PDA

View Full Version : .:Няколко въпроса без отговор:.



MaRcHeLiTkAa
08-05-2008, 12:21
Някои хора пишат в тетрадки неща,които са им се случили или ги вълнуват.Други изразяват себе си чрез картини.Трети чрез песни.Има толкова много начини да изразиш и споделиш чувствата,болката и щастието си.
Е аз няма да пиша какво ми се е случило или какво чувствам…
Искам просто да споделя някои от въпросите,които се въртят из главата ми…и някои мои виждания.
Ето и един от въпросите:”Какав е смисъла на живота?”
Може би често задаван въпрос,вечно оставащ без смислен отговор.Получавала съм отговори като ”живей и ще разбереш”(А как ще разбера?Ами,ако пропусна момента,в който е трябвало да узная смисъла на живота?Ами,ако не се появи такъв момент?)
…И друг отговор”да усетиш болката и щастието”.
Добре,но тези отговори са тъка празни и непълни…
Кой би искал да живее ,за да разбере що е болка?!Или пък това „живей,за да разбереш”?Нима това не е една пътека,без край с много завои,по които вървиш по инерция …с надеждата да избереш правилния завой и да се надяваш през това време да не те блъсне някоя кола?
Ако се замислим,всички сме толкова еднакви и не само ние…дори животните,природата…Всичк о е един огромен кръговрат(раждаш се,растеж сред обич или може би не чак толкова,учиш се на най различни неща ,един ден ти хрумва някоя професия и решаваш,че това ти е мечта,изучаваш я и се закопаваш с нея до края на живота си.През това време си намерил своята „половинка”,оженили сте се и имате деца.Повтаряте това,което са правили родителите ви за вас и така докато умрете.А вашите деца вашите деца решават да имат те свои…).Звучи скучно,нали?
Ами животните?Та нали и те правят същото.
Природата и нийните сезони…ето още един кръговрат.И къде е смисъла на живота?

Ето и нещо друго.Замисляли ли сте се колко лесно е да умреш?Колко крехка е структурата ни.Това,че и при бодване ни потича кръв?А какво ли става след това?Дали и след смъртта няма някой кръговрат,както през живота?Може би и там има някакъв принцип,по който протичат нещата…


П.П. преди няколко дни бях пуснала темата в друг раздел,но в крайна сметка се оказа,че е по подходяща за тук :wink:

Valkyrie
08-05-2008, 12:41
Защо, по дяволите, трябва да ти пука за точно тези отговори?
Красотата на живота е в това, че ти сам го изпълваш със смисъл. Ние си избираме нещото, заради което живеем, за което понякога бихме дали и живота си. Някой трябва да го избере вместо теб ли? Може и да няма нещо, което да ти се струва толкова ценно, че да е смисъл на живота ти - тогава правиш това, което те прави щастлив. Не е толкова сложно.
Раждаме се, женим се, създаваме деца и ги отглеждаме, защото така трябва. Но и защото това са най-хубавите неща, които могат да се случат на човек, нямаш ли някоя позната, която да е родила скоро? Заслушай се в гласа й, когато говори за бебето, а и когато му говори на него, виж как гледа детенцето си... После ми разправяй, че нямало смисъл. Ако теб не те кефи този "кръговрат", ми излез от него. Не оставай с един, не раждай, не учи и не се "закопавай" с една професия до края на живота си. Аз лично за себе си смятам да правя това, което искам, и ще видим какво ще стане.

