PDA

View Full Version : Любовта и вашите мечти?



vamp
08-05-2008, 07:36
Всеки човек мечтае за нещо.Вие за какво мечтаете,участва ли вашата половинка във мечтите ви?Мислите ли,че ще ги постигнете,ТОЙ/ТЯ ще ви помогне ли?В крайна сметка ако ви се наложи да избирате любовта или да сбъднете мечтите си,кое избирате?Аз бих избрал мечтите си,няма да се променям заради никое момиче,още не съм забравил какво е да те зарежат.Според вас нормално ли е дори в мечтите си да бъда сам?Изобщо не ми пука толкова за момичета,нито за приятели,искам просто забавление,лукс и готин живот,не мисля повече да се разправям с който и да е,да се ядосвам за глупости и да губя всичко заради хората за които ми пука,а всъщност на никой не му пука за мен,само лъжи и лицемерие...

kalpazanka
08-05-2008, 08:14
В мечтите си и аз съм сама! Не смятам, че заради един мъж ще се откажа от тях/ще се откажа от това, което искам да направя със себе си/, а ако той не желае да ги осъществя- животът продължава и без него!

Erica
08-05-2008, 08:50
Най-глупавото нещо е човек,да се откаже от амбициите си заради някои...Ако този някои наистина те обича,ще ти помогне,няма да те накара да избираш...Преди време аз пожертвах част от мечтите си и амбициите си заради човек...,след време разбрах,че съм сгрешила...Не мисля да си правя отново такива опити...В мечтите си не съм сама...все пак затова са мечтите - там можеш да имаш всичко,от което имаш нужда...Звучи странно,но последно време мечтите ми са все свързани с това - един ден,след като си изпълня целите,които съм си поставила да намеря някого,които да ме разбира и обича...Хехех - бяла спретната къщурка с две липи отпред....

vamp
08-05-2008, 10:56
Най-глупавото нещо е човек,да се откаже от амбициите си заради някои...Ако този някои наистина те обича,ще ти помогне,няма да те накара да избираш...Преди време аз пожертвах част от мечтите си и амбициите си заради човек...,след време разбрах,че съм сгрешила...Не мисля да си правя отново такива опити...В мечтите си не съм сама...все пак затова са мечтите - там можеш да имаш всичко,от което имаш нужда...Звучи странно,но последно време мечтите ми са все свързани с това - един ден,след като си изпълня целите,които съм си поставила да намеря някого,които да ме разбира и обича...Хехех - бяла спретната къщурка с две липи отпред....

Моите мечти са нещо подобно,казано на уличен език-искам си много яка спортна кола,такава,че след нея всички да се обръщат,а когато си я карам да се чувствам по-яко от това да правя секс,да си карам по крайбрежната във Варна,да имам апартамент в хубава малка кооперацийка,да има изглед към морето,всичко вътре в апартамента да е от мрамор и гранит,много пари да имам,по-точно да ми стигат без да пестя и без да смятам всяко нещо,хубав голям плазмен телевизор и готино обзавеждане.Искам да променя и някои неща по себе си,но да си остана хубав както сега.Да си бъда жив и здрав,това е най-важното!
Обаче ето,че съм сам в мечтите си,няма други хора.Преди исках да си имам постоянна приятелка,красива и добра,по-късно и семейство.Сега май не искам,това би било само още 1 проблем...

Bubles
08-05-2008, 11:07
хубави мечти имаш, но нали знаеш че нищо не може да замени това да има някой до теб с когото да го споделиш? кво те грее кви хубави неща имаш ако няма кой да те прегърне и да те разбере? според мен е най-добре ако имаш и двете... за тва моята мечта е двете неща заедно :)

Erica
08-05-2008, 11:16
С две думи,както всеки нормален човек искаш да имаш сигурност...за утрешният ден и за бъдещето...
Само че така като ти чета постовете,ми се струва,че си много отчаян от приятелството и любовта...А това е кофти едва на 19 (нали не греша),а вече нямаш никаква вяра в любовта...Недей така...съветвам те да оставиш,болката в миналото...в живота има и щастие,не само тъгa...и разочарования...

cherinka
08-05-2008, 11:19
след като си изпълня целите,които съм си поставила да намеря някого,които да ме разбира и обича...
Точно така.
Кариера и семейство не е хубаво да се градят наведнъж.

Andreev
08-05-2008, 11:35
мечтите първо,
любовта ако остане излишно време

Erica
08-05-2008, 11:38
след като си изпълня целите,които съм си поставила да намеря някого,които да ме разбира и обича...
Точно така.
Кариера и семейство не е хубаво да се градят наведнъж.


Ахам,наистина са малко хората,които успяват да съчетаят двете неща...,доста е трудничко...

SunShinePearl
08-05-2008, 11:39
100% мечтите/целите любовта за мен винаги е била на заден план а ако тоя човек толкова ме обича така ще напави че да може да е с мен навсякъде и по всяко време мисля че 100 пъти съм казвала че искам да стана актриса и певица 2в1

tedy_hi91
08-05-2008, 11:47
Първо мечтите.Винаги има време за любов.а ако любимия не разбере мечтите значи не е този, който търся.

