PDA

View Full Version : Защо трябва да спрем цигарите...



stelenceto1
08-04-2008, 11:45
След като престанете да пушите, усещането Ви за вкус и мирис ще се възстанови след няколко дни.

След като престанете да пушите, дишането Ви отново ще стане равномерно и леко.

След като престанете да пушите, ритъмът Ви на живот отново ще стане редовен, ,
а сънят Ви - наистина ободряващ.

След като престанете да пушите, ще станете по-спокоен и ще си възвърнете забравения вкус към живота:
стресът, чувството за тревожност и раздразнителността, провокирани от отвикването, бързо ще изчезнат (могат да помогнат терапевтични методи) и свързаните с това ползи бързо ще надделеят над неудобствата.

След като престанете да пушите, ще харчите по-малко пари и дори ще направите икономия.
Заделянето настрана на парите, които сте харчили за тютюн, за покупка на нещо, за което отдавна мечтаете, е добра мотивация.

Ефектът от напълняването през периода на отвикване отшумява средно след около три месеца.

След като престанете да пушите, кожата и косата Ви ще възстановят здравия си вид,
освен това пръстите, зъбите и дъхът Ви няма повече да издават вредните Ви навици.

След като престанете да пушите, ще възстановите мястото си в обществото;
появата на все повече зони, в които пушенето е забранено, Ви позволява да водите здравословен и нормален начин на живот, като избягвате постоянните изкушения, свързани с тютюна.

Независимо от възрастта Ви и дали пушите редовно или само от време на време, винаги е подходящ момент да откажете тютюнопушенето,
дори и да трябва да опитате няколко пъти.

Понастоящем съществуват редица ефикасни методи. Преди или след като вземете решение, можете да се обърнете към лекар или асоциация за помощ.

ИНТЕРНЕТ

Какво е вашето мнение?

bogibo
08-04-2008, 12:16
еми разбира се права си , но просто трябва да дойде момента , онзи ден в който като се събудиш и не ти се пали цигара , защото се чувстваш бодър и не искаш да развалиш чувствово . и ако се решиш изкушението ... преодолява се трудничко , но всичко е до психиката ... :(

BlackWings
08-04-2008, 12:55
Това е въпрос на воля според мен ... хубаво би било повече пушачи да се замислят върху написаното .
Въпреки , че не мога да проумея по дяволите , как е възможно човек да е НАЯСНО със това как съсипва организма и здравето си ,какви рискове поема и как няма орган в човешкото тяло на който да не вредят цигарите ,и да ПРОДЪЛЖАВА да се трови по свое желание и да влага средства във своето самоунищожение :shock:

ProstoAz
08-04-2008, 21:35
+ не се задъхваш, когато изкачваш стълбите, не се изморяваш толкова по време на секс, засилват се усещанията...

Определено има само позитиви. :)

Аз лично за пореден път (вече спрях и да ги броя) спирам цигарите. Завинаги едва ли ще успея, но за момента ми е добре така. :)

Insalutary
08-04-2008, 21:55
Цигаите няма да ги откажа просто защото някой ми разправя заучени фрази!
Докато не ти дойде от вътре - да си кажеш не ми се пуши и не престанеш, няма никаква полза!

KadifWerewolf
08-05-2008, 10:44
Нека си изкажа мойто мнение по въпроса..

BurningDesire
08-05-2008, 22:07
Whisskas, по-стабилен довод от това, че като спреш цигарите, ще избегнеш много вероятния белодробен рак, не мога да се сетя да има.
Иначе аз ги спрях преди около месец окончателно, иначе докато все още се опитвах да ги спирам си палех по 1-2 на ден. Но не знам как стана, изведнъж както си ми харесваше да си палкам цигара след цигара, нещо взех да се отвращавам. Сега са ми толкова гадни, че само някой до мен да запали и имам чувството, че ще се задуша.

BlackWings
08-07-2008, 13:45
Whisskas - Глупаво е да повтаряш -" Tова ми е добре , онова ми е добре , пуша много а дишам добре" - на крехката възраст от 16-17-18 и т.н. години - разбира се , още не ти е достатъчно дълъг цигареният опит за да се появят видимите признаци за съсипването на организма ти. Но ти се тровиш малко или много , това не можеш да си изкривиш душата да го отречеш. И с тези оправдания само се самозаблувдаваш и самоуспокояваш че всичко ти е наред .

И да уточня , че не се опитвам да отказвам никого от цигарите - това си е въпрос на личен избор. Както си иска всеки ще се трови . Въобще не ми пука Пенчо и Генчо как си съсипват здравето. Просто не може да ми ръсите глупости насреща че пушенето не било вредно, и на вас не ви влияело , и да викате на черното - бяло , и да ми отричате фактите - защото не са клишета а са ФАКТИ.

Insalutary
08-09-2008, 21:59
Никой не е казал, че написаното не е вярно, но всеки непушач го повтаря до изтъркване. Да, вредно е, да убива! Но да се уточним и как това влияе на непушачите - ние пушим и знаем какви отрови вкарваме в организма си(привикнали сме) докато онзи отсреща дето не е палил цигара през живота си(евала за което) се трови 3 пъти повече от мен защото не е свикнал така.
На мен обаче това ми е навик, както и на много други, придобит в детска възраст и не може да бъде изкоренен както ти дойде. Казах го в по - горен пост - цигарите не се спират като си го решиш, а ти идва от вътре. Всеки говори за воля, а напротив не става с инат, а с истинско желание.
Ние сме млади и тези описаните ефекти няма да ги изпитаме още поне 15 години и заради това не ни стряскат, а и като се има предвид в какво време живеем това ще са ни най - малките проблеми!