PDA

View Full Version : Модерното днес



~egoistical
08-04-2008, 20:27
С риск да ме храните ще пусна тази тема!

Загооврихме се с една приетялка за наркотиците ,12 год. момичета и секса и "гъзарчетата "...Чудя се защо всеки трябва да е по- "голям" от другия и защо трябва да се мислим за повече от човека който седи с/у теб??!Едно време енямало "големи" и малки" едно време момичетата на 12-13 не са мислели само за секс и за свирки, а са играели пред площадките и не са смеели да погледант момче!
сега обаче наще моми се отракаха .. станах свидетелка на един разговор м/у две момичета (едното на 12 другото на 13)
цитирам:
"Офф, на мен ми омръзна да правя секс вече! Нямам желание"
ВЕЧЕ??!
спред вас нормално ли е една дрисла която по цял ден си клати гъзягата да приказва такива неща??

А да не говорим за партита ,купони и тн.. Там нещата са много по-зле! Там за да се впишеш в колектива трябва да се натупаш, напиеш и да се направиш на свиня за да те харесат и да си кажат "ее тоя е пич щом се натупа -от наще е !" Еми не е пич!
Едно време хората са се друсали от интерес , стрес или просто да опитат за какво става дума .. и се почва от най -малкото докато не станеш една кръгла нула и не изоставаш все по-назад и по-назад!Губиш приятели ,познати губиш хората около себе си и оставаш сам с дрогата която я мислеше за най-добър приятел и че тя е решението за по-нататък! и какво се оказва ? Че тези хора който са ти говорили да спреш, че те чака бъдеще ,семейство,работа са много по напред и са изградили мн неща в живота докато ти си още зад нулата! И не можеш да спреш -искаш силен човек до сеебе си който да ти помага и подкрепя в трудните моменти без дрога ! За това повечето наркомани не могат да спрат дрогата
1 -во защото нямат вече такива хора до себе си
2-ро защото дрогата е по-силна вече и от самия теб!
Преди хората са ходили по партита ,купони и тн за да се забавляват истински, а не да се надрусат като копелета и да се мисли за най-великия.

Сега обаче по партитата и по улиците е много по опасно! Хората отиват на купони за да покажат колко може да изпие и да се надруса.А не да се наслаждава !

Аз мога да кажа от личен опит ,че на парти или купон и тн .. на една минерална вода е много по -добре отколкото на 1 линия и да се мислиш да най-великия !Предпочитам да пия минерална вода и да ми се смеят, че не съм се напушила с компанията ... но идва момента в който и аз се смея накрая когато не могат да направят нищо а остават назад..

това исках да кажа, благодаря !

PinkFloydSound
08-04-2008, 20:33
Ами, така си е, напълно те подкрепям, накъде отива света? :? :o

zloto
08-04-2008, 20:37
Това, което го написа ти, всички го знаем :?
Ако родителите им не са си изпълнявали функцията, има голяма вероятност и като порастнат да си останат същите... какво можем да направим ние, освен да ги обсъждаме?
Това е положението, живота си е техен...

cherinka
08-04-2008, 20:40
Единствено уважавам хората, които са иградили нещо, които са отговорни към приятелите и семейството ти, отговорни и към работното си място и чак тогава си позволяват да вземат всякакъв вид наркотични вещества и опиати.

Такива има.

Всички останали да се спасяват и да се оправят както си (не)знаят. :)

Seducti0n
08-04-2008, 20:42
Здравей.
Винаги е имало "големи и малки" с разликата, че сравненията и конкуренцията е променяла естеството си във времето.
Вече стана някакси банално да обсъждаме годините на които девойките изгубват девствеността си...Не казвам, че ги подкрепям, но е излишно да се чете морал, на човек ненаучил се да уважава себе си и да държи на личността си.
Колкото до партита-не всеки отива за да се надруса, напие до безсъзнание, стане част от някоя оргия и т.н.
Човек трябва да подбира компанията си, спрямо собствените си интереси и възгледи, а не да обвинява другите за това, че не са като него... :wink:

Не е необходимо да отидеш на по-специално място за да се напушиш като можеш да го направиш и в домашни условия.Всичко опира до самия теб и до собствените ти виждания.Ако искаш нещо-просто го правиш, ако ли не оставяш другите да го направят вместо теб...

lqlqlql
08-04-2008, 20:43
,много правилно!!! В сегашно време всички се праят на голяма работа.В моя град на бар се ходи , за да пазиш приятеля ти да не се наебе с някоя друга там или просот ти да се наебеш с него там. Като кажа на някой,че ходя просто ,за да се забавлявам и да потанцувам малко,а не да се напия ме гледат като полезно изкопаемо...

