PDA

View Full Version : Вселената...



sexy_baby_originale
08-05-2008, 19:55
Въпросът ми е много точен и ясен.
Как се е образувала Вселената?
Знам,че има много теории за образуването на Вселената.Големият взрив е една от тях,но на мен ми е много чудно как от нищото ще избухне налягане и от това ще се създаде всичко това?!?Просто ми звучи тъпо.Та..нека разискаме тази тема,защото смятам,че е доста интересна.

ludo_momiche
08-05-2008, 19:59
Цял живот съм търсила отговор на този въпрос...ако някой отговори нещо смислено ще съм му истински благодарна!!! :-)

Christ
08-05-2008, 20:13
Големият Взрив...



Или е създадена от някого, по-голям от нея. :)

lqlqlql
08-05-2008, 20:56
аз пък се чудя какво е това нищо.Не мога да си представя ,че свършва Вселената до едно положение и после им едно голямо нищо.Не ми го побира ума някак си.ДОбре- няма планети,няма привличане ,нищо такова.Е тогава как съществува???Не знам. :(

acleverboy
08-05-2008, 21:10
Мн.Хубава тема ама още не ми се занимава със сложни теории и др такива знам само за едно голямо БУМ и тфа ми е достатъчно

lsd43
08-05-2008, 21:34
Двете най-популярни теории са за голямото бум и за Божественото начало.
За голямото бум съм убеден ,че е невъзможно,а колкото до втората версия за дедо Господ-малко по-вероятна.

dd_93
08-06-2008, 00:06
Въпросът ми е много точен и ясен.
Как се е образувала Вселената?
Знам,че има много теории за образуването на Вселената.Големият взрив е една от тях,но на мен ми е много чудно как от нищото ще избухне налягане и от това ще се създаде всичко това?!?Просто ми звучи тъпо.Та..нека разискаме тази тема,защото смятам,че е доста интересна.
Мила ми Теди, прочети следният материал:
Теорията за големия взрив днес се приема като най-вероятното обяснение за произхода на Вселената. Според тази теория в началото Вселената е била изключително сгъстена, плътна и гореща. След това, преди 10 до 20 милиарда години, става космическа експлозия, наречена "Големия взврив". След този взрив Вселената продължава да се разширява и охлажда. Теорията се базира на математически равенства, известни като полеви равенства от основната теория на относителността от 1915 година ( на Алберт Айнщайн )...

Теорията за Големия взрив



Теорията за големия взрив днес се приема като най-вероятното обяснение за произхода на Вселената. Според тази теория в началото Вселената е била изключително сгъстена, плътна и гореща. След това, преди 10 до 20 милиарда години, става космическа експлозия, наречена "Големия взврив". След този взрив Вселената продължава да се разширява и охлажда. Теорията се базира на математически равенства, известни като полеви равенства от основната теория на относителността от 1915 година ( на Алберт Айнщайн ). През 1922 руският физик Александър Фрийдмън усигурява решения на част от уравненията. Тези решения служат като рамка за повечето теоретични разработки върху теорията за Големия взрив. Американския астроном Едвин Хабъл принася много за развитието на теорията с откритието, което прави през 1929 година, а именно, че светлината от далечни галактики се променя към червения край на светлинния спектър. Това доказва, че галактиките се раздалечават една от друга. Той открива, че най-далечните галактики се движат с по-голяма скорост, което показва, че Вселената се разширява постоянно. Въпреки това първоначалното състояние на Вселената още не било известно. През 40-те години на миналия век американския физик от руски произход Георги Гамов разработва теория, пасваща на решнията на Фрийдмън, според които Вселената е започнала да се разширява от плътно и горещо състояние.


История

Рамката, цялостния облик на теорията за Големия взрив, се очертава от решенията на Айнщайновите полеви уравнения. Тя остава непроменена до днес, макар че и в момента се работи по някои детайли. Самият Айнщайн вярвал, че Вселената е неподвижна. Когато се оказва, че неговите уравнения доказват, че Вселената се движи, Айнщайн добавя константа, която да промени уравненията така, че Вселената да не е подвижна. Когато по-късно е открито и доказано, че Вселената се разширява, Айнщайн казва, че въвеждането на "космическа константа" е било грешка. След разработките на Айнщайн през 1917г., няколко учени, сред които Джордж Лемаотър от Берлин, Вилем де Ситър от Холандия и Александър Фрийдмън от Русия, успяват да намерят решенията на уравненията на Айнщайн. Вселената, описана от различните решения, се оказвала различна. Според модела на де Ситър се оказал, че във Вселената не съществува материя. Този модел всъщност не е толкова лош, ако средната плътност на Вселената е изключително ниска. Според втория учен, Лемаотър, Вселената е започнала да се разширява от един единствен първичен атом. Вселената на Фрийдмън също се разширявала от много плътна материя, но не включвала космическата константа. Тези три модела обяснявали каква е била Вселената скоро след нейното създаване, не не давали обяснение за това как точно е създадена тя.

През 40-те години на миналия век Георги Гамов и неговите студенти Ралф Алфър и Робърт Хърмън започват работа по детайлите на Фрийдмановото решение на теорията на Айнщайн. Те развили идеията на Гамов, според която Вселената е започнала да се разширява от първоначално състояние на материята, наречено илем, което е съставено от протони, неутрони и електрони в море от радиация. Те решават, че Вселената е била изключително гореща по времето на Големия взрив, тъй като елементите по-тежки от водорода могат да се формират само при много високи температури. Алфър и Хърмън стигнали до извода, че радиацията от Големия взрив все още съществува. Космически радиационен фон, отговарящ на теорията на Гамов и екипа му, бил открит през 1960 година. Това доказвало теорията на Гамов, Алфър и Хърмън, но тя била забравена.


Теорията за Големия взрив

Целта на теорията е да обясни какво е станало веднага след създаването на Вселената. Учените днес могат да започнат историята на Вселената само 10 на степен -43 секунди след началото на Вселената. За времето преди този момент класическата теория за гравитацията не е валидна. Учените се опитват да намерят теория, която да включва квантова механика и гравитация, но все още нямат успех. Въпреки това много от тях се надяват тази теория да бъде разработена скоро и да помогне на науката да достигне още по-назад във времето.

Истинският Голям взрив е скрит за учените, заради невъзможността със сегашните научни методи да се изследва времето на Големия взрив. За момента не е измислен начин да се определи произхода на Вселената. Освен това теорията за Големия взрив не може да обясни събитията преди взрива, т. е. никой не може да каже съществувало ли е нещо преди това, и ако да, то какво точно. Самото време може да води началото си от Големия взрив, така че да се говори за това какво е имало преди него може само по себе си да е грешка.

Според теорията за Големия взрив, Вселената се е разширила изключително бързо през първите микросекунди от съществуването й. В началото във Вселената съществува само една сила, каято при разширяването и охлаждането й се е разделила на силите, които познаваме днес: гравитация, електромагнетизъм, силната ядрена енергия ( енергията, която се получава при ядрен взрив . Такава енергия подхранва нашето слънце ) и слабата ядрена енергия ( енергията, която се получава при радиоактивен разпад ). Вече е разработена теория, която дава общо обаснение на електромагнетизма и слабите ядрени сили. Днес физиците търсят начин да обединят в една теория горепосочените две сили и силните ядрени сили. Още по-далечна цел е намирането на обща теория за тези три сили и силата на гравитацията.

Една широко разпространена версия на теорията за Големия взрив включва идеята за увеличението на Вселената. Според този модел Вселената се е разширила доста по-бързо в началото, около 10 на степен 50 пъти се е увеличил размерът й през през първата 10 на степен -32 част от секундата. Тази теория е развита през осемдесетте години на миналия век от американския космолог Алън Гът. Тя противоречи на теорията на американския астроном Пол Щайнхарт, американският учен от руски произход Андрей Линд и британския астроном Андреас Албрехт. Теорията за увеличението на Вселената рещава много от проблемите на космологията. Тя показва, че Вселената е по-близо до плоското пространство, описано от законите на Евклидовата геометрия. Ние виждаме само малка част от нашата Вселена, така както виждаме малка част от повърхността на Земята. Решава се и въпросът защо Вселената изглежда толкова хомогенна. Ако Вселената, която виждаме е възникнала от един малък, първоначален регион, не е чудно, че изглежда еднаква.

След като свършва разширяването на Вселената в нейния първи стадий на развитие, тя продължава да се разширява, но по-бавно. Според теорията на Алан Гът Вселената е по-средата между състоянията на отвореност и затвореност. Ако Вселената се отворена, тя ще продължи да се разширява вечно, въпреки че скаростта на разширяване непрекъснато ще намалява. Ако се затваря, разширенито й ще спре и ще започне свиването й, в следствие на което тя ще се разруши. Дали Вселената се отваря или затваря зависи от концентрацията на маса ( плътността ) й.

Вселената изстивала докато се е разширявала. Една секунда след Големия взрив се формирали първите протони. През следващите няколко минути, често наричани "първите три минути", комбинация от протони и неутрони формирали деутерия ( изотоп на водорода ), както и няколко други леки елементи, предимно хелий, а също и литий, берилий и бор. Изучаването на получаването на деутерий, хелий и други леки елементи е една от главните цели на съвременната наука. Разпространението на хелий в цялата Вселена подкрепя теорията за Големия взрив. Концентрацията на хелий се използва при определяне на плътността на Вселената.

Между 300.000 и 1 милион години след създаването й, Вселената се охлажда, докато достига температура от 3000°C и протоните и електроните се комбинират, за да образуват атоми водород. Водородните атоми могат да абсорбират и предават само точно определени цветове, т. е. цветове със специфична дължина на вълната. При образуването на тези атоми се отделя радиация, която все още засичаме. След милиарди години изстиване този радиационен фон е около 3°K или 270°C. Космическия радиационен фон е засечен за първи път през 1965 година от американските астрофизици Арно Пенциас и Робърт Уйлсън. По-късни изследвания показват, че интензитета на радиационния фон отговаря на материя, която отделя радиация заради своята температура. Те също показват, че космическия радиационен фон не е еднакъв. Смята се, че на местата, където този фон е бил различен от константата, са се формирали галактиките.


