябва да ги махнат, докато роди и после пак ще й пораснат. :)

Нямаш рак или киста.... С киста се живее, от рак се умира. НЕ бъркайте двете понятия.

MannyB
06-07-2012, 21:01
Сестра ми имаше киста няколко пъти. Предложиха и да я оперират, но се оказа, че може и с лекарства. Операцията не е най - доброто решение.. майка ми са я оперирали от киста, за съжаление обаче е продължила да се появява..

rusoto_baby_f
06-08-2012, 02:34
Аз имам Поликистозни яйчници от както се помня..Преди пиех противозачатъчни за регулиране на МЦ..
Ходя често на гинеколог, и казва, че няма от какво да се притеснявам, защото при мен се пукат когато ми дойде МЦ..

ledenakrasota
06-08-2012, 13:41
Нямаш рак или киста.... С киста се живее, от рак се умира. НЕ бъркайте двете понятия.

А ти разбирай правилно за какво се отнася писаното. Аз говоря за себе си. Преди това описвам какво представлява. Не ми казвай какво ми е, защото представа си нямаш за мен...