PDA

View Full Version : Когато простиш за пореден път...



Phantasmagoria
08-06-2008, 07:08
Дори не знам защо пиша тук. Просто искам да си кажа това, което ме мъчи.
С приятеля ми съм от 1 година и 3 месеца. Той е на 20, аз на 17. Понеже връзката ни не се градеше единствено на любов, но и на приятелство, си мислех, че това я прави по-трудно разрушима... Историята ни е много дълга. Прилича на латино сериал. Ще разкажа възможно най-кратко...
Много сме се борили за любовта си и когато най-накрая бяхме заедно и двамата бяхме толкова щастливи... Това за него беше първата сериозна връзка, за първи път се влюбва дотолкова. Всичко беше като приказка. Но това не изтрая дълго. Както се казва, много хубаво не е на хубаво.
Месец и малко след като тръгнахме и всичко беше безоблачно започнаха проблемите. Беше се целувал с бившата си приятелка. По неговите думи са били само две целувки с език. Това се е случило, когато е бил в нетрезво състояние. Чувствах се предадена и наранена. Още повече, че трети човек ми намекна, че нещо се е случило, но не ми каза точно какво. Едва месец след това, при разговор с моя любим, намеквайки, че се съмнявам в него и не знам дали не ме лъже за нещо, той си призна всичко. Болеше. Плачеше и ме молеше за прошка. Не знаех какво да правя. В крайна сметка му простих, но доверието ми в него се загуби. Все пак точно седмица преди да направи това с бившата си ме уверяваше, че не би направил такова нещо. Толкова пъти сме плракали и двамата за тази случка... личеше си, че наистина съжалява. Знаех, че ме обича и аз го обичах. Все пак силните ни чувства се бяха родили дълго преди да се съберем.
Мина време. Два пъти в мое присъствие съм го хващала да флиртува с други момичета. И в двата случая беше пиян. Той отричаше да има такова нещо, но аз вярвах на очите си. Карали сме се за това и след това пак преглътвах и продължихме да сме заедно.
След всичко това нещата се изгладиха. Отново изглеждаше, че всичко си е на мястото. Толкова много хубави моменти заедно. Естествено и караници от време на време за разни неща, но във всяка връзка има и такива спречквания. Няма начин.
Докато наскоро пак изникна проблим. С най-добрия му приятел, който е супер печен тип и с когото често излизахме и тримата, бяхме пили в повечко. Той да ме натиска, но въпреки че бях пияна му казах да се замисли какво прави, че ще изгуби приятеля си от детство, а аз ще загубя човека, когото обичам и с когото искам да бъда. Опита се да ме целуне, но аз се дърпах. В крайна сметка нещо не направихме. Споделих случилото се на приятеля си още следващия ден, просто не исках да има лъжи и скрити неща между нас. Но той вече знаеше от друг човек. Тъй като ми е казвал, че няма да ми прости изневяра, въпреки, че не му бях изневерила, той не искаше да ми прости. Изплаках си очите, молех го, казах, че ще се променя заради него... Прегърнах го и казах, че няма да го пусна да си отиде. Останахме заедно.
И ето ново 6. Отидох на село сутринта и трябваше да се върна привечер. Разбрахме се, че ще се видим. Когато се върнах най-добрата ми приятелка ми сподели, че той отишъл до тях и се е опитал да я натиска, да я обарва. Естествено пак е бил пиян. Докато ми обясняваше случилото се, сълзи се стичаха от очите ми и цялата треперех. Вечерта като го видях вонеше на бъчва и изобщо не знеше за какво става въпрос... Не доумявше с какво ме е засегнал толкова. Беше много неадекватен. Казах му да ме остави на мира и отидох с моята приятелка настрани. Когато се върнахме го видях да си говори с две момичета. Той ни видя и дойде при мен. Опитваше се да ме прегръща и ми казваше колко много ме обича и колко обича да го гушкам. Аз се дърпах. Казах му да си се връща при онези двете, защото вече е свободен...
На следващия ден явно осъзнаваше какво е направил. Беше супер сдухан, не говореше... Просто бях решила, че това ще е края, защото ми беше омръзнало да ме боли. Казвала съм му много пъти, че тия пиянски истории и този алкохол до нищо хубаво няма да доведат, а той се засягаше и не ме чуваше. Обичам го много и знам, че и той ме обича, но постъпките му толкова ме нараняват...
Мина още един ден. Обади ми се. Каза, че иска да ме види. Отидох до тях. Лежеше на легло, болен с темпераура. Каза ми, че го е срам от себе си, че не ме заслужава. Сподели, че не знае защо го е направил. Каза, че дори няма очи да ми иска прошка... И тогава от него разбарах, че същата тази вечер, когато е станало това с най-добрата ми приятелка, той се е натискал и с едното от двете момичета, при които беше отишъл после. Бил толкова пиян, че дори оная му работа не била станала. Бях повече от съкрушена. И двамата плакахме много. Това трябваше да бъде раздялата. Но не, аз пак простих... въпреки, че боли, безобразно много боли... Ала знам, че без него ще боли още повече. Исках само да ми обещае, че ще се промени и че ще пие с мярка. Обеща ми. Казах му, че това наистина е последния път, в който му прощавам. И въпреки всичко се чудя дали постъпих правилно? Дали трябваше за пореден път да му давам шанс, при положение, че и малкото ми доверие в него се изпари? Не бих издържала да ме нарани отново... Правилно ли постъпих, по дяволите?!