Camper
08-05-2008, 13:08
Ако винаги мишлиш защо живеем и се притесняваш да че ще пропушнеш момента ще го пропушнеш а правим тези неща заото ние също сме зивотни колкото и да казваме че сме интелигентни ние просто сме домниращуят вид ние обединяваме всичк видове защо ндиянците имат животинск духове вместо човшки облик защото на работното място сме като мравкте маме една царица която стася нов мравки ( шефа наема нови работници) мравките раширявт мравуняка (аботнците работят за да рашират възмозносите на бизнеса ) и тн. Въпроситти мат мн отговори и секи верен защото кькто кьзь Valkyrie ние го създаваме не някой друг

beautiful~kiss
08-05-2008, 13:45
Единствения начин да разгледаме въпроса по-скоро терапевтично, отколкото философски,е да го перонализираме:''Какъв е смисълът на моя живот?'' или Какъв е смисълът на живота за мен? Отговорът не може да се поднесе в книга,филм или нещо такова.Трябва сами да стигнем до своя отговор :)

SiegHeil
08-05-2008, 18:33
Аз пък ще ти дам същия отговор като и в другата тема :>

До авторката..кой ти каза че живота непременно трябва да има някъв смисъл, живота се управлява от инстинкти, както при всички животни и ние не сме по различни - накратко - ебане ядене и биене, може да звучи селско и примитивно но е факт...
Аз лично си намирам стимул и цел в това което правя и това ме прави щастив, повече не ми трябва...а болката, болката е важна колкото и щастието, благодарение на нея се усъвършенстваме и разбираме какво е да си щастлив...
Не си нито първата нито последната която си задава тоя въпрос...но си поредната която ще стигне до задънена улица...стига сте си залъгвали егото че сме създадени с висша цел и че сме в центъра на света...
Така че заеби тая философия и почни да живееш ^^

Kman
08-06-2008, 09:18
Смисълът е да се създаде поколение,което да се развие повече,което да създаде поколение,което да се развие още повече и т.н.
Природните закони на майката природа са в сила за всяка една твар и гад на тази планета 8)

Angel_In_Disguise
08-08-2008, 16:11
Смисълът е ти да откриеш смисъл в живота си :) При всеки е различно.Жалко е че много хора наистина живеят по начина който ти си описала.Пълна скука.А ако нямаш собствени разбирания и мотиви за живота се превръщаш в робот.Живееш както хората преди теб и тези след теб ще живеят.Намери смисъл и живей както ти искаш не както е устроен света :)

kalokairi
08-09-2008, 18:03
смисълът на живота е просто да го живееш без да си задаваш въпроси чийто отговори са излишни единствения въпрос който трябва да си зададеш е : Какво да направя с отреденото ми време и след като намериш отговора и вземеш правилното решение ще разбереш защо живееш и най вече за какво и какъв е смисълът от всичко това

Natalia
08-09-2008, 18:43
Красотата на живота е в това, че ти сам го изпълваш със смисъл.jivota nqma smisal!

lsd43
08-09-2008, 21:19
Който търси намира.
Разбирайте го както искате.

Natalia
08-09-2008, 21:54
много общо казано
ти търсиш ли?

SiegHeil
08-09-2008, 22:00
jivota nqma smisal!
Фани се гръмни тогава, кво чакаш ?

nailana
08-09-2008, 22:00
Красотата на живота е в това, че ти сам го изпълваш със смисъл.jivota nqma smisal!


Обясни защо,ако желаеш.
Ако живота нямаше смисъл,защо тогава нас хората ни има?Защо ни има,за да го изживяваме?Защо ни има,да изживяваме нещо,което няма смисъл?Защо да съществува нещо,ако то няма смисъл,значение,цел?Защо да го има живота,щом той няма смисъл?И защо да има някой(човекът),който да го изживява?

Тогава ти защо живееш?За какво живееш?За кой живееш?

Сега кратко и ясно:изказването ти е глупаво.

lsd43
08-09-2008, 22:07
много общо казано
ти търсиш ли?


Да и още как. :)

Natalia
08-09-2008, 22:10
много общо казано
ти търсиш ли?


Да и още как. :)
кат му хванеш цепията ми кажи..

в интерес на истината някои на 17 години е трудно да отговори за какво живее... сигорно живея зада се забавлявам но ако намирате забавлението като ммммм някаква цел или нещо от тоя род.. според мен щеше да има по голяма цел ако света не беше ТОЛКОВА безкраен ;)

nailana
08-09-2008, 22:13
^ Легни и се наспи."Утрото е по - мъдро от вечерта".