Romance
08-04-2008, 20:54
Ти пък се едно не си от стадото..айде стига.Стига и с тези теми пълни с разсъждения..светът върви - дали на долу,дали на горе - няма значение.
Гледай си живота,това ти да се измъкнеш и не се занимавай с провалите на другите - то си е за тях.

към авторката

Deliverance
08-04-2008, 21:02
x

b0Nb0n
08-04-2008, 22:43
skuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuukaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa
blq blq blq blq blq blq po cql den ot malki deca i sq kvo praimm???????????????????
edno i sy6to typo mi e ve4e edno i sy6to da slu6am

Deadlock
08-04-2008, 22:53
Модерно е и да се говори като теб. И вече не е интересно. :neutral:

TheNewReligion
08-04-2008, 22:55
За съжаление си права . Това е модерно сега . Ако си човек с принципи ,не би се водил след стадото ... :-|

TheNewReligion
08-04-2008, 22:58
Ти пък се едно не си от стадото..айде стига.Стига и с тези теми пълни с разсъждения..светът върви - дали на долу,дали на горе - няма значение.
Гледай си живота,това ти да се измъкнеш и не се занимавай с провалите на другите - то си е за тях.

към авторката
И аз това си помислих първоначално , но реших да не го казвам лично към авторката , защото преди пет часа ме заплаши , че ще ме смачка . 8-)

Seducti0n
08-04-2008, 23:00
За съжаление си права . Това е модерно сега . Ако си човек с принципи ,не би се водил след стадото ... :-|

Всъщност, всички ние имаме принципи, но не еднакви. :wink:

Mirelchetoo14
08-04-2008, 23:13
Света отива натам, накъдето го водим.И аз се възмущавах така.не точно на това, моето беше за необразоваността на връстниците ми и пошлите им интереси,но няма смисъл...И ти щеше да го заведеш към по-добро ако вместо да губиш време пишейки тая тема, беше отишла да си направиш сандвич или да целунеш родителите си.На колко си?Колкото мене?На 15-16?Тия години не се усещат как минават, а всеки решава на колко да прави своите грешки.Друго е това, че са тъпи и малоумни повечето от тях.И не представяй купоните толкова страховито.Изобщо не е така.Не е само пиене и друсалки...Е,за който иска има, но това не значи, че всичко живо гъзарее...

Always
08-04-2008, 23:44
Не, не е нужно като си някъде, където се предполага да се кефиш и да ти е весело, да трябва да се напиеш и надрусаш до припадък за да си изкараш супер.
Според мен не става въпрос за "на къде отива света" - той си отива от зле на по-зле още от много преди нас. Става въпрос за това, че вече човек и да иска да стои далче от всичко това, просто няма как да не му направи впечатление - всички му го навират в лицето. Малко хора има, които да устояват, да си гледат живота, да си слушат музиката, да си се кефят на това с което се занимават. Това значи да имаш собствен живот, собствено мнение, да отстояваш интересите и принципите си, без да се водиш по някакъв налудничав пример на изпаднали и смазани поради собствената си слабост хора, които те самите не знаят какво се случва с тях!

PinkFloydSound
08-05-2008, 07:08
Днешното поколение, е пълна измет!!От набор 89 нагоре всичко е леш, то са курви, наркомани, каляци, клошове, зубрачи (де факто не са подготвени за реалността, те живеят по учебник) и една малка част която знае за какво се бори и има идеали!!! :) Това е - оцелява най-силния, посткомунистическа реалност.
Аххахаха, ами ако има и изключения?

Mu7k0
08-05-2008, 07:14
С риск да ме храните ще пусна тази тема!

Загооврихме се с една приетялка за наркотиците ,12 год. момичета и секса и "гъзарчетата "...Чудя се защо всеки трябва да е по- "голям" от другия и защо трябва да се мислим за повече от човека който седи с/у теб??!Едно време енямало "големи" и малки" едно време момичетата на 12-13 не са мислели само за секс и за свирки, а са играели пред площадките и не са смеели да погледант момче!
сега обаче наще моми се отракаха .. станах свидетелка на един разговор м/у две момичета (едното на 12 другото на 13)
цитирам:
"Офф, на мен ми омръзна да правя секс вече! Нямам желание"
ВЕЧЕ??!
спред вас нормално ли е една дрисла която по цял ден си клати гъзягата да приказва такива неща??

