PDA

View Full Version : Распутин-Дяволът Монах?



lsd43
08-05-2008, 22:42
Распутин е една от най-влиятелните личности в руската история.
Едни го считат за герой,а други за самият Дявол.Дали е бил поредният луд,който е получил власт или човек със силата да гледа в бъдещето ще прецените сами.
Распутин имал огромно влияние над царското семейство , с което си навлякъл страшно много врагове.Фактът ,че единствено той успял да излекува детето на императрицата ,което било болно от хемофилия,накарало цялото царско семейство да му гласува огромно доверие и да определя начинът си на управление на държавата ,по неговите съвети.

Распутин бил известен из цяла москва като пияница и развратник,чиито запивки и нощни "приключения" траели с дни.
Освен това Распутин бил член на секта,която проповядвала,че колкото повече грехове човек върши на земята,толкова по-голяма е вероятноста да отиде в рая.Самият Распутин,не веднъж се е хвалел с оргиите си ,в които даже описвал интимни отношения със самата царица на Руската империя.

Распутин предрекъл ,собствената си смърт и крахът на руската монархия с страховита точност.

В денят на смъртта си той бил отровен,прстрелян 3 пъти(два пъти в тялото и веднъж в главата) и накрая удавен.Било обслужено ритуално погребение,на което тялото му било изгорено,а на плочата,в гробището му пишело "Тук е погребано кучето Распутин".


Дали Распутин наистина е бил зло ?

Christ
08-05-2008, 22:47
Дали Распутин наистина е бил зло ?


Аха.

lsd43
08-05-2008, 22:55
Дали Распутин наистина е бил зло ?


Аха.

И аз мисля така,все пак една година преди да умре предрича крахът на цяла една династия с невероятна точност,най-интересно е как е описал управлението след падането на руската корона-"Руският народ ще стане оръжие в ръцете на Дявола" -мисля ,че няма място за съмнение за коя система става въпрос,освен това казава,че самият народ ще свали царят,а нали знаеш,че ако човек има подобни способности за поглед в бъдещето ,той едвали е получил способностите си от Бог.

Christ
08-05-2008, 23:01
Дали Распутин наистина е бил зло ?


Аха.

И аз мисля така,все пак една година преди да умре предрича крахът на цяла една династия с невероятна точност,най-интересно е как е описал управлението след падането на руската корона-"Руският народ ще стане оръжие в ръцете на Дявола" -мисля ,че няма място за съмнение за коя система става въпрос,освен това казава,че самият народ ще свали царят,а нали знаеш,че ако човек има подобни способности за поглед в бъдещето ,той едвали е получил способностите си от Бог.

Това го кажи на Dreamy~~... :? Тя и Ванга вярва, че е от Бог.

Dreammy
08-06-2008, 01:28
Дали Распутин наистина е бил зло ?


Аха.

И аз мисля така,все пак една година преди да умре предрича крахът на цяла една династия с невероятна точност,най-интересно е как е описал управлението след падането на руската корона-"Руският народ ще стане оръжие в ръцете на Дявола" -мисля ,че няма място за съмнение за коя система става въпрос,освен това казава,че самият народ ще свали царят,а нали знаеш,че ако човек има подобни способности за поглед в бъдещето ,той едвали е получил способностите си от Бог.

Това го кажи на Dreamy~~... :? Тя и Ванга вярва, че е от Бог.