Natalia
08-09-2008, 22:15
мъдроста несе влияе от времето..

lsd43
08-09-2008, 22:20
мъдроста несе влияе от времето..

Така е ,тя се влияе от това ,което си преживял ,а не от това ,колко си живял .

nailana
08-09-2008, 22:26
мъдроста несе влияе от времето..


Къде виждаш мъдрост в това твое изказване "Животът няма смисъл"?(към което съм писала коментар на предишната страница)Аз не зная твоята "мъдрост" от какво се влияе.Добре - без значение утро или вечер,от какво се влияе "мъдростта" ти?Ако желаеш можеш да споделиш.



Лека вечер на всички!

lsd43
08-09-2008, 22:28
мъдроста несе влияе от времето..


Къде виждаш мъдрост в това твое изказване "Животът няма смисъл"?(към което съм писала коментар на предишната страница)Аз не зная твоята "мъдрост" от какво се влияе.Добре - без значение утро или вечер,от какво се влияе "мъдростта" ти?Ако желаеш можеш да споделиш.



Лека вечер на всички!

Лека.

Natalia
08-09-2008, 22:34
мъдроста несе влияе от времето..


Къде виждаш мъдрост в това твое изказване "Животът няма смисъл"?(към което съм писала коментар на предишната страница)Аз не зная твоята "мъдрост" от какво се влияе.Добре - без значение утро или вечер,от какво се влияе "мъдростта" ти?Ако желаеш можеш да споделиш.



Лека вечер на всички!
влия е се от чистия реализъм! ние нищо неможем да постигнем в такива бащи, .. само се питам когато слънцето спре да върши работата колко от целите ви ще се променят.. и да допълня несъм казал, че утре няма да изгрее или нещо от този род искам да ти кажа, че и наи малкото нещо на този свят може да промени представата ти за тоя живот..!

Kman
08-10-2008, 10:54
"^ Легни и се наспи."Утрото е по - мъдро от вечерта"."

Точно обратното....ако можеше да мислиш логично,ще се да се досетиш,че вечер като легнеш да спиш и като си свършил всичката си работа,умът ти е освободен от всякакви ангажименти и можеш да размишляваш над всичко свободно и необезпокоявано,а сутрин като се събудиш започваш да се чудиш,ами сега трябва да напрая това и това и това и после и това и умът и съзнанието ти са заети неможеш да разсъждаваш да мислиш за други отделни неща.....
.....ЛОГИКА....

Christ
08-10-2008, 11:01
Като си се освободил от всички ангажименти си изморен, примерно...?

nailana
08-10-2008, 15:59
"^ Легни и се наспи."Утрото е по - мъдро от вечерта"."

Точно обратното....ако можеше да мислиш логично,ще се да се досетиш,че вечер като легнеш да спиш и като си свършил всичката си работа,умът ти е освободен от всякакви ангажименти и можеш да размишляваш над всичко свободно и необезпокоявано,а сутрин като се събудиш започваш да се чудиш,ами сега трябва да напрая това и това и това и после и това и умът и съзнанието ти са заети неможеш да разсъждаваш да мислиш за други отделни неща.....
.....ЛОГИКА....

Ангажиментите не свършват като си легнеш вечер,ако се замислиш;сутрин като се събудиш,какво?Лежиш в леглото,мързи те да станеш,губиш ценно време,и се оплакваш колко работа имаш да свършиш?
Вечер си се преоморил,цял ден си работил и си решавал проблеми.Лягаш,наспиваш се,събуждаш се ободрен,готов да продължиш работата си и да се изправяш 'бдително' и 'съобразително' пред нови задачи.
........ЛОГИКА.....

