PDA

View Full Version : мини хамстерчето ми



spongkata
08-04-2008, 13:44
zdraveite molq vi da mi pomognete ;[[
znachi problema e che mini hamstercheto mi mai e bolnichko..poprincip kogato prez denq go sabudq i toi e malko sunen no posle se razigrava i pochti vseki den go ostavqh da se razhojda po poda poneje vse oshte ne sm my kupila kolelo..no v poslednite nqkolko dni ne sm go ostavqla da se razhojda i dnes kogato go sabudih i toi e nqkakuv sunen i prepariran..;[ v smi prez cqloto vreme e taka ne moje da se opravi ostavih go da se razhojda toi zapochna no nqkak specheno i sqkash ne mojeshe mn dobre da se dviji..kogato go ostavq poprincip v rukata si i toi izliza no tozi put stoeshe tam i ne murdashe sqkash neshto my ima i e bolen..;[ poprincip kogato go ostavq v kletkata i toi iska da izleze i e pulen s energiq a sega samo nqkak sedeshe na 1 mqsto i sqkash samo zaspiva i my se spi..;[[ kakvo my stava nikoga ne otkazvashe slunchogledovi semki a sega ne gi iskashe..;[[[ molq vi znam che ne ste veterinari no mi kajete kakvo da napravq za da se opravi..ytre zaminavam na more i shte go ostavq na 1 priqtelka no mi kajete kakvo da namravq za da se opravi ;[[ i molq vi ne pishete shte ymre ili nqkakvi takiva molq vi..;[[;[;[[[

spongkata
08-04-2008, 13:54
aa zabravih da kaja che e nqkakuv neorientiran ;[[[
molq vi pomognete miiii :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

w0sh
08-04-2008, 14:03
Ти проста ли си ма?

имаш 2 опции.

1-ва навираш си го в задника, където трябва да се бори за живота си.

2-ра ВОДИШ ГО НА ВЕТЕРИНАРЕН ЛЕКАР

BlackWings
08-04-2008, 14:07
Ох какво да ти кажа , незнам , има ли опасност да е излял нещо , което не е трябвало? Като го пускаш по пода , гледаш ли го къде ходи , да не е ръбнал нещо да се е отровил ? Казваш , че от тази сутрин е в това състояние , съвсем ли нищо не е ял ? Ако не яде не е хубаво.
Доколкото знам ветеринарите не разбират много от хамстери , но нямаш голям избор заведи го колкото е възможно по скоро. Аз имах хамстер , и той един път така от нищо изведнъж почна да се клати като ходи и не ядеше , и на другата сутрин беше умряло милото :cry: Така и не разрахме какво му стана. Така че бързай направи нещо , още сега ако трябва...

spongkata
08-04-2008, 14:09
sega go pusnah pak da se razhojda i go naglejdam..no kato go ostavih to prosto ostana taka i zapochna da zadremva :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

~egoistical
08-04-2008, 14:11
оф винаги са ми били мн гадни и гнусни тея хамстери .. дали са мини или не няма значение!

тъпи и смешни ми изглеждат ... една моя приятелка има некфи хамстери в тях и хич не ги обича.... и аз всеки път като отида в тях ги трескам как си искам :D мн е забавно нз как не са умрели..

нз прекалено бързо пукват :razz:

а за твоя.. пусни го във кенефа и пусни водата и ще се опправи :D

spongkata
08-04-2008, 14:14
ou tupanarko..tfa che ne obichash hamsteri i si tupa ne me interesuva..!! a3 iskam moq Zippi da se opravi a ne da ymira..tfa tfoeto mnenie beshe bez nikakuv smisul taka che ne misli da pishesh otnovo!!!