Съжалявам, че темата е толкова дълга ...

Sissy90
08-06-2008, 07:14
Явно това е любовта - да прощаваш на някой повече, отколкото заслужава. Щом така го чувстваш, щом наистина искаш да му простиш, значи си постъпила правилно. Но ако още веднъж направи такова изпълнение, не се колебай, а се раздели с него, защото явно няма да се промени. Това наистина трябва да е последният толкова голям компромис, който правиш!

amazonkata90
08-06-2008, 07:19
Разбирам те донякъде. И аз съм минала през подобно нещо, макар и преди доста време. Съжалявам, че ти го казвам, но според мен си сбъркала. Такива хора не се променят. Ако наистина искаше да се промени, твоят приятел щеше да го е направил много отдавна. Пък и неговите действия не са единичен случай. Нали знаеш - ако нещо се случи веднъж, то може и да не се повтори, но ако се случи и втори път, то със сигурност ще се повтори пак. Разбирам, че сигурно го обичаш много и ще те боли, когато се разделите, но това е най-доброто за теб. А ти определено имаш нужда да си починеш. Желая ти успех и много щастие занапред. :)

LipSoFAnAnGel
08-06-2008, 07:28
Неее не постъпваш въобще правилно любов, любов, но той направо ти се качва на главата, наранява те и смазва достойнстово ти..това не е любов.Най- добре се махни от този човек възможно най-бързо, защото не те обича и пак ще ти изневери и не си струва да страдаш заради него. Той има явно проблем с алкохола, което е много лошо..почне ли се веднъж няма спиране..Ти направо си изменила на себе си като му прощаваш няма смисъл!

Giva
08-06-2008, 07:28
Ако не беше му простила винаги щеше да се чудиш дали ще го направи пак.Сега ще разбереш дали държи повече на теб или на алкохола и кратките авантюри.Дано да избере теб защото се вижда колко много го обичаш!Иначе ще бъде голям глупак да ти изневери за пореден път...Тогава според мен вече няма да има смисъл да сте заедно

LetiCherry
08-06-2008, 07:37
Според мен по-големият му проблем е пиенето! Бягай докаъто можеш от него! Няма нищо по-кофти от алкохолизма и хилядите обещания!

hrisiiiiii
08-06-2008, 07:37
Знаеш ли тази мисъл "Drunken man's words are sober man's words"? Не съм сигурна дали се връзва много с темата, но докато четох ми хрумна и реших, че има нещо общо. Въпреки това мисля, че си постъпила правилно. От написаното от теб разбрах, че се познавате дълго време, и че любовта ви е обвързана и с приятелство, което е много важно за една връзка. Ако решиш да го изоставиш, ще е много тежко, защото дългото познанство трудно се забравя. И все пак, изборът е твой - и в двата случая ще боли. Знаеш, че тези пиянски истории няма да спрат скоро, защото алкохолът си е казал думата вече, а от него трудно можеш да се откажеш. Лично аз не бих изоставила приятеля си.. И още една поговорка: "Приятел в нужда се познава", още повече, че той не ти е само приятел, а и нещо повече. Искам да кажа, че по някакъв начин Заедно трябва да намерите изход от това положение.. Той трябва да спре алкохола, или поне да го редуцира, най-малкото, защото е вреден. И не бива да остава сам.

ПП: Съжалявам, че обърнах темата по-скоро в проблем с алкохола, но мисля, че оттам идват проблемите. Успех и от мен! :)

amazonkata90
08-06-2008, 07:41
Да си алкохолик на 20 години е жалка картинка... А момичето не трябва да си прецаква най-хубавите години и да седи с някого, който не може да оцени собствения си живот и здраве, а камо ли нейния.

vesinka91
08-06-2008, 07:42
Emi ti si dobro i vlubeno momiche i si mu prostila sichko poneje go obichash bezrezervno no kolkoto poveche proshtavash tolkova poveche shte stradash kazvam ti go ot lichen opit i az sym proshtavala mnogo vinagi az otstypvah i nakraq ko samo me naranqvashe...nedei da mu pozvolqvash da si igrai s nego i ako ne se promeni kolkoto i da boli go zareji :P :)

Phantasmagoria
08-06-2008, 08:05
Благодаря ви за коментарите.
Знам, че в една връзка трябва да се правят компромиси. Но в нашата връзка аз съм тази, която винаги прави компромисите. Той сам осъзнава, че прави глупости. Каза, че в трезво състояние не би направил никога такова нещо, защото няма абсолютно никакво желание да е с друга. И аз знам, че е така. Но като се напие сам не знае какви ги върши. И от тези негови грешки ни боли и двамата.
Сама не знам какво да правя от тук нататък. Довечера имаме среща. Мисля си да му кажа, че ми е нужно да остана известно време сама и да преосмисля нещата... Обичам го страшно много и не искам да се разделяме, но какво ще правя, ако отново ме нарани? Просто няма да имам сили. Не знам. Много е сложно всичко.
Компромисите се превърнаха вече в потъпкване на собственото ми достойнство и принципи. Вярно е, че няма безгрешни хора, затова прощавах. Но всичка си има гарници.