А да не говорим за партита ,купони и тн.. Там нещата са много по-зле! Там за да се впишеш в колектива трябва да се натупаш, напиеш и да се направиш на свиня за да те харесат и да си кажат "ее тоя е пич щом се натупа -от наще е !" Еми не е пич!
Едно време хората са се друсали от интерес , стрес или просто да опитат за какво става дума .. и се почва от най -малкото докато не станеш една кръгла нула и не изоставаш все по-назад и по-назад!Губиш приятели ,познати губиш хората около себе си и оставаш сам с дрогата която я мислеше за най-добър приятел и че тя е решението за по-нататък! и какво се оказва ? Че тези хора който са ти говорили да спреш, че те чака бъдеще ,семейство,работа са много по напред и са изградили мн неща в живота докато ти си още зад нулата! И не можеш да спреш -искаш силен човек до сеебе си който да ти помага и подкрепя в трудните моменти без дрога ! За това повечето наркомани не могат да спрат дрогата
1 -во защото нямат вече такива хора до себе си
2-ро защото дрогата е по-силна вече и от самия теб!
Преди хората са ходили по партита ,купони и тн за да се забавляват истински, а не да се надрусат като копелета и да се мисли за най-великия.

Сега обаче по партитата и по улиците е много по опасно! Хората отиват на купони за да покажат колко може да изпие и да се надруса.А не да се наслаждава !

Аз мога да кажа от личен опит ,че на парти или купон и тн .. на една минерална вода е много по -добре отколкото на 1 линия и да се мислиш да най-великия !Предпочитам да пия минерална вода и да ми се смеят, че не съм се напушила с компанията ... но идва момента в който и аз се смея накрая когато не могат да направят нищо а остават назад..

това исках да кажа, благодаря ! +0.99 съгласен съм с тебе. 8)

FelisDirus
08-05-2008, 07:18
Модерно е и да се говори като теб. И вече не е интересно. :neutral:

:smt023


;-)

OtherDimension
08-05-2008, 09:50
доколкото знам егоистикал е на 14, което е съвсем близо до 13
а тя, авторката, е особено активна в един раздел, в който се говори именно за свирки, дупета и свършване
--
на това му се вика лицемерие

rakiQ
08-05-2008, 10:58
доколкото знам егоистикал е на 14, което е съвсем близо до 13
а тя, авторката, е особено активна в един раздел, в който се говори именно за свирки, дупета и свършване
--
на това му се вика лицемерие
на 15 съм !

Deadlock
08-05-2008, 12:02
^ :-D

rakiQ
08-05-2008, 12:15
доколкото знам егоистикал е на 14, което е съвсем близо до 13
а тя, авторката, е особено активна в един раздел, в който се говори именно за свирки, дупета и свършване
--
на това му се вика лицемерие
кой е активен там бе?! оф аре млъквай ,че мноо ме дразнат таквиа индивиди като тебе бе!

TheNewReligion
08-05-2008, 12:25
доколкото знам егоистикал е на 14, което е съвсем близо до 13
а тя, авторката, е особено активна в един раздел, в който се говори именно за свирки, дупета и свършване
--
на това му се вика лицемерие
кой е активен там бе?! оф аре млъквай ,че мноо ме дразнат таквиа индивиди като тебе бе!
Дразнят те , защото това , което ти казват не ти изнася , нали ? :wink: Умееш само да обиждаш и да заплашваш хората , които не те харесват ! Твърдиш , че не те интересува чуждото мнение , ама веднага след като някой си изрази негативното мнение бива напсуван . :? :? :? Що за несправедливо отношение ? :?

rakiQ
08-05-2008, 12:31
доколкото знам егоистикал е на 14, което е съвсем близо до 13
а тя, авторката, е особено активна в един раздел, в който се говори именно за свирки, дупета и свършване
--
на това му се вика лицемерие
кой е активен там бе?! оф аре млъквай ,че мноо ме дразнат таквиа индивиди като тебе бе!
Дразнят те , защото това , което ти казват не ти изнася , нали ? :wink: Умееш само да обиждаш и да заплашваш хората , които не те харесват ! Твърдиш , че не те интересува чуждото мнение , ама веднага след като някой си изрази негативното мнение бива напсуван . :? :? :? Що за несправедливо отношение ? :? да , дразнят ме щото не ме познават а говорят !