Angel Pixi
11-08-2008, 14:42
Смисълът е да се създаде поколение,което да се развие повече,което да създаде поколение,което да се развие още повече и т.н.
Природните закони на майката природа са в сила за всяка една твар и гад на тази планета 8)

Значи казваш,че живееш за да имаш поколение и няма по-важно нещо!?! и кво-създаваш поколение и смисъла на живота свършва?
за мен смисъла е,че живота ни е даден и просто трябва да му се наслаждаваме.невиждам причина,да се чудя защо сме живи.губиш си времето в търсене на отговори.факт е,че сме живи и трябва да живеем живота без да се питаме защо? как? и кога?

mistake
11-08-2008, 23:12
Смисълът е да се създаде поколение,което да се развие повече,което да създаде поколение,което да се развие още повече и т.н.
Природните закони на майката природа са в сила за всяка една твар и гад на тази планета 8)

Значи казваш,че живееш за да имаш поколение и няма по-важно нещо!?! и кво-създаваш поколение и смисъла на живота свършва?
за мен смисъла е,че живота ни е даден и просто трябва да му се наслаждаваме.невиждам причина,да се чудя защо сме живи.губиш си времето в търсене на отговори.факт е,че сме живи и трябва да живеем живота без да се питаме защо? как? и кога?
След себе си трябва да оставиш нещо , а няма нищо по-ценно от продължението на фамилията...даряването на нов живот , който да носи твоята кръв , която ще е жива и след смъртта ти..

ANTIHUMAN
11-09-2008, 02:07
Моя смисъл на живота е да постигна мечтите си дори и една малка част от тях! :)

Angel Pixi
11-09-2008, 08:44
Смисълът е да се създаде поколение,което да се развие повече,което да създаде поколение,което да се развие още повече и т.н.
Природните закони на майката природа са в сила за всяка една твар и гад на тази планета 8)

Значи казваш,че живееш за да имаш поколение и няма по-важно нещо!?! и кво-създаваш поколение и смисъла на живота свършва?
за мен смисъла е,че живота ни е даден и просто трябва да му се наслаждаваме.невиждам причина,да се чудя защо сме живи.губиш си времето в търсене на отговори.факт е,че сме живи и трябва да живеем живота без да се питаме защо? как? и кога?
След себе си трябва да оставиш нещо , а няма нищо по-ценно от продължението на фамилията...даряването на нов живот , който да носи твоята кръв , която ще е жива и след смъртта ти..

всичко само по себе си е ценно.да даваш живот не може да е единствения смисъл да живееш,ако е така скоро може и да нямаш смисъл!

mistake
11-09-2008, 13:01
Смисълът е да се създаде поколение,което да се развие повече,което да създаде поколение,което да се развие още повече и т.н.
Природните закони на майката природа са в сила за всяка една твар и гад на тази планета 8)

Значи казваш,че живееш за да имаш поколение и няма по-важно нещо!?! и кво-създаваш поколение и смисъла на живота свършва?
за мен смисъла е,че живота ни е даден и просто трябва да му се наслаждаваме.невиждам причина,да се чудя защо сме живи.губиш си времето в търсене на отговори.факт е,че сме живи и трябва да живеем живота без да се питаме защо? как? и кога?
След себе си трябва да оставиш нещо , а няма нищо по-ценно от продължението на фамилията...даряването на нов живот , който да носи твоята кръв , която ще е жива и след смъртта ти..

всичко само по себе си е ценно.да даваш живот не може да е единствения смисъл да живееш,ако е така скоро може и да нямаш смисъл!
Не казвам ,че това е единствения смисъл , но е едно от най-важните неща.

mquuu
11-09-2008, 18:35
Красотата на живота е в това, че ти сам го изпълваш със смисъл.jivota nqma smisal!


Обясни защо,ако желаеш.
Ако живота нямаше смисъл,защо тогава нас хората ни има?Защо ни има,за да го изживяваме?Защо ни има,да изживяваме нещо,което няма смисъл?Защо да съществува нещо,ако то няма смисъл,значение,цел?Защо да го има живота,щом той няма смисъл?И защо да има някой(човекът),който да го изживява?