Bellatrix
08-06-2008, 08:12
oh, mn e zapleteno naistina no 1 e napalno qsno i to e che trqbva da bqgash na secundata ot toq nenormalnik. 1 maj izneveri li vednaj v povecheto sluchai go pravi pak. Ako parvia pat alkohola mu e bil izvinenie ok, ami da ne se e napival pak! :? prosto e hiper nechestno sprqmo teb... Az lichno te savetvam napravo da ne hodish na taq sreshta dovechera. Samo shte si prichinish oshte bolka. Zareji go i dai vs ot sebe si da go zabravish... :-#

Ignis
08-06-2008, 08:21
Не мисля, че трябва да му прощаваш. Толкова си влюбена, че не осъзнаваш, че той няма да се промени. Въпрос на време е това отново да се случи. Ще нараниш само себе си, ако останеш с него отново.

*˚ەLad
08-06-2008, 09:03
Лично аз не бих издържала... В крайна сметка любовта трябва да кара хората да се чувстват добре. След като един от двамата не е щастлив, то връзката трябва да приключи.:( Сигурна съм, че без него ще ти е много по-добре, но явно те е страх да направиш крачката към раздялата, защото сте свикнали да сте заедно... Може би трябва да събереш смелост и да не позволяваш да те унижава повече. Ако след известно време (след като се разделите) той докаже, че те обича като се промени (да не пие, да не флиртува с други момичета) то тогава може да опитате отново (ако все още имате желание). Тогава любовта ще е много по-силна и ще сте щастливи заедно... :) Пожелавам ти успех и вярвам, че ще вземеш правилното решение :)

Love0nlyMyself
08-06-2008, 10:21
въпреки, че боли, безобразно много боли... ]Ала знам, че без него ще боли още повече.]



:wink: :wink: но мисля че тва вече треа да му е за последен път ..[/code]

Bubles
08-06-2008, 10:29
според мен наистина много го обичаш тоя човек но мисля че трябва да го оставиш за малко докато се промени и осъзнае грешките си ако не го направи просто е най-добре да си останеш с хубавите спомени за него мисля че и този път няма да оцени че си му простила нещо непростимо (поне за мен) :? :? успех

Wrathchild
08-06-2008, 10:39
Била съм с човек, който е бил пиян почти всеки ден от сутрин до вечер. Жалка картинка е и не си заслужава да се занимаваш с такъв.

Junona
08-06-2008, 10:39
Мацо, просто довечера като се видите му обясни по ясен начин, че номерата които продължава да прави са ти безкрайно неприятни и те нараняват дълбоко..Кажи му,че се нуждаеш от известно време почивка от всички тези интриги,които създава ( Дано да схване,че му даваш още 1 срок, в който да докаже,че може да се промени...) Ако отново ти изневери, дори когато не сте заедно или се пропие ( което не е извинение) .. направи си изводите до колко той държи на теб !

fuck_brainpants
08-06-2008, 10:40
ИЗВОД: Не обичайте, не се влюбвайте, не бъдете мъртво пияни и ще бъдете щастливи ;] Кой каза, че любовта не наранява ? Кой каза, че любовта е най-хубавото нещо ? КОЙ ?! Любовта е нож с 2 остриета !! Миличка... казвам ти ситината.... НАПРАВИЛА СИ ЕДНА ОГРОМНА ГРЕШКА... CONGRATULATIONS :grin: :grin: :grin:

mycka
08-06-2008, 10:42
щом толкова много те обича и прави всичко това под влияние на алкохола не трябва ли да спре д апие :shock: Много кофти така да му прощаваш толкова много пъти, явно наистина държиш на него. Нз какво да ти кажа с него ще ти е трудно, както казваш, но без него повече (поне в началото) времето лекува-казват... Ами ако загубиш това време в прошки и страдания? :( Not cool

volvolin4o
08-06-2008, 10:48
Ti 6te polu4i6 nqkoi nerven sriv :shock: Naistina li tolkova mnogo go obi4a6 4e mu pro6tava6 1,2,3,4... nz kolko puti (izgubih brojkata) Spored men nqma smisul samo da se habi6. Ako naistina te obi4a6e 6te6e da se vslu6a v tova koeto mu kazva6 i 6te6e da spre da pie ama... :(
p.p.Za men tazi poredna pro6ka t.e. "posledna" ne e pravilna, no pazbira se tova e li4no moe mnenie ;)

MayKyTy
08-06-2008, 10:54
въпреки, че боли, безобразно много боли... ]Ала знам, че без него ще боли още повече.]



:wink: :wink: но мисля че тва вече треа да му е за последен път ..[/code]
и аз съм на това мнение :wink:

ThePowerOfLove
08-06-2008, 11:20
Обичаш го, но това не значи,че трябва да прощаваш всичко. Ти не си му изневерила,а той не иска да ти повярва (там когато неговият приятел е искал да те целуне) А ти винаги ще му прощаваш... :? 100% ще има още такива изпълнения и сигурно оправданието ти е ясно какво ще е - алкохола :?
Наистина не се мъчи повече и не му давай други шансове,защото той май не ги оценява.. Успех :)

sasha_90
08-06-2008, 11:25
Това,че го обичаш,те кара да страдаш най-много.Мисля,че е грешка като му прощава всички тези изневери.Колкото и да го обичаш,не можеш да го оставиш да се подиграва така с теб.Много пъти съм го казвала(и писала),май пак трябва:човек изневери ли веднъж,го прави отново.Затова изневяра не съм склонна да простя!

Chaos_Knigh7
08-06-2008, 11:42
Олеле, майко. Лошо започвам нали ? ММдаа, спомени, спомени..