SiNiStEr
08-04-2008, 14:16
spongkata ти да си чувала за ветеринарен лекар ? :-o
:razz:

spongkata
08-04-2008, 14:17
ohh..maika mi ne iska da go vodim na veterinaren..nz zashto zatova pisha tyk i molq da mi se pomogne.. :cry: :cry: :cry:

BlackWings
08-04-2008, 14:17
~egoistical wosh ох добре , някои хора не си падат садисти и си обичат домашните любимци , грижат се за тях и им е тъжно като не им е добре. На момичето му е мъчно за животинката а вие и приказвате глупости!!! Ейййй , да ви имам съветите и акълите :o
spongkata може и да питаш във форума на zoomania.org - там ги разбират повече , но според мен не чакай ами го води на лекар.

~egoistical
08-04-2008, 14:20
ми аз кфо да напраа че бъзо се бъгват :razz:


може би се нуждае от студен душ? хвърли му едно душче?

~egoistical
08-04-2008, 14:22
ou tupanarko..tfa che ne obichash hamsteri i si tupa ne me interesuva..!!оф лиглоо що тряя да съм тъпа кат не обичам хамстери.. :razz:

spongkata
08-04-2008, 14:22
off boje gospodi mn si tupa..prosto ne mi se zanimava s teb..ne pishi ti kazah!tyka do kolkoto znam e forum v koito mojesh da sreshtnesh svesni hora koito da ti pomognat..ti ako si se regnala samo za da se podigravash i da si izbivash kompleksite si e tvoi problem!

Inalcanzable
08-04-2008, 14:22
Ми и моя хамстер беше по същия начин и го заведох на ветеринар и тои му слага некви ваксини и хапче ми давах,и все пак умря така че не се надяваи на ветеринарите моя треперече чак но по добре не го води на ветеринар защоъо няма да ти помогне така само шго мъчиш,аз бех по същия начин/тва се пак е хамстер/а ако го имаш от по отдавна може и от годинките да е.Но с моя първо беше зле и после един ден яде и беше добре и на другия ден умря :cry:

BlackWings
08-04-2008, 14:23
ohh..maika mi ne iska da go vodim na veterinaren..nz zashto zatova pisha tyk i molq da mi se pomogne.. :cry: :cry: :cry:

Е защо пък не иска ? То няма да струва чак толкова. Ние тука не можем да му измислим някакво лекарство , и то от само себе си и да му мине. Ако искаш да му помогнеш убеди майка си , ние тука нищо друго не можем да кажем :(

spongkata
08-04-2008, 14:26
ami a3 kato go pipna i toi ima refleksi no prosto e nqkaf zadrqmal.. :cry:
a kolkoto do saita koito mi dade sega shte pomolq za suvet..

~egoistical
08-04-2008, 14:26
off boje gospodi mn si tupa..prosto ne mi se zanimava s teb..ne pishi ti kazah!tyka do kolkoto znam e forum v koito mojesh da sreshtnesh svesni hora koito da ti pomognat..ti ako si se regnala samo za da se podigravash i da si izbivash kompleksite si e tvoi problem!
ооооооооооооффффффффффффф ффффффффффффффффффффффффф ффф
кучето ти не си е сжършило работата :razz:

Inalcanzable
08-04-2008, 14:27
Но се пак може да го заведеш на ветеринар може да помогне зависи и от човека

SiNiStEr
08-04-2008, 14:28
Заведи го,докато не е станало късно.
Недей да слушаш майка си :D

Inalcanzable
08-04-2008, 14:30
ohh..maika mi ne iska da go vodim na veterinaren..nz zashto zatova pisha tyk i molq da mi se pomogne.. :cry: :cry: :cry:

Е защо пък не иска ? То няма да струва чак толкова. Ние тука не можем да му измислим някакво лекарство , и то от само себе си и да му мине. Ако искаш да му помогнеш убеди майка си , ние тука нищо друго не можем да кажем :( Аз мисля че нямада вземе пари заштото все пак е хамстер и няма нужда от голямо количество лекарства,На мен поне не ми взе!

~egoistical
08-04-2008, 14:30
абе кво ти пука кво ти вика майка ти? хващаш го хамстера и отиваш да му видят кво му има .. казваш му тва дето казваш и на нас и от там нататък ще се решава проблема! иди нищо лошо няма в това !

п.с. не се пали толко де ! :wink:

Pliok0019
08-04-2008, 14:30
Сигурно ще умре. Голяма работа. Нали е мишка.