Тогава ти защо живееш?За какво живееш?За кой живееш?

Сега кратко и ясно:изказването ти е глупаво.

Тъй като в човешкото общество има голям брой същества,които не разбират,че индивидуалното благо на индивида и общественото благо са тъждествени,според мен живота няма смисъл.Така че ние не живеем истински,в хармония с природата.Тука прочетох едно момче правеше сравнения между хората и мравките,но главната грешка при него и че всяка една мравка в мравуняка изпълнява определена дейност с цел общото благо на всички мравки,а не,за да ги ограбва примерно.

Vesk0u
11-09-2008, 19:06
Живота няма смисъл, но ти можеш да си поставиш цел, а по този начин и смивъл в живота. Прави това, което обичаш, събирай се с приятели, прекарвай си хубаво и си живей добре, защото с мисли подобна на тази ще се самоизмъчваш. Аз примерно немога да си обясня как може космоса да е безкраен - математиката казва че числата нямат край, но аз въпреки това немога да си го представя...

sim00n.light.shadow
11-19-2008, 22:51
Винаги съм намирала философията за безсмислена. Още древните мислители са си задавали този въпрос. Колко години са минали?3,4,5 хиляди. Къде е отговора? Няма го, защото не е възможно да се даде отговор. Ако знехме смисъла на живота си нямаше да ни е интересно. Все едно да ти кажат какъв е подаръка изненада. Ако ти харесва, добре, но ако не ти харесва - какво правиш? Заменяш го? Ами ако не можеш? Защо вместо да прекараш живота си във философии какъв е смисъла на живота ти, не вземеш да го изживееш? Ами ако един ден осъзнаеш, че смисъла на живота ти е напразно да търсиш смисъла на живота? Какъв е смисъла тогава?

HardcoreSyndrome
11-20-2008, 11:50
Смисъл винаги е имало, друг е въпроса какъв смисъл, ще му придадем ние.

In_And_Out_of_Love
11-20-2008, 15:37
Това, че се питаш подобни въпроси свързани с живота значи, че ти самата си тръгнала към отговора!
Това което разбрах аз за моя живот не мога да го споделя, не защото ме е срам от нещо или пък защото не знам какъв е смисълът не живота ми, а защото начинът по който чувствам живота си е неописуем... :)
Ако си си дала някакви отговори, които са свързани с няколко думички като семейство, радост и др. Значи все още търсиш смисълът на твоя живот, а той не се обяснява с думи, точно както с любовта.. :) Не можеш да го обясниш! Това е истинският смисъл..
Едва ли ще ме разберете за какво ви говоря. Знам, че ще си кажете.. Ехх!, тоя много се фантазира!
Възприемайте мнението ми както искате важното е да ви удовлетворява! :)

AdmiralJohn
11-20-2008, 21:15
Животът, появил се изцяло случайно, се превръща в най-великата случайност на Вселената!Смисълът е най-вече един-да ставаш все по-добър и да разбираш всичко около теб.И много важното-да създадеш следващото поколение, което ще промени света и ще навлезе нова ера, откривайки тайните на науките.
"НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !"

Kman
11-21-2008, 12:04
Чета ви глупостите и се смея!
Когато започнете да разсъждавате реално тогава се мислете за трезво и нормално мислещи.

In_And_Out_of_Love
11-21-2008, 20:15
kman как така ние всички грешим, а само ти си прав...
Може би защото дълбоко в теб се крие един вечно спорещ и вечно мрънкащ човек. Хубаво е да вярваш на 100% в твоите убеждения, но не ми казвай, че това, което аз съм осъзнал за моя живот са глупости!!! ТИ НЕ СИ ТОЗИ КОЙТО Е ЖИВЯЛ ЖИВОТА МИ И ЗАТОВА НЕ МОЖЕШ ДА МИ КАЖЕШ КОЕ Е ГЛУПОСТИ.. ясно?! :|

marin4itu
11-22-2008, 22:51
Какъв е смисълът на живота ли?
Еми няма такъв. Раждаш се и умираш. Замислете се, огледайте се - всичко е толкова просто, ние си го усложняваме. Всико се дължи на внушение. Казвате, че смисълът на живота е да създадеш поколение, продължиш рода, но за да го направиш трябва да се влюбиш (поне се предполага), но дори и любовта е внушение.