Нещо подобно ми се случи и на мен преди време. Близко приятелство, любов, неосъзнано нараняване.. и реших да се изпаря с пушилка. Ако попадна пак в подобна ситуация, няма да се замислям и ще си повторя постъпката. Когато аз се замислях какви са ми опциите, стигнах само до две възможности - окончателно прекратяване и разбиване на приятелство, или маймунджалъци. Сега бих казал, че съм доволен съм от избора си 8)

Едно нещо само не ми е разбирало никога кухата главa и това са тези алкохолни изяви. И аз пия, но защо като се направя на говедо/батман/куче и т.н. , изобщо не намирам нужда от такива заигравки ? Какви са тези глупости ? Или.. може би в някой нереален свят, това са "игрите" на най-големите "играчи" хахахаха...

Айде успех от мен!

me&u
08-06-2008, 12:27
Neznam kakvo moga da ti kaja osven... imam 4uvstvoto 4e sum as tazi koqto e napisala temata.s moqt priqtel sum ot godina i tri meseca. 2 meseca sled kato trugnahme toi mi izneveri s druga, toi mi prizna i mnogo sajelqva6e as mu povqrvah i prostih. prostih no ne zabravih za6toto malko ili mnogo tova ne6to promeni na6ata vraska i dori sega sled godina as o6te se se6tam za na4ina po koito me predade i za tova 4e riskuva vraksata ni piqn s onova momi4e. osaznah 4e toi mi dava mnogo ne6ta... dava mi vsi4ko koeto iskam bes sigurnost- as nemoga da mu vqrvam za6toto toi e ot tozi tip spontanni hora koito sami ne si vqrvat za6toto nikoga neznaqt kakvo 6te se slu4i sledva6tiq den.nqkolko meseca sled iznevqrata si4ko be6e tragnalo po voda dokato toi otnovo ne se napi i ne se ma4i da svali edna ot priqtelkite mi na edin kupon za6toto mi be6e qdosan.sega edna godina sled slu4iloto se minaloto lqto toi otnovo otide na vakanciq i otnovo e bes men po4ti mesec. strah me e vsqka sekunda za6toto prosto me e strah da mu povqrvam.min godina toi ne be6e obe6tal a as mu vqrvah- ostanah naranena.tazi godina toi obe6ta a men me e strah d amu povqrvam i nz kakvo 6te se slu4i. nai lo6oto e 4e ako toi se varne i mi kaje 4e pak e stanalo ne6to as nqmam smelostta da go ostavq za6toto kakto ti kaza predpo4itam da isptvam bolka kogato toi e do men za6toto mnogo pove4e boli kogato go nqma. i se pitam... kade mi e dostoinstvoto ? pitam se kolko puti 6te se povtarq si4ko i koga 6te sabera smelost da go ostavq.prekarvam si strahotno s nego toi me pravi 6tastliva no ne e hubavo da obi4a6 nqkogo pove4e otkolkoto sebe si tova 6te ti kaja.v slu4eq ti si kato men- sami si pri4inqvame bolka za da sme do horata koito obi4ame i tova e istinata.nqma kakvo da te posavetvam za6toto kolkoto i saveti da polu4i6 sarceto ti iska nego. spomnqm si kak min godina po sa6toto vreme pisah po4ti sa6tata tema i horata mi kazvaha 4e ne si zaslujava da se ma4a zaredi tazi lubov- e rezultata e 4e as produljih da go pravq... pravq go i v momenta no predpo4itam da e do men i da boli otkolkoto da me boli za6toto go nqma. slu6ai sarceto si...badi s nego vse o6te nqma6 smelostta da go preodolee6.sled vreme i tova 6te se slu4i prosto qvno ne si izjivqla si4ko s nego 4e da go zabravi6 i da go izvadi6 ot kartinkata.dai mu kolkoto 6ansove trqbva 4e edin den kogato toi ti obesnqva porednata si gre6ka da kaje6...pove4e nemoga. tova si go pojelavam i na sebe si za6toto sum prejivqla sqka edno ne6to koeto opisva6 s mom4eto koeto me obi4a no ne mi dava sigurnostta koqto iskam. no vse pak mi dava lubov i zatova sum s nego bez zna4enie bolkata :)

shanaika
08-06-2008, 12:39
mili4ka za kakvo ti e tova mom4e pri polojenie 4e pie kakvo bade6te moje da ima vrazkata vi.napalno te razbiram 4e go obi4a6 i mi e mn ma4no za teb no ne mislq 4e 6te spre s pieneto a i s izneverite :( znam 4e zvu4i mn gadno no e taka za men .ako siak6 savet po-dobre nameri drugo mom4e uspeh :({} 6te uspee6 ne se pritesnqvai :-)

pepelq6kaaa
08-06-2008, 12:56
bojee donqkade vijdam to4no moqta istporiq s biv6iq ...i toi taka izlizame na disko(toi nito me vzima nito m eizpra6ta _)otivame tam i toi obikalq okolo drygi tancuva s tqh se edno me nqma mn hora mi govoreha lo6i ne6ta za nego no az ne obra6tah vnimanie a kogato nqkoi mu kaza 4e sam spala s dryg koeto be6e laja toi ne se pokoleba i se razdelihme ...sega hodi s druga s koqto sadbava napravi taka 4e sme fr s neq i sa6to i na neq vartql takiva nomera pff i za kapak hodi s dryga a tarsi sex ot men :-x