MonSitY
08-05-2008, 11:57
мечтала съм за 3-4 неща правила съм всичко възможно да се сбъднат и в крайна сметка нищо!! спрях да мечтая защото явно няма смисъл.незнам какво искам от половинката си.може би така да ме обича,че да прави мен и себе си силни и подготвени за суровият живот!:)

fenkatakrisi952
08-05-2008, 12:00
Прав си (за съжаление) :(
Но ще видиш,че като срещнеш точното момиче,вече няма да си сам в мвчтите си,ще се усмихваш по-често,ще си по-шастлив.Не всички момичета са еднакви. :? :oops:

beiho
08-05-2008, 12:18
Искам просто да отида навсякъде по света, но не сам, а да споделям щастието с някого, защото когато човек е сам, става егоист! :(

sulley
08-05-2008, 13:15
за какво ме4тая ,добър въпрос.забелязала съм,4е колкото пове4е раста,толкова по-малко ме4тая :? но и аз не ме4тая за любов,а да бъда незвисима и да постигна вси4ко,което искам,но със собствени усилия.ме4тая да работя това,което искам и което ще ме прави щастлива,а пък другото идва с времето :)

asasfdf
08-05-2008, 13:33
сега ми е лесно да говоря, млад съм и приемам всичко за забавление, ама като нищо един ден ще срещна момиче, зареди което ще си прецакам мечтите..

vamp
08-05-2008, 14:19
С две думи,както всеки нормален човек искаш да имаш сигурност...за утрешният ден и за бъдещето...
Само че така като ти чета постовете,ми се струва,че си много отчаян от приятелството и любовта...А това е кофти едва на 19 (нали не греша),а вече нямаш никаква вяра в любовта...Недей така...съветвам те да оставиш,болката в миналото...в живота има и щастие,не само тъгa...и разочарования...

Не не искам сигурност...Никога не съм я имал,не знам какво точно означава тази дума,но я свързвам със скука.Аз съм скучал доста..Искам просто качествен и готин живот.Писнало ми е отговорности и планове,учене,измислени успехи,които не намират материалната си полза.Тази година си мислих,че съм намерил момичето което е различно,заради което си струва да бъда свестен човек,а тя се изгаври с мен.Писнало ми е от любов и приятели,дори много не вярвам в доброто.Забелязвам,че и малко лицемерен съм станал.Правя се на учтив пред някои стари познати,държа се добре с непознати,правя се на културен,а пет пари не давам за никой и нищо.Преди си мечтаех да си имам добрите приятели винаги и семейство,наскоро се направих че не виждам един от бившите си най-добри приятели,просто момчето ме прецака и не искам да го виждам и да слушам лъжи.Другите също не ги търся,те мен също.Имам си нови познати,няма приятели обаче,не в истинския смисъл на думата.Всяка вечер обикалям клубчета и кафета,харча малко пари,защото нямам.Отстрани сигурно изглежда че се забавлявам,истината обаче,че ми е тъпо,че все едно времето е спряло да тече.Просто чакам да се запиша да уча висше,да се махна,да си живея в квартирата,да си намеря нови привидно добри познати,да се запозная с нови момичета пък дано намеря нещо което да си струва.Онзи ден бях в автосалон при един познат,гледах яките коли и се замислих дали някой ден ще мога да карам такава.Не съм материалист,просто много обичам колите,повече от жените,повече от пиенето,от всичко.Колите са ми най-голямата страст.Не случайно всичките си пари ги дадох за кола преди време.Когато гледах тия хубави нови коли се размечтах както преди.Как ще си купя хубавата кола,ще си живея във Варна във хубав апартамент с изглед към морето и т.н.С други думи всичко ще бъде различно,за хората ще бъда симпатичен непознат,няма всеки ден да виждам противни познати от преди,стари приятели и гаджета,всичко ще бъде наново.И точно за да нямам нови гадни спомени в мечтите ми няма други хора,няма семейството ми,няма момиче,няма приятели,не мисля да се женя и за деца и такива работи поне в близките 5 години.Всичко за което мечтая е малко спокойствие и самота,малко да се откъсна от миналото...

MoHuTo
08-05-2008, 14:25
Имам мечти естествено и не бих се отказала от мечтите си, заради момче..бих искала на първо място да се изуча, да се реализирам в областта, която искам, да създам дом и семейство и така...но всичко по реда си, дай Боже.. :)

Whyniser
08-05-2008, 14:40
Любовта е доста относително понятие.В мойте мечти не знам,но сигурно ще съм сам

Erica
08-05-2008, 14:50
Всичко за което мечтая е малко спокойствие и самота,малко да се откъсна от миналото...

Определено имаш нужда от това,да се откъснеш от миналото си и да започнеш нов живот и на чисто...,едва тогава ще можеш да излезеш от тази душевна празнота,в която си изпаднал...Познато ми е за какво говориш...,аз съм минала през подобна ситуация - разочаровах се от всички е не всички,но от доста важни хора за мен,буквално за миг всички,на които държах ме предадоха...Страдах,мразех всички...,не допусках никoй до себе си...Мина време,забравих и преодолях всичко и сега съм нов човек...,просто започнах на чисто...,осъзнах че не всички ти мислят лошото,че има и хора на които им пука...само трябва да им позволиш да ти го покажат...

Това ми помогна много,доста мъдро,една приятелка ми го разказа,незнам от кого е,незнам нищо...,но определено е много поучително и е най-точното определение за грешките ни в живота... :

Глава първа:
Вървя си по пътя...изведнъж падам...Боже къде съм,осъзнавам се и разбирам че съм паднал в дупка...Много болка,много усилия ми костват да изляза...,с нечовешки сили успявам...,но болката наистина е голяма...

Глава втора:
Отново си вървя по пътя...падам...оглеждам се и виждам,че съм в същата дупка...,отново ми е трудно да изляза...,чудя се как успях да попадна отново в същата дупка,в която вече бях...Отново с много болка и мъка успявам да се измъкна...

Глава трета:
Вървя си по същият път...виждам дупката,в която вече два пъти съм бил...,знам я къде е и съм сигурен че ще я заобиколя...,но...о`не аз отново съм в нея...Без много мъки успявам да изляза...и още немога да си обясня как попаднах отново в нея,при положение,че знам за нея,че я видях...

Глава четвърта:
Вървя по абсолютно същата улица...виждам дупката...знам я...тя е пред мен...