Тъмната материя

Различни факти свидетелстват, че материята, която учените могат да наблюдават, е само малка част от цялата материя, която съществува. Наблюденията върху скоростта, с която отделните галактики се движат в групите галактики показва, че трябва да има огромно количество материя, упражняваща гравитационни сили, които запазват целостта на тези галактически купове. Днес космолозите смятат, че по-голямата част от Вселената, може би 99%, е съставена от т. нар. "тъмна материя", т. е. материя, която притежава гравитация, но не може да бъде видяна или засечена по някакъв начин. Теоретично съществуват няколко вида "тъмна материя". Съществува студена тъмна материя, съставена от бавно движещи се, тежки, студени частици. Такива частици все още не са засечени. Друг вид "тъмна материя може да бъдат звезди или планети, неизлъчващи радиация. Друг модел включва топла "тъмна материя", чийто частици се движат много бързо. Фундаменталните частици, наречени неутрони са пример за топла "тъмна материя".

Ако версията за Големия взрив, включваща увеличението на Вселената е вярна, то количеството "тъмна материя", съществуващо във Вселената, е точно толкова, че да я докара до състояние точно между отворено и затворено.

Учените разработват теоретични модели, за да покажат как структурите във Вселената, например галактиките, са се формирали. Техните модели включват топла "тъмна материя", студена "тъмна материя", или и двете. Тази невидима материя осигуриява гравитационните сили, необходими за запазването на целостта на големи космически структури като галактическите купове. Астрономите продължават да правят исзледвания в областта на теорията за Големия взрив. Не са открити никакви сериозни проблеми с теорията. Някои детайли все още се уточняват.


Заключение

Въпреки всичко, написано за теорията за Големия взрив, тя си остава само теория. Не се знае дали изобщо е имало такъв "голям взрив". Може Вселената да е безкрайна във времето и пространството. Може просто съществува, без начало и без край.

А какво е имало преди големият взрив прочети тук:
Наблюденията на Вселената показват, че и в най-големите си мащаби тя не е неподвижна, а еволюира с течение на времето. Ако на основата на съвременните теории се проследи тази еволюция назад във времето, се оказва, че преди Вселената е била по-гореща и по-компактна. Началото й е дал Големия взрив – процес на възникване на Вселената от сингулярност: особена ситуация, за която съвременните закони на физиката са неприложими.

Но физиците съвсем естествено не са доволни от това положение на нещата – те искат да разберат и самия процес на Големия взрив. Именно поради това постоянно се правят многобройни опити да се създаде теория, която да бъде приложима в тази ситуация. Понеже в първите мигове след Големия взрив основната сила, която е действала е била гравитацията, се смята, че достигането на тази цел е възможно само в рамките на неизградената в момента квантова теория за гравитацията.

В един момент физиците мислеха, че квантовата гравитация ще бъде описана с помощта на теорията на суперструните, но наскоро и увереността в тази теория бе разколебана. В такава ситуация вниманието започнаха да привличат по-различни подходи за описание на квантово-гравитационните явления, и в частност, цикличната квантова гравитация (loop quantum cosmology).

Именно в рамките на цикличната квантова гравитация наскоро е получен много впечатляващ резултат. Оказва се, че поради квантовите ефекти началната сингулярност изчезва. Големият взрив престава да бъде особена точка и може да се проследи не само самото му протичане, но и да се разбере какво е било преди него. Кратко описание на тези резултати бе публикувано в статия на A. Ashtekar, T. Pawlowski, P. Singh във Physical Review Letters от 12 април 2006 г.
Цикличната квантова гравитация принципно се различава от обикновените физически теории и даже от особената теория на суперструните. При нея главните обекти са малки квантови клетки от пространство, които по определен начин са съединени една с друга. Законите на съединяването им и състоянието им се определя от поле, което съществува вътре в тях. Това поле се явява за тези клетки някакво вътрешно време. Преминаването от слабото поле към по-силното изглежда като някакво минало, което е повлияло на някакво бъдеще. Законът е устроен така, че при достатъчно голям свят с малка концентрация на енергия клетките се слепват една с друга, образувайки привидно единно пространство-време.

Авторите на статията твърдят, че всичко това е достатъчно, за да се реши задачата за това какво се случва с Вселената при приближаване до сингулярност. Решенията на техните уравнения показват, че при екстремално свиване вселенното пространство се разпада. Понеже квантовата геометрия не позволява обема да се свие до нула, неизбежно свиването спира и започва разширение. Тази последователност на състоянието може да се проследи както напред, така и назад във времето, следователно в тази теория преди Големия взрив неизбежно присъства Голямото свиване – колапс на предишната Вселена. При това свойствата на тази предишна Вселена не се губят в процеса на колапс, а еднозначно се предават в нашата Вселена.

Трябва да се спомене, че при изчисленията са използвани някои опростяващи предположения за свойствата на универсалното поле. По всяка вероятност общите изводи ще се запазят и без тези опростявания, но за това е нужна допълнителна проверка на изчисленията. Интересно ще бъде да наблюдаваме как ще се развият тези идеи.

Прочети какво пише и в уикипедия, като цъкнеш (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%8F_%D0%B2% D0%B7%D1%80%D0%B8%D0%B2)
nullкрай

Christ
08-06-2008, 00:08
Още в първото изречение има неконсистенция.

Защо това да е произхода на Вселената като Вселената е била там?

Kman
08-06-2008, 09:00
Всеки край бележи началото на едно ново начало и всяко начало белжи края на нещо друго.......пиша го за пети път сигурно
Преди големия взрив пак е имало нещо.Абсолютен край има само в религиите,измислени от заблудените умове.

Christ
08-06-2008, 10:12
Всеки край бележи началото на едно ново начало и всяко начало белжи края на нещо друго.......пиша го за пети път сигурно
Преди големия взрив пак е имало нещо.Абсолютен край има само в религиите,измислени от заблудените умове.

Да, ще ми кажеш, че сме изминали безкраен период от време, за да стигнем до този момент? :)

KariZma
08-06-2008, 12:41
Въпросът ми е много точен и ясен.
Как се е образувала Вселената?
Знам,че има много теории за образуването на Вселената.Големият взрив е една от тях,но на мен ми е много чудно как от нищото ще избухне налягане и от това ще се създаде всичко това?!?Просто ми звучи тъпо.Та..нека разискаме тази тема,защото смятам,че е доста интересна.

Мила, има само един отговор - Бог!

sexy_baby_originale
08-06-2008, 14:21
Това с теорията за Бог аз лично я изключвам,защото не вярвам.За всичко си има логично обяснение!

Christ
08-06-2008, 14:24
Това с теорията за Бог аз лично я изключвам,защото не вярвам.За всичко си има логично обяснение!

Че какво е нелогичното Вселената да бъде създадена...? :-o

sexy_baby_originale
08-06-2008, 14:30
Не само звучи тъпо,но и безсмислено.Ако имаше Бог мислиш ли,че нямаше да ни се появи и да ни покаже,че съществува.За това изключвам всякакви такива работи с Бог.

Christ
08-06-2008, 14:36
Не само звучи тъпо,но и безсмислено.Ако имаше Бог мислиш ли,че нямаше да ни се появи и да ни покаже,че съществува.За това изключвам всякакви такива работи с Бог.

Ахааа...

Значи искаш Създателя на Вселената да ти се появи просто ей така, че да повярваш?

:lol:

lsd43
08-06-2008, 15:03
Не само звучи тъпо,но и безсмислено.Ако имаше Бог мислиш ли,че нямаше да ни се появи и да ни покаже,че съществува.За това изключвам всякакви такива работи с Бог.

Ако говорим за поява на Бог теоретично я е имало(идването на Исус и появата Бог под формата на горящ храст пред Моисей.)Не съм вярващ,но пък поне историята за Бог е малко по-смислена от тази за Големият Бум(пълна измислица,как може да се породи всичко от нищото?А и не ми се обяснявайте с времево пречупване и такива глупости-в нищото няма време и пространство,следователно ,няма как да има нещо преди нищото,от което следва ,че тази теория е леко НЕВЪЗМОЖНА,да не говорим,че става дума за протон,с плътноста на вселената,който се е появил изведнъж от НИКЪДЕ и побрал в себе си всички атоми(доколкото си спомням атомът е образуван от протони и неутрони ,а не обратното),тъй че практически е невъзможно един протон да побере в себе си всички атоми,поради простата пречина ,че протонът е градивна част на атомът.Освен това ако човек гръмне в вакумно пространство граната,няма да стане нищо освен това ,че граната ще гръмне,по логиката на тази теория след пускането на първата атомна бомба,трябваше да се образува нова земя.И пак ще се повторя ,че въпросът за зараждането на живота няма сигурен отговор-бил ли е някой учен пред 5 милиарда години да види взрива ? Не,всичко това са теории обосновани на закони,открити след създаването на всичко,тъй че за не няма отговор на Вселенският въпрос ,който и да е на 1% сигурен.

KariZma
08-06-2008, 16:26
Не само звучи тъпо,но и безсмислено.Ако имаше Бог мислиш ли,че нямаше да ни се появи и да ни покаже,че съществува.За това изключвам всякакви такива работи с Бог.

:lol: Не, направо ще падна. Значи ти звучи тъпо и безмислено целия този свят да е създаден от Някого!? :shock: Според теб може ли нещо, просто да се взриви и случи, ей така, без причина... без някой да го причини този ''взрив''.
Незнам какъв отговор искаш на въпроса ТИ...

Може би да измислим някаква нечувана легенда за началото на света и да повярваме всички задружно 8-)

-------------------------------------------------------------------------------------

Относно това, защо Господ не ти се явява... мислиш ли че някой от нас хората е достоен за това?!
В една книга пише:
Исус му казва: Понеже Ме видя, [Томо], ти повярва, блажени ония, които, БЕЗ да видят, са повярвали.
Йоан 20:29

nailana
08-06-2008, 17:52
Не само звучи тъпо,но и безсмислено.Ако имаше Бог мислиш ли,че нямаше да ни се появи и да ни покаже,че съществува.За това изключвам всякакви такива работи с Бог.


Ако Бог ни се явяваше,то евентуално всички щяхме да вярваме в Него,нали така?Ако ще се уповаваме и доверяваме на Всемогъщия,то трябва да е така и без да сме Го виждали.....но не говоря общо за всички.Има случаи,в които Той се явява,под някаква форма/проявление(или праща ангел),на човек невярващ в Него,или обезнадежден,изпаднал в отчаяние;също така/разбира се и на хора,които са повярвали в Него/Христос.А може и през целия си живот,тук на Земята, да не Го видим,това означава ли,че не трябва да вярваме в съществуването Му?Не разбира се!

