PDA

View Full Version : объркана съм/женски работи, ако може едно очо да хвърлите(=



Seducti0n
08-06-2008, 20:30
Здравейте.Днес бях на гинекологичен преглед и ми изписаха разни хапченца за регулиране на цикъла.Мама обаче е против това да ги пия, защото повечето такива били на хормонална основа.
И други хапченца трябва да пия, заради друг проблем...и сега се чудя какво да правя... 0о-о-о :-o

ZuCkI
08-06-2008, 20:53
посаветвай се с още някой лекар и след тва помисли пак и те така...
:)

mumiikataa
08-06-2008, 20:54
Здравейте.Днес бях на гинекологичен преглед и ми изписаха разни хапченца за регулиране на цикъла.Мама обаче е против това да ги пия, защото повечето такива били на хормонална основа.
И други хапченца трябва да пия, заради друг проблем...и сега се чудя какво да правя... 0о-о-о :-o
Майка ти според мен е права, защото наистина са на хормонална основа. От колко време имаш цикъл? От колко е нередовен?
А относно другия проблем, тях ги пий.

Seducti0n
08-06-2008, 20:59
От около 3 години и проблема е повечен от очевиден и няма начин, много е гадно и трябва да ги пия/нямам избор/, но мама е против... :?

fiama
08-06-2008, 21:10
Противозачатъчни ли са? Защото и те регулират цикъла... Но дори и да не са - как така майка ти е против да ги пиеш, щом са предписани от лекар. И аз съм против да се пият как да е хормонални таблетки, но щом се налага ... Ако имате съмнения в истинността на нуждата да се пият, идете на друг гинеколог, направете необходимите хормонални изследвания и така... Късмет :)

AliceSw
08-06-2008, 21:12
огромна част от хапчетата за регулиране на цикъла са противозачатъчни...да не би затова да не иска да ги пиеш


иначе няма проблем, купуваш си едните, четеш листовката дали могат да се пият двете едновременно и толкоз...пък като знаеш, че пиеш 1 вид хапчета, лекрят трябва да бъде предопреден, за да не влияят на тези, които той изписва

techCandy
08-06-2008, 21:16
Имам приятелка с твоя проблем, имаше един период, в който пък пиеше
хапчета, които по някакви неведоми пътища предразполагаха към забременяване...Абе тъпа работа, сега е на 20, но май беше и тя на 17 когато почна и по- добре си пий всичко, което са ти изписали. Да, на хормонална основа са, разбира се, и именно, понеже хормоните ти скачат е по- добре да се регулират, а не да чакаш примерно сигналите от космоса да те оправят...Пробвай се да го обясниш това на майка ти.

Seducti0n
08-06-2008, 21:20
Не, глупости какви противозачатъчни ви гонят.
Просто хапчета, защото явно има проблем и трябва да се нормализират хормоните.
А мама е дървен филисоф, защото имало странични ефекти и т.н... :?

miloto_girl_4e
08-06-2008, 21:25
Повечето хапчета, които са за регулиране на цикъла действат и като противозачатъчни :!:
Не мисля, че майка ти знае повече от лекаря, такаче не я слушай :!: Да, наистина са пълни с хормони, има и странични ефекти(като един от тях е наедряване на гърдите бтв)
Ако не ги пиеш, няма да да ти се нормализира цикълът от само себе си, най-много да задълбочиш проблема си :!:

Seducti0n
08-06-2008, 21:27
Знам, че няма, но аз доста лесно поддавам и ако се разровя и ако изнамеря някакви странични гадости..
Хъх, то да наедрвяха само гърдите...

hahavteen
08-06-2008, 23:21
Еми най-добрата ми приятелка е със същия проблем. Изписаха и някакви хапчета за регулиране на цикъла и изобщо на хормоните защото има в повече от.. не знам и аз кой хормон, обаче прочела колко странични ефекти имат тея лекарства и се отказала..
Сега нищо не пие ама и никога не знае кога ще и дойде а води полов живот и не знам как не умира от притеснение всеки месец....
Та диша и мърда още нищо и няма :D .. Твое си е решението и ти с преценяваш.

Vikitooo
08-07-2008, 03:57
Майка ми е същият цитирам "дървен философ". 8-)
Аз нямам проблеми и не взимам такива като твоите, но преди исках да взимам противозачатъчни, но тъй като били на хормонална
основа, въобще не започнах.
Но виж, това все пак са предписани от лекаря ти медикаменти. Не смятам, че трябва да подценяваш това. Започни да ги взимаш, а ако видяш някакви странични ефекти ги спри. :)

kalpazanka
08-07-2008, 08:07
Противозачатъчни ли са? Защото и те регулират цикъла... Но дори и да не са - как така майка ти е против да ги пиеш, щом са предписани от лекар. И аз съм против да се пият как да е хормонални таблетки, но щом се налага ... Ако имате съмнения в истинността на нуждата да се пият, идете на друг гинеколог, направете необходимите хормонални изследвания и така... Късмет :)
Напълно подкрепям!