Глава пета :
Аз вече вървя по друга улица...!

krem4et0
08-05-2008, 15:30
Най-голямата ми мечта е да съм с него, да имаме семейство, деца. Другото са си цели, които само ще ми помогнат да осъществя голямата си мечта.

BaiToq
08-05-2008, 19:10
Всеки човек мечтае за нещо.Вие за какво мечтаете,участва ли вашата половинка във мечтите ви?Мислите ли,че ще ги постигнете,ТОЙ/ТЯ ще ви помогне ли?В крайна сметка ако ви се наложи да избирате любовта или да сбъднете мечтите си,кое избирате?Аз бих избрал мечтите си,няма да се променям заради никое момиче,още не съм забравил какво е да те зарежат.Според вас нормално ли е дори в мечтите си да бъда сам?Изобщо не ми пука толкова за момичета,нито за приятели,искам просто забавление,лукс и готин живот,не мисля повече да се разправям с който и да е,да се ядосвам за глупости и да губя всичко заради хората за които ми пука,а всъщност на никой не му пука за мен,само лъжи и лицемерие...
Мечтата.
Жената се сменя,
има време за любов.
Изпуснеш ли си шанса,обаче-
духаш :D

vamp
08-05-2008, 19:27
Всичко за което мечтая е малко спокойствие и самота,малко да се откъсна от миналото...

Определено имаш нужда от това,да се откъснеш от миналото си и да започнеш нов живот и на чисто...,едва тогава ще можеш да излезеш от тази душевна празнота,в която си изпаднал...Познато ми е за какво говориш...,аз съм минала през подобна ситуация - разочаровах се от всички е не всички,но от доста важни хора за мен,буквално за миг всички,на които държах ме предадоха...Страдах,мразех всички...,не допусках никoй до себе си...Мина време,забравих и преодолях всичко и сега съм нов човек...,просто започнах на чисто...,осъзнах че не всички ти мислят лошото,че има и хора на които им пука...само трябва да им позволиш да ти го покажат...

Това ми помогна много,доста мъдро,една приятелка ми го разказа,незнам от кого е,незнам нищо...,но определено е много поучително и е най-точното определение за грешките ни в живота... :

Глава първа:
Вървя си по пътя...изведнъж падам...Боже къде съм,осъзнавам се и разбирам че съм паднал в дупка...Много болка,много усилия ми костват да изляза...,с нечовешки сили успявам...,но болката наистина е голяма...

Глава втора:
Отново си вървя по пътя...падам...оглеждам се и виждам,че съм в същата дупка...,отново ми е трудно да изляза...,чудя се как успях да попадна отново в същата дупка,в която вече бях...Отново с много болка и мъка успявам да се измъкна...

Глава трета:
Вървя си по същият път...виждам дупката,в която вече два пъти съм бил...,знам я къде е и съм сигурен че ще я заобиколя...,но...о`не аз отново съм в нея...Без много мъки успявам да изляза...и още немога да си обясня как попаднах отново в нея,при положение,че знам за нея,че я видях...

Глава четвърта:
Вървя по абсолютно същата улица...виждам дупката...знам я...тя е пред мен...

Глава пета :
Аз вече вървя по друга улица...!

До сега никога не съм можел "да сменя улицата"...Просто винаги са ми пречили...Дали ще успея да я сменя тази година или ще затъна още повече не знам.

Дори бях спрял да мечтая,просто погледнах тъпите лъскави коли и се размечтах както преди...

Erica
08-05-2008, 20:42
До сега никога не съм можел "да сменя улицата"...Просто винаги са ми пречили...Дали ще успея да я сменя тази година или ще затъна още повече не знам.

Дори бях спрял да мечтая,просто погледнах тъпите лъскави коли и се размечтах както преди...

Е дано да успееш!

led_i_ogyn
08-05-2008, 20:55
Добре искаш лукс, купони и готин живот ама се замисли за това ли мечтаеш до края на живота си?В крайна сметка и този живот ще ти омръзне...И е естествено,че след време ще искаш жена до себе си...
И нали знаеш човек иска това,което няма...
Аз искам само да бъда щастлива с хората,които обичам! ;)

soul1199
08-05-2008, 20:58
v me4tite si sum s gadjeto mi i si4ko prekrasno..ala bala,nqa sa obqsnqam mn,tova e prosto

natedog
08-05-2008, 21:29
Любовта си е доста трудно нещо :) относно мечтите ми и любовта ... за мен те са 1 :) ако намеря перфектната си полувинка (както е мечтата ми) не ми трябва повече :grin: успехчета :)

Niakoitam
08-05-2008, 21:42
vamp много си се отчаял.Ако искаш да ти дам от моята самота :D
В мечтите си аз се чувствам обичан истински.знам че мога да разчитам на много хора.Имам истински приятели.Виждаме се често,ходиме по купони,веселим се.Обаждат ми се често и аз на тях.Имам свестна работа,която ми харесва.Винаги има човек до мен.Разбирам се с колегите и приятелите.Самостоятелен съм и мога да направя всичко,което ми е на сърцето.аз решавам какво и кога да правя и помагам на семейството си с каквото мога/Ех мечтиии.Наивно нали?Но някои хора ме карат да си мисля че може да е истина.Това,което изброи ти не ми харесва ако няма човек,с които да го споделя.Всеки мечтае за това,което му е трудно да има.

sLaDkA_GrEsHkA
08-05-2008, 22:02
хубави мечти имаш, но нали знаеш че нищо не може да замени това да има някой до теб с когото да го споделиш? кво те грее кви хубави неща имаш ако няма кой да те прегърне и да те разбере? според мен е най-добре ако имаш и двете... за тва моята мечта е двете неща заедно :)

mnogo dobre kazano

vamp
08-06-2008, 08:04
vamp много си се отчаял.Ако искаш да ти дам от моята самота :D
В мечтите си аз се чувствам обичан истински.знам че мога да разчитам на много хора.Имам истински приятели.Виждаме се често,ходиме по купони,веселим се.Обаждат ми се често и аз на тях.Имам свестна работа,която ми харесва.Винаги има човек до мен.Разбирам се с колегите и приятелите.Самостоятелен съм и мога да направя всичко,което ми е на сърцето.аз решавам какво и кога да правя и помагам на семейството си с каквото мога/Ех мечтиии.Наивно нали?Но някои хора ме карат да си мисля че може да е истина.Това,което изброи ти не ми харесва ако няма човек,с които да го споделя.Всеки мечтае за това,което му е трудно да има.