Най - добри благопожелания!

nailana
08-06-2008, 17:59
Не само звучи тъпо,но и безсмислено.Ако имаше Бог мислиш ли,че нямаше да ни се появи и да ни покаже,че съществува.За това изключвам всякакви такива работи с Бог.

-------------------------------------------------------------------------------------

Относно това, защо Господ не ти се явява... мислиш ли че някой от нас хората е достоен за това?!
В една книга пише:
Исус му казва: Понеже Ме видя, [Томо], ти повярва, блажени ония, които, БЕЗ да видят, са повярвали.
Йоан 20:29


А защо да не сме достойни?
Онази "една" книга е с наименованието 'Библия'.

KariZma
08-06-2008, 19:05
Не само звучи тъпо,но и безсмислено.Ако имаше Бог мислиш ли,че нямаше да ни се появи и да ни покаже,че съществува.За това изключвам всякакви такива работи с Бог.

-------------------------------------------------------------------------------------

Относно това, защо Господ не ти се явява... мислиш ли че някой от нас хората е достоен за това?!
В една книга пише:
Исус му казва: Понеже Ме видя, [Томо], ти повярва, блажени ония, които, БЕЗ да видят, са повярвали.
Йоан 20:29


А защо да не сме достойни?[/quote]
Защото не сме!!! (не ми се обяснява сега)

Онази "една" книга е с наименованието 'Библия'.[/quote]
Много добре знам че това е от Библията... нали от там извадих цитата.Нарочно Я споменах като ''една книга''

sexy_baby_originale
08-06-2008, 22:02
sexy_baby_originale написа:
Не само звучи тъпо,но и безсмислено.Ако имаше Бог мислиш ли,че нямаше да ни се появи и да ни покаже,че съществува.За това изключвам всякакви такива работи с Бог.


Laughing Не, направо ще падна. Значи ти звучи тъпо и безмислено целия този свят да е създаден от Някого!? Shocked Според теб може ли нещо, просто да се взриви и случи, ей така, без причина... без някой да го причини този ''взрив''.
Незнам какъв отговор искаш на въпроса ТИ...

Може би да измислим някаква нечувана легенда за началото на света и да повярваме всички задружно Cool



Ами този Бог ,за който ти говориш от къде се е появил?И как така е създал Вселената?Звучи безсмислено.Ако беше найстина така и сега също щеше да ни показва могъществото си този така наречен Бог.Няма смисъл това с Бога.[/list]

Christ
08-06-2008, 22:13
Ами този Бог ,за който ти говориш от къде се е появил?И как така е създал Вселената?Звучи безсмислено.Ако беше найстина така и сега също щеше да ни показва могъществото си този така наречен Бог.Няма смисъл това с Бога.

Ти, като другите хора, не виждаш могъществото на Бог около теб. :) От най-малкия протон до най-голямата мъглявина, всичко е Негово творение.

Той е по-голям от Вселената и не е подвластен на време и пространство. Той винаги е. :)

Както ние сме на фона на Вселената така тя е на фона на Него.

Kman
08-06-2008, 23:23
"От най-малкия протон до най-голямата мъглявина, всичко е Негово творение. "
:lol: врели-некипели....ако почетеш малко смислена литература,а не митове легенди писани от свидетели на фокуси и магиии(библията),ще осъзнаеш какви невероятни глупости пишеш.

valkanovb
08-06-2008, 23:26
Не само звучи тъпо,но и безсмислено.Ако имаше Бог мислиш ли,че нямаше да ни се появи и да ни покаже,че съществува.За това изключвам всякакви такива работи с Бог.
Predi sa smqtali Darvin za lud a sega sme ubedeni w negowite teorii,towa ne ti li podskazwa neshto

sexy_baby_originale
08-07-2008, 00:44
Дарвиновата теория е за произхода на човечеството,а не на Вселената.Нали така?

Kman
08-07-2008, 09:10
Дарвиновата теория,не е изцяло негова(влзете в "атеистично изказване",там съм копирал един доста голям цитат за Дарвин и теорията му).

KariZma
08-07-2008, 10:54
sexy_baby_originale написа:
Не само звучи тъпо,но и безсмислено.Ако имаше Бог мислиш ли,че нямаше да ни се появи и да ни покаже,че съществува.За това изключвам всякакви такива работи с Бог.


Laughing Не, направо ще падна. Значи ти звучи тъпо и безмислено целия този свят да е създаден от Някого!? Shocked Според теб може ли нещо, просто да се взриви и случи, ей така, без причина... без някой да го причини този ''взрив''.
Незнам какъв отговор искаш на въпроса ТИ...

Може би да измислим някаква нечувана легенда за началото на света и да повярваме всички задружно Cool



Ами този Бог ,за който ти говориш от къде се е появил?И как така е създал Вселената?Звучи безсмислено.Ако беше найстина така и сега също щеше да ни показва могъществото си този така наречен Бог.Няма смисъл това с Бога.[/list]

Казвала съм го преди и сега пак ще повторя.
Бог няма начало и край - Той е вечен! Самоче наще ограничени мозъци немогат да възприемат това, и да си го обяснят, защото на наща земя всичко има начало и край. Но не навсякъде е така!
Как така е създал Вселената ли... незнам точната причина, но Той е решил че явно има нужда да създаде един такъв свят...
И кое по-точно ти звучи безмислено?
Бог показва могъществото си и днес. Не по начина по който на нас ни се иска или си мислям че трябва да стане а както Той е прецеинл.

Неговото могъщество можеш да откриеш и само като малко повече се поинтересуваш от наука и природа и видиш колко велики неща има на този свят!!!
:wink:

SiegHeil
08-07-2008, 11:09
Казвала съм го преди и сега пак ще повторя.
Бог няма начало и край - Той е вечен! Самоче наще ограничени мозъци немогат да възприемат това, и да си го обяснят, защото на наща земя всичко има начало и край. Но не навсякъде е така!

По същата логика и Вселената няма начало и край - тя е вечна ^^

Christ
08-07-2008, 11:25
По същата логика и Вселената няма начало и край - тя е вечна ^^


Невъзможно е. :) Безкраен период от време не може да се измине. (За да стигне до тук, примерно)

KariZma
08-07-2008, 12:13
По същата логика и Вселената няма начало и край - тя е вечна ^^


Невъзможно е. :) Безкраен период от време не може да се измине. (За да стигне до тук, примерно)

Вселената също е създадена, следователно няма как да е вечна!

lsd43
08-07-2008, 12:16
The bigges bullshit I've heard is that a shit came from nothing and made the biggest shit called everythig! :D :D

SiegHeil
08-07-2008, 12:34
[quote="~ПаНчАтАнТрА~"
Вселената също е създадена, следователно няма как да е вечна![/quote]
А защо Бог да е вечен тогава ?

Christ
08-07-2008, 12:37
Защото не е Вселената. :-D

KariZma
08-07-2008, 12:39
[quote="~ПаНчАтАнТрА~"
Вселената също е създадена, следователно няма как да е вечна!
А защо Бог да е вечен тогава ?[/quote] [quote="SiegHeil"]

А защо да не е ?!

Christ
08-07-2008, 12:44
Вселената също е създадена, следователно няма как да е вечна!
А защо Бог да е вечен тогава ?

А защо да не е ?!

Това не е отговор. :P

Бог не е подвластен на времето, тогава, може преспокойно да си бъде вечен. :р

SiegHeil
08-07-2008, 12:44
[quote="~ПаНчАтАнТрА~"
Вселената също е създадена, следователно няма как да е вечна!
А защо Бог да е вечен тогава ?


А защо да не е ?!
А пък защо Вселената да не е вечна ? 8-) 8-)

KariZma
08-07-2008, 12:53
Вселената също е създадена, следователно няма как да е вечна!
А защо Бог да е вечен тогава ?

А защо да не е ?!

Това не е отговор. :P

Ти ли ще ми кажеш, че това не е отговор?! :o 8)
:-P


SiegHeil:
А пък защо Вселената да не е вечна ? 8-) 8-)

Ако това ще ти помогне да живееш в мир със себеси -Вселената е вечна :D

SiegHeil
08-07-2008, 12:54
А на това му се вика малоумен фанатик ^^...най-великия отговор "така е защото е така"... 8-)

KariZma
08-07-2008, 13:15
:smt104 Мен ли наричаш ''малоумен фанатик''?!

Не, не си познал мойто момче.
Ей ся ше повикам братчедите от Алкайда, да изясним проблема :booooomb: 8)

valkanovb
08-07-2008, 14:20
Ako mahnesh fanatik shte bade po blizo do istinata.

lqlqlql
08-07-2008, 14:31
Е от къде това Бум от нищото? Ако имаш контейнер, на който си му изтеглил въздуха също в него няма нищо.Значи може вътре да избухне нещо и да си направя цяла Вселена с много галактики така ли?
Защото при положение,че преди нз си колко милиарда години е имало едно голямо нищо как така то еизбухнало?

KariZma
08-07-2008, 14:38
Ako mahnesh fanatik shte bade po blizo do istinata.

Абе я се гръмнете всички!!!!

valkanovb
08-07-2008, 14:52
Towa 4e wie mislite taka ne ozna4awa 4e e bilo taka.Predi 20 miliarda godini i nqkolko 4asa e imalo neshto koeto e sazdalo tazi reakciq.Tai kato ne sme stignali s oko ili s raka mqstoto na eksploziqta(a i shte e newazmojno zashtoto e na milqrdi swetlini godini ot nashata planeta i wseki den towa razstoqnie se uweli4awa).

Kman
08-07-2008, 17:48
Ле леееееее,НЯМА НИЩО ВЕЧНО.За шести път го пиша и дано някой се сети да го прочете и разбере.....с края на едно нещо се слага началото на нещо друго,а с началото на едно нещо се слага края на нещо друго....кръговрат.....този кръговрат е бил и винаги ще бъде,без значение дали съществуват човешки индивиди или не.Боговете са измислени от предците ни,по голямата част то които са били много прости,и тук има изключение естествено...та тези прости человеци не са можели да си обяснят кое как и защо се случва като бурите,страхували са се от тях,и са измислили боговете,които(според человеците)контролирали бурите и им са се молили за да спират бурите,защото бурите застрашавали посевите и животите им.ГОВОРЯ ХИЛЯДИ ХИЛЯДИ ГОДИНИ ПРЕДИ НОВАТА ЕРА.
Ако не ми вярвайте почетете малко стойностна литература и сами ще се обедите че е така.

lqlqlql
08-07-2008, 20:27
k`man съгласна!Просто преди хората са си об яснявали всичко със боговете,защото не са имали познанията,които ние имаме,за да си обяснят нещата правилно.И разбира се е трябвало да има бог за всичко и да се почитат всички. Това е. Сега просто не може да кажем ,че това торнадо е по волята на Бога,защото виждаме предпоставките в климата и тн. Когато не може да си обясниш нещо то става божествено.Именно затова има толкова много богове и богчета в различните племена.Аз лично вярвам,че има нещо повече от нас. Но дали това нещо е 1бог,няколко или просто енергия не знам.