Canada_Bulgaria_girl_
08-06-2008, 12:57
много е сложна твоята ситуация честно казано и аз бих простила по същия начин прекалено наивна сам и прекалено мн доверие имам и накрая ножат в гърба получавам и това се е случвало не веднъж! и ти казвам по добре му кажи да премисли грешките си и ако има нужда от помощ с алкохола ПОМОГНИ му! ако успееш връзката ви ще е вечна ! успех!
ПП не съм съгласна с хората които казват зарежи го ! ако има нужда от помощ с алкохола и ако се оправи това ще златно момче!
Айде успех и горе главата

pepelq6kaaa
08-06-2008, 12:58
i moq savet e da go ostavi6 i vseki da prodalji jibota si po dobre e da ne se vijdate taka 6te boli po malko uspeh v novata lubov :-)

reni7o0o
08-06-2008, 13:10
леле прочетох всичко и честно казано ти се възхищавам затова колко си силна...всеки път да му прощаваш, аз на твое място нямаше да го търпя. Но само едно не разбрах защо след като той ти е изневерил толкова много пъти с какво право ти казва че ако ти му изневериш ще те остави...та той с толкова много грешки да ти кажа честно няма право да се обажда.
Да ти кажа нз дали си постъпила правилно...но ако бях аз колкот и да го обичам нямаше да търпя изневерите му...да знам година и няколко месеца е много време...но да му прощаваш толкова много пъти....според мен не заслужава

talisman4e_
08-06-2008, 14:33
Еми до скоро и аз щях да подкрепя тези,който и казват да го остави....но наскоро говорих точно с такова момче, което е изневерявало на приятелката си дори в трезво състояние...Въпреки че тя е знаела за всичките му изневери не го е оставила а е продължила да бъде с него.Вярвала е,че той ще се промени и след време наистина се е случило.Ако наистина го обичаш ще изтърпиш това,че и той има своите косури и слабости,ще бъдеш с него.Просто трябва да седнеш и да говориш с него кое и защо не ти харесва в него, обясни му кое искаш да се промени,ако и той те обича ще направи всичко възможно,за да промени тези неща в себе си.Но, за да се случи тази промяна ще трябва да мине време, защото не може да щракнеш с пръсти и той да стане друг човек.Така че,поговори с него и изчакай да мине време.

rosalkaaa
08-06-2008, 14:34
nz prosto nqmam dymi...ne te poznavam kato 4ovek niti nego,no ....trqbvalo e da se razdelite o6te 6tom si razbrala 4e pie tolkova i neznae kak da se kontrolira.vqrno 4e vseki si ima harakter i trqbva da zn kak da pro6tava.samata az sum takava no ot skoro sled poslednata mi vruzka mn se promenih za6toto prekalenoto pro6tavane ima ponqkoga jestoki posledstviq i sled kato sprqh da pro6tavam sled 1 gre6ka stanah mn po-silen 4ovek.trqbva mn da se promeni6 i da nameri6 na4in da sdurja6 sulzite si v podobni slu4ai,no koq sum az da te kritikyvam.kolkoto i banalno da zvu4i"za vseki si ima to4niq 4ovek"i ne mislq 4e toi e tvoqt,no i ti sama moje6 da preceni6. i mn yspehi ottyk natatuk ;)

OpenedSky
08-06-2008, 14:44
Ami spored men toi ne te zaslujava , nito puk i tova koeto si napravila za nego i ne proumqva kolko si dobra kum nego... mislq 4e trqbva da go napusne6 makar 4e v na4aloto 6te boli mnogo :-k

KyKJla^fyKJla
08-06-2008, 15:19
историята ти е просто...... направо ти се възхищавам че му прощаваш!? :roll:

DekoDenev
08-06-2008, 15:40
spored men tova naistina trqbva da e posledniat mu shans ne za drugo a za da t ima uvajenieto samo taka moje da go specheli :-o :grin: :o

de_bella
08-06-2008, 15:47
Колкото и да съм влюбена,няма да имам силата да простя изневяра.Просто нищо няма да е както преди.Не искам да те упреквам,но не мислиш ли че пред него проявяваш слабостта да простиш грешките му.Значи в една връзка има ли изневяра и простиш или човека до теб ти става по-верен от всякога или продължава да го прави до безкрай въпреки обещанията си.Според мен твоя случай е втрия и колкото и да боли без него Незаменими хора няма.Всеки се преживява рано или късно.Покажи му че си силна и в това отношение,просто като ти четох историята стигнах до извода,че този мъж изобщо не те заслужава.

Panic_Girl
08-06-2008, 15:48
От тази история мисля..че ти си намерила любовта на живота си...Но се питам той дали я е намерил?? След като толкова пъти си му прощавала,а той е трябвало да си вземе полука и не го е направил,мисля,че не те заслужава. Според мене по-добре ще е за го оставиш за 1..2 месеца и тогава да разбере какво е изгубил може би нещата тогава ще се управат :roll:

BurningDesire
08-06-2008, 15:58
Не знам дали този пост ще ти помогне и дали въобще ще си направиш труда да го прочетеш, но май само аз забелязвам нещо, което другите, пък дори май и ти не забелязват. И това е, че тоя идиот се подиграва с теб. Честно да ти кажа, аз лично не съм ревнива и бих простила изневяра, ама той прекалява. Всеки път като си пийне да скача на няква мацка, въпреки че знае, че теб те боли си е чисто безобразие. И на всичко отгоре да има претенции, че няма да ти прости изневяра и да ти се дърви, при условие че нищо не си направила - е извинявай, ама е прекалено. Ти си само на 17, не си мисли, че той ще е единствен, толкова мъже те чакат в тоя живот. Не се дръж като отчаяна хлапачка, ами се вземи малко в ръце, защото той се подиграва с теб. Имай самоуважение и го разкарай, защото докато той знае, че ти ще му простиш всичко, ще продължава да те върти на малкия си пръст.

