PDA

View Full Version : моля за съвет



99899899
08-05-2008, 19:40
Здравейте
На 17 години съм, имам проблеми вкъщи и трябва да се изнеса, но не знам какво да направя, къде да отида, образование нямам, няма и на кой да се опра за помощ, а трябва да се изнеса. Моля да ми посочите някакви варианти, какво мога да направя. Как да започна, наистина трябва да се махна по един или друг начин, за това моля не ме съветвайте да изчакам докато направя 18, защото е невъзможно. Постоянно гледам в различни посоки, не искам да стигна до там накъдето съм се запътила. За това ви моля за съвет.

BaBy_bS
08-05-2008, 19:44
еми освен да видиш за някакви нощувки или при някой разбран роднина :(

LipSoFAnAnGel
08-05-2008, 19:51
Или да се преместиш при приятелка или гадже, да започнеш работа и да се издържаш сама...

99899899
08-05-2008, 19:51
При роднина няма как, при приятел също, не живеят самостоятелно. Не знам какво да правя квартира сама няма как да плащам след като работа нямам, а не можа и да намеря, годините са голям проблем.

BaBy_bS
08-05-2008, 19:55
а може ли един явно доста личен въпрос ?
тъй де ... защо искаш да се махнеш ? :( :-o

MostHated
08-05-2008, 19:56
ела у нас, ще плащаш в натура...

Pliok0019
08-05-2008, 20:36
Щом е на живот и смърт това да се изнесеш...

Първо започни работа и изчакай да получиш първата си заплата. Поискай пари от тук от там, защото единствения начин е да се издържаш сама. Трябват ти налични пари, за да си вземеш възможно най-евтината стая и да имаш някакви пари за храна/транспорт. Нужни са ти ПОНЕ 300лв. Ако трябва - продай нещо. Замени телефона си с по-евтин, дай нещо златно в заложна къща...поискай пари от баба си/дядо си.

Задължително е да имаш вече уредена работа, преди да се изнесеш.

Преди да направиш нещо подобно си помисли добре. Ще ти бъде ужасно трудно. Ще живееш в мизерия, ще ти се налага да работиш и да ходиш на училище едновременно...Трябва да имаш позволението на родителите си, защото преди да си навършила пълнолетие те имат възможността да ти попречат да си далеч от тях.

Искам да ти разкажа за един мой познат, който живее в таванско помощение в ужасен квартал в столицата. На моменти няма какво да яде, да не говорим какъв студ е там през зимата...

TheNewReligion
08-05-2008, 20:41
Щом е на живот и смърт това да се изнесеш...

Първо започни работа и изчакай да получиш първата си заплата. Поискай пари от тук от там, защото единствения начин е да се издържаш сама. Трябват ти налични пари, за да си вземеш възможно най-евтината стая и да имаш някакви пари за храна/транспорт. Нужни са ти ПОНЕ 300лв. Ако трябва - продай нещо. Замени телефона си с по-евтин, дай нещо златно в заложна къща...поискай пари от баба си/дядо си.

Задължително е да имаш вече уредена работа, преди да се изнесеш.

Преди да направиш нещо подобно си помисли добре. Ще ти бъде ужасно трудно. Ще живееш в мизерия, ще ти се налага да работиш и да ходиш на училище едновременно...Трябва да имаш позволението на родителите си, защото преди да си навършила пълнолетие те имат възможността да ти попречат да си далеч от тях.

Искам да ти разкажа за един мой познат, който живее в таванско помощение в ужасен квартал в столицата. На моменти няма какво да яде, да не говорим какъв студ е там през зимата...

99899899
08-05-2008, 20:45
Знам, че е така, но знам и в какво положение се намирам, проблем е намирането на работа, след като нямам 18 не ме искат никъде… тъй като съм в столицата, а тук не мисля, че ще си справя, най-разумно ми изглежда да се преместя в някой малък град, че дори и село. Предполагам там ще ми е по лесно. Дали ще имам проблеми за това, че не съм с някой пълнолетен ?

Pliok0019
08-05-2008, 20:51
Знам, че е така, но знам и в какво положение се намирам, проблем е намирането на работа, след като нямам 18 не ме искат никъде… тъй като съм в столицата, а тук не мисля, че ще си справя, най-разумно ми изглежда да се преместя в някой малък град, че дори и село. Предполагам там ще ми е по лесно. Дали ще имам проблеми за това, че не съм с някой пълнолетен ?
За това едва ли ще имаш проблем за наемането на квартира или пък за започване на работа.

Ако си момиче, много лесно можеш да станеш сервитьорка в столицата. Парите едва ли ще бъдат много, но може да живееш скромно с тях.

Други варянти за работа през учебно време, след като нямаш образование е да раздаваш флаери, да работиш в малък магазин или call център.

Ако си в малък град в провинцията, май ще бъде по-трудно да си намериш работа, но квартирата ще бъде по-евтина.

acleverboy
08-05-2008, 21:01
Сори за въпроса,но какъв наистина е проблема,защото ако все пак има някакъв начин да се реши само с разговор/и няма смисъл да живееш в мизерия някъде