PDA

View Full Version : Какво даваме и какво искаме..



Jagger
08-05-2008, 12:46
От много време хората са забравили смисъла на думата давам... всичко което даваме го даваме с мисълта че ще ни се върне и даваме нещо от себе си само защото очакваме да получим нещо в замяна.. това е на всякъде, и тук изчезва смисъла на думата давам а става на заменям... В любовта това е изкючително болезнено... затова ще ви кажа има вариант в който може да се избегне всичката болка на несподелената любов и отново да си щастлив и да продължаваш напред без болка в сърцето и този вариант е възможнен едва когато влезе в смисъл изцяло думата давам... Отдай душата си и цялата любов на един човек и не очаквай нищо в замяна.... Любовта си е любов едно от най-великите чувства които човек може да изпита всеки казва че и от нея не боли но нее така не винаги може да има болка ... ние избираме да ни боли на някакво несъзнавано ниво но вече няма значение след като прочетете това се надявам да обмислите варианта да има любов без очакване от другата страна... изпитал съм тази любов и наистина болка няма отново се чувстваш жизнен щастлив изтинската любов се проявява веднъж понякога и при някои никога не идва.... затова когато се влюбите в някои отдайте душата си на него обичайте го и жевейте заради него ако и той/тя отвърне на чувствата ви това ще е най-прекрасния момент в живота ви... ако не то поне няма да изпитате болка и страдание... и отново ще сте щастливи и след време ако тази любов нее била истинка ще можете да я намерите другаде или по скоро тя ще ви намери... защото сте продължили напред...

Благодаря че ме изчетохте...!!! Надявам се да ме разберете!

AnzaRe
08-05-2008, 12:49
Много искаме малко даваме.Всеки иска да е на върха.

Jagger
08-05-2008, 12:53
Идваме на земята с празни ръце и си тръгваме от тук без нищо... щом не сме тук за да искаме и да вземаме може би сме тук за да дадем нещо от себе си .. ако имаш необходимото да живееш и малко от горе дай го на някой който се нуждае и не очаквай да получиш нещо в замяна защото тогава няма да е даване пък и ще се разочароваш а въпроса е да се избегне това разочарование и нещастие а да се достигне щастие от всичко това....

Bubles
08-05-2008, 12:54
а според мен тая болка не е заради очакването да ти върнат нещо а по-скоро разочарование че не можеш да покажеш любовта си напълно... :?

Junona
08-05-2008, 12:55
Хубава темичка:) аС също съм на това мнение,макар че бих могла да кажа,че всяко правило си има изключение :) Понякога от любовта боли поради други причини,съвсем Не свързани с даване-вземане м/у половинките :) Иначе +1 от мен 8)

sulley
08-05-2008, 13:05
благодаря за темата,красиво написана и с акъл :) ами,това е животът,да е прецакан този,който е всеотдаен и който не о4аква отплащане,а благодарност и взаимност в 4увствата и в доброто което прави.изпитвала съм го на свой гръб,не е приятно да даваш 4иста монета,а да полу4аваш удари под кръста.но 4овек не трябва да се променя,заради 4уждата злоба или несподелена любов,напълно съм съгласна с автора.

Sweet__Dream
08-05-2008, 13:10
Moje bi povecheto hora naistina predpochitat da vzimat,otkolkoto da davat.Predpochitat te da sa dobre,nezavisimo kak se chuvstvat drugite.Tova naistina e mnogo jalko.A i kakvo shte spechelqt tezi hora?Samo omrazata i nenavistta na okolnite.Ako nqkoi naistina te obicha,6te go razbere6.Ako ne te iska su6to.Tova sa ne6ta,koito ne mogat da se skriqt.A ako pusne6 tozi 4ovek i mu pojelae6 shtastie,povqrvaite tova 6te se oceni.I kakto kaza avtora ti samiq 6te se 4uvstva6 dobre i spokoen. :wink: ;-) :)