Pliok0019
08-05-2008, 12:37
Мисля, че и на всички ни е писнало до голяма степен от нещо подобно. Но май взе да ни писва и от безкрайните критики...

Познавам 15-16-17 годинишни момичета, който отиват на парти, за да се друсат. Лозунги от сорта на "Тая музика те кара да се друсаш!" или "Така усещането е най-силно" да много популярни. За да си готин трябва да бъдеш добър в спорта, в музиката, да пиеш като казак, да се друсаш ужасно много и да пушиш. Иначе не ставаш. Недай си Боже да четеш книги или да предпочиташ разходка в парка пред шумен купон с малки комплексирани друсалки..значи си мухльо.

Гадно е, факт е...но всеки сам си избира какъв да бъде!

Rowdy
08-05-2008, 13:31
кво модерно да се говори така. Нормалният човек би трябвало да се притесни, защото тези индивиди един ден ще възпитават, но тяхното въпзитание е показателно, че и сред предните поколения има "дупки" ... Според мен авторката преувеличава в неква степен, защото огромна част от 14-15 годишните кифли, които познавам, не излизат до по-късно от 22-23 пък до тва време да са са отишли на апрти, да са тупали, да са ебали и да са си заминали акто пичове :shock:
Но е факт, че в момента средната тийнейджърка на 15-16 върти кючеци на дебели селски гъзари с форд екскорт/голф 3, пие 3 водки/удря някоя друга линия за 2 лв :-o и е у филмо, езикът й повече се доближава до циганите по строежите( некак си не е изсикан за каквато тя притендира) , а облеклото нема го коментираме.. колкото по-оскъдно зелено и жълто, толкова по якичКуу :oops:

OtherDimension
08-05-2008, 15:03
доколкото знам егоистикал е на 14, което е съвсем близо до 13
а тя, авторката, е особено активна в един раздел, в който се говори именно за свирки, дупета и свършване
--
на това му се вика лицемерие
кой е активен там бе?! оф аре млъквай ,че мноо ме дразнат таквиа индивиди като тебе бе!
Дразнят те , защото това , което ти казват не ти изнася , нали ? :wink: Умееш само да обиждаш и да заплашваш хората , които не те харесват ! Твърдиш , че не те интересува чуждото мнение , ама веднага след като някой си изрази негативното мнение бива напсуван . :? :? :? Що за несправедливо отношение ? :? да , дразнят ме щото не ме познават а говорят !
а ти да не познаваш всички 12-13 годишни?
айде тихо там, като влезна във форума беше най-много на 14

LiLGrizzly
08-05-2008, 15:13
TIHITE VODI SA NAI-DALBOKI

Romance
08-05-2008, 15:18
Тя татуировкаджийката е опасна!
Тихо да не ви ошамари :)

PinkFloydSound
08-05-2008, 15:26
Не знам, но не сте прави по отношение на това, че сега пък е модерно да се говори така, както говори егоистикал. Дори и да е модерно, поне е правилно. И какво, защото е "модерно", да захвърлим по дяволите всичките си принципи и да почнем да се друсаме, ебем и напиваме ли? И то не на каква да е възраст, а на по 12-13 години..
Тц, и наистина не познавате егоистик, за да говорите така, тя най-малкото е курва, алкохоличка или наркоманка. ;)


Не знам, но тази ju** много ме дразни, на всяко гърне мерудия, кроткай си там и като нямаш какво да кажеш, не казвай нищо по-добре.

Pedigree
08-05-2008, 15:33
Не знам, но тази ju** много ме дразни, на всяко гърне мерудия, кроткай си там и като нямаш какво да кажеш, не казвай нищо по-добре.
То това е присъщо за теб. :)


По темата. Не познаваме егоистик, да, но тя пише тук. А аз съм засичала доста нейни постове, нетипични за 14, айде, 15 - годишно момиче. Така че преди да тръгва да критикува, трябва да види първо себе си. С риск да бъда напсувана и набита, го казах. Добавям, че отношението й към останалите е доста грубо. Тъпо е да се опъва така на някои по - големи от нея, определено с много повече акъл. Освен чукането и друсането на 13, присъщо е и неуважението към по - възрастните. :)

PinkFloydSound
08-05-2008, 15:37
Егоистик хич, ама хич не е на 14 години. ;)

FelisDirus
08-05-2008, 15:37
Не знам, но тази ju** много ме дразни, на всяко гърне мерудия, кроткай си там и като нямаш какво да кажеш, не казвай нищо по-добре.
То това е присъщо за теб. :)




Има известна доза истина в думите ти, Pedigree. :)

Емо кукличке, не се напъвай толкова да не ти стане нещо.

