PDA

View Full Version : Херпес на устата ...



XLaDy
08-06-2008, 18:57
Здравейте ! :-D Преди време услужих на една моя съученичка с гланца си за устни , а тя имаше Херпес ... (многоо глупаво , 4е и го дадох ама ... )
Та оттогава насам и аз имам ... Появява се на периоди , постоянно ... :!: :?: Мажа го със специален крем , казва се Acik , но аз искам да спре да се появява :-# 8-[ . ДАЙте съвет плссс .
Благодаря предварително 8-)

amazonkata90
08-06-2008, 19:02
Не можеш. Херпесът си е за постоянно. Можеш да намалиш само периода от време, на който се появява, като укрепваш имунната си система.

Иначе знам за някаква ваксина, ама не съм достатъчно компетентна да се изкажа за нейната ефективност. Колегите от форума да помагат... :)

soul1199
08-06-2008, 19:19
da ti kaja,ne moga da ti pomogna,otidi na lekar

mobsita
08-06-2008, 19:48
Херпесът си остава завинаги,както вече ти казаха.Може да се каже,че е на нервна почва-когато си под силен стрес,предстои ти изпит или др нещо мн важно,той се появява на устната като мн неприятна и болезнена избивка.Не зная с какво се премахва,но аз веднъж го мажех с паста за зъби.Може и да е грешен подход,ама като не зная друг... :-D

XLaDy
08-06-2008, 19:51
ами моето мехлем4е струва 4.90 ... много малка тубичка , ама ...
А и преди имах дребна шарка - Херпес Зостер, та се питам дали не е от нея също !?

fenkatakrisi952
08-10-2008, 13:24
когато на мен ми излезе се мажа с "цинкова паста"-продава се в аптеките :)

fenkatakrisi952
08-10-2008, 13:25
Херпесът си остава завинаги,както вече ти казаха.Може да се каже,че е на нервна почва-когато си под силен стрес,предстои ти изпит или др нещо мн важно,той се появява на устната като мн неприятна и болезнена избивка.Не зная с какво се премахва,но аз веднъж го мажех с паста за зъби.Може и да е грешен подход,ама като не зная друг... :-D


глупоти завинаги :D :D :D я не ги слушай :-D

fiama
08-10-2008, 14:03
Ти си се мажи с кремчето, херпесът все ще ти мине, но най-вероятно след време ще се появи друг. Еда потребителка от форума -darla-f беше споменала за ваксина, с която се премахва появата на херпеси въобще. Но не съм запозната къде и как се прилага. И личните принадлежности като балсам за устни, червило, четки, хавлии и т.н. са си за лична употреба!

Freak.
08-10-2008, 14:39
Херпесът си остава завинаги,както вече ти казаха.Може да се каже,че е на нервна почва-когато си под силен стрес,предстои ти изпит или др нещо мн важно,той се появява на устната като мн неприятна и болезнена избивка.Не зная с какво се премахва,но аз веднъж го мажех с паста за зъби.Може и да е грешен подход,ама като не зная друг... :-D


глупоти завинаги :D :D :D я не ги слушай :-D

Всъщност е абсолютно прав.
Появява се като си много нервен или напрегнат. Задръж си кретенското мнение.


Авторката, никой тук не ти е виновен, че хигиената ти е под всякаква шибана критика. Да си дадеш гланца на човек с херпес?! Отвратително...

kalpazanka
08-10-2008, 15:02
Консултирай се с лекар, преди да мацаш каквото и да било!

Freak.
08-10-2008, 15:22
Къв лекар за херпес бе, идиоти.
Нали ше и се изсмее и ше я изгони.
Кретени.

kalpazanka
08-10-2008, 15:35
Къв лекар за херпес бе, идиоти.
Нали ше и се изсмее и ше я изгони.
Кретени.
Дори и при херпес баща ми отива до аптеката и купува това, което е най-подходящо, без да ми се смее или да ме гони! Не бих се нашила в аптека да питам за лекарства, при положение, че нямам нужното образование да преценя кой препарат е най-подходящ, кретенчо!

mobsita
08-10-2008, 15:36
Херпесът си остава завинаги,както вече ти казаха.Може да се каже,че е на нервна почва-когато си под силен стрес,предстои ти изпит или др нещо мн важно,той се появява на устната като мн неприятна и болезнена избивка.Не зная с какво се премахва,но аз веднъж го мажех с паста за зъби.Може и да е грешен подход,ама като не зная друг... :-D


глупоти завинаги :D :D :D я не ги слушай :-D

Всъщност е абсолютно прав.
Появява се като си много нервен или напрегнат. Задръж си кретенското мнение.


Авторката, никой тук не ти е виновен, че хигиената ти е под всякаква шибана критика. Да си дадеш гланца на човек с херпес?! Отвратително...



BTW-момиче съм :D

SabrinaAa
08-11-2008, 22:43
Не можеш. Херпесът си е за постоянно. Можеш да намалиш само периода от време, на който се появява, като укрепваш имунната си система.

