PDA

View Full Version : въпрос относно deanxit



nedi_321
08-04-2008, 18:26
Здравейте! Аз сам момче на 15 години и искам савет за това "анти-депресантно". От една година ми се насабра ужасно много...училище кандидатстване нов клас...Испаднах в депресия...цяла година не бях излизал от това састояние...сега лятото се поуспокоих..ноо чух за това лекарство днес отидах в аптеката и се опитах да го купя...но ми казаха, че се предписва сас рецепта...След това извиках един приятел който е палнолетен и той ми го купи само чрез лична карта....и тъка искам савет как да го пия (тей като го дадаха без листока само флаконче с хапчета)....и кога да го вземам и като цяло какво представлява това лекарство :)

ReBeL
08-04-2008, 18:44
странно при нас никакви рецепти не искат, напълно свободно си го взимам :) иначе е добро лекарството, при нас го смятат за успокоително , но и за анти-депресант минава ... в началото пиех по 2 хапчета на ден - сутрин и вечер, около 6 месеца го пих и по едно време спряха да действат :( :( :( но през тези 6 месеца бях много спокойна и много ми помогнаха

MetalL
08-04-2008, 18:51
Здравейте! Аз сам момче на 15 години и искам савет за това "анти-депресантно". От една година ми се насабра ужасно много...училище кандидатстване нов клас...Испаднах в депресия...цяла година не бях излизал от това састояние...сега лятото се поуспокоих..ноо чух за това лекарство днес отидах в аптеката и се опитах да го купя...но ми казаха, че се предписва сас рецепта...След това извиках един приятел който е палнолетен и той ми го купи само чрез лична карта....и тъка искам савет как да го пия (тей като го дадаха без листока само флаконче с хапчета)....и кога да го вземам и като цяло какво представлява това лекарство :)
dude...според мен си сгрешил...трябваше просто на психолог/психиатър/лекар/ала бала да идеш и това е...той щеше да ти предпише лекарство точно за тебе(твоята възраст,състоянието,нивото на депресия...) ...и не ги взимай на свой акъл..може да свършиш в болницата ;)

batkodoki
08-04-2008, 19:09
Здравейте! Аз сам момче на 15 години и искам савет за това "анти-депресантно". От една година ми се насабра ужасно много...училище кандидатстване нов клас...Испаднах в депресия...цяла година не бях излизал от това састояние...сега лятото се поуспокоих..ноо чух за това лекарство днес отидах в аптеката и се опитах да го купя...но ми казаха, че се предписва сас рецепта...След това извиках един приятел който е палнолетен и той ми го купи само чрез лична карта....и тъка искам савет как да го пия (тей като го дадаха без листока само флаконче с хапчета)....и кога да го вземам и като цяло какво представлява това лекарство :)

мхмм...как успявате да чуете за всяка глупост...на 15 години.....

деанксита е боклук, който навремето остана извън списъка със "зелена рецепта" само поради икономическите интереси на лобиращи за вносители политици.

ИЗОБЩО не го започвай! НЕ Е за 15 годишни момчета, а за 48 годишни лелки и то с мн условности....

след 5-6 месеца ще си "закачен" за него, ще се появи толеранс т.е дозите няма да ти действат и ще се налага да вземаш все по-високи такива....

карайният резултат ще е че в мозъчните ти невромедиатори (веществата в мозъка, които ви правят щастливи, влюбени, тревожни, ...etc...) ще настъпи такъв хаос на фона на хормоналните бури в един подрастващ младеж, че малдостта ти ще мине м/у психиатри - психолози - психотерапевти - и религиозни "месии"....

не си струва....

пробвай с друго: ей ти форум със сто хиляди члена - намери си Приятели и цели и интереси и малко спорт няма да навреди .....


...15 годишно дете....те родителите ти са за бой.....