Az mislq, che vsichko e ot Bog. :) Kakto iskash go priemai.Za Raspytin shte procheta nqkoq kniga,shte porazgledam i shte dam mnenie. :)

aniezina
08-06-2008, 08:24
Дали Распутин наистина е бил зло ? Според мен да. Имам няколко причини да мисля така.
Първо, Бог никога няма да избере за свой "говорител" или за приемник на някаква благодат под формата на дарба или нещо такова, един пияница и развратник.
Второ, дори да е от бога, един истински сектант(какъвто има сведения, че е бил Распутин) би използвал тази дарба сякаш е от дявола, което заличава произхода и, и насочва вниманието ни към начина за използване на тази "благодат".
Обществен атайна е, че Распутин е имал влечение към Руската императрица, но аз лично не съм убедена, че се е стигнало до удовлетвораване на неговите щения.
Не можеш да отречеш, че от части(та да не и изцяло) за краха на руската монархия, Распутин има големи заслуги, тогава защо да е трудно да предрече кога точно ще се случи? Логично, смъртта му ще дойде след тази дата, когато на власт няма да са негови закрилници, а хора от народа. Ясно е, че народа го е "недолюбвал" ако мога така да се изразя. Но немога да оспоря точноста. Немога и да цитирим източници, говоря по спомени и моля да бъда извинена ако има неточности.

Kman
08-06-2008, 09:29
.....все едно да кажеш че Исус е умрял девствен.
Злото и доброто не съществуват в статични форми.

08-06-2008, 09:54
.....все едно да кажеш че Исус е умрял девствен.
Злото и доброто не съществуват в статични форми.
Какво е зло?
Распутин да е бил зло?
Зле сте...
Това са просто хора, изпревалили времето си. Нали ако ги нямаше тях, щяхме още да седим и да се борим , кой ще има повече земя да си пасе овцете.
Сигурно и Давинчи е бил пратеник на дявола/бога, след като някой от изобретенията му, изпреварват времето си с столетия/десетилетия ?
"Руският народ ще стане оръжие в ръцете на Дявола" , за коя система ли?
Комунизма зло ли е? Предпочитам червените, вместо бембените (сегашните).
Доста трудно е било, да се предрече, че като има династия пълна с идиоти, наркая ще стане някаква революция. Пича май е чел повечко и вече е станал "пратеник на дявола".

Dreammy
08-06-2008, 12:39
.....все едно да кажеш че Исус е умрял девствен.
Злото и доброто не съществуват в статични форми.
Какво е зло?
Распутин да е бил зло?
Зле сте...
Това са просто хора, изпревалили времето си. Нали ако ги нямаше тях, щяхме още да седим и да се борим , кой ще има повече земя да си пасе овцете.
Сигурно и Давинчи е бил пратеник на дявола/бога, след като някой от изобретенията му, изпреварват времето си с столетия/десетилетия ?
"Руският народ ще стане оръжие в ръцете на Дявола" , за коя система ли?
Комунизма зло ли е? Предпочитам червените, вместо бембените (сегашните).
Доста трудно е било, да се предрече, че като има династия пълна с идиоти, наркая ще стане някаква революция. Пича май е чел повечко и вече е станал "пратеник на дявола".


Taka e.Osven tova nqma neshto kato "zlo" i "dobro".Ima vupros na gledna tochka.Dokolkoto razbiram Raspytin e prichinil seriozni vredi,no ako ne e bil toi, segashniqt etap na razvitie e shtql da bude mnogo po-izostanal...Tui che spored men ne moje da se gleda na kakvoto i da bilo,osobeno na chovek i cqla dinastiq, kato absoliytno "losho"("pratenik na Dqvola").

SiegHeil
08-06-2008, 20:45
"Руският народ ще стане оръжие в ръцете на Дявола" , за коя система ли?
Комунизма зло ли е?
Комунизма е системата избила най-много хора в историята на човечеството...поне според мен тва не е много добро, а ?

Kman
08-06-2008, 23:16
Комунизъм=терор
Няма нищо хубаво в терора и по времето на комунизма са живели добре тези които са си мълчали и никога не са говорили и не са успорвали власста,защото са знаели,че ако говориш против системата вечерта идват и те пребиват.....това ако е хубаво.....
Както казах няма такива неща като добро и зло.....има полезно и вредно,които се разглеждат от различни гледни точнки....