Това никога няма да стане човече...Невъзможно е да си обичан от всички и да имаш всичко.А и ако толкова много разчиташ на гаджето и приятелите в момента в който те зарежат ще си пред самоубийство.Това си противоречи с мечтата ти да си самостоятелен.Мечтата ти звучи много добре,обаче като,че ли нереална за нашия свят сега.

Не съм се отчаял,просто някои хора ме разочароваха за пореден път.

slun4ice_90
08-06-2008, 09:14
Всеки човек мечтае за нещо.Вие за какво мечтаете,участва ли вашата половинка във мечтите ви?Мислите ли,че ще ги постигнете,ТОЙ/ТЯ ще ви помогне ли?В крайна сметка ако ви се наложи да избирате любовта или да сбъднете мечтите си,кое избирате?Аз бих избрал мечтите си,няма да се променям заради никое момиче,още не съм забравил какво е да те зарежат.Според вас нормално ли е дори в мечтите си да бъда сам?Изобщо не ми пука толкова за момичета,нито за приятели,искам просто забавление,лукс и готин живот,не мисля повече да се разправям с който и да е,да се ядосвам за глупости и да губя всичко заради хората за които ми пука,а всъщност на никой не му пука за мен,само лъжи и лицемерие... Мечтая много даже за момчето,което обичам и музиката.Мечтая за това един ден да се събудя и животът ни на всички в България да е малко по-хубав. :) :-P И всички да сме по-щастливи и по-добри.Мечтая и един ден да няма хора,които да просят по улиците,защото като видя такива хора и ставам много тъжна... :( Също така искам и да няма бездомни кучета...какви мечти имам само....

princesa_viki
08-06-2008, 09:17
Аз пък си мечтая да си имам семейство и детенце.Да знам,че имам човек,на когото да разчитам и че сме заедно завинаги.Скоро няма да се осъществи(и дано),но все пак това е нещото,което бих желала да се сбъдне в бъдеще.

sexy_dizzy
08-07-2008, 02:38
Аз във своите мечти не съм сама.
Макар и не всичко да е свързано с любимия човек...ми се иска той да е до мен...във всяко едно начинание!Задължително да е до мен!
Не желая всичко...желая най-вече да съм обичана и да обичам...това ще ме стимулира за сбъдване на останалото!

vesinka91
08-07-2008, 05:22
Всеки човек мечтае за нещо.Вие за какво мечтаете,участва ли вашата половинка във мечтите ви?Мислите ли,че ще ги постигнете,ТОЙ/ТЯ ще ви помогне ли?В крайна сметка ако ви се наложи да избирате любовта или да сбъднете мечтите си,кое избирате?Аз бих избрал мечтите си,няма да се променям заради никое момиче,още не съм забравил какво е да те зарежат.Според вас нормално ли е дори в мечтите си да бъда сам?Изобщо не ми пука толкова за момичета,нито за приятели,искам просто забавление,лукс и готин живот,не мисля повече да се разправям с който и да е,да се ядосвам за глупости и да губя всичко заради хората за които ми пука,а всъщност на никой не му пука за мен,само лъжи и лицемерие...
Ne ti puka za priqteli ili lubov iskash prosto da imash luks i zabavleniq mi to za da se zabavlqvash trqbva da imash s kogo tai4e ne si misli 4e kato imash luks i nqmash fr ili priqtelka shte si shtastliv mn si zbyrkal chovek sam nemoje :)

AnzaRe
08-07-2008, 06:52
Мечти,мечти и пак мечти.
Извод:Много мечтаем.

Щом се покачат температурите,плуваме по-добре от шамандурите.

psychopath
08-07-2008, 06:56
я па мечтаем за мощно свирки,минети и френска любов :razz:

AnzaRe
08-07-2008, 07:00
я па мечтаем за мощно свирки,минети и френска любов :razz:
Само това ли е.......Пф.
Кажи нещо откачено от рода Бритни Спиърс си обръсна главата гола.

Saymon90
08-07-2008, 07:00
Имам обичта на близките и познатите си, както и своята собствена. За момента това ми стига и предпочитам да насочвам вниманието и усилията си към по-смислени цели... или поне реалистични. Да чакаш цял живот някой да те "спаси" е жалко - ако човек не се научи да живее сам със себе си, никога няма да бъде доволен от живота си...

Seducti0n
08-07-2008, 08:39
Здравей.
Виж сега, ако на теб не ти пукаше за околните, някак си нямаше да възпримаш толкова навътре и непукизма им спрямо теб.Ти не си удовлетворен, защото не получаваш това, което даваш, нищо не ти се възвръща...
Колкото до мечтите-те са захарта на живота, но ако пък си прекалено замечтан и литнал в облаците, болката при някое инцидентно падане от високо, би била непоносима.
До колкото разбрагх си претърпял любовно разочарование и това се е отразило достакофти на предишното ти аз, защото си изгубил вяра в хората и в способността им да споделят прекрасни мигове един с друг.
Иначе при мен мечтите в повечето от случаите са тясно свързани с любовта(:...детска му работа :oops:
Има хора, които не я търсят, не вярват в нея и чак когато ги сполети отварят очи и виждат колко прекрасен е живота, когато имаш някого до теб(:...Влюбвайки се поемаш две основни отговорности-да понасяш не само щастието, но и тъгата от една връзка, да се радваш на плюсовете, но да не негодуваш срещу минусите, защото във връзката всичко е умножено по 2...
Колкото до теорията за самодостатъчността-Факт е, че когато си сам, работиш изцяло в своя полза и преследваш интересите си без да се ръководиш от чуждо мнение, но в един момент е необходимо да има и такова.Необходимо е да има някого с когото да споделяш емоциите, някого когото да обичаш, дори и само като приятел(:
Толкова е хубаво да виждаш радостта в очите на скъп приятел и да прочиташ трогателен смс, толкова е хубаво/това беше за Блясъчко, дано го прочете :oops: /