_showy_
08-04-2008, 14:31
Заведи го на ветеринар! Какво питаш майка ти?!
Ако е за парите.. спокойно. За мишочи не взимат по много. На мене ми взеха нещо от рода на 2 лева за моят гризач.

Swinkenhoffer
08-04-2008, 14:33
Бахти тъпанарите сте половината..

Хич не слушай майка ти, взимай гадинката и на лекар. Ако трябва й открадни пари от портмонето, де да знам... ама да стоиш и да чакаш отговор за проблема ти тук, е глупаво. :)

Riot
08-04-2008, 14:35
с амфетамини ли го храниш ? :D

SiNiStEr
08-04-2008, 14:37
Аз като водех морската ми свиня на ветеринар не ми взе нищо,а и би някава инжекция.
Жалко,че умря след това :lol:
:(

_showy_
08-04-2008, 14:38
Аз като водех морската ми свиня на ветеринар не ми взе нищо,а и би някава инжекция.
Жалко,че умря след това :lol:
:( Същото беше и при мене.. Само дето ми взе 2лева. Хах.. :?

~egoistical
08-04-2008, 14:41
Аз като водех морската ми свиня на ветеринар не ми взе нищо,а и би някава инжекция.
Жалко,че умря след това :lol:
:( Същото беше и при мене.. Само дето ми взе 2лева. Хах.. :?баси тъпото
дала си ДВА ЛЕВА? и след тва еумряло :-o

SiNiStEr
08-04-2008, 14:43
Аз като водех морската ми свиня на ветеринар не ми взе нищо,а и би някава инжекция.
Жалко,че умря след това :lol:
:( Същото беше и при мене.. Само дето ми взе 2лева. Хах.. :?
На мене не ми взе нищо,каза на другия ден да го задева пак,ама аз докато се прибера до у дома и то умря :lol:

Boot
08-04-2008, 15:17
оф винаги са ми били мн гадни и гнусни тея хамстери .. дали са мини или не няма значение!

тъпи и смешни ми изглеждат ... една моя приятелка има некфи хамстери в тях и хич не ги обича.... и аз всеки път като отида в тях ги трескам как си искам :D мн е забавно нз как не са умрели..

:D
мноо си проста, честно.
дано някой съвсем скоро те удари с нещо тежко и евтино по тъпата чутура

Рангел
08-04-2008, 15:31
Здравей spongkata, тука едва ли има ветеринари в тоя форум, ако искаш пиши по Skype на ветеринарния доктор Пламен Пасков за да те консултира какво да правиш с хамстеро.

Skype: plamen_paskov

ICQ: 237712745

Дано оживее. :shock:

Pedigree
08-04-2008, 15:36
и аз всеки път като отида в тях ги трескам как си искам :D мн е забавно нз как не са умрели..
Какво толкова са ти направили, че да ги тормозиш така? Ебаси. :?

~egoistical
08-04-2008, 15:37
и аз всеки път като отида в тях ги трескам как си искам :D мн е забавно нз как не са умрели..
Какво толкова са ти направили, че да ги тормозиш така? Ебаси. :? мн хапят...

Pedigree
08-04-2008, 15:41
Да, затова го хвърли в кенефа, пусни вода, те са тъпи животни и трябва да ги третираш, както намериш за добре... пффф... :-s

~egoistical
08-04-2008, 15:43
Да, затова го хвърли в кенефа, пусни вода, те са тъпи животни и трябва да ги третираш, както намериш за добре... пффф... :-s :razz:

SiNiStEr
08-04-2008, 15:45
~egoistical ся всичките намразихa 8-)

sword
08-04-2008, 17:17
Купи му някакви витамини или минерали .. не знам.
Само не го оставяй да умре,ебати :(
Моя свиньо умря, щото не го гледах добре.

Виж тук http://www.drstefanov.com/catalog/product_info.php?products_id=795 ?

Sashakiss
08-05-2008, 13:46
Случвало се е и на моите бивши хамстери. Но това беше през зимата.