Erica
08-05-2008, 14:28
Болката идва не от това,че сме дали любов и чакаме да ни отвърнат с любов...Болката идва - от неразбирането от отсрещната страна...,от самотата...,от толкова много фактори...Не вярвам,че има хора,които ги боли от факта,че са "дали" \говорим за любов\ , а не са получили нищо...тях ги боли от начина по които им се показва отрицателният отговор...Не си ли забелязал...,че когато някои има чувства към определен човек...и му бъде обяснено по най-нормалният(тактичен) и безболезнен начин,че няма как да се получи...потърпевшият не приема нещата толкова навътре...,а реагира спокойно и продължава да си живее живота...пак тъжи...,но болката не е толкова силна...
Според мен основният проблем,не е в това че "даваме" и искаме да получим същото обратно,проблемът е ,че повечето хора са забравили или по-точно немогат да бъдат човечни...Човещината и добротата в нас...е на изчезване...,от там идват и всички останали проблеми...,поне според мен.

Jagger
08-05-2008, 14:33
Всеки има право да изрази своето мнение...Съгласен съм с Еrica мненията може и да се допълнат взаимнно.... точно тази болка която ти описваш е тази която се опитах да опиша и аз но явно е било не успешно...

Erica
08-05-2008, 19:02
Всеки има право да изрази своето мнение...Съгласен съм с Еrica мненията може и да се допълнат взаимнно.... точно тази болка която ти описваш е тази която се опитах да опиша и аз но явно е било не успешно...

Разбрахте напълно,но според мен истинската причина за нещата е в последното изречение от предният ми пост.. :wink:

BaiToq
08-05-2008, 19:05
Не разбирам защо ни го казваш това.
Някакъв психолог ли си ,
или какво?
Всичко,което каза,
може да се сведе до 2 думи(не
знам дали ги знаеш)-
користност и безкористност.
Какво любов е това,
ако обичаш,за да ти се връща.
Или обичаш,или не.
Дали ще ти отвърнат със същото
един Господ знае(ако съществува,
в което се съмнявам 100%).
Много писане,много думи...
За нищо.

Erica
08-05-2008, 19:09
Не разбирам защо ни го казваш това.
Някакъв психолог ли си ,
или какво?
Всичко,което каза,
може да се сведе до 2 думи(не
знам дали ги знаеш)-
користност и безкористност.
Какво любов е това,
ако обичаш,за да ти се връща.
Или обичаш,или не.
Дали ще ти отвърнат със същото
един Господ знае(ако съществува,
в което се съмнявам 100%).
Много писане,много думи...
За нищо.

Както винаги - вечната опозиция :-D

BaiToq
08-05-2008, 19:12
Не разбирам защо ни го казваш това.
Някакъв психолог ли си ,
или какво?
Всичко,което каза,
може да се сведе до 2 думи(не
знам дали ги знаеш)-
користност и безкористност.
Какво любов е това,
ако обичаш,за да ти се връща.
Или обичаш,или не.
Дали ще ти отвърнат със същото
един Господ знае(ако съществува,
в което се съмнявам 100%).
Много писане,много думи...
За нищо.

Както винаги - вечната опозиция :-D
ОФФ
Обосновавам се 8-)
ОФФ

Erica
08-05-2008, 19:14
ОФФ
Обосновавам се 8-)
ОФФ

Никой не твърди обратното :wink:

Jagger
08-05-2008, 20:24
Нека има интрига... :D

Pliok0019
08-05-2008, 20:25
Прекалено филсофско...

Като обичаш някого му даваш каквото поиска.

EternalSilence
08-06-2008, 10:06
Не вярвам да има човек, който да може само да дава, без да получава нищо в замяна... поне не през целия си живот. Правиш всичко за някого, всичко, което той иска или би могъл да поиска... а той даже не го оценява! Не става въпрос за корист, този, за когото не само си готов на всичко, а и искаш да направиш всичко за него, просто защото го обичаш... ако този човек оценява всичко това и ти е благодарен, тогава ще си щастлив... стига и само този някой наистина да оцени това, което правиш за него, да е благодарен... Както е казал Цицерон, признателността не е само най-великата добродетел, а и майката на всички останали... Стига да сме благодарни за това, което получаваме, да го оценим истински...