PDA

View Full Version : Избор....Следване...?



Alonebutnotlonely
08-05-2008, 13:07
Здравейте,хора!Искам да ви попитам какво бихте избрали(въпреки че аз лично съм канд различни специалности на двете места..) и все пак-Немска филология в СУ или Европеистика в Югозападния?
Е,очаквам мненията ви,благодаря!

BornFromPain
08-05-2008, 13:13
Ако отидеш в ЮЗУ, ти ще си тази която няма да си вижда приятелите с месеци и която ще трябва да търпи досадно любезните и възпитани Благоевградчани.
Ако си в СУ ти ще си тази която ще се цепи от учене и ще се пържи във всякакви мазнини по транспорите из тая помия наречена София.

Така че какво е скапаното значение на това какво ще ти кажат другите? Особено пък в някакъв зажулен форум пълен с хора за които "университет" може да се мери по разстояние във времето/пространството с "телепортиране".

Seducti0n
08-05-2008, 13:16
Братовчедка ми учи Евпропеистика и да ти кажа хич, ама хич не си дава зор.Уж се учи евпорейски право, за да може след години като навлезе в България да има поне малко запознати за какво иде реч, но като се има предвид колко се "мъчат " там...
Фиологията е добър вариант и съм сигурна, че ще падне голямо учене.

Ти с какво искаш да се занимаваш след като завършиш висше?

Pliok0019
08-05-2008, 13:28
Ако си от София - определено в СУ.

Имам един познат, който учи немска филология там. Не си дава много, много зор и пак има хубави оценки.

Реши сама, този избор е важен за теб. Едва ли непознати 15-16 годишни дечица могат да дадът компетентен отговор.

Nadelina
08-05-2008, 13:40
Ne vqrvam tq da pita, zashtoto ne i se dava zor, kogato ide da uchi, a za da nauchi neshto. Az lichno bih predpochela Evropeistika.

Boot
08-05-2008, 13:58
СУ е по-добрият университет.
специалността вече зависи с какво ти се занимава.

OtherDimension
08-05-2008, 14:14
избери това, което те влече
тук ще те посъветват и чистачка ако ще да си, само и само в су ;)

Рангел
08-05-2008, 15:37
Здравейте,хора!Искам да ви попитам какво бихте избрали(въпреки че аз лично съм канд различни специалности на двете места..) и все пак-Немска филология в СУ или Европеистика в Югозападния?
Е,очаквам мненията ви,благодаря!
За какво ти е да учиш немска филология? Аз щех да избера европеистика на твое место, не знам какво точно представлява но със сигурност ще имаш повече възможности за реализация с тая специалност. :D

А и да не забравяме че все пак това е Благоевград, което е още един плюс за Европеистиката. :D

Rowdy
08-05-2008, 15:42
как ще се забиеш в Благоевград бе.. немска фиология в СУ бих избрал аз. Мощно немски.. колко изкара на изпито??

MidnightCreep
08-05-2008, 20:22
Бла,ако си от София за какво да ходиш в друг град?


Аз предпочитам европеистика пред филологиите.Независимо къде.

_donna_
08-06-2008, 07:07
Немска филология?
Хора,кво ви става,бе. :shock:

Alonebutnotlonely
08-06-2008, 11:35
Защо така веднага нападате хората?!Хайде по-полека с комплексите,моля.Да съм написала,че търся съвет,който определено бих последвала и от вашето решение зависи моето?Просто ми стана интересно какво смятате вие,но явно за сетен път попадам на някакви егоцентрици,които само злобеят спрямо другите,все едно..
Благодаря и за адекватните отговори,не съм нито от Сф,нито от Блг,няма да изгубя някакви приятели или прочие....,но едва ли има значение...

_showy_
08-06-2008, 11:57
Тогава бягай в Благоевград. В София вече се препълни. :)