PDA

View Full Version : Сериозна дилема...



Angelita
08-06-2008, 16:20
Здравейте.Виждам,че тук обсъждате най-различни проблеми в любовта и бих искала да ви помоля за съвет.Много съм объркана,а няма на кого да споделя....защото проблемът касае човекът,на който по принцип споделям любовните си терзания - най-добрата ми приятелка.
Преди 4 години тя приключи дълга връзка с един мъж,наш общ познат.След това почти веднага си намери друг,ожениха се и чакат дете.Винаги съм била до нея,винаги съм я подкрепяла (особено след мъчителната раздяла с въпросния тип).Аз много й помагах,защото и двамата ги познавам много добре,бях нещо като усмирителка постоянно...но това в миналото.
Бившия й замина за чужбина за 3 години и се върна преди месец.Излизахме много пъти старата компания (без приятелката ми,която е бременна).Аз й разказвам всичко,което се случва когато се събираме,и тя често ме пита за бившия си - какво прави,какво разказва и т.н.Личи й,че още има нещо към него,въпреки че тя беше тази,която го изрита навремето.Аз знам добре характера й,знам че тя едва ли не целенасочено разби връзката си и накара пича да страда.Той също ми призна колко е страдал преди и т.н. колко е бил влюбен в нея НО!Сега,след тези години той е тук,виждаме се всеки ден....и той ми призна,че сега изпитва нещо към мен.Лошото е ,че аз винаги съм си падала по него,още преди да се срещнат (аз ги запознах),но тогава имах друга връзка и с радост приех новината,че са заедно.И преглътнах чувствата си.Направо ги погребах.Но сега,когато и той и аз сме свободни,когато между тях няма нищо...се питам дали бих направила тази (ужасна) постъпка да бъда с него.Той ми предложи да замина с него в чужбина и там да сме заедно.На мен идеята ми харесва,а още повече така тя нищо няма да разбере.Това е проблема.Искам тя да не разбира,ако успея да разбия предразсъдъците си и да бъда щастлива....А ако разбере,тя ще ме намрази.Това няма да го преживея.Тя ми е най-скъпия човек на света,нямам друг по-близък от нея.Но времето тече...а аз не искам да съм сама и нещастна....ЗАЩО трябва да има наранени...няма

master_of_disaster
08-06-2008, 16:24
Приятелката ти е женена и чака дете!
Така че не се съобразявай.

SmiLee .. ))
08-06-2008, 16:28
Това с приятелката ти и него е било минало.Сега тя е бременна и има мъж до себе си. Мисля , че както ти преди си погребала чувствата си към него защото си имала приятел , и тя може да направи същото :)

dreaml1nd_
08-06-2008, 16:34
мда така си е... тя го е зарязала... сега има семейсто,още повече чака дете :) може да си пита за него и т.н. но няма бъдеще това при тях, защото най-малкото ще прецака живота на детето си :? По-добре обаче е да говориш с нея и да се разберете...не да се покриеш в чужбина...така или иначе тя някога ще разбере след като ти е най-близкия човек .. разговорите са най-добрия начин за решение на проблемА! ако те обича, колкото ти нея всичко ще е ок :-) :-) :-)

sulley
08-06-2008, 16:53
стига си се съобразявала,животът е един,пи4а те харесва,ти него също,какво 4акаш още :) а пък за приятелката ти,ако наистина е такава,ще разбере.навремето си направила жертва заради нея,сега е време и ти да си поживееш,не правиш нищо лошо :grin: а пък тя да си гледа хлапа4ето. 8)

balu4ka
08-06-2008, 17:34
Хмм от една страна е много лицемерно,това да не и споделиш ..къде отиваш с кого?!Все пак тя е била до тебе ,както ти до нея!!Според мене приятелството е много по важно от вси4ко !ако наистина ти е приятелка..като и обясниш ще те разбере,а на да ли щом е бременна и женена,ще се върне при въпросния мъж!Може би само те е питала от любопитство или просто,защото преди години е имала връзка с този 4овек!!И колкото и малко да е,може би е привързана кум него !! :? :shock: :(

MayKyTy
08-06-2008, 17:38
Приятелката ти е женена и чака дете!
Така че не се съобразявай.
+1 :)

GbSy
08-06-2008, 18:01
Ти си могла да погребеш чувствата си, значи и приятелката ти ще може.
Бъди щастлива, приятелката ти ще те разбере, ако е истинска.