Значи:
Дръж го в топло помещение и му дай нещо вълнено, върху(или в) което да спи. Също така, му осигурявай вода, бивало то от чешмата или от някакви зеленчуци.
И разбира се, НЕ ГО ДРЪЖ НА ТЪМНО. Или поне не 24 часа в денонощието.

Аз така спасих моя.

Съвет: Купи си по-голям гризач. Той ще живее по-дълго в домашни условия.

Orono
08-05-2008, 13:52
Купи си ПЛЪХ, ще е направо безсмъртен в домашни условия! :smt082

chocoleptic
08-06-2008, 00:15
~egoistical подкрепям те напълно.

08-06-2008, 00:24
оф винаги са ми били мн гадни и гнусни тея хамстери .. дали са мини или не няма значение!

тъпи и смешни ми изглеждат ... една моя приятелка има некфи хамстери в тях и хич не ги обича.... и аз всеки път като отида в тях ги трескам как си искам :D мн е забавно нз как не са умрели..

нз прекалено бързо пукват :razz:

а за твоя.. пусни го във кенефа и пусни водата и ще се опправи :D
Егойстик ин май харт. Обичам те вече?
Защо гледате гадни гризачи?
Дайте да нахраним змята? :oops:
Мисля скоро да си взема скорпион, може и него да нахраня с гадния ти хамстер?
Долу гризачите, горе СТУДЕНОКРЪВНИТЕ и ИНСЕКТИТЕ. Гледате ми няккави хамстери,морски свинчета,зайци(втф). При положение, че има много по красиви и величествени животни за домашни любимци, вие гледате някакви гризачи...

kalpazanka
08-06-2008, 13:10
Съвет: Купи си по-голям гризач. Той ще живее по-дълго в домашни условия.
Моят хамстер си живя в домашни условия три години и повече! Явно е от значение как го храниш :-o Макарони, месо, варени картофи, варено яйце даваш ли? Прясно мляко/подварено/ без захар даваш ли му? Вземи му кутия с храна за хамстери- не са кой знае колко скъпи все пак!

А за горния пост относно змиите/въобще влечуги/- обожавам ги само под формата на ботуши и дамски чанти! :D :D :D :D :D :D :D

Sashakiss
08-06-2008, 20:22
Съвет: Купи си по-голям гризач. Той ще живее по-дълго в домашни условия.
Моят хамстер си живя в домашни условия три години и повече! Явно е от значение как го храниш :-o Макарони, месо, варени картофи, варено яйце даваш ли? Прясно мляко/подварено/ без захар даваш ли му? Вземи му кутия с храна за хамстери- не са кой знае колко скъпи все пак!

А за горния пост относно змиите/въобще влечуги/- обожавам ги само под формата на ботуши и дамски чанти! :D :D :D :D :D :D :D

За теб не знам, но всички мои хамстери(общо 7 на брой) измряха за нула време. Грижех се добре за тях добре, но просто умираха. Най дълго живя шестия - година и половина.
Сега си имам дегу. Купих го преди две години и сега то е живо и здраво. Припка като бегач на дълги разстояния и е в страхотна физическа форма.

cherinka
08-06-2008, 22:07
оф винаги са ми били мн гадни и гнусни тея хамстери .. дали са мини или не няма значение!

тъпи и смешни ми изглеждат ... една моя приятелка има некфи хамстери в тях и хич не ги обича.... и аз всеки път като отида в тях ги трескам как си искам :D мн е забавно нз как не са умрели..