SINDEL
08-07-2008, 08:52
В ме4тите си никога не съм сама. Съжалявам, за мен няма нищо по-тъжно от това да си сам и с удоволствие бих се отказала от какво ли не заради 4овека до себе си.

soul1199
08-07-2008, 09:00
я па мечтаем за мощно свирки,минети и френска любов :razz:
Само това ли е.......Пф.
Кажи нещо откачено от рода Бритни Спиърс си обръсна главата гола. :D :D :D

UNrealPoWeR
08-07-2008, 09:05
Аз мечтая с патката си да играя
Искам да я стискам че да почна чак да пискам
С малко момиченце да се натискам
Като Майкъл Джексан искам!!!

накратко е това :razz:

Niakoitam
08-07-2008, 09:27
Здравей.
Виж сега, ако на теб не ти пукаше за околните, някак си нямаше да възпримаш толкова навътре и непукизма им спрямо теб.Ти не си удовлетворен, защото не получаваш това, което даваш, нищо не ти се възвръща...
Колкото до мечтите-те са захарта на живота, но ако пък си прекалено замечтан и литнал в облаците, болката при някое инцидентно падане от високо, би била непоносима.
До колкото разбрагх си претърпял любовно разочарование и това се е отразило достакофти на предишното ти аз, защото си изгубил вяра в хората и в способността им да споделят прекрасни мигове един с друг.
Иначе при мен мечтите в повечето от случаите са тясно свързани с любовта(:...детска му работа :oops:
Има хора, които не я търсят, не вярват в нея и чак когато ги сполети отварят очи и виждат колко прекрасен е живота, когато имаш някого до теб(:...Влюбвайки се поемаш две основни отговорности-да понасяш не само щастието, но и тъгата от една връзка, да се радваш на плюсовете, но да не негодуваш срещу минусите, защото във връзката всичко е умножено по 2...
Колкото до теорията за самодостатъчността-Факт е, че когато си сам, работиш изцяло в своя полза и преследваш интересите си без да се ръководиш от чуждо мнение, но в един момент е необходимо да има и такова.Необходимо е да има някого с когото да споделяш емоциите, някого когото да обичаш, дори и само като приятел(:
Толкова е хубаво да виждаш радостта в очите на скъп приятел и да прочиташ трогателен смс, толкова е хубаво/това беше за Блясъчко, дано го прочете :oops: /

Абсолютно 100% права.Това е истината за мен :)

vamp
08-07-2008, 17:46
Здравей.
Виж сега, ако на теб не ти пукаше за околните, някак си нямаше да възпримаш толкова навътре и непукизма им спрямо теб.Ти не си удовлетворен, защото не получаваш това, което даваш, нищо не ти се възвръща...
Колкото до мечтите-те са захарта на живота, но ако пък си прекалено замечтан и литнал в облаците, болката при някое инцидентно падане от високо, би била непоносима.
До колкото разбрагх си претърпял любовно разочарование и това се е отразило достакофти на предишното ти аз, защото си изгубил вяра в хората и в способността им да споделят прекрасни мигове един с друг.
Иначе при мен мечтите в повечето от случаите са тясно свързани с любовта(:...детска му работа :oops:
Има хора, които не я търсят, не вярват в нея и чак когато ги сполети отварят очи и виждат колко прекрасен е живота, когато имаш някого до теб(:...Влюбвайки се поемаш две основни отговорности-да понасяш не само щастието, но и тъгата от една връзка, да се радваш на плюсовете, но да не негодуваш срещу минусите, защото във връзката всичко е умножено по 2...
Колкото до теорията за самодостатъчността-Факт е, че когато си сам, работиш изцяло в своя полза и преследваш интересите си без да се ръководиш от чуждо мнение, но в един момент е необходимо да има и такова.Необходимо е да има някого с когото да споделяш емоциите, някого когото да обичаш, дори и само като приятел(:
Толкова е хубаво да виждаш радостта в очите на скъп приятел и да прочиташ трогателен смс, толкова е хубаво/това беше за Блясъчко, дано го прочете :oops: /

Абсолютно 100% права.Това е истината за мен :)

Според вас любовта е всичко?Любовта ви гради като личности?
А когато тя си замине,какво ви остава?Ще чакате просто да дойде отново?Ами до тогава?

Аз изпитах любовта,после изпитах и разочарования.Не съжалявам,поне знам какво е да обичаш и да си обичан.Помня красивите моменти,не малко пъти съм пил на бара и съм си спомнял точно тях.Не искам да ги забравям,няма и за какво да искам да променя миналото.Гледам си напред,това е.

Обаче любовта не е за всички,рано или късно обаче тя си отива.И когато си отиде по добре да имаш и нещо друго освен нея,за да не останеш сам и с празни ръце...