stelenceto1
08-06-2008, 17:45
Здравей! От историята ти виждам, че ти си една много силна личност, която обича с цялото си сърце... Но мисля, че приятелят ти отдавна е преминал границата и просто не те оценява. Заслужаваш нещо повече от него. Не се съсипвай, зарежи го, нека той сега да страда малко и да осъзнае какво губи... Наистина ти казвам евала за всички шансове, които си му дала, но.. просто няма смисъл :?

balu4ka
08-06-2008, 18:03
Явно много го оби4аш!!Но тук има едно "НО"тои заслужава ли ,любовта ти,прегръдките ти...и вси4ко което му даваш ти !Следващия път при подобна грешка му обърни груб и си тръгни...той няма да те заслужава!!Живота продължава,колкото и да те боли :? :? :-)

emily_1234
08-06-2008, 18:38
trqbva6e da si go zarqzala o6te 1viq pyt kogato se e napil i ti e izneveril ..a tova s pieneto nikoga nqma da se promeni dori i za 1 2 godini dqa spre da pie izob6to posle pak 6te se vyrne kym stariq rejim i toga 6te e tvyrde kysno za tova misli dokato mu e vremeto ! ne si propilqvai jivota zaradi negoo !

emily_1234
08-06-2008, 18:40
Но истинския проблем не е в изневярата а в пиенето .. това наистина е сериозно нещо просто не се пропилявай ще съжаляваш :(

sexy_dizzy
08-06-2008, 18:49
Направил ли е нещо такова 1 път-значи ще го направи и 2-ри и 3-ти.Щом си преценила да простиш-ок...но да знаеш, че за по-нататък нещата ще се влошат.Трябвало е навреме да ги прекратиш...и може би все още имаш време...не е достатъчно само да обичаш...а и да доказваш обичта си...той с какво я доказа..със сълзите си...?!Или с непрекъснатия флирт и изневери...Бъди поне малко горда...вече достатъчно си прощавала според мен!

zaraaa
08-06-2008, 18:53
Мисля, че това би трябвало да е последния път, в който ще му простиш, а и едно от мен да знаеш - Вълкът козината си мени, но нрава не! :wink: Дано ме разбереш какво искам да ти кажа :)

lamzzzercho
08-06-2008, 19:00
до някъде ти си слаб човек, което ти е грешката и той го знае това нещо! Той не ти казва какво прави като е пиян, а знае... приятелите ви ти го казват, а той понеже много те уважава явно си мълчи и продължава да прави същите неща. Той има чуства към теб, сигурно те обича както и ти него, но той е човек който гледа да задоволи неговите желания и интереси и единствено се разкайва когато вече разбереш какви ги е вършил! Много такива момчета има (дори и момичета) АЛКОХОЛА не е оправдание, той единствено те кара да правиш неща, които не смееш да правиш докато не се отпуснеш хубаво. Разкарай го тоя боклук, хората виждат най-добре това, а ти си се влюбила твърде много за да го видиш и ти... разкарай го веднъж завинаги и го преодолей! Такъв е живота, гледай напред :) УСПЕХ

ivana0895
08-06-2008, 19:19
mili4ka ne t1ji tazi istoriq mi e mnogo dobre poznata minalata godina tova se sly4i na sestra mi i tq be6e na 17 kato teb , toi ne te e obi4al dori i da go e kazval tazi v1zrastova granica pravi nego po hit1r v1preki 4e imate samo 3 godini razlika toi se e vazpolzval ot teb za6toto vse o6te ne si imala 4ak tolkova seriozni i zad1lbo4eni vr1zki i si naivna i nevinna ( v dobriqt smisal na cymata :) ) i taka de preodolei go ! 6tom ti e izneveril 6te go napravi pak dori i da ti se kalne 4e nqma . b1di malko po hitra i ne my vqrvai za vsi4ko ne vinagi za iznevqrata se razbira ot 4ervilo po rab1 na qkata na rizata ili 4e miri6e na jenski parfiym , gledai povedenieto my kogato izlizate ako se zaglejda dori za mig v nqkoq dryga zna4i ne e za teb ! nadqvam se da s1m ti pomognala :) :) :)

desinkaaa
08-06-2008, 19:34
Qvno naistina mnogo obichash tova momche sigorno i toi teb po nqkakav svoi nachin ... No moeto lichno mnenie e che trqbva da go osrtavish za da vidish dali shte se promenii ako vidish 4e naistina ima promqna da se vyrnesh pri nego toi ako te obicha naistina shte napravi vsichko vyzmojno za da te zadyrji.Pyk i v krai na smetka toi nqma da e posledniq ako ne se poluchi moje bi shte namerish po dobyr ... Az primerno bih prostila iznevqra no samo vednaj ... i to ako naistina znam 4e choveka do men syjelqva .. i me obicha. A vyv vashiq sluchei ti davash vsichko toi nishto .kazal ti e che ne bi prostil iznevqra a toi go pravi postoqnno i polse tyrsi proshka .. vqrno e che i alkohola do nqkade si kazva dumata no za men tova ne moje da bude opravdanie na edno 20 godishno mom4e koeto se predpolaga che veche znae kakvo iska... Trqva mnogo dobre da se zamislish nad neshtata i da govorish s nqkoi tvoi naistina dobyr priqtel .. no ne zabravqi 4e reshenieto si e samo tvoe .. uspeh

trayana
08-06-2008, 19:41
Не мисля, че трябва да му прощаваш. Толкова си влюбена, че не осъзнаваш, че той няма да се промени. Въпрос на време е това отново да се случи. Ще нараниш само себе си, ако останеш с него отново.
Съгласна съм с теб!