Kman
08-08-2008, 11:12
Колкото повече напредват технологиите толкова по ясно ще става че няма богове и вярата в нещо божествено ще стане излишна и не само това,а направо ще си бъде спънка за доразвиването човекшкия индивид.

buffalo88
08-08-2008, 11:16
Колкото повече напредват технологиите толкова по ясно ще става че няма богове и вярата в нещо божествено ще стане излишна и не само това,а направо ще си бъде спънка за доразвиването човекшкия индивид.

Ти си някъв супер материалист.. има много неща който трябва да осъзнаеш.. да не говорим,че науката колкото и да се развива никога няма да обясни какво става с един човек и душата му след смъртта.. ;)

Kman
08-08-2008, 11:22
Хах.....с времето ще искочи всяка една истина.До 10 поколения света ще се промени коренно и жалкото е че няма да сме свидетели на залеза на религиите.

VQTUR
08-08-2008, 11:27
k`man, ти си новия Хитлер! :booooomb:

SiegHeil
08-08-2008, 11:28
k`man, ти си новия Хитлер! :booooomb:
Хитлер не е бил атеист ^^ 8-)

VQTUR
08-08-2008, 11:48
k`man, ти си новия Хитлер! :booooomb:
Хитлер не е бил атеист ^^ 8-)

Да, вярвал е в себе си :D

Christ
08-08-2008, 11:49
k`man, ти си новия Хитлер! :booooomb:
Хитлер не е бил атеист ^^ 8-)

Така е. :-D Даже е мислел, че изпълнява Божията воля, като избива евреите.. Не е могъл да ги избие всичките, което също е Божия воля.

Също така, това, че не е бил атеист, не му е попречило да вярва в теорията за еволюцията. ;)

SiegHeil
08-08-2008, 12:24
Даже е мислел, че изпълнява Божията воля, като избива евреите.. Не е могъл да ги избие всичките, което също е Божия воля.

Това обаче не е вярно, първо че не са били избивани(тва са газовите камери и сапуна е измислица), второ-не са били депортирани масово а само престъпните и лихварите и т.н...мирни граждани почти не са били депортирани..

Christ
08-08-2008, 12:26
Даже е мислел, че изпълнява Божията воля, като избива евреите.. Не е могъл да ги избие всичките, което също е Божия воля.

Това обаче не е вярно, първо че не са били избивани(тва са газовите камери и сапуна е измислица), второ-не са били депортирани масово а само престъпните и лихварите и т.н...мирни граждани почти не са били депортирани..


Доказателства? :P

SiegHeil
08-08-2008, 12:34
Даже е мислел, че изпълнява Божията воля, като избива евреите.. Не е могъл да ги избие всичките, което също е Божия воля.

Това обаче не е вярно, първо че не са били избивани(тва са газовите камери и сапуна е измислица), второ-не са били депортирани масово а само престъпните и лихварите и т.н...мирни граждани почти не са били депортирани..


Доказателства? :P
През всичките години на войната е имало проверки от Червения Кръст (само за протокола - руснаците не са допуснали такива проверки :D )...и всеки път са били проверявани условията за живот, третирането на пленниците и т.н...било е следено воденето на документацията за загиналите, и резултатите са 371 000 хиляди загинали(загинали, а не избити ;))...а този газ Циклон12 май че беше...се използва за обезпаразитяване протиф тиф, а не за отравяне xD ...ако ми намериш снимка на газова камера или технология за правене на сапун от човешка мазнина евала ти прая..
Има и друго твърдение, че са били отравяни с цианид...цианида оставя оцветяване по стените и дрехите, което остава месеци, а понякога и години...в стаите където се твърди че е било правено оцветяване по стените не е намерено...
Ако се поразровя мога ти дам дати, години и имена ако не вярваш...

KariZma
08-08-2008, 12:40
Даже е мислел, че изпълнява Божията воля, като избива евреите.. Не е могъл да ги избие всичките, което също е Божия воля.

Това обаче не е вярно, първо че не са били избивани(тва са газовите камери и сапуна е измислица), второ-не са били депортирани масово а само престъпните и лихварите и т.н...мирни граждани почти не са били депортирани..

Гледай ''Списъка на Шиндлер'' и после разправяй тези глупости.

Christ
08-08-2008, 12:45
Даже е мислел, че изпълнява Божията воля, като избива евреите.. Не е могъл да ги избие всичките, което също е Божия воля.

Това обаче не е вярно, първо че не са били избивани(тва са газовите камери и сапуна е измислица), второ-не са били депортирани масово а само престъпните и лихварите и т.н...мирни граждани почти не са били депортирани..

Гледай ''Списъка на Шиндлер'' и после разправяй тези глупости.

Еврейски филм. :oops:

SiegHeil
08-08-2008, 12:53
Гледай ''Списъка на Шиндлер'' и после разправяй тези глупости.
Пхаухаууахуааххауахуаха... :lol: :lol: :lol:
Ти прочети някоя и друга книга...а също може и да прегледаш надписите след филма...8 от 10 са евреи...
По същата логика бате Арни е безсмъртен...нали си гледала "Последния екшън герой" 8-)
Само да ти изтъкна един интересен мотив от филма...когато произвежда фалшивите снаряди за танковете за да дава работа на евреите(което е спорен въпрос защото евреин трудно ще го навиеш да работи)...Шиндлер на практика избива стотици свои сънародници които се бият на фронта и предава родината си, за да спаси някви си 1000 чужденци...кой е лошия а ?

sexy_baby_originale
09-01-2008, 10:14
Хах.....с времето ще искочи всяка една истина.До 10 поколения света ще се промени коренно и жалкото е че няма да сме свидетели на залеза на религиите.

Напълно подкрепям ;)

mistake
09-01-2008, 19:14
Хах.....с времето ще искочи всяка една истина.До 10 поколения света ще се промени коренно и жалкото е че няма да сме свидетели на залеза на религиите.

Напълно подкрепям ;)
Аз също :)

darking
09-01-2008, 19:46
Колкото повече напредват технологиите толкова по ясно ще става че няма богове и вярата в нещо божествено ще стане излишна и не само това,а направо ще си бъде спънка за доразвиването човекшкия индивид.

Ти си някъв супер материалист.. има много неща който трябва да осъзнаеш.. да не говорим,че науката колкото и да се развива никога няма да обясни какво става с един човек и душата му след смъртта.. ;)
Каза му го...

SiegHeil
09-01-2008, 19:51
Ти си някъв супер материалист.. има много неща който трябва да осъзнаеш.. да не говорим,че науката колкото и да се развива никога няма да обясни какво става с един човек и душата му след смъртта.. ;)[/color]
Каза му го...
Преди 100 години хората са говорели че е невъзможно да летим... ^^

mistake
09-01-2008, 19:59
Колкото повече напредват технологиите толкова по ясно ще става че няма богове и вярата в нещо божествено ще стане излишна и не само това,а направо ще си бъде спънка за доразвиването човекшкия индивид.

Ти си някъв супер материалист.. има много неща който трябва да осъзнаеш.. да не говорим,че науката колкото и да се развива никога няма да обясни какво става с един човек и душата му след смъртта.. ;)
Каза му го...
Абе всеки си знае своето. За разлика от всички останали k'maп успява да докаже твърденията си. :x

darking
09-01-2008, 20:10
Замислете се върху тези две неща:

1. Сигурно има хиляди неща, които не можеш да си обясним. Просто сме още недоразвити за да ги проумеем. Едно от тези неща е "създаването". Учените и религиите се опитват по всякакъв начин да си го обеснят, но в крайна сметка не стигат до никъде. Само разделят хората - едни са привърженици на една теория, други на друга.... Т.к време на практика няма, то е възможно "създаване" въобще да не е имало! Както каза SiegHeil в миналото хората не са могли да си представят самолет(е, някой си го е представил и е станал факт, но това е друга тема 8-) ). Та по същия начин сега ние не можем да си представим, че не е имало "създаване", телепатия(почвам да клоня към друга тема, т.ч спирам) и т.н...

2. Може да има много вселени в една мегавселена(нека да го нарека така), много мегавселени в една ултравселена(и това е едно название... :D ) и т.н, та до безкрай много неща в неща. И да няма край(както числата - щом те нямат край, защо и космосът да няма).


За разлика от всички останали k'maп успява да докаже твърденията си. :x
Дам, наистина. Дава неуспорими доказателства. Новият Хан Крум. :lol:

mistake
09-01-2008, 20:21
За разлика от всички останали k'maп успява да докаже твърденията си. :x
Дам, наистина. Дава неуспорими доказателства. Новият Хан Крум. :lol:
Пфффф ... и ти незнаеш кви ги приказваш. 8)

darking
09-01-2008, 20:30
Как бе, неговата дума е закон, а ти си неговата най-голяма последователка! Ще трябва да измислят нова религия - k' man.

mistake
09-01-2008, 20:39
Как бе, неговата дума е закон, а ти си неговата най-голяма последователка! Ще трябва да измислят нова религия - k' man.
:razz: За пореден път доказваш тъпотията си.

Nam3less3
09-01-2008, 21:19
Колкото повече напредват технологиите толкова по ясно ще става че няма богове и вярата в нещо божествено ще стане излишна и не само това,а направо ще си бъде спънка за доразвиването човекшкия индивид.