PinkFloydSound
08-05-2008, 15:38
То каквото е трябвало да ми стане, станало е. ;)

OtherDimension
08-05-2008, 15:39
и ти личи даже

PinkFloydSound
08-05-2008, 15:41
По две-три снимки ли разбра?

ScionOfStorm
08-05-2008, 15:44
егоистикъл и емо дол върсъс дъ уърлд бе, земляни такива, време е да се поклоните на мъдрите и осъзнати девойчета, каквито са те, борещи се за права и за нещо по-различно от масата.... и бла-бла-бла.

"чак на 15" егоистке, ти за по-различна от посочените от теб индивиди ли се имаш? 'щото досега не си показала нещо по-различно от това. Постарай се малко да станеш наистина по-РАЗЛИЧНА от тях, и като това стане ще минеш от другата страна. Иначе в момента само плюеш по себе си като контра-реакция някак ;р

OtherDimension
08-05-2008, 15:45
хвала, сторм, хвала :D

***между другото снимката с конете от къде беше??

ScionOfStorm
08-05-2008, 15:48
ей, тя стана световноизвестна бе XD

от Рила, по-точно новата хижа "Рилски езера", или както там се казваше.. :)

Alco
08-05-2008, 15:55
Егоистик хич, ама хич не е на 14 години. ;)

ДА, на 15 е !!! разликата е съществена! :D

Romance
08-05-2008, 16:05
Не знам, но не сте прави по отношение на това, че сега пък е модерно да се говори така, както говори егоистикал. Дори и да е модерно, поне е правилно.
Това пък беше ебаси простотията..И какво като е пуснала няква глупава тема - хлапетата ще спрат да се чукат,друсат,напиват и т.н...?
Нито някой ще приеме думите й сериозно,нито нищо - тя не е по различна.И да не ми излиза пак с това "Не говорене като не ме познавате',защото то от постовете си личи ква куха пръчка е.
А ти, Имо кукло стига си се правила на защитничка и стига си й лизала подметките..

TheNewReligion
08-05-2008, 16:11
Не знам, но не сте прави по отношение на това, че сега пък е модерно да се говори така, както говори егоистикал. Дори и да е модерно, поне е правилно.
Това пък беше ебаси простотията..И какво като е пуснала няква глупава тема - хлапетата ще спрат да се чукат,друсат,напиват и т.н...?
Нито някой ще приеме думите й сериозно,нито нищо - тя не е по различна.И да не ми излиза пак с това "Не говорене като не ме познавате',защото то от постовете си личи ква куха пръчка е.
А ти, Имо кукло стига си се правила на защитничка и стига си й лизала подметките..

\:D/

TheNewReligion
08-05-2008, 16:17
Егоистик хич, ама хич не е на 14 години. ;)

ДА, на 15 е !!! разликата е съществена! :D
Момиче на 15 с тутайровка и вече с желание да си пробие зърното ! 8-) По-модерно е от това да се ч*каш на 12 ! :wink:

Alco
08-05-2008, 16:22
Егоистик хич, ама хич не е на 14 години. ;)

ДА, на 15 е !!! разликата е съществена! :D
Момиче на 15 с тутайровка и вече с желание да си пробие зърното ! 8-) По-модерно е от това да се ч*каш на 12 ! :wink:

е той татуса сигурно не е риъл (пък и съм виждал вече момиче на 15 с истински). тва за зърното.. и аз като бях на 15 имах един такъв период, в който исках да си пробивам зърното. :shock: 8-)

-нова съм тук-
08-05-2008, 16:23
Напълно съм съгласна с написаното..

Alco
08-05-2008, 16:25
аз пък написаното въобще не го прочетох, щото знам за кви безбожни тъпотии ше става въпрос.