sodomicdream
08-06-2008, 20:04
добър човек си, след като можеш да простиш това или пък си прекалено влюбена. Знам ли.
Истината е, че мъж трудно се променя! Сам той ако не се промени, без чужда намеса нищо няма да успее да го прекърши. Ако питаш мен е трябвало да го оставиш за ммесец-два и да го наблюдаваш. Тогава щеше да разбереш той колко струва, когато е сам!
Това е изцяло мое лично мнение, в което се убедих... може би преди месеци.
Най-хубаво е да прецениш сама кое е добре и кое не за теб.
Другото, което искам да ти кажа е, че той не е единственият мъж на този свят. Живота е пред теб и ти сама си избираш какъв да бъде той. Не бъди съдист! Никой няма да ти даде награда за това. Само ще те съжаляват и най-малкото - ще ти се присмиват!

Pliok0019
08-06-2008, 20:11
Постъпила си правилно. Дала си му шанс, макар и пореден имай го за последен. Ако това нещо се повтори - край.

SabrinaAa
08-06-2008, 21:43
Явно това е любовта - да прощаваш на някой повече, отколкото заслужава. Щом така го чувстваш, щом наистина искаш да му простиш, значи си постъпила правилно. Но ако още веднъж направи такова изпълнение, не се колебай, а се раздели с него, защото явно няма да се промени. Това наистина трябва да е последният толкова голям компромис, който правиш!

Da naistina tova e luvov...otkaji go ot alokohola qvno tova e problema pri nego..ako ne iska go ostavi za6toto 6te prodaljava da te naranqva...a ti predpolagam ne iska6 tova! :? :? :? :?

tedy_hi91
08-06-2008, 21:53
Любовта прощава всичко или нищо! Ти си простила много пъти наистина много.И този, с който си просто не знае какво съкровище има до себе си. :shock: :shock: :shock: Само, че имай на предвид, че си прощавала достатъчно.Не забравяй това, защото колкото и зле да звучи...Следващата изневяра тропа на вратата на вашата любов. Дано греша. УСПЕХ :)

Phantasmagoria
08-06-2008, 22:28
Прочетох коментарите ви. Благодаря, че отделихте време, за да изкажете мнение по въпроса.
Днес се видяхме. И говорихме дълго. Отново ми поиска прошка. Закле се, че няма да ме нарани. Обеща, че ще пие с мярка. Казах му, че не искам да го прави, защото аз настоявам, а защото той осъзнава от къде идват проблемите ни и наистина го иска.
Предложих му вариант да не се виждаме известно време, за да преосмислим нещата, за да може той да оцени това, което има и може да загуби, а именно любовта ми. Той каза, че е преосмислил всичко и не иска да се разделяме, защото не знае какво ще прави без мен. Казах му, че няма да издържа повече болка и че рано или късно пак ще се случи същото. Със сълзи на очи ми обеща.
Някой по-горе беше написал, че той се подиграва с мен, върти ме на пръста си. Мога да ви убедя, че това не е вярно. Знам, че и него го боли и съжалява много. Не се възползва от мен, защото ме обича. В това съм сигурна. Просто дори той не може да обясни защо ги прави тези простотии, които нараняват и двама ни ...
Само времето ще покаже какво ще се случи от тук нататък. Казах му, че това наистина е последния компромис, който правя в това отношение и се надявам да не ме разочарова и нарани отново. Той ме прегърна и каза, че няма да се случи повече. Осъзнаваше, че ми е страшно трудно да му простя всичко това. И засега сме си заедно. Той твърди, че няма да съжалявам за решението си. И много се надявам да бъде така ...

Gold_Angel
08-07-2008, 12:36
Щом така си го чувствала и си простила - много добре, но не позволявай отново да се случва... и ти си имаш достойнство...

elmosGirl8
08-07-2008, 17:43
човек който обича прощава.. мила си и много добра но наистина твоят приятел трябва да се замисли какво прави да се постави на твое място :)

BaiToq
08-07-2008, 18:06
Тъй като ми е казвал, че няма да ми прости изневяра, въпреки, че не му бях изневерила, той не искаше да ми прости. Изплаках си очите, молех го, казах, че ще се променя заради него... Прегърнах го и казах, че няма да го пусна да си отиде. Останахме заедно.