Ти си някъв супер материалист.. има много неща който трябва да осъзнаеш.. да не говорим,че науката колкото и да се развива никога няма да обясни какво става с един човек и душата му след смъртта.. ;)
Каза му го...
Абе всеки си знае своето. За разлика от всички останали k'maп успява да докаже твърденията си. :xНа мене още нищо не ми е доказал. :-x

Kman
09-01-2008, 22:05
Опаааа кво злословите по мой адрес.......
"Ти си някъв супер материалист.. има много неща който трябва да осъзнаеш.. да не говорим,че науката колкото и да се развива никога няма да обясни какво става с един човек и душата му след смъртта.. "
Ей мн неинформирани и не начетени хора има в този сайт.....въобще знаеш ли какво е материалист бе калъф такъв.Аз съм реалист....има огромна разлика.
Как няма да обясно като тя е на път да обясни всичко.....ВСИЧКО!Просто ти си неинформирания които не чете последните научни открития и разработки...ако ги четеше и следеше редовно щеше да твърдиш това което аз сега.Каква душа кви пет лева.....тази твоя измислена душа не е нищо повече от съзнание и подсъзнание и те умират след смъртта защото се намират в мозъка.А какво става с един човек е лесно да бъде казано,защото вече всичко е известно за човешката физиология,просто ти си не начетен и незнаеш какво се случва с тялото ти когато си влюбен и когато си ядосан и какви хормони изпускаш и как те ти влиаят на цялата система.

"Абе всеки си знае своето. За разлика от всички останали k'maп успява да докаже твърденията си. "
Благодарско за подкрепата :)

"На мене още нищо не ми е доказал."
Ми на слепите хора колкото и да им размяткаш ръка пред лицето те няма да я видят.

"ак бе, неговата дума е закон, а ти си неговата най-голяма последователка! Ще трябва да измислят нова религия - k' man."
Недоразвитите пешлеменца от кога изказват компетентно мнение....

Днес гледах един документален филм по дискавъри за колите на бъдещето и забележете не се говореше за далечното бъдеще а за близкото....2030 година....новите коли ще теажт между 400 и 700 килограма,двигателя им ще е колкото кутия за обувки ще се задвижда от вода,на водородна основа и ще се отделя кислород.Ще развива максимална скорост 100,100 и малко отгоре....но и за голям град не ти трябва повече,даже в града ограничението е 50км/ч.Всичко ще е нанотехнология,а в момента проектират дизайните и на различните коли,формите на самите коли,гумите никога няма да се пукат,колите ще са по издръжливи от всяко едно желязо,а някои ще са проектирани за антисблъсък,катастфорите ще намалеят драстично даже почти няма да има катафтрофи и въздухът няма да се замърсява.....простооо бях изумен когато видях какви дизайни са измислили и как ще изглеждат а след 2030 пък започват проектите най вероятно за летящите и плуващите коли.А за хората които си мислят че с навлизането на новите технологии светът ще се разпадне и чувствата между хората ще се загубят доста грешат и някой доста им е повлиял на мнението....бъдещето ще е просто УОУ....а да не говорим за компютрите....2030 ще гледаме компютрите така както сега дядо ми гледа моя.....а в този напредничер свят ще се променят и ценностите естествено,то просто не е възможно да не се променят и тези остарели религиозни ценности ще са в ущърб и пречка за развитието.
Ама вие какво си мислите.....че всичко е вечно ли :lol:
Няма нищо вечно нито религиите нито техните ценности са вечни....абсолютно нищо няма вечно....то и затова си има кръговрат,ако нямаше кръговрат нямаше да има живот!

darking
09-01-2008, 22:21
Недоразвитите пешлеменца от кога изказват компетентно мнение....
^ - моя милост? :lol: Ти нали си много компетентен, старче :lol: :lol:

Kman
09-01-2008, 22:56
и верно ли бе,ти как така си буден толкова рано,мама и тати не са ли те сложили да спиш,изпи ли си млякото вече.....

darking
09-02-2008, 07:36
и верно ли бе,ти как така си буден толкова рано,мама и тати не са ли те сложили да спиш,изпи ли си млякото вече.....
Старче, беги в раздел Наука!

mistake
09-02-2008, 08:13
Колкото повече напредват технологиите толкова по ясно ще става че няма богове и вярата в нещо божествено ще стане излишна и не само това,а направо ще си бъде спънка за доразвиването човекшкия индивид.

Ти си някъв супер материалист.. има много неща който трябва да осъзнаеш.. да не говорим,че науката колкото и да се развива никога няма да обясни какво става с един човек и душата му след смъртта.. ;)
Каза му го...
Абе всеки си знае своето. За разлика от всички останали k'maп успява да докаже твърденията си. :xНа мене още нищо не ми е доказал. :-x
Ти като не приемаш , никое доказателство, как искаш да ти се докаже? Знаеш си своето , ама истината е далеч по-различна.

AdmiralJohn
09-02-2008, 08:38
"Абе всеки си знае своето. За разлика от всички останали k'maп успява да докаже твърденията си. "
Благодарско за подкрепата :)


Днес гледах един документален филм по дискавъри за колите на бъдещето и забележете не се говореше за далечното бъдеще а за близкото....2030 година....новите коли ще теажт между 400 и 700 килограма,двигателя им ще е колкото кутия за обувки ще се задвижда от вода,на водородна основа и ще се отделя кислород.Ще развива максимална скорост 100,100 и малко отгоре....но и за голям град не ти трябва повече,даже в града ограничението е 50км/ч.Всичко ще е нанотехнология,а в момента проектират дизайните и на различните коли,формите на самите коли,гумите никога няма да се пукат,колите ще са по издръжливи от всяко едно желязо,а някои ще са проектирани за антисблъсък,катастфорите ще намалеят драстично даже почти няма да има катафтрофи и въздухът няма да се замърсява.....простооо бях изумен когато видях какви дизайни са измислили и как ще изглеждат а след 2030 пък започват проектите най вероятно за летящите и плуващите коли.А за хората които си мислят че с навлизането на новите технологии светът ще се разпадне и чувствата между хората ще се загубят доста грешат и някой доста им е повлиял на мнението....бъдещето ще е просто УОУ....а да не говорим за компютрите....2030 ще гледаме компютрите така както сега дядо ми гледа моя.....а в този напредничер свят ще се променят и ценностите естествено,то просто не е възможно да не се променят и тези остарели религиозни ценности ще са в ущърб и пречка за развитието.
Ама вие какво си мислите.....че всичко е вечно ли :lol:
Няма нищо вечно нито религиите нито техните ценности са вечни....абсолютно нищо няма вечно....то и затова си има кръговрат,ако нямаше кръговрат нямаше да има живот!

И аз те подкрепям, да не ме забравиш :D :D

Това за колите и аз съм го гледал преди известно време.Много яки неща правят, ама най-ме накефиха ония дето се накланят(не си спомням как ги наричаха...) :D :D :grin: :grin:

Kman
09-02-2008, 11:14
"Старче, беги в раздел Наука!"
Виж кво.....ти си само за раздел филми и по точно "фантасмагории"....ама даже и там говорят по смислени неща от твоите :lol:

"И аз те подкрепям, да не ме забравиш Very Happy Very Happy

Това за колите и аз съм го гледал преди известно време.Много яки неща правят, ама най-ме накефиха ония дето се накланят(не си спомням как ги наричаха...) Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy"

Е как,благодарско за подкрепата :smt023 :smt006

Всъщност имаше един диазйнер които беше взаймствал от природата,друг от формите на женското тяло,друг от водата,но общо взето в нито един дизайн нямаше ъгли и груби форми като квадрати и триъгълници.Всичките некви извити,точно каквито ги има във филма "Аз робота"То даже вътре няма кормило в тея коли......нанотехнологииии батка :shock:
2030 година тея нанотехнологии явно ще почнат да навлизат масово във всеки апсект на човечеството....
:shock: стената ти е телевизора (даже вече са почнали разбработиките на подобни телевизори http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=4&id=16179 ) и самото тиви има тъчскрийн и нет и домашен тел,а подвижните телефони едвали ще са по големи от хандсвирито дето се слага на ухото......УОУ

Nam3less3
09-02-2008, 11:53
Колкото повече напредват технологиите толкова по ясно ще става че няма богове и вярата в нещо божествено ще стане излишна и не само това,а направо ще си бъде спънка за доразвиването човекшкия индивид.

Ти си някъв супер материалист.. има много неща който трябва да осъзнаеш.. да не говорим,че науката колкото и да се развива никога няма да обясни какво става с един човек и душата му след смъртта.. ;)
Каза му го...
Абе всеки си знае своето. За разлика от всички останали k'maп успява да докаже твърденията си. :xНа мене още нищо не ми е доказал. :-x
Ти като не приемаш , никое доказателство, как искаш да ти се докаже? Знаеш си своето , ама истината е далеч по-различна.Ти не можеш да ми казваш кое е истина и кое не е. При положение че я знам, знам и че ти грешиш, докато ти не можеш да си сигурна в своето.

mistake
09-02-2008, 11:58
Колкото повече напредват технологиите толкова по ясно ще става че няма богове и вярата в нещо божествено ще стане излишна и не само това,а направо ще си бъде спънка за доразвиването човекшкия индивид.

Ти си някъв супер материалист.. има много неща който трябва да осъзнаеш.. да не говорим,че науката колкото и да се развива никога няма да обясни какво става с един човек и душата му след смъртта.. ;)
Каза му го...
Абе всеки си знае своето. За разлика от всички останали k'maп успява да докаже твърденията си. :xНа мене още нищо не ми е доказал. :-x
Ти като не приемаш , никое доказателство, как искаш да ти се докаже? Знаеш си своето , ама истината е далеч по-различна.Ти не можеш да ми казваш кое е истина и кое не е. При положение че я знам, знам и че ти грешиш, докато ти не можеш да си сигурна в своето.
:grin: А значи ти можеш да си сигурен в своето..."Бог съществъва , само трябва да повярвате" ... Къде го бе?

Kman
09-02-2008, 12:21
Някъде из небесата или на тавана....То трябва първо да повярваш и той бог като ти надзърне в съзнанието,което не е много сигурно че ще е скоро,щото има в много хора да надзърта,та като надзърне и види че не си опорюнист и ще ти псуне стълбичка да се качиш при него да цаката карти....

Da_Be_Da
10-04-2008, 23:52
За Бог теорията изключвам.. причина: Ако Бог е създал Вселената кой е създал него тогава...А за големия взрив...мммм...ок нямало е нищо..от нищо нещо може да стане обаче интересно ми е това нищо къде се намира..изобщо какво точно представлява, защото във всяко "нищо" има малко "нещо" и оратното... а ако сме експеримент на огромни извънземни...и сме толкова микроскопични, че чак сами не осъзнаваме...но тогава ми идва друг въпрос..."големите" извънземни част от какво са...експеримент на още по големи ли?... :D мисля че отговора на този въпрос получаваме след смъртта си (ако имаме късмет)

HardcoreSyndrome
10-05-2008, 00:00
Ако знаехме, щяхме да сме нещо повече ;) от това което сме.

