PDA

View Full Version : хваща ли се тен през стъкло и гори ли се



thunderline
08-04-2008, 12:18
Незнаех дали темата е за тука но незнаех къде закоето се извинявам

6iroka_usmivka
08-04-2008, 12:37
яяяяяяяяя уточни за кво става дума за тва за стъклото че малко са ми доста развихрени фантазиите :lol: :razz:

thunderline
08-04-2008, 12:49
еи ти си мн перверзен :ДДД
За прозорец
Дограмата...

scoobydors
08-04-2008, 12:54
Изгаря се, разбира се :)

6iroka_usmivka
08-04-2008, 12:57
ааа за дограмата ли питате ахахха ми казаха че хлопа :razz: :razz:

и тъй де ми изгарая сее не се бой ама по добре излез на слънце и така се печи че иначе е като сауна и моиш пукнеш :grin:

xpucuto
08-04-2008, 16:09
Ми то стъклото поглъща по-голямата част от слънчевите лъчи така, че няма начин да хванеш голям тен, ако въобще може да се хване де.

DJACK
08-04-2008, 16:24
ултравиолетовите лъчи не преминават през стъклото , и не се изгаря

batkodoki
08-04-2008, 19:46
Незнаех дали темата е за тука но незнаех къде закоето се извинявам

това е мн хубав въпрос!

проблема е че "стъкло" е сборно понятие на химически различни сруктури с една функционална употреба.

а точно от химическия състав на "стъклото" зависи дали то пропуска или филтрира твърдото ултравиолетово лъчение.

кварцовите стъкла, плексигасите, някои полимери - пропускат свободно това лъчение. (в миналото стъклата на домовете са правени от този тип материали).

силикатните(масовите) днес стъкла филтрират ултравиолетовото лъчение. новите полимери и смоли - също.

ergo - трябва да знаете състава на "стъклото" за да имате верен отговор на въпроса си.

soul1199
08-05-2008, 10:59
Ми то стъклото поглъща по-голямата част от слънчевите лъчи така, че няма начин да хванеш голям тен, ако въобще може да се хване де.+1

Boyd
08-05-2008, 19:38
Зависи от стъклото. Тия "дограми", за които става на въпрос (предполагам алуминиева и пластмасова) не пропускат ултравиолетови лъчи, защото в самото стъкло има злато, което рефлектира т.е. не пуска топлина, студ и каквото се сетиш още.
Не съм чувал за стъкло, което пропуска толкова много ултравиолетови лъчи, че да се изгори през него..