Иначе знам за някаква ваксина, ама не съм достатъчно компетентна да се изкажа за нейната ефективност. Колегите от форума да помагат... :)

Jumbie483
08-12-2008, 17:55
Херпесите не са постоянни :D
Мен най-често ми излизат, когато съм много притеснена или болна. Понеже не вярвам на никакви мазила и други глупости, мажа херпеса с паста за зъби. Така 2/3 дена и се маха :!:

amazonkata90
08-15-2008, 11:23
[color=red][b]Херпесите не са постоянни

Никой не е казал, че веднъж като ти излезе херпес, стои непрекъснато на лицето ти. Имахме предвид, че след като човек се е заразил, то херпес ще му се появява постоянно през известен период от време. Така че цял живот си го носиш. Ако имаш късмет - ще се избиваш веднъж на една-две години, ако нямаш - всеки месец. Толкова.

_wan7ed_
08-16-2008, 22:55
btw v momenta i az imam herpes ... mn mrazq da mi se poqvqva no kvo dase pravi,maja go s edin krem .Herpesat se poqvqva pri stres ili istivane .Pri istivaneto primerno kakto stana s men otidoh na more i kato se vrashtah prozoreca na kolata beshe otvoren i me duhashe vqtara i istinah i mislqchi vmesto da se razbolq mi izliza herpes nzzz nqkak si taka staa :)

bibon4o
08-17-2008, 11:42
kypi si krem ot neven i go maji triputi dnevno pone na men mi pomaga6e dokato imah ;)

vazo
11-10-2011, 12:52
Херпесът си остава завинаги,както вече ти казаха.Може да се каже,че е на нервна почва-когато си под силен стрес,предстои ти изпит или др нещо мн важно,той се появява на устната като мн неприятна и болезнена избивка.Не зная с какво се премахва,но аз веднъж го мажех с паста за зъби.Може и да е грешен подход,ама като не зная друг... :-D


глупоти завинаги :D :D :D я не ги слушай :-D

Всъщност е абсолютно прав.
Появява се като си много нервен или напрегнат. Задръж си кретенското мнение.


Авторката, никой тук не ти е виновен, че хигиената ти е под всякаква шибана критика. Да си дадеш гланца на човек с херпес?! Отвратително... Четете бе хора, защо се излагате... Инфекцията се настанява върху лигавицата и достига до нервните окончания. По лимфен път се придвижва до черепа, скрива се в троичния ганглий и “спи” там до момента на повторна активация. Реактивацията му е възможна в момент, когато сме с отслабнал имунитет:

• при простуда;
• грип;
• менструация;
• емоционални разстройства и стрес;
• силно ултравиолетово облъчване;
• прекаляване с алкохола;
• разстройства на стомахаи умора.

След като се пробуди, вирусът поема към кожата, използвайки нервите като превозно средство. Обривите най-често са върху устните, но може да се появят и по носа, бузите, в областта на ушите, по челото, венците.

TykaSePisheNick
11-10-2011, 19:25
И върна 3-годишна тема да ни го съобщиш?

prosto_edin_chovechec
09-17-2013, 12:06
И на мен ми се появи, ужас.

tian.de
09-22-2013, 16:24
При херпес се използва Алунит.
За да използвате кристала, просто го навлажнете с вода или навлажнете самото тяло, предварително почистено, и третирайте с дезодоранта желаното място. 60 g кристал ще използвате в продължение на 1-1,5 години за ежедневна употреба! Споменаването на икономическата изгода е не толкова важно, когато става въпрос за здравето.

При херпес, кристалът се нанася през 15мин. директно върху херпеса в продължение на целия ден. До вечерта проблемът е решен.
При болки в гърлото и гнойна ангина - Поставете кристала за 20мин. в чаша вода, без да се потапя целия, за да не се разтвори и изпадне от основата, и след това направете гаргара. (Убива бактериите в гърлото и веднага успокоява болката и ускорява излекуването).
Пародонтоза, кървене на венците - Поставете кристала за 20мин. в 1л. вода, след това използвайте вместо вода за уста.
Профилактика и лечение на заболявания на пикочо-половата система (млечница, вулвовагинит, баланит и др.) - С разтвор от кристала се прави вътрешен душ.
Помага за много други неща. http://maria-tiande.site40.net/index.php?route=product/product&path=74_93_134&product_id=328

qhnalametlata
10-08-2013, 19:00
С каквото и да се третира външно, херпесът е вирус, който си стои в тялото и чака спад в имунитета (вследствие на стрес, заболяване или нещо друго), за да се покаже. Съществуват куп мазила, които могат да се ползват за потушаване на външния ефект, но за да бъде "изгонен" от тялото, трябва да се приложи много нестандартен подход, какъвто за лош късмет медицината в България (и не само) не прилага.
Единственото средство, за което съм чувала, че може да пребори подобен вирус, са ново поколение апарати, които "свалят" инфо от вируса в тялото ти и след това го "атакуват" със собствената му резонансна честота, която е "качена" като информация във съставната част на молекулата на водата (т.нар. клъстъри). Това си е нещо като "течен" харддиск на компютър, който се използва да атакува вирусът в тялото ти, чрез пиене на тази така "информирана" вода :)
Обикновено тези апарати се произвеждат в Русия (но не само).