Giva
08-06-2008, 18:11
Щом се е омъжила и чака дете значи е решила с кой да прекара живота си.Можеш да и обясниш за чувствата си и предполагам ако ти е истинска приятелка ще те разбере.Успех!

Love0nlyMyself
08-06-2008, 18:13
Приятелката ти е женена и чака дете!
Така че не се съобразявай.


:smt045 :smt003

Bubles
08-06-2008, 18:23
тя си е избрала сама с кого да бъде! мисля че няма никакво основание да ти се сърди ако опиташ да бъдеш с въпросния човек! все пак тя трябва да си гледа нейния живот... има съпруг и чака дете... би трябвало да се замисли че не е редно да разочарова най-малкото детето си... :?

Pliok0019
08-06-2008, 19:55
Бъди щастлива с него!
Успех!

OpenedSky
08-06-2008, 21:00
Ам мисля ,че трябва да поговорите и да разбереш дали тя все още има нещо към него , но и да има и кажи че ти и той имате чувства един към друг и че сте решили да заминете в чужбита и накрая и кажи че се надяваш да те разбере и една прегръдка няма да навреди ;)

sexy_baby_originale
08-06-2008, 21:19
Хич да не ти пука за това какво ще си помисли приятелката ти.Все пак тя е омъжена за друг и чака детенце.Живота е кратък.Действай! Това може да е последния ти шанс.Не прави грешката д аго изпуснеш.!. :smt079

Junona
08-06-2008, 22:22
Ти си могла да погребеш чувствата си, значи и приятелката ти ще може.
Бъди щастлива, приятелката ти ще те разбере, ако е истинска.

Почти казано на кратко моите думи.. Ако и ти си най-скъпото й нещо, след като й обясниш как са седяли нещата преди и сега- тя ще те разбере.Според мен е по-добре да й кажеш за настоящата си връзка, защото ще се върнете тук или тя ще дойде на гости при теб и по един или др начин...Както и да се случи - тя ще разбере .. Недей да пазиш това, което се случва пом/у Ви с мъжа,когото обичаш, в тайна - рано или късно всичко излиза на яве...По-добре бъди искрена с нея.Ако наистина те обича - ще те подкрепи, както и ти нея...

SunShinePearl
08-07-2008, 13:19
Ти си могла да погребеш чувствата си, значи и приятелката ти ще може.
Бъди щастлива, приятелката ти ще те разбере, ако е истинска.
+ това чака ДЕТЕ от друг!!!

sasha_90
08-07-2008, 14:00
Аз съм "за" да заминеш с него.Ти имаш чувства,той също-какво лошо има?На приятелката си не обръщай внимание-тя си има мъж,а скоро и дете.А ако ти е истинска приятелка няма да ти се сърди,заради това,че си тръгнала с бившия й.

yuyuto
08-07-2008, 19:28
Хей, ама това е само Тийнпроблем.нет, подчертавам тийн... А ти говориш за хора, които са били женени, очевидно за много по-сериозни неща от обичайните тинейджърски проблеми... Не смятам, че имам толкова опит и би трябвало ти да ни съветваш, не ние теб... Но въпреки това - мисля, че щом се харесвате и сте свободни, няма пречки... Пък и приятелката ти го е зарязала, няма право да има претенции вече, не мисля, че ще постъпиш лошо спрямо нея...