Не казва, че трябва всички да се самоубием, а просто да си живеем без много много да ни пука, защото все някога ше умрем.. (малко грубо прозвуча :D )

AdmiralJohn
11-23-2008, 11:37
Е да,но дори и случайно създаден този живот се превръща в нещо голямо...Ест, че "пътя" ни не е написан, или пък някой ни го диктува на момента, но ние трябва да се опитаме да направим нещо значимо и да се развиваме.

Kman
11-23-2008, 15:26
@In And Out of Love Ако ти си мислиш че електричеството е магия,това не променя факта че Е ЕЛЕКТРИЧЕСТВО!(пример)Дори и да си мислиш че Юпитер е само една точица,това не променя факта че Юпитер е планета!

cMon
11-23-2008, 16:08
Какъв е звукът от пляскане с една ръка ?

Kman
11-23-2008, 16:47
....същия който се издава когато риташ вятъра

cMon
11-24-2008, 15:40
фиу? хах а какъв е цветът на вятъра?

Mi6inka
12-05-2008, 21:46
така или иначе накрая всички умираме... това трябва ли да означава че няма смисъл да се живее... смисъла за всеки е такъв какъвто си го създадем... ако за един смисъла за живот е даден човек,за втори е дадена цел за трети пък е да създаде поколение и така нататъка.... Има ли значение какъв ще е ,не е ли по-важно просто да го има.. ? Живота е такъв какъвто си го направиш... всичко се преживява освен смъртта... така че.. живейте... дори смисъла да е нещо малко .. позитивността е голям плюс

In_And_Out_of_Love
12-06-2008, 17:52
Всичко е относително...
В момента тука има разногласия между всички нас, защото имаме различни характери и различно мислене... Схванахте ли ся?!?!

sexy_baby_originale
02-01-2009, 14:09
Когато се влюбиш ще разбереш както смисъла на живота, така и ще преоткриеш себе си и всички тези въпроси, които ти се въртят в главата ще придобият цялостен и завършен вид.

SiegHeil
04-07-2009, 19:29
Ако винаги се опитваш да намериш смисъл в нещо което цениш то рано или късно се обезсмисля...
най-доброто мнение в темата ^^

SiegHeil
04-08-2009, 14:05
Пример:
Ползваме само около 10% от мозъка си. Защо някои хора пренебрегват факта, като че ли така трябва да бъде. Ние дори си нямаме представа за какво са останалите 90! 90 процента ХОРА! Телекинеза, телепатия, левитация? Доказано възможно е от физиката! Как да ги контролираме? Хмм- чрез мозъка, vielleicht? Само аз ли намирам това за интересно? Само аз ли искам да се развия в пълен потенциял? Май да. Имате мозък! ТЕРЗАЙТЕ!!!
От тези 90%, 80 се ползват за складиране на информацията...


Защо още пазим инстинктите си? Мисля, че на човечеството му стига агресията. Защо трябва да се дразним? Трябва да има начин да контролираме по-ефективно изблиците ни на агресия (бой!бой!бой!) и вълнение (евентуално припадане?).

Инстинктите точно са това което те прави щастлив и дава смисъл на живота ти..9 от 10 твои действия са подчинени на инстинкти..
Грешка е да ги отхвърляме напълно;)

Kman
04-09-2009, 14:42
"Ако искаш мира на ти секира"!