BaiToq
08-07-2008, 18:11
Здравей.
Виж сега, ако на теб не ти пукаше за околните, някак си нямаше да възпримаш толкова навътре и непукизма им спрямо теб.Ти не си удовлетворен, защото не получаваш това, което даваш, нищо не ти се възвръща...
Колкото до мечтите-те са захарта на живота, но ако пък си прекалено замечтан и литнал в облаците, болката при някое инцидентно падане от високо, би била непоносима.
До колкото разбрагх си претърпял любовно разочарование и това се е отразило достакофти на предишното ти аз, защото си изгубил вяра в хората и в способността им да споделят прекрасни мигове един с друг.
Иначе при мен мечтите в повечето от случаите са тясно свързани с любовта(:...детска му работа :oops:
Има хора, които не я търсят, не вярват в нея и чак когато ги сполети отварят очи и виждат колко прекрасен е живота, когато имаш някого до теб(:...Влюбвайки се поемаш две основни отговорности-да понасяш не само щастието, но и тъгата от една връзка, да се радваш на плюсовете, но да не негодуваш срещу минусите, защото във връзката всичко е умножено по 2...
Колкото до теорията за самодостатъчността-Факт е, че когато си сам, работиш изцяло в своя полза и преследваш интересите си без да се ръководиш от чуждо мнение, но в един момент е необходимо да има и такова.Необходимо е да има някого с когото да споделяш емоциите, някого когото да обичаш, дори и само като приятел(:
Толкова е хубаво да виждаш радостта в очите на скъп приятел и да прочиташ трогателен смс, толкова е хубаво/това беше за Блясъчко, дано го прочете :oops: /

Абсолютно 100% права.Това е истината за мен :)

Според вас любовта е всичко?Любовта ви гради като личности?
А когато тя си замине,какво ви остава?Ще чакате просто да дойде отново?Ами до тогава?

Аз изпитах любовта,после изпитах и разочарования.Не съжалявам,поне знам какво е да обичаш и да си обичан.Помня красивите моменти,не малко пъти съм пил на бара и съм си спомнял точно тях.Не искам да ги забравям,няма и за какво да искам да променя миналото.Гледам си напред,това е.

Обаче любовта не е за всички,рано или късно обаче тя си отива.И когато си отиде по добре да имаш и нещо друго освен нея,за да не останеш сам и с празни ръце...

Пич,от друга тема съм запознат
с терзанията ти :P
Заеби ги с тея приказки за любов.
Има привличане,готини жени,секс.
Любов(за мен) вече като искам сватба и деца.

yuyuto
08-07-2008, 18:30
Мечтая си, разбира се, мечтите са безплатни... И той участва в тях... Мисля, че всеки си мечтае нещо за половинката си, няма смисъл да се пита... А за въпроса за избора, зависи колко го обичам и колко държа на него, за да избера мечтите пред него или обратното... Ами ако мечтите са ми той? :D А ти, че не си мечтаеш, може би просто не си срещнал правилното момиче за теб, с което да споделяш мечтите си... Ама ми изглеждаш отчаян и затова слагаш момичетата под общ знаменател, че всички са лицемерки... Е, пожелавам ти да срещнеш някоя, която да избере теб пред мечтите или пък ти да си й мечтата... Щото има такива, просто не си я срещнал...

unicorn_f
08-07-2008, 20:09
не е задължително мечтите ти да включват половинката ти,но мисля че ако имаш възможност да сбъднеш мечтите си половинката ти тряабва да те подкрепя :)

anonymous485803
08-08-2008, 20:53
Абе ти си бил много романтична личност. Въпреки, че отдавна не съм тийн в тази тема има неща, които съм ме подсещат за други, случили ми се наскоро, но преди това ще коментирам твоите писания.

Вие за какво мечтаете
Много неща, най вече да съм здрав и да преследвам целите си.

участва ли вашата половинка във мечтите ви?
За момента нямам половинка, но ако имах такава на която държа и искам да бъда с нея, няма как да не присъства.

В крайна сметка ако ви се наложи да избирате любовта или да сбъднете мечтите си,кое избирате?
Ами мечтите първо. Любовта е до време. Освен ако те не са свързани с любимия човек.

Аз бих избрал мечтите си,няма да се променям заради никое момиче,още не съм забравил какво е да те зарежат.
В голяма степен те подкрепям и съм съгласен с тебе. Но ако нещо в теб отблъсква околните, не е зле да се замислиш за някаква промяна.

Според вас нормално ли е дори в мечтите си да бъда сам?
Да. Сещам се в университета учихме за някакъв учен, май Алвин Тофлър се казва, които с парите спечелени от четене на лекции, е успял да си купи цял остров. Та една от мислите на този човек е, че: “Себедостатъчността е първата стъпка към съвършенството”.

Изобщо не ми пука толкова за момичета,нито за приятели,искам просто забавление,лукс и готин живот
Забравяш една важна подробност. Лукса и готиния живот най-често са свързани с момичета и приятели, просто те са неразделна част. Зависи все пак какви. Ако е възможно не такива които да те предадат, както до колкото описваш е станало с тебе. Другия вариант е просто не ги допускай много близко до себе си.

Моите мечти са нещо подобно,казано на уличен език-искам си много яка спортна кола,такава,че след нея всички да се обръщат,а когато си я карам да се чувствам по-яко от това да правя секс,да си карам по крайбрежната във Варна,да имам апартамент в хубава малка кооперацийка,да има изглед към морето,всичко вътре в апартамента да е от мрамор и гранит,много пари да имам,по-точно да ми стигат без да пестя и без да смятам всяко нещо,хубав голям плазмен телевизор и готино обзавеждане.
Това е постижимо. Като за начало вместо да обикаляш кафетата и да излизаш постоянно с приятели седни и научи някои занаят. Отиди в града. Като за начало докато се ориентираш живей на квартира, намери си добре платена работа, и след това тегли няколко кредита и ще си осигуриш този лукс. Вярно е, че почти цял живот после ще изплащаш, но какво пък, ако си добър специалист в дадена област, имаш всичките неща за които си мечтал и няма за какво да се тревожиш. Обаче знаеш ли, това не е гаранция, че ще си щастлив. Стигнеш ли до там ще сложиш летвата по нависоко и ще искаш още повече неща, например една вила на Златните до брега на морето и т.н. Нормално е, трябва да си дебил за да се задоволяваш с това което имаш и да не искаш още. Иска ми се да ти цитирам една мисъл на един американски писател, Дейл Карнеги: “Нищо не е нещастно или щастливо. Самата мисъл, усещане и нагласа за него ги прави такова.”