FelisDirus
08-05-2008, 16:25
Егоистик хич, ама хич не е на 14 години. ;)

ДА, на 15 е !!! разликата е съществена! :D
Момиче на 15 с тутайровка и вече с желание да си пробие зърното ! 8-) По-модерно е от това да се ч*каш на 12 ! :wink:


Шшшт, тихо ся, ти не разбираш дълбоката символика. :)

PinkFloydSound
08-05-2008, 16:26
Не знам, но не сте прави по отношение на това, че сега пък е модерно да се говори така, както говори егоистикал. Дори и да е модерно, поне е правилно.
Това пък беше ебаси простотията..И какво като е пуснала няква глупава тема - хлапетата ще спрат да се чукат,друсат,напиват и т.н...?
Нито някой ще приеме думите й сериозно,нито нищо - тя не е по различна.И да не ми излиза пак с това "Не говорене като не ме познавате',защото то от постовете си личи ква куха пръчка е.
А ти, Имо кукло стига си се правила на защитничка и стига си й лизала подметките..
[b]
Не се правя на защитничка. Просто съм на същото мнение като нея-следователно я подкрепям.

BornFromPain
08-05-2008, 17:06
Ами това, че предните поколения винаги гледат на следващото като на края на света е вярно. Това, че хора от едно поколение го казват за хората от същото поколение(и то не малко) вече е малко по-обезпокояващо. Но също не е нещо ново.
Тези неща ви правят впечатление и се възмущавате но това не е от днес или от вчера както си мислите. Попитайте приятелите или познатите си които са на по 30-35 сега какво е било когато са били на по 15-20 че и натам. Хероинът и калето са били много по-разпространени и много по-нормални неща отколкото сега.

Хората винаги са се въртяли и винаги ще се въртят в същия цикъл от етапи. Просто играчките им се сменят. Едно време хипарии, пънкарии и едни видове наркотици, сега електроники, бруталии и други видове наркотици. Нищо ненормално нищо не се е променило. Само вида и предпочитанията на отрепките.

Loshotia
08-05-2008, 18:34
Егоистик хич, ама хич не е на 14 години. ;)

ДА, на 15 е !!! разликата е съществена! :D
Момиче на 15 с тутайровка и вече с желание да си пробие зърното ! 8-) По-модерно е от това да се ч*каш на 12 ! :wink:

е той татуса сигурно не е риъл (пък и съм виждал вече момиче на 15 с истински). тва за зърното.. и аз като бях на 15 имах един такъв период, в който исках да си пробивам зърното. :shock: 8-)

Ще ме прощаваш, ама това да си пробиеш зърното- е няма по- голяма гадост от това. А иначе момичета с татус на 15 съм виждала. В момента съжалява, че си я е направила такава.

Alco
08-05-2008, 19:05
ее кво му е гадното? има далеч по-гадни места за пробиване, например под езика или на небцето над горнтие зъби... ](*,)

HenykucT
08-05-2008, 20:03
Миришете на чорапи и сте почти толкова умни всички...

Най-умният и най-великият се обади ... бъди малко по-скромен за себе си .. :wink:

HenykucT
08-05-2008, 20:13
^ Чак да си много скромен не е нужно, но да си мислиш, че наистина си над всички, това си е малко глупаво ...

А за модерното ... всичко си е до възпитание ... ама не възпитанието е проблема ... ами годината 1990 ... :wink:

HenykucT
08-05-2008, 20:16
И какво й има на годината?

Създаването на интернет ... или модерното звучене днес " нетуърка " ...

HenykucT
08-05-2008, 20:20
^ Лично според мен, да ... медии, интернет ... насилие, алкохол, убийства ... репортажи, снимки ... Преди около 15 години, не ти ли се струва, че беше по-спокойно ... колкото и слабо да помним ...

Doppelganger
08-05-2008, 20:24
Това е толкова банално,както и половината коментари на потребителите.Сигурно,поло вината които са псевдоморалисти,след малко ще станат от столчетата,ще кажат "Чао" и ще отидат на дискотека,да дивеят до сутринта,да се напият така,че да не могат да ходят и да мислят.Пълна пародия.Хубаво е,авторката да слуша по-големите като ju** и exploited които имат акъл в главата,а не постоянно да се засяга от всяка критика отправенапо неин адрес.За поколението - No Comment.Im pissed off! - това е...