Christ
10-05-2008, 07:15
За Бог теорията изключвам.. причина: Ако Бог е създал Вселената кой е създал него тогава...

Ако Бог е създал времето, то Той ще има ли нужда от време, за да съществува?

play_life
10-05-2008, 17:45
хаха Бог ли ... извинявам се много ама кой е измислил Библията .. кой я е разпространил.. и ние всъщност не сме създадени от Бог.. вярно от маймуни да .. но щом е от маймуни .. трябва много много време докато маймуната стане човек .. ами тези маймуни сега които са що не стаат хора странно 8-) някой е помогнал за по - бързото развитие на хората ! Тъй ся за въпроса -- Вселената си е била там и когато е станал този взрив .. но ако не беше той.. Щеше още да си има Динозаври.. а хора.. Незнам.. :D Ние сме най-отвратителните ЖИВОТНИ на тая планета и изобщо в Галактиката .. Ако въобще има живот.. на другите планети.. !!! :-o

Christ
10-05-2008, 18:01
Не мога да ти хвана мисълта.

Теорията за Големия взрив казва, че Вселената е създадена чрез него.

cMon
10-05-2008, 18:21
защо трябва да има начало или край ?....всичко това с вселената или е прекалено сложно или прекалено просто за човешкото съзнание.....типично за хората е гледат повърхностно на нещата...рядко някой осеща потенциала около него....за разбереш самия смисъл на вселената трябва да започнеш да твориш и да се съпоставиш с нея и може би някой ден ще осъзнаеш какъв е принципът и въпросът да го има всичко това около теб

Christ
10-05-2008, 19:34
Трябва да има начало, заради величината "време". Не можеш да изминеш безкраен период от време, следователно времето трябва да е започнало някъде.

Kman
10-05-2008, 21:39
алоуууууу @play_life хората не са произлезли от маймуните....Дарвин е казал че сме най-близки до тях,но не и че произлизаме от тях!
Всяко начало бележи края на едно ново началои всяко начало е поставено след края на нещо друго...един постоянен кръговрат!Величината време е излисмена от хората за да могат да си подреждат и аранжират ангажиментите през деня и за да има подреденост...типично за човешките същества-искат да постигат ред и порядък,защото немогат да контролират хаоса и се страхуват от него...

In_And_Out_of_Love
10-06-2008, 14:04
А ти знаеш ли кога е живял Дарвин. Опитваш се да се правиш на модерен човек на модерната наука с твоите теории за всичко, а в същото време се
оповаваш на някакви стари теории!
Според мен ти нямаш никаква представа за нещата около теб въпреки, че си мислиш, че си много мъдър и умен.
Не можеш да си сигурен в нищо!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Тия теории стари и нови не може да си сигурен, че са истина щото сещаш ли се как хората са били сигурни, че земята е плоска, но какво се оказало???
И пак не можем да сме сигурни винаги има едно "НО"!
Едно голямо "НО" което променя всичко...
Така, че не ми обяснявай за кръговрати, за еволюции и за господ!
Тва са философски въпроси! Тоест въпроси които остават без отговор...
А отговорът не е един за всички, всеки трябва да намери отговорите в себе си! Аз съм го постигнал надявам се и ти също, но едва ли е така, щом продължаваш да гледаш само пред теб без да можеш да видиш какво се случва около теб! Обърни внимание на малките детайли! На незначителните неща!!! Именно там ще откриеш отговорите които търсиш!
Искам да ти дам един пример, за това мое твърдение, че отговорът на философските въпроси е индивидуален за всеки.
Например:
Можеш ли да кажеш да хората как да изживеят дните си можеш ли да им кажеш какъв е смисълът на живота?
Естествено, че не можеш! Това е нормално Никой не може да ти каже какъв е смисълът на живота! ВСЕКИ ЧОВЕК ИМА СОБСТВЕНА МИСИЯ ТУК НА ЗЕМЯТА И САМО ТОЙ МОЖЕ ДА РАЗБЕРЕ КАКВА Е И КАКЪВ Е НЕЙНИЯТ СМИСЪЛ!
Така, че не се опитвай да обясняваш на всички отговорите си за тези философски въпроси, защото хората са доста различни и много малко хора мислят като теб, и имат характер близък до твоя.
Не се ядосвай когато някой не е на твоето мнение!
Това е просто форум за дискусии, а не за спорове!
Be Happy! :)

Kman
10-06-2008, 15:02
Кога пък съм се правел на модерен.Всичко ново е добре забравено старо.Никога не съм се мислил за мъдър и недей да я употребяваш тази дума при положение че никой тук не знае значението й,включае мене и тебе.А ти можеш ли да бъдеш сигурен в нещо,могат ли християните да бъдат сигурни в религията си....те хората сега са убедени че има бог,но след време какво ще се окаже.Винаги има една истина,една константа покрита с много пластове боя,лъжи,маски и прочие.Това НО го има понеже в света има зависимости между променливи и константи.
Я пак....еволюцията и кръговрата били философски въпрос....все едно да наричаш хранителната верига хипотеза....Всеки въпрос има много отговори,защото има много гледни точки.Всеки въпрос има отговор,но в повечето случай няма човек който да го даде.Ти и да намериш отговор в себе си от къде ще си сигурен че е истинския и че не живееш заблуден от самия себе си.Аз гледам на нещата от различна гледна точка,от мащабна гледна точка,защото съм грандоман.Това че ти се задоволяваш с малките неща в живота не означава че си намерил правилния път за себе си и така да е,откъде си сигурен че е правилен,като неможеш да бъдеш сигурен в нищо.
Въобще не ме познаваш,ако ме познаваше щеше да знаеш че мога да виждам както в общ аспект,така и детайлно.От къде си сигурен че там ще се откритият отговорите при положение че нямало нищо сигурно?
Всеки човек иска да живее щастливо,което се явява константа за това как да си изживеят дните,което означава че могат да бъдат давани съвети и насоки.Мога да кажа какъв е смисъла на живота погледнат личностно и мащабно.В личностен план смисъла на живота е щастие,а в мащабно е развитие!
Хайде сега мисии имало...т.е. нещо ти е писано и нещо трябва да изпълниш...пф хахахах
Аз не се опитвам да обяснявам,а да дам гледна точка,защото ако гледаш нещата само от една гледна точка,се нарича консерватизъм и ограничение.Спора е хубаво нещо,от него се ражда истината!
Назад си от същноста за тези "философски въпроси".Истината винаги е една,но всеки човек я минава през своята си призма и я променя малко или много,но това не променя факта че тази истина съществува.
Ако нищо не е сигурно,то тогава неможем да бъдем сигурни че ще умрем....ухааа вечен живот.Има много сигурни неща,наричат се константи,които си взаймодействат с променливите.И въпреки това пак има много относителни неща.Със сигурност има постоянен кръговратна веществата и със сигурност ще продължава да съществува дори след като каталясаме.

Nam3less3
10-06-2008, 17:02
Във форума става въпрос за философия и религия. Философиските спорове може да използват доказателства и логика, но религията се базира на вярва. Не се опитвайте да "доказвате" съществуването на Бог.

Christ
10-06-2008, 17:04
Във форума става въпрос за философия и религия. Философиските спорове може да използват доказателства и логика, но религията се базира на вярва. Не се опитвайте да "доказвате" съществуването на Бог.

Бог може да бъде доказан чрез много неконсистенции в текущите научни теории за сътворението на Вселената.

Nam3less3
10-06-2008, 17:12
Във форума става въпрос за философия и религия. Философиските спорове може да използват доказателства и логика, но религията се базира на вярва. Не се опитвайте да "доказвате" съществуването на Бог.

Бог може да бъде доказан чрез много неконсистенции в текущите научни теории за сътворението на Вселената.Кажи го на k'man :-D

Christ
10-06-2008, 17:19
Във форума става въпрос за философия и религия. Философиските спорове може да използват доказателства и логика, но религията се базира на вярва. Не се опитвайте да "доказвате" съществуването на Бог.

Бог може да бъде доказан чрез много неконсистенции в текущите научни теории за сътворението на Вселената.Кажи го на k'man :-D

Казах му го. Той има вяра в човешките открития и спекулации, аз вярвам в Бог. Няма голяма разлика.

In_And_Out_of_Love
10-06-2008, 18:10
Кога пък съм се правел на модерен.Всичко ново е добре забравено старо.Никога не съм се мислил за мъдър и недей да я употребяваш тази дума при положение че никой тук не знае значението й,включае мене и тебе.А ти можеш ли да бъдеш сигурен в нещо,могат ли християните да бъдат сигурни в религията си....те хората сега са убедени че има бог,но след време какво ще се окаже.Винаги има една истина,една константа покрита с много пластове боя,лъжи,маски и прочие.Това НО го има понеже в света има зависимости между променливи и константи.
Я пак....еволюцията и кръговрата били философски въпрос....все едно да наричаш хранителната верига хипотеза....Всеки въпрос има много отговори,защото има много гледни точки.Всеки въпрос има отговор,но в повечето случай няма човек който да го даде.Ти и да намериш отговор в себе си от къде ще си сигурен че е истинския и че не живееш заблуден от самия себе си.Аз гледам на нещата от различна гледна точка,от мащабна гледна точка,защото съм грандоман.Това че ти се задоволяваш с малките неща в живота не означава че си намерил правилния път за себе си и така да е,откъде си сигурен че е правилен,като неможеш да бъдеш сигурен в нищо.
Въобще не ме познаваш,ако ме познаваше щеше да знаеш че мога да виждам както в общ аспект,така и детайлно.От къде си сигурен че там ще се откритият отговорите при положение че нямало нищо сигурно?
Всеки човек иска да живее щастливо,което се явява константа за това как да си изживеят дните,което означава че могат да бъдат давани съвети и насоки.Мога да кажа какъв е смисъла на живота погледнат личностно и мащабно.В личностен план смисъла на живота е щастие,а в мащабно е развитие!
Хайде сега мисии имало...т.е. нещо ти е писано и нещо трябва да изпълниш...пф хахахах
Аз не се опитвам да обяснявам,а да дам гледна точка,защото ако гледаш нещата само от една гледна точка,се нарича консерватизъм и ограничение.Спора е хубаво нещо,от него се ражда истината!
Назад си от същноста за тези "философски въпроси".Истината винаги е една,но всеки човек я минава през своята си призма и я променя малко или много,но това не променя факта че тази истина съществува.
Ако нищо не е сигурно,то тогава неможем да бъдем сигурни че ще умрем....ухааа вечен живот.Има много сигурни неща,наричат се константи,които си взаймодействат с променливите.И въпреки това пак има много относителни неща.Със сигурност има постоянен кръговратна веществата и със сигурност ще продължава да съществува дори след като каталясаме.
В нищо не съм сигурен и никога няма да бъда сигурен, че съм поел по правилният път, но това е моят избор и за мен той е правилният, така че нямам никакви намерения да се лутам цял живот в търсене на правилният път, след като няма никаква гаранция, че той е най-добрият и затова съм избрал един добър път в живота си и не мисля да го променям, защото държа на избора си и го смятам за правилен, дори и да не е съвсем така! А що се отнася до Господ това отново се оказва Философски въпрос на който науката няма да намери отговор никога!!!
Отговорът е в самият човек!
Ако вярваш в него той съществува за теб, ако не той не съществува за теб... Просто е не знам защо все се опитваш да намираш сложни научни обяснения за всичко след като всичко е пред очите ти... :)
Животът е такъв какъвто искаш да бъде и никой не може да го промени! :)

Kman
10-06-2008, 18:23
"А що се отнася до Господ това отново се оказва Философски въпрос на който науката няма да намери отговор никога!!! "
Сигурен ли си....И кое ти дава тази сигурност?