Да си бъда жив и здрав,това е най-важното!
Така е наистина. И аз ти го пожелавам, на тази основа се гради всичко останало.

Обаче ето,че съм сам в мечтите си,няма други хора.Преди исках да си имам постоянна приятелка,красива и добра,по-късно и семейство.Сега май не искам,това би било само още 1 проблем...
Не мисля, че има нещо странно и ненормално в това. Да не мислиш, че като се ожениш и създадеш деца ще бъдеш много щастлив. Относително е. Понякога това си е камък на шията. Вой приятели които минаха под венчилото, споделят, че това им било една от най-големите грешки и, че ако човек не познава от дълго време партньора и не е сигурен в него въобще да не се решава на такава стъпка. Аз за себе си също смятам, че ако не срещна жена която да ми пасва почти идеално и да се разбираме пълноценно, не бих сключвал брак. Става много сложно когато се появи дете и ти разбираш, че тоя до тебе не е човека за тебе. Още по неприятно е.


И точно за да нямам нови гадни спомени в мечтите ми няма други хора,няма семейството ми,няма момиче,няма приятели,не мисля да се женя и за деца и такива работи поне в близките 5 години.Всичко за което мечтая е малко спокойствие и самота,малко да се откъсна от миналото...

Знаеш ли, за близките 5 години си прав. Поживей си поне до 30. Обаче да ти кажа аз съм бил и от двете страни на барикадата и като чели от никоя не можеш да кажеш, че е най-комфортно. Смея да кажа, че живея добре за българин, лятото в едно ранчото ми близо до София, купувам си каквото искам, ходя където ми скимне, не карам кола, но за сметка на това се придвижвам само с колело от вилата до работата ми, ама знаеш ли, че понякога болката от това да няма с кои да споделиш това което сложиш на масата, като чели е също толкова голяма, колкото когато в миналите периоди е нямало какво да сложиш изобщо. Не мисли, че не е болезнено това да се затвориш в големия си имот сам и с книга в ръката де се опитваш да отклониш вниманието си от това, че няма кои да дойде, да легне до теб и да те дари с малко любов. Да се сещаш как до вчера сте си обещавали любов и вярност, пък сега тя е избрала другият. И не колкото да няма кои, а да няма кои подходящ, такъв които ти искаш а не да се преструваш с някои колкото да не е си без хич. Казвам ти го от личен опит. Не ти го пожелавам. Но които търси намира. За всеки влак си има пътници.
Ще разкажа и малко за себе си по тази тема. Тази година ми се сбъдна една от най-големите мечти, да работя в ИТ сектора. Тамън завърших една магистратура, от където почти нищо не научих, но въпреки това един човек видя потенциала в мен и ми даде шанс. Малко преди това си хванах и приятелка. В ИТ сектора обаче, важи правилото, че ако искаш да се задържиш на мястото на което си, трябва да тичаш доста бързо. Фирмата където работя инвестира яко в хората си и ме пратиха на два курса в началото. Приятелката обаче, се цупеше, че й обръщам по-малко внимание, та курсовете ли били по-важни. Е стараех се, обръщах и на нея и на курсовете. Веднъж обаче й споменах, че вместо да обикаляме заведенията и да се натискаме по парковете, ние трябва да уважим времето като ресурс, и да го вложим в нещо полезно, като курсове по някакъв език например или нещо друго. Тя пак се цупеше, човек трябвало да отмаря, не можело само да работи. Е ако бях послушал само нея и бях зарязал курсови и работа до къде щях да стигна, представете си.
Вамп го каза много точно и уместно:

Обаче любовта не е за всички,рано или късно обаче тя си отива.И когато си отиде по добре да имаш и нещо друго освен нея,за да не останеш сам и с празни ръце...


Според вас любовта е всичко?Любовта ви гради като личности?
А когато тя си замине,какво ви остава?Ще чакате просто да дойде отново?Ами до тогава?
Съвсем не е всичко, но БТР, много правилно са го казал, че “живот без любов е като птица без криле”. Сигурно си чувал приказката, че зад всеки успял мъж стои една жена. Знаеш какво е чувството да станеш сутрин и да знаеш, че през деня ще срещнеш любимата си, ще те зареди с положителна енергия ще прекарате приятни мигове, пък до колкото разбирам знаеш и какво е да знаеш, че просто не те чака нищо друго освен ежедневните ти рутинни задачи за през деня. Аз съм оптимист и вярвам, че отново ще изпитам това прекрасно чувство. Пожелавам го и на теб, а до тогава, да не си губим времето и да се залавяме за работа. Но знай където има любов, там рано или късно се появява и болката, разочарованието. Нещата като че ли са свързани.
Вамп като чета последните ти постове ми се струва, че ти си намерил пътя към себе си.
Продължавай в същия дух и дано един ден да си наистина щастлив, ти го заслужаваш!