SiegHeil
04-10-2009, 12:57
"Ако искаш мира на ти секира"!
retarded ^

ziumbul
04-10-2009, 14:49
И аз не смятам, че сме тук, за да се размножаваме... Някъде бях чел, че от общо 33 "нива", хората са на 7 и че в общи линии трябва да се развиваме, да се обогатяваме душевно и да стигнем до върха... По- добре ми звучи от теорията, че преди милиони години нищото се е взривило и са започнали да се самосглобяват бактерии, от които в последсвтие сме произлезли... :-o

Kman
04-10-2009, 17:02
Тва е народна мъдрост бе гевеце такоз и е 10000 % вярна!
"Искаш ли мир,готви се за война"

Kman
04-11-2009, 11:39
С кой какво!?
Просто се готви...

lingling
04-11-2009, 18:43
Цитирам ти от филма "Новият Дон Жуан": "Има само четири важни въпроса в живота: Какво е свято? От какво е направен духа? За какво си струва да живееш? За какво си струва да живееш? Отговорът на всички тези въпроси е един- ЛЮБОВТА"

ммм... За мен смисъла на живота е да се забавлявам. Иначе.. всеки би трябвало да открие сам за себе си за какво живее.

lingling
04-11-2009, 18:45
Цитирам ти от филма "Новият Дон Жуан": "Има само четири важни въпроса в живота: Какво е свято? От какво е направен духа? За какво си струва да живееш? За какво си струва да живееш? Отговорът на всички тези въпроси е един- ЛЮБОВТА"

ммм... За мен смисъла на живота е да се забавлявам. Иначе.. всеки би трябвало да открие сам за себе си за какво живее.

lingling
04-11-2009, 18:45
Цитирам ти от филма "Новият Дон Жуан": "Има само четири важни въпроса в живота: Какво е свято? От какво е направен духа? За какво си струва да живееш? За какво си струва да живееш? Отговорът на всички тези въпроси е един- ЛЮБОВТА"

ммм... За мен смисъла на живота е да се забавлявам. Иначе.. всеки би трябвало да открие сам за себе си за какво живее.

Kman
04-11-2009, 19:19
А готов ли си за война с бог,ако случайно се окаже че защитавайки твоята човешка свобода,нарушаваш господните закони.
Сатанаил е застанал против господ защото е искал да бъде свободен....така както господ е свободен да убие всеки който си поиска без да му се налага да се обяснява на когото и да е.
Аз не искам да убивам...но ако ситуацията "Убий или ще те убият" ще предпочета да си защитя живота(естествено...защото господ ме е създал със инстинкт за самосъхранение),е на господ няма да му хареса,понеже само той има право да дава и отнема живот ,причинно и безпричинно, и всеки който отнема живот,понеже чрез това се доближава до божийте способности,се счита за враг на господ,понеже на господ не му харесва да има равностойни противници.....ето колко противоречив е господ.

Така като гледам господ не притежава свобода,а свободия да прави каквото си иска.Аз не искам свободия,а съвсем малка свобода да мога да се наслаждавам на живота си,без да бъда заплашван и измъчван психически.
Не причинявай това,което не искаш да ти бъде причинено.

Kman
04-11-2009, 19:49
Християнския бог е също толкова мъртъв колкото е мъртъв и Зевс и Хера и Ра и Торн и т.н. и т.н.

SiegHeil
04-12-2009, 20:33
Стига си виждал във всичко само Бог и християни...гледай малко по глобално ;)

Kman
04-13-2009, 12:07
Оооо аз имам доста глобален поглед над нещата,иначе нямаше да твърдя че планетата ни е само едно въшка в козината на въшка насред пустинята Сахара.

SiegHeil
04-13-2009, 14:17
Не става въпрос за размери - и слона е голям ама тва не го прави важен 8-)

Kman
04-13-2009, 18:06
Тоест искаш да кажеш че независимо колко е голяма вселената това не е от значение,понеже нашата планета е най-важната ли....
Ти човешките същества и планетата Земя за колко важни ги имаш,ако изчезнат дали ще настъпи и край за цялата останала вселена!?!?!