Nam3less3
10-06-2008, 19:24
"А що се отнася до Господ това отново се оказва Философски въпрос на който науката няма да намери отговор никога!!! "
Сигурен ли си....И кое ти дава тази сигурност?Науката изучава нашият физически свят, а Бог е отвъд него.

mimilia
11-03-2008, 19:27
без да се изтласквам много ще кажа, че според мен науката не се развива в правилната посока. Тя по всякакъв начин се опитва да птрече съществуването на Бог. Според мен също така и нашите умове, които се опитват да си обяснят всичко са твърде недоразвити, за да отговорят на въпроси от такъв мащаб.

Christ
11-03-2008, 21:41
"А що се отнася до Господ това отново се оказва Философски въпрос на който науката няма да намери отговор никога!!! "
Сигурен ли си....И кое ти дава тази сигурност?Науката изучава нашият физически свят, а Бог е отвъд него.

Бог е И ВЪВ физическия свят и извън него. Той може да контролира всичко директно. Може така да изкриви законите на Вселената, че да се наложи да хвърлиш научните трудове на Айнщайн на боклука.

sexy_baby_originale
12-06-2008, 15:18
нещо необятно...

In_And_Out_of_Love
12-06-2008, 17:39
Има много заблудени хора на тоя свят според мен... И това не са вярващите!

Kman
12-07-2008, 11:07
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Няма нищо извън физическия свят....просто защото всичко е изградено от атоми и молекули и кислорода които също не се вижда и антиматерията....всичко!
как може да сте толкова ограничени немога да разбера...няма такова нещо като "извън физическия свят"!Толкова ли ви е лошо въображението че неможете да си представите атомите и как абсолютно всичко е изградено от тях.Всичко свръх или не свръх естествено....като със свръхестетвено се наричат обекти и явления които още не са изследвани е изградено от атоми.Като има много взаимодействия между атомите като гравитационни полета например.
Религийката ви е обречена....като всяка друга преди нея.Всичко си има своя край и религиите не правят изключение и ако не сте убедени че е така единственното което трябва да направите е да почетете малко история.
Всичко е копие на копието на копието на копието....християнството не е нищо повече от копие на други религии преди него....в които религии също разни са умирали и на третия ден са възкръсвали.
Както неможем да променим факта че планетата Марс съществува така неможем да променим факта че тази религия ще бъде измесетена или опт друга религия или от философско движение....едно постоянно движение,развитие и еволюиране.

aqweR
12-07-2008, 14:08
Всеки край бележи началото на едно ново начало и всяко начало белжи края на нещо друго.......пиша го за пети път сигурно
Преди големия взрив пак е имало нещо.Абсолютен край има само в религиите,измислени от заблудените умове.

Да, ще ми кажеш, че сме изминали безкраен период от време, за да стигнем до този момент? :)

мм... да... май имаш опит в това да вярваш в измислици... а не можеш да повярваш, че има безкрай?

Christ
12-07-2008, 14:42
Всеки край бележи началото на едно ново начало и всяко начало белжи края на нещо друго.......пиша го за пети път сигурно
Преди големия взрив пак е имало нещо.Абсолютен край има само в религиите,измислени от заблудените умове.

Да, ще ми кажеш, че сме изминали безкраен период от време, за да стигнем до този момент? :)

мм... да... май имаш опит в това да вярваш в измислици... а не можеш да повярваш, че има безкрай?

Изрази го математически.


Как точно е изминат безкраен период от време от една точка до друга?

aqweR
12-07-2008, 14:57
Всеки край бележи началото на едно ново начало и всяко начало белжи края на нещо друго.......пиша го за пети път сигурно
Преди големия взрив пак е имало нещо.Абсолютен край има само в религиите,измислени от заблудените умове.

Да, ще ми кажеш, че сме изминали безкраен период от време, за да стигнем до този момент? :)

мм... да... май имаш опит в това да вярваш в измислици... а не можеш да повярваш, че има безкрай?

Изрази го математически.


Как точно е изминат безкраен период от време от една точка до друга?


найстина ли ме караш да ти изразя математически безкрайности? завършил ли си 5-6 клас?

Christ
12-07-2008, 15:04
Завършил съм. Ти тогава учил ли си Физика?


Теорията за Големия взрив казва, че по време на Големия взрив времето е създадено. Ето ти точка 0. От тази точка натам може да се измине огромен период от време, но той никога не може да е безкраен.

aqweR
12-07-2008, 15:17
привидно ограничен...

знаех си, че не трябва да споря с некъф с ник "Christ"...

лек ден ти желая...

cMon
12-07-2008, 18:52
ам не мисля , че Вселената е толкова голяма... просто е навсякаде

DimovB
12-13-2008, 23:16
Никой не може да ти даде отговор.

cMon
12-20-2008, 20:16
*Поразен съм от желанието на хората, които искат „да опознаят“ Вселената, след като е достатъчно трудно да се оправиш дори в Китайския квартал.
Уди Алън *

beiho
12-27-2008, 08:17
Мисля цял живот да се занимавам в търсенето на този въпрос, защото всичко извън нашия свят ме влече, а земята е изследвана достатъчно според мен, освен морското дъно. Сигурен съм, че на въпроса ти не може да отговори и най-откаченя учен в света :?

Kman
12-29-2008, 11:11
Ще влазя в ролата на най-откачения учен на света и ще отговоря на този въпрос.....защото....непознат то и далечното винаги са привличали човешкото любопитство и да се благодаряме че е така,че иначе без любопитството и това желание да се открива непознатото човекът е достигнал до това ниво на интелигентност и продължава да се развива...

In_And_Out_of_Love
12-29-2008, 14:01
Напълно съм съгласен с теб Kman! :)

mitternacht
12-29-2008, 18:27
*Поразен съм от желанието на хората, които искат „да опознаят“ Вселената, след като е достатъчно трудно да се оправиш дори в Китайския квартал.
Уди Алън *

:razz:
Кууултово!

Nam3less3
01-03-2009, 02:55
Ще влазя в ролата на най-откачения учен на света и ще отговоря на този въпрос.....защото....непознат то и далечното винаги са привличали човешкото любопитство и да се благодаряме че е така,че иначе без любопитството и това желание да се открива непознатото човекът е достигнал до това ниво на интелигентност и продължава да се развива...Един път да кажеш нещо вярно :-D

Kman
01-03-2009, 12:51
Психологията е предмета който познавам най-добре все пак

In_And_Out_of_Love
01-26-2009, 19:35
:) Аз философията я уважавам повече... то психология и философия са малко свързани де... :D :)

Sarityyy
01-28-2009, 13:17
Абе никой не може да каже как и кога се е образувала вселената. Т'ва е нещо толкова голямо и непознато, а ние сме някви нищожни хора и ще разгадаваме вселента. Филми... :o

Naman07
01-31-2009, 12:17
ам не мисля , че Вселената е толкова голяма... просто е навсякаде

Да, дефинирай понятието "навсякъде"...

Не забравяйте, че в същност ние живеем в свят, недостъпен за нашия разум (!), и че никога няма да разберем какъв е той в действителност. Най-близката спираловидна мъглявина е отдалечена от нас на повече oт милион светлинни години, да речем. Това значи, че в мига, когато я погледнем от нашата земна прашинка, я виждаме такава, каквато е била милион години преди това. Никога няма да разберем дали тя е още там днес, на това място, на което е била, когато светлината се е отправила към нея.
Андре Мороа в едно свое есе казва следното: "Не смятам, че сме успели да познаем най-дълбоката тайна на природата. Струва ми се, че надеждата да се задълбочим в нея е илюзия. Разумът ни не е създаден, за да открие тази тайна, а за това да построи образ на света, потребен на човека в ограничена свера на неговото жизнено пространство. Ние представляваме такава нищожна частица от Вселената, че би било дори нелепо да говорим за някаква голяма цялост, чието съществуване ние дори не сме в състояние да си представим...(бля-бля, още мъдрене)...Говори се, че Вселената има граници; но дали някъде (дори не може да разсъдим) не могат да съществуват други вселени, толкова далече от нас, че никаква апаратура да не е в състояние да открие съществуването им?"...

С простички думи: Какво си мислите, че се опитвате да проумеете?!
Уди Алън си го е казал доста добре: "Поразен съм от желанието на хората, които искат "да опознаят" Вселената, след като е достатъчно трудно да се оправиш дори в Китайския квартал."

In_And_Out_of_Love
01-31-2009, 16:26
Ако всички си мислиха като теб, че са малки, мижави, нищожни, неспособни и несъвършени никога нямаше да разберем, че земята е кръгла или пък, че не сме център на вселената(въпреки, че това е доста относително твърдение, ако вземем под внимание, че вселената няма край... тогава има безброй много центрове или пък няма нито един).


Никога не казвай никога и невъзможно е!!!

Според теб първобитните мислили ли са, че е възможно човек да полети или пък да излезе в открития космос...?