08-07-2008, 11:00
Комунизъм=терор
Няма нищо хубаво в терора и по времето на комунизма са живели добре тези които са си мълчали и никога не са говорили и не са успорвали власста,защото са знаели,че ако говориш против системата вечерта идват и те пребиват.....това ако е хубаво.....
Както казах няма такива неща като добро и зло.....има полезно и вредно,които се разглеждат от различни гледни точнки....
Чакай, Чакай, Чакай...
Истински Комунизъм е нямало и никога няма да има.
Моля, не бъркайте Социалистическите вариаций, присъстващи в Русия и тази в България. Имат много малко общо с Комунизма.
Но сте зле де ;)
Предпочитем, полицейски ред, отколкото като изляза навън вечертта, постояно да се оглеждам за изруди ;)

Kman
08-07-2008, 17:38
Хахах....нямаш си и на идея колко вредно нещо е комунизма за една страна,а и комунизка си е комунизъм без значение дали е в България или на северния полюс.
Ще ти дам само един пример....на времето когато баща ми е слушал AC/DC ,ако някой е бил разбирал,идвали са пребивали са го и са вземали касетофона.И така е ставало навсякъде по света където е имало комунизъм,а особенно в България,не знам за другите страни,кражбите са били огромни от страна на политиците,ако сега политиците крадат,то тогава са крадели 5 пъти повече.........в комунизма имаш право само да дишаш и нищо повече.

ScionOfStorm
08-13-2008, 18:24
Тука има някаква дискриминация, или не разбирам точно. Распутин е зло, Ванга е зло, защото са своебразни пророци.

Но различни пророци из религиите не са зло, въпреки че имат същите функции и дела?

Я обяснете, да не съм тъп. ;р

Natalia
08-13-2008, 19:33
Всичките сте много зле.

lsd43
08-13-2008, 23:04
Тука има някаква дискриминация, или не разбирам точно. Распутин е зло, Ванга е зло, защото са своебразни пророци.

Но различни пророци из религиите не са зло, въпреки че имат същите функции и дела?

Я обяснете, да не съм тъп. ;р


Не си просто е доста объркващо,защото освен Бог и дяволът теоретично може да вижда в бъдещето,става въпрос ,че това са хора ,които най-вероятно не са получили дарбите си от Бог,най-отявленият факт ,за това ,че те не са богоизбранници е фактът ,че всички тези хора са били заляти от материалното(Распутин,женк ар,сектант и пияница,не е много вероятно Бог да го избере за пророк).Другото ,което отличава истинските пророци от мнимите е следното,истинските правят чудесата си в името Божие и чрез помоща на Бог,а мнимите правят "чудесата" си сами в своето собствено име,така хората не славят Бог,а самият ясновидец,един вид хората превръщат този "посредник" в техен идол,което е в разрез с десетте божи заповеди,следователно,най-вероятно те са обладани,не от Божественото,а от злото. :-o

Kman
08-14-2008, 15:48
А аз знам много магиосници и ясновидци(ако потърсиш малко из нета ще отркиеш много),които не са вярващи в Христос,но които имат много по голяма познаваемост от вярващите.
А къде остава варианта за маговете и пророците живяли много преди да съществува и един ръкопис за христова вяра и въобще всякакви слухове и последователи на тази вяра.Които магове са благодаряли на други богове за техните дарби.

Nam3less2
08-14-2008, 17:08
А аз знам много магиосници и ясновидци(ако потърсиш малко из нета ще отркиеш много),които не са вярващи в Христос,но които имат много по голяма познаваемост от вярващите.
А къде остава варианта за маговете и пророците живяли много преди да съществува и един ръкопис за христова вяра и въобще всякакви слухове и последователи на тази вяра.Които магове са благодаряли на други богове за техните дарби.Тия сили идват от доброто или злото. Може да не си религиозен, и пак ако си добър човек да получиш дарба от Бог. Но почти всички от маговете служат на злото. Както се казва, да си продадеш душата на дявола, получаваш нещо голямо, но за сметка на обладаване от злото.