нз прекалено бързо пукват :razz:

а за твоя.. пусни го във кенефа и пусни водата и ще се опправи :D
Егойстик ин май харт. Обичам те вече?
Защо гледате гадни гризачи?
Дайте да нахраним змята? :oops:
Мисля скоро да си взема скорпион, може и него да нахраня с гадния ти хамстер?
Долу гризачите, горе СТУДЕНОКРЪВНИТЕ и ИНСЕКТИТЕ. Гледате ми няккави хамстери,морски свинчета,зайци(втф). При положение, че има много по красиви и величествени животни за домашни любимци, вие гледате някакви гризачи...
И аз искам си гледкам скорпионче.
Защо таткко не дава.. :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-#



:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Рангел
08-07-2008, 14:37
spongkata, шо стана с хамстеро, умре ли? http://www.fenzona.com/forums/Smileys/new/amengb0.gif

Just_say_no
08-07-2008, 14:45
Ше си купиш нов ! 3 лева от пазара и толкоз... пука ми, че ми дреме за тъпия ти плъх!

master_of_disaster
08-07-2008, 16:12
Умре ли?

eminemims
08-07-2008, 21:26
аеееееее води го на ветеринар...
не му дааваййй семки - соленооо е :x
не го дръж на много топло или много студено...
ВНИМАВАЙ КФО МУ ДАВАШ ДА ЯДЕ...

GossipGirl89
08-07-2008, 21:36
На колко годинки е тоя хамстер? Аз също имах и беше по абсолътно същият начин - не искаше да яде, беше омърлушен и така живя наколко дни и умря. Но при моя беше от старост - попринцип мини хамстерите живеят то 1 година - 1 година и половина. Моя беше на година и 9 месеца.. А пък и през деня спят-нощно време изразходват енергията. Не знам защо си го будила през дневно време..

sword
08-07-2008, 21:37
Абе тя е на море вече .. / или поне така беше написала /.
Едва ли ше ви отговори скоро .

Jomby007
08-07-2008, 22:38
OMFG най-голямата грешка, да даваш на животината ти слънчогледови семки!?! за неговите размери 1 семка е колкото ти да изпиеш чаша олио бе! :razz: и после се чудите що ви живеят кратко хамстерите. аз познавам ( :D ) хамстер на 6 години...

Рангел
08-07-2008, 23:46
spongkata, като прочетеш това и ако хамстеро е все още жив, сложи го незабавно във фризер, хладилник или каквото имаш там. Съвременната медицина трудно ще го спаси, но съм сигурен че в бъдеще ще се открие лек и за твоя хамстер, науката напредва... 8-)

spongkata
08-28-2008, 22:26
ami umrq za jalost..ostavih go na maika mi da go zavede na veterinar kato zaminah na more zashtoto nashiq veterinar v grada beshe izvun grada i to e umrqlo gorkoto sushtata vecher kogato sm zaminala.. :( sujalqvam ako razocharovam nqkoi no.. :( :(

_showy_
08-28-2008, 22:30
:(

MakeMeLaugh
08-28-2008, 22:37
И моя така умря преди години.

babity
08-28-2008, 22:39
Как може да сте толкова прости, бе? Как? И то хора, с 2 -3 хиляди поста, дето ше си мислиш, че могат да помогнат, защото все пак това е тийнПРОБЛЕМ!!! И какво като е хамстер, а вие не ги обичате... ми ок, разкарайте се и толкова. Има хора, за които един хамстер е много ценен! И аз си обичах хамстерите и се грижех по цял ден за тях и давах маса пари за храни, угодийки и глезотийки, както и за зайчето, както и сега правя за кучето си. Като се коравосърдечни лайнари... МЪЛЧЕТЕ СИ! Баси... Понякога.... както и да е. Съжалявам за хамстера!

krisiiiiito
08-29-2008, 15:41
малее какво стана с хамстерчетоо :-# басии и аз имах хамстер ама умря бързо а се бях привързала адски много към него :cry: нищо че е малко животинче .. и наистина babity е права простоо има хора които ценят много животните и се привързват към тях аа вие тука к'во .. обърнахте го на смях :?

Spider4eto
08-29-2008, 20:55
Милото :cry: и мойто морско свинче така умря на времето. Събудих се и отидох при него викайки го, но вместо да чуя познатото цвърчене, го видях някъкъ свит в ъгъла на клетката, и както го гушнах, така умря :cry: :cry:

Decu
08-29-2008, 20:57
Оф...айде да не ви казвам как умряха моите..

spongkata
08-30-2008, 11:58
fuck youuu :smt097