HenykucT
08-05-2008, 20:28
И извод какъв : Живей за себе си и за роднините ти, а пък другите да се оправят, кой както може ? ...

jghgh
08-05-2008, 20:59
Ами, така си е, напълно те подкрепям, накъде отива света? :? :o
До твойто мнение стигам и спирам. Сигурно ще има още хиляда такива "Накъде отива света" .. Бла-бла.

Темата е пълен булшит, тривиален, пак 13 годишни, пак свирки, пак секс. Тъпотии. Много сънувате, нищо не е кой колко зле, казвам го обективно, бее о.О

Айде да ви кажа все пак че открих едно чудесно попадение:

Чудя се защо всеки трябва да е по- "голям" от другия и защо трябва да се мислим за повече от човека който седи с/у теб?
Да, много права си тук, тенденция е да подценяваме другите и да ги мислим за по-малко от нас. Трагично.

ludo_momiche
08-05-2008, 21:00
:smt023
Ко да се прай?

Пий си минералната вода и остани добър човек, че нещо "големите" станаха в повече...! Браво,хубава тема!

jghgh
08-05-2008, 21:13
Не знам, но не сте прави по отношение на това, че сега пък е модерно да се говори така, както говори егоистикал. Дори и да е модерно, поне е правилно.

и кво, те щото много си вярват.. дали си осъзнават идеите? бахмаму, не мога да се обясня като хората, но да знаете че съксвате яко с такива теми.
scion of storm , ( bow )

FelisDirus
08-06-2008, 05:38
Ако някой си е наумил да направи нещо - в случая да се надруса/напие/ебе, абсолютно нищо не е в състояние да го спре. И съдя главно по себе си и скромния си житейски опит.

Винаги съм правила каквото пожелая, въпреки че родителите ми са невероятно строги и консервативни. Те са типичните моралисти. Но докато те кажат "не!", аз вече съм ги свършила едни... Колко наказания съм отнесла, колко бой съм изяла, само аз си знам. Признавам, че в 1/3 от случаите, когато са ме карали/забранявали да правя нещо, са били прави, но предпочетох сама да стигна до тези истини.

Напълно съм съгласна с Вили относно "естествения отбор". Както той каза - едни ще пропаднат, на други ще им дойде акълът. Но те сами трябва да си извървят пътя, трябва сами да направят избора.

Аз съм неконтролируема, имах период (около година - 9 клас), в който, признавам, бях абсолютно леке - без интереси, без амбиции, без капка морал, с грозно поведение, излизах с някакви боклуци. Интересувах се само от 3 неща - пари, момчета и външен вид. В училище не стъпвах. Пълна деградация. 10 клас всичко се промени коренно, нямам идея как стана, но "прогледнах", видях, че единственото, което правя, е да си съсипвам живота и се взех в ръце. Поставих си сама граници.
И го направих не заради родителите си, не заради сульо и пульо, обществото и не знам още какво, а за себе си.
Егоизмът ме спаси. Обичах се твърде много, за да се оставя да пропадам стремително надолу.

Така че, драги ми пиклички (защото вие в момента сте точно такива), запомнете първо, че не сте в състояние да промените никого, дори най-близкият ви човек, без неговото собствено съгласие, без той самият да го иска.
И второ, не се правете на големи моралистки, защото когато и на вас се случи да правите секс за една нощ/ да се напиете до припадък/ да се надрусате като животни (първите 2 със сигурност), ще видите с друг поглед всичко. И ще станете за смях пред самите себе си най-малкото.

И да ви кажа, доста лесно е да се критикува от гледната точка на 14-годишен - и аз тогава бях все още девствена, не бях помирисвала наркотици и ми се гадеше от миризмата на алкохол. :wink:

едит:
Не искам да си мислите, че в този пост се правя на велика и мъдра или пък се изживявам като жертва. Имам много познати, които могат да споделят подобни истории. Фактът, че си осъзнал някои неща слава Богу на време, не е кой знае какво геройство, даже понякога е плод на случайността. Но на човек (макар и на 12-13-14) не бива да му бъде отнемано правото да избира - да опита или не, да тръгне по този път или по другия. По-нататък търпиш последствията от избора си.

Смятам, че така е редно.

_donna_
08-06-2008, 07:38
Това,че нормалните 12-13 годишни деца не повръщат по рейсовете не означава,че не съществуват.Просто като че ли .. не ги забелязвате.Отидете в парка Заимов например,към следобяд.Играят тенис на маса,карти,карат колело или се разхождат..