cinderella_gugutka
08-08-2008, 20:58
ме4тая за мом4е в което да съм страшно влюбена,той да е влюбен в мен също и да знам 4е няма да ме нарани както и за приятели които да ме оби4ат да ми е супер забавно с тях, да не ме предават и да са до мен в трудните моменнти(но тава последното май си го имам де :grin: )

assd
08-08-2008, 21:18
хъ бати балъците... мечтаят за постижими неща като коли, апартаменти и гранитни и мраморни подове :lol: тва ако са мечти, трябва да си ебати комплексирания тип, щото някой има, а ти нямаш...
но се тая, аз лично съм реалист и не мечтая, а се опитвам да намеря начин да имам това което искам. единствено мечтая за едно много дълго пътуване в което искам да видя австралия, азия и латинска америка (на запад съм бил и не е много интересно..) сега съм много щастлив човек по принцип, след като направя и това пътешествие ще съм още една капка по-щастлив. не съм някакъв ментор тук, но колите и парите са доста преходни, който не го е разбрал още явно живее в голяма заблуда, защото днес ги имаш - утре ги нямаш! а да се мисли за парите като самоцел е доста глупаво, по-важно е да умееш да правиш съвсем малко пари (щото на човек малко му трябва да е щастлив... ама късно се осъзнава това) отколкото да ти дойдат 1 милион накуп и да не знаеш как да ги управляваш! не помня къде беше казано "дай на човек една риба и ще се нахрани днес, научи човека да лови риба и ще е сит цял живот".
тва е всичко. мир вам и бъдете щастливи!

пп о да и къде забравих - разбира се че не съм сам в мечтите си, би било доста егоистично и нетипично за мен. то има ли смисъл да правиш нещо само за себе си? ако не го споделиш едва ли ще си много доволен и щастлив, да има с кой да споделиш мечтите и щастието си е поне 2 пъти по хубаво... все едно да имаш 100 лева и да изпиеш 50 бири сам, ил ида имаш само 4 лева и да изпиеш 1 бира, но с приятел (най-балъшкия пример, ама важи 8-) )

vamp
08-09-2008, 10:02
Влади81,не ме разбра напълно.Аз не искам да ставам отшелник,просто вече не допускам хората близко до себе си.Мислят си,че ме познават обаче на мен не ми пука за тях.Днес пия с едни,утре с други,звънят ми,търсят ме,не оставам сам.Търся и аз.Обаче нито са ми приятели,нито ми пука за тях.Не очаквам нищо от тях и не оставам разочарован.
Същото е и с момичетата,излизам с тях,флиртувам,запознавам се,но нищо сериозно,без очаквания,без разочарования.Една за днес,една за утре,друга за другиден.
Сега като се преместя да живея сам пак така ще си живея,ще си ги викам в квартирата,няма да седя сам,ще си каня новите "приятели",ще си пием и т.н.Няма да седя сам като скот.За мен самота значи желано спокойствие,това да не ти се мешат в живота и да не те разочароват.Вече не искам нищо от което не мога да се отърва когато си поискам.

Идеята за пътуването е яка,това е и моя мечта!

slun4ice_90
08-09-2008, 10:16
Влади81,не ме разбра напълно.Аз не искам да ставам отшелник,просто вече не допускам хората близко до себе си.Мислят си,че ме познават обаче на мен не ми пука за тях.Днес пия с едни,утре с други,звънят ми,търсят ме,не оставам сам.Търся и аз.Обаче нито са ми приятели,нито ми пука за тях.Не очаквам нищо от тях и не оставам разочарован.
Същото е и с момичетата,излизам с тях,флиртувам,запознавам се,но нищо сериозно,без очаквания,без разочарования.Една за днес,една за утре,друга за другиден.
Сега като се преместя да живея сам пак така ще си живея,ще си ги викам в квартирата,няма да седя сам,ще си каня новите "приятели",ще си пием и т.н.Няма да седя сам като скот.За мен самота значи желано спокойствие,това да не ти се мешат в живота и да не те разочароват.Вече не искам нищо от което не мога да се отърва когато си поискам.

Идеята за пътуването е яка,това е и моя мечта!Vamp и аз мислех точно като теб,но това хич не е моят начин на живот...И аз не допускам много хора до мен самата,защото си имам причини,но пък и така само можем да изгубим...хора,които наистина си струва да ни опознаят... :? Определено това,което правиш няма да те доведе до нищо добро. :( Не разбирам защо след като едно момиче постъпи гадно с вас и вие ставате гадняри...и правите всички тези глупости...като си мислите,че така ще избягате от проблемите си.И докога ще продължаваш така????
:-o :shock:

vamp
08-09-2008, 10:23
Влади81,не ме разбра напълно.Аз не искам да ставам отшелник,просто вече не допускам хората близко до себе си.Мислят си,че ме познават обаче на мен не ми пука за тях.Днес пия с едни,утре с други,звънят ми,търсят ме,не оставам сам.Търся и аз.Обаче нито са ми приятели,нито ми пука за тях.Не очаквам нищо от тях и не оставам разочарован.
Същото е и с момичетата,излизам с тях,флиртувам,запознавам се,но нищо сериозно,без очаквания,без разочарования.Една за днес,една за утре,друга за другиден.
Сега като се преместя да живея сам пак така ще си живея,ще си ги викам в квартирата,няма да седя сам,ще си каня новите "приятели",ще си пием и т.н.Няма да седя сам като скот.За мен самота значи желано спокойствие,това да не ти се мешат в живота и да не те разочароват.Вече не искам нищо от което не мога да се отърва когато си поискам.

Идеята за пътуването е яка,това е и моя мечта!Vamp и аз мислех точно като теб,но това хич не е моят начин на живот...И аз не допускам много хора до мен самата,защото си имам причини,но пък и така само можем да изгубим...хора,които наистина си струва да ни опознаят... :? Определено това,което правиш няма да те доведе до нищо добро. :( Не разбирам защо след като едно момиче постъпи гадно с вас и вие ставате гадняри...и правите всички тези глупости...като си мислите,че така ще избягате от проблемите си.И докога ще продължаваш така????
:-o :shock:

Не беше просто едно момиче,а момичето което обичах ;)
Не правя така заради нея,писнало ми е от семейството ми,от тези които ми се пишеха приятели.Вече не искам да се разочаровам и да ме използват,предпочитам да се забавлявам.