Помисли отново за това кое е възможно и кое не!
:-o :)

Naman07
01-31-2009, 20:27
Мда, дали сме били в открития космос е спорно, тези видеозаписи са опровергавани не веднъж, но това настрана, не ме интересува, ще кацнем на Луната тепърва. Нямах предвид, че хората са мижави нищожества, но определено не са съвършени, може да сме най-развития организъм на планетата, но определено не сме съвършени.
Самият факт, ти, да си обясниш Вселената е толкова абсурден, колкото ти се струва моят пост :Р. НЕ може да опознаеш нещо, което не можеш да дефинираш даже. Има неща на планетата ни, които все още са загадка за нас, а Вселената тръгнали да ми обясняват как, къде и защо...Чуй се само, говорим за Вселена, човек. Сега и да си го чешеш езика и да не го чешеш няма да промениш факта, че нямаш и най-малка представа за какво говориш. Ако все пак си куха, дървена глава като Кман и др., и имаш огромното желание да водиш безсмислени спорове с цел "някой да ме забележи", моля, използвай ЛС.

SolusChristus
01-31-2009, 20:35
In And Out of Love не беше ли "мъж" бе? :-D

sexy_baby_originale
02-01-2009, 13:31
Като малка си представях, че Вселената е като едно кълбо, както е Земята.. и това кълбо се намира в друга Вселена,каквато е нашата и така до безкрай! :lol:

Mastta
02-10-2009, 14:02
Щом и най-големите учени немогат да намерят отговор на това какво очакваш от тееновете :D И мисля че няма смисъл да тормозиш мозъка си в тази посока, тъй като няма да стигнеш до отговор

sexy_baby_originale
02-11-2009, 12:49
Щом и най-големите учени немогат да намерят отговор на това какво очакваш от тееновете :D И мисля че няма смисъл да тормозиш мозъка си в тази посока, тъй като няма да стигнеш до отговор

Защо пък не?!? В тинейджърска възраст човек е най-любопитен и туковиж някой може да разнищи тази забулена загадка. :-o

Tempest
02-11-2009, 16:37
случайност... всичко е въпрос на случайност... макар в момента физиката да не ми е много на главата... щото е имало вечери, в които с приятели сме обсъждали такива факти и странни въпроси... и така - вселената се е образувала, незнайно как, незнайно защо... и сега се разширява с огромна скорост... и достига отвъд представите ни... само като си представите, че на върха на иглата има над милион микроби... хахах както и да е... на мен ми е интересно какво е отвъд вселената и как си представят хората самата вселена... като какво? не толкова как е образувана ;) мале, мале, май ще следвам психология :D 8-)

sexy_baby_originale
02-11-2009, 19:42
Би било невероятно, ако един ден си отговорим на всички тези въпроси. Също така би било невероятно да можем да обикаляме из вселената и да се правим в бъдеще малки екскузийки. Би било направострахотно. Най-готиното е, че ние сега не знаем какво има там. Не знаем почти нищо и това незнание ни привлича, кара ни да се зайнтересоваме повече и повете в тази насока и един ден съм абсолютно сигурна, че ще разберем...

sexy_baby_originale
02-11-2009, 19:44
Даже сега като се замисля..Дали като си отговорим на големия въпрос за Вселената, ще започнем да си отговаряме на все повече и повече въпроси, които са в следствие на нея? И дали един ден тези въпроси ще се изчерпат и ще ни накарат да тръгнем по обратния път, от където сме дошли?

In_And_Out_of_Love
02-11-2009, 19:51
Във всичко, което казвате, има доза истина.Това е една много голяма и непозната за нас област...
Всичко е възможно.. :)
От нас зависи, дали ще доживеем момента в който ще си отговорим на тези въпроси. Все пак никой не знае кога ще стане това... :?

Tempest
02-11-2009, 23:51
аз като ви казвам, че любопитството ще ни довърши... и пак ще спомена ЦЕРН... :booooomb:

Kman
02-12-2009, 19:29
Ако не беше любопитстовотo сега нямаше да е открит дори и огъня!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nam3less3
02-12-2009, 20:04
Истината е в баланса и умереността, това го твърди християнството.
Тоест, не да няма любопитство, но не и да се прекалява безразборно с него.

In_And_Out_of_Love
02-13-2009, 16:42
:) За съжаление всичко има своя край... Дори Бог.. Така трябва да бъде!

Kman
02-14-2009, 14:00
Истината е в баланса и умереността, това го твърди християнството.
Тоест, не да няма любопитство, но не и да се прекалява безразборно с него.

ХАХАХАХАХА осъзна ли каква глупост каза....в християнството няма равенство....ако имаше равенство,то дявло и бога щяха да равни!В християнството има РАЗДЕЛЕНИЕ и то принудително,чрез заплахи с насилие,което манипулира психиката на хората!

Съгласен съм с равовесието,трябва да има равовесие във всичко,но между другото да знаеш от мен,че нарушаването на равновесието не променя света....от едно нарушаване на равновесеито може да се доведе до много хубави неща,по често до по лоши и да бъдат убити много животни,много хора,много растения и дори и цяла планета....света ще продължи да съществува,защото H2O-то си е Н2О на която и планета да се намира,дори и на Марс.
Човешките същества се стремят към равновесие,защото живота им е изключително много лабилен и лесно унищожим,един човек изключително лесно може да умре....стига температурите да се повишат или намалят с 500 градуса и с човеците до тук,а за света 500 градуса по целзий е една незначителна промяна!
Капийш!?

Kman
02-14-2009, 14:03
Smile За съжаление всичко има своя край... Дори Бог.. Така трябва да бъде!

Добре че висчко си има своя край,иначе как ще настъват новите неща....след всеки край идва едно ново начало и това е неизбежен процес.Стига само мисленето на хората да се промени още малко,което е неизбежно след още няма и 50 години,поради научни и технически прогрес и заедно със остарялото мислене на хората ще си отиде и "бог",във всески един смисъл на думата "бог".

Nam3less3
02-14-2009, 14:47
Истината е в баланса и умереността, това го твърди християнството.
Тоест, не да няма любопитство, но не и да се прекалява безразборно с него.

ХАХАХАХАХА осъзна ли каква глупост каза....в християнството няма равенство....ако имаше равенство,то дявло и бога щяха да равни!В християнството има РАЗДЕЛЕНИЕ и то принудително,чрез заплахи с насилие,което манипулира психиката на хората!

Съгласен съм с равовесието,трябва да има равовесие във всичко,но между другото да знаеш от мен,че нарушаването на равновесието не променя света....от едно нарушаване на равновесеито може да се доведе до много хубави неща,по често до по лоши и да бъдат убити много животни,много хора,много растения и дори и цяла планета....света ще продължи да съществува,защото H2O-то си е Н2О на която и планета да се намира,дори и на Марс.
Човешките същества се стремят към равновесие,защото живота им е изключително много лабилен и лесно унищожим,един човек изключително лесно може да умре....стига температурите да се повишат или намалят с 500 градуса и с човеците до тук,а за света 500 градуса по целзий е една незначителна промяна!
Капийш!?Доброто и злото, бога и дявола са различна тема от това, за което говоря.
За самия човек е полезно да е уравновесен и балансирам към доста аспекти. С всяко хубаво нещо ако се прекали, става лошо.

sexy_baby_originale
02-14-2009, 17:23
Истината е в баланса и умереността, това го твърди християнството.
Тоест, не да няма любопитство, но не и да се прекалява безразборно с него.

ХАХАХАХАХА осъзна ли каква глупост каза....в християнството няма равенство....ако имаше равенство,то дявло и бога щяха да равни!В християнството има РАЗДЕЛЕНИЕ и то принудително,чрез заплахи с насилие,което манипулира психиката на хората!

Съгласен съм с равовесието,трябва да има равовесие във всичко,но между другото да знаеш от мен,че нарушаването на равновесието не променя света....от едно нарушаване на равновесеито може да се доведе до много хубави неща,по често до по лоши и да бъдат убити много животни,много хора,много растения и дори и цяла планета....света ще продължи да съществува,защото H2O-то си е Н2О на която и планета да се намира,дори и на Марс.
Човешките същества се стремят към равновесие,защото живота им е изключително много лабилен и лесно унищожим,един човек изключително лесно може да умре....стига температурите да се повишат или намалят с 500 градуса и с човеците до тук,а за света 500 градуса по целзий е една незначителна промяна!
Капийш!?Доброто и злото, бога и дявола са различна тема от това, за което говоря.
За самия човек е полезно да е уравновесен и балансирам към доста аспекти. С всяко хубаво нещо ако се прекали, става лошо.

Често прекаляването е необмислено и води до големи поражения.

In_And_Out_of_Love
02-14-2009, 17:58
Smile За съжаление всичко има своя край... Дори Бог.. Така трябва да бъде!

Добре че висчко си има своя край,иначе как ще настъват новите неща....след всеки край идва едно ново начало и това е неизбежен процес.Стига само мисленето на хората да се промени още малко,което е неизбежно след още няма и 50 години,поради научни и технически прогрес и заедно със остарялото мислене на хората ще си отиде и "бог",във всески един смисъл на думата "бог".

С мисленето няма да си отиде Бог.. даже ще "възкръсне" и ще започне да се възприема от повече хора, но не като невидим белобрад старец в небесата, а като енергия(енергията на вселената)... Тя НЕ може да изчезне дори и ако всички хора спрат да вярват в нея...
Изчезва само когато изчезне вселената... :)

TheHellion
02-14-2009, 18:13
Твърде много безкрайности ... Мамицата ни се еба...
Аз па казвам примерно , че създателя на вселената е Насакото Яката - Същество от Тъмната Страна на Силата,което Винаги е съществувало,а преди него е бил той самият,защото той е бил първият и преди него не е съществувало,което поражда въпроса кой го е създал,на което се отговавя

НЕ МИ ДРЕМЕ !!! ЖИВОТА МИ Е САМО 70 ГОДИНИ НЯМАМ ВРЕМЕ ЗА ТАКИВА ИДИОТЩИНИ

ROCK HARD RIDE FREE TILL U CAN

mada faka

spam ftw

Kman
02-16-2009, 12:47
излеянията на In And Out of Love вече не ми се обсъждат,защото той си е папагал...кажат му нещо и той цял живот го повтаря....сега сигурно ще се опита да ме обори с думите че аз съм същия и моят аргумент ще е....моята гледна точка предполага постоянно развитие....следвам примера на кръговрата=природата.
Докато религиозните виждания не предполагат промяна и развитие.....крайната цел на релгиията е гибел...от което спасение ще имат само глупците,които не са се докоснали до ябълката на познанието и после след тази гибел на света....ми квото му скимне на бог,той сигурно вече си е направил плановете и си е организирал графика за следващите 400-500 милиярда години напред...че иначе мнооо ще скучае тоя бог.

сърказма на TheHellion ми хареса :smt023