Според мен тук ти е била грешката.
Не си била виновна,а си го молила.
Човек иска прошка,когато е виновен.
Или,когато е гузен.

t1n4e7o
08-07-2008, 18:23
Аз мисля, че и двамата се обичате, но той просто не е свикнал да бъде с една... Защото той е почти на възраст да си мисли, че сексуалната наслада и любовта са две различни неща.. Според мен няма да се промени.. , но ако този път направи някоя глупост, ще е по- добре да го оставиш и да си намериш някой добър, който ще те цени и няма да те наранява.. :) УСпех! :)

moonlight77
08-08-2008, 07:40
Mili4ka,prosto ne si struva da minava6 prez tolkova mnogo bolka zaradi mom4e,koeto produljava da ti izneverqva,makar i da e bil piqn.Az sum sigurna,4e toi pak 6te go napravi.Poznavam mn takiva mom4eta i znam 4e ne moje6 da o4akva6 ot tqh da budat 4estni.Preglutni fakta,4e toi si e takuv i 4e ti ne moje6 da go promeni6.Skusai s nego,predi da te e naranil otnovo.Otna4alo 6te ti e trudno,no posle ne6tata 6te se opravqt i ti 6 si nameri6 nqkoi,koito naistina da durji na teb :)

Saymon90
08-08-2008, 07:55
Аз на твое място не бих правил повече компромиси със себе си. Щом предпочита алкохола пред теб, прави си сметката.

Lov3siCk
08-10-2008, 14:03
Така е! Хората казват : Курвенлъка до време, пиенето - цял живот! Човек трябва да сложи себе си на първо място.... ако иска да живее добре :| Гадно звучи , но е истина

`SunFlower`
08-10-2008, 22:59
колкото повече прощаваш-толкова повече ти се качват на главата. аз не прощавам,вече не,така живея по-здравословно. можеш и ти да опиташ ;)

lustig17
08-11-2008, 12:12
Edin chovek izneverqva kogato polovinkata ne mu dava tova ot koeto se nujdae.V tvoq sluchai toi go pravi kogato e pod vazdeistvie na alkohola.No nali znaesh 4e piqn chovek pravi tova, koeto ne moje ili nqma smelost da napravi na trezvo sastoqnie.Ne vinagi e taka. Edin chovek kogato istinski obicha ,kogato darji na polovinkata si i alkohola nqma da mu povliqe da izneveri.Kolkoto i da boli go zareji.Pusni go na svoboda ako se varne znai che naistina te obicha.Prez tova vreme si pomisli,dali si e zaslujavalo da tarpish,obichash li go ili prosto si sviknala s nego. USPEH

Fx1
08-11-2008, 14:56
Phantasmagoria, съветвам те ако досега не си му заявила ясно, че няма да търпиш да слага повече капка алкохол в устата си, да го направиш. Какво значи "да пие с мярка"? След като не го прави, явно не си знае мярката и единственият вариант е да не пие изобщо.
Кажи му, че усетиш ли го/видиш ли го да пие още веднъж - край.
Ако те обича наистина, ще те послуша.

Друго ужасно впечатление ми направи историята с неговия приятел, който ти се е натискал, но той е изкарал едва ли не теб виновна. Вместо да потърси на него сметка, ти да му се извиняваш...как си изтърпяла това, не знам.

Mn0go_SexY
08-13-2008, 16:41
Moq suvet e da ne mu proshtavash powe4e zashtoto shte te prieme za dadenost :( ...a ne e i izklu4eno ako nqkoi den 4uvstvata mu napulno ohladneqt da te zaraje nai-bezceremonno i ti da se po4uvstvash mnogo obidena i nai-ve4e precakana zashtoto si mu proshtavala tolkova mnogo moje bi e trqbvalo da go razejesh i da namerish nqkogo koito istinski te ocenqva tozi ne te obi4a! :? :? :? :? :?
A otnosno alkohola gledai i ti da ne se propiesh .. ot muka
NQMASH RAZVITO 4UVSTVO ZA SAMOSUHRANENIE! :?

SabrinaAa
08-13-2008, 20:57
Явно това е любовта - да прощаваш на някой повече, отколкото заслужава. Щом така го чувстваш, щом наистина искаш да му простиш, значи си постъпила правилно. Но ако още веднъж направи такова изпълнение, не се колебай, а се раздели с него, защото явно няма да се промени. Това наистина трябва да е последният толкова голям компромис, който правиш!

Напално съм съгласна :-D :-D :-D

Lov3siCk
08-14-2008, 11:57
щом някой направи нещо веднъж бъди сигурна , че той ще го повтори!

pandelka
08-14-2008, 12:04
Да ве що пишете в тема от преди 2 години проблема е решен а дори и да не е няма значение :D

Lov3siCk
08-14-2008, 18:22
Да ве що пишете в тема от преди 2 години проблема е решен а дори и да не е няма значение :D

темата е от 6 август 2008

Bebinka
08-21-2008, 20:01
Ти си ужасно много влюбена...и аз бях същата...Той ми изневеряваше а аз бях пак с него боях се да погледна света ако съм сама..докато не се случи така че и аз реших да си го върна и започнах да се целувам със всичките му приятели и той ме намрази :lol: а аз исках просто да осъзнае колко ми е гадно на мен когато тои прави така :(

xxxSnowflakexxx
08-21-2008, 20:14
Явно това е любовта - да прощаваш на някой повече, отколкото заслужава.

pechena_praskova
08-22-2008, 15:22
;( супер гадно е това.. алкохолът разваля човека.. ;(

ти си едно влюбено момиче,искаш да сте заедно,ала той като пиине и го забравя явно..щом прави такива неща...и въпреки това,ако бях на твое място,не бих простила толкова много неща!!!.. незнам как го правиш,но бих оставила да съм наранена и плачеща за него,отколкото всеки път едно и също само заради алкохолът.. времето лекува..но не всичко. той те наранява,ти му прощаваш защото го обичаш.. но няма винаги да е така..нека мисли преди да прави нещо

NaNa_SladuRana
08-22-2008, 15:37
когато простиш за пореден път...си си е*ала майката (с извинение) :x