PDA

View Full Version : ПЕНТАГРАМ ...



marilyn
08-05-2008, 20:06
Здравейте. Искам да ви попитам какво мислите дали е подходящо да си купя колие и обеци с обърнат пентаграм. Из нета четох какви ли не неща и вече сериозно започнах да се замислям. Вие какво мислите по въпроса? Някой от форума носи ли? Вярвате ли че наистина носи зло? Ще съм благодарна да ми отговорите. Поздрави. :)

Pliok0019
08-05-2008, 20:10
Ако наистина разбираш смисъла на обърнатия пентаграм, защо не?

Иначе един нормален пентаграм определено е по-добрия избор.

MostHated
08-05-2008, 20:29
Тъпо е според мен, ама ако си зарибена... :?

bulgarche
08-05-2008, 20:34
Носи каквото си искаш, зависи какво си мислиш и как го възприемаш. За мен примерно "петък 13" и "черна котка" са само хубави неща.

marilyn
08-05-2008, 20:44
Еми и аз вече се чудя, понеже не съм суеверна (изобщо даже) а и си падам атеист. Така че може би от любопитство го правя. Но ми беше интересно др какво мислят. Мс.

TERRORMACHINE
08-05-2008, 21:29
Обърнатият пентаграм става петолъчка...

AutumnTears
08-06-2008, 05:23
edna ve6t nqma nikakva "funkciq" ako ne vqrvash v neinoto deistivie/sila
az imam pentagram no ne e oburnat a i ne go nosq nqkude kudeto vsi4ki da go vijdat

aniezina
08-06-2008, 07:52
Пентаграма има коренно различно значение от обърнатия пентаграм.
Според мен, ако не изразяваш чрез тази вешт мислене или приоритет не бива да я купуваш. Аз имам пентаграм, но смятам, че ми е рано за обърнат. Интересувам се от окултни науки, както и сатанизъм и съм на ясно какво представляват и двете. Според мен просто от "любопитство", не бива да го правиш. Още повече, че това любопитство обезличава израза който носи тази вещ.

Dreammy
08-06-2008, 13:00
Носи каквото си искаш, зависи какво си мислиш и как го възприемаш. За мен примерно "петък 13" и "черна котка" са само хубави неща.

Mnogo tochno kazano. :)

TERRORMACHINE
08-06-2008, 15:32
Това е шибан сатано-чифутски знак, свързван с комунизъм и антихристи!!Не го носи, по-добреби било да носиш розетка ;)

или Железен кръст 8)Или свастика! :wink:

ScionOfStorm
08-06-2008, 16:03
Розетка + чук на Тор >>> пентаграм 8-)

Какво зло да носи, простотии са това. Ако нещата действително носеха това, което се говори за тях, трябваше освен едно главно божество и половината Аси да ме защитават :lol:

SWASTICA
09-11-2008, 01:06
Това е шибан сатано-чифутски знак, свързван с комунизъм и антихристи!!Не го носи, по-добреби било да носиш розетка ;)

или Железен кръст 8)Или свастика! :wink:
:lol:

CtrlAltDel
09-11-2008, 10:40
Това е просто символ. С много различни интерпретации. Историята за сатанизма според мен е много забавна. Обърнат или не - все си е пентаграм. Няма никакви сили и не носи лош късмет или нещо такова. Той съществува от много отдавна, значението му има различни интерпретации. Аз също съм атеистка и не съм суеверна и за мен символизира петте сили /или както там се водеха/ - вода, въздух, огън, земя, дух. Но не е нужно да означава нещо, ако не вярваш. Купи си щом искаш, това е вещ в крайна сметка, не е нужно да значи каквото и да е за теб.

yuyuto
09-11-2008, 11:59
Това са внушения... Ако наистина ти харесва, купи си... Пък ако вярваш, че ще ти се случи зло, то наистина ще ти се случи... Аз пък винаги съм си мислила, че бялата котка може да има същия ефект като черната само ако поискаш... Внушението е голяма работа... А колко хора са ми казвали, че петък 13 всъщност им е много готин ден... Просто те като се навият, че ще им е як деня и той им е... Пък ако си кажеш "ся петък 13, дай да не излизам изобщо от вкъщи, та да не ми се случи нещо" и денят ти се сгромолясва от самото начало... Та мисля, че при пентагарама е същата работа... :)

Entel
09-11-2008, 13:10
Всичко е до самовнушение. Ако вярваш, че ще ти донесе зло, дори и най-малкото лошо нещо което ти се случи ще го свързваш с него.