По-добре си разреши проблема навреме, отколкото един ден да си блъскаш главата какво да правиш! Успех, Цвети!

zaiobaio
08-07-2008, 08:20
и моя цикъл винаги е бил нередовен повече от 5 години, но на лекар не съм ходила. като почнах да водя полов живот всичко се оправи. идва си ми точно на деня. :)

Seducti0n
08-07-2008, 08:58
Ох, хора вярвате ли ми, че наистина не знам какво да направя и как да постъпя.Като се зачете човек в упътването на съвсем безобидно/на пръв поглед/ лекарство и свят му се завива...
Другото, което не са ми правени изследвания, а направо ми ги предписа...
Ох, нещо много ми се е бъгнало тялото, едва ли не цял месец съм в цикъл, защото е много слабо а заминавам утре на море и не мога така да ходя.Как да го обясня-Нали знаете при една нормална менструация 4-5 дни се отделя не малко количество течност, докато при мен се отделя цял месец едва ли не, но супер малко...офф... :?

kalpazanka
08-07-2008, 09:08
Ехография прави ли ти? Да не се окаже диагноза "кистозни яйчници"? И как така при проблем, продължаващ три години, майка ти не предприе нищо? Аз съм с родители с медицинско образование, та като се наложи да пия Дуфастон /един месец изчаках по тяхно настояване, но на втория ми дойде отново 2 пъти/ и щат- не щат, купиха го и започнах лечението.

Seducti0n
08-07-2008, 09:18
Хах, глупости.Цикълът ми беше нормален до преди няколко месеца...Не знам на какво се дължи, просто влезнах пита ме няколко неща, прегледа ме за по-малко от 1 минута и ми предписа лекарствата.

SeXyL[!]Nk@
08-07-2008, 09:41
Хах, глупости.Цикълът ми беше нормален до преди няколко месеца...Не знам на какво се дължи, просто влезнах пита ме няколко неща, прегледа ме за по-малко от 1 минута и ми предписа лекарствата.

Ами според мен може да се дължи , точно на това,че ти самата преди в една твоя тема каза,че си в стрес.Опитай се да се успнокоиш малко,и не приемай толкова на вътре нещата,и за теб ще си е най-добре. :)

Seducti0n
08-07-2008, 10:05
Тя ми каза лекарката, че трябва да съм по-спокойна и аз го знам това нещо.Но нещата вече са се прецакали и трябва да намеря начин да ги оправя.Сега с мама пак сме в конликт поради тази причина... :?

mumiikataa
08-07-2008, 11:24
Щом е само от няколко месеца, по-добре изчакай малко. Може да се нормализира.

Detestation
08-07-2008, 11:37
Е,как ще чакаш,щом гинекологът ти е изписал лекарствата и трябва да ги пиеш.Щом майка ти не е лекар,няма право да ти се противопоставя.Но все пак не влизай в конфликт с нея,обясни й,че лекарят сигурно е взел предвид възрастта ти и е преценил,че хапчетата няма да ти навредят сериозно.Все пак не бива да ги пиеш тайно.Успокой се и успех! :-)

mumiikataa
08-07-2008, 11:41
Е,как ще чакаш,щом гинекологът ти е изписал лекарствата и трябва да ги пиеш.Щом майка ти не е лекар,няма право да ти се противопоставя.Но все пак не влизай в конфликт с нея,обясни й,че лекарят сигурно е взел предвид възрастта ти и е преценил,че хапчетата няма да ти навредят сериозно.Все пак не бива да ги пиеш тайно.Успокой се и успех! :-)
Естествено, че ще изпише лекарства... Много му дреме на лекаря дали после момичето може да стане като горила космата ии другите странични ефекти.... Все пак както си прецени и както решат. Да посети още някой лекар и да сравни двете мнения. Но пък и нищо не й пречи да се успокои и да поизчака малко.

Seducti0n
08-07-2008, 13:27
Не може да спре вече едни месец.Всеки ден има кървене...
какво да чакам да падне тавана ли? :?

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
08-07-2008, 13:33
По - добре да се действа по - рано, за да не се влошат повече нещата.. Щом лекарят ги е изписал, нщмаш голям избор - или да ги пиеш, или да рискуваш.. То и двата начина са си риск, но може лекарствата да ти помогнат.. Започни ги и ако се появят странични ефекти, чак тогава ги спри.. Все пак трябва да се бориш. Успех :-)

Seducti0n
08-07-2008, 13:58
Ще се рискува, явно...
Ако не се отреагира на време, проблема наистина може да се задълбочи и да се наложи да приемам още по-силни медикаменти..та май от двете злини ще трябва да се избере по-малката/поне за сега/.
Благодаря ви много за помоща! :-)

mumiikataa
08-07-2008, 14:13
Успех. Оправяй се по-бързо :)

Slun4evko
08-07-2008, 14:56
Цвети,аз предлагам да идеш на друг специалист. Иди на някой.който е препоръчан от достатъчно доверено на теб лице,трябва да ти се направят хормонални изследвания,ехограф и т.н. Тоя проблем ми звучи доста кофти,но не пий хормонални хапчета без изследвания! По принцип те си имат странични ефекти,но за да са подходящи за теб и да не се проявят такива ефекти се правят кръвни изследвания,за да се види нивото на хормоните ти. Иди при някой много хвален лекар,който си разбира от работата!

Seducti0n
08-07-2008, 17:01
Други хапчета ми предписа същата лекарка/заместващи хормоналните/.
Няма за кога да се ходи при друг специалист/утре заминавам... :? /

nasi141
08-07-2008, 18:40
според мен най-добре си пий хапчетата,защото така една моя фр имаше цикъл почти цял месеч и понеже нищо не предприемаше накрая взе та припадна от загуба на кръв.щом ги почна тези хапчета веднага се оправи и нищо и нямаше.а пък и майка ти все пак не е лекар,за да ти казва какво да не пиеш и какво да пиеш.
айде успех 8) :P

Escarina
08-07-2008, 19:39
По-добре си пий лекарствата. Знам какво е да имаш проблеми с цикъла, така че те разбирам напълно. Някои майки просто си мислят, че всичко е като едно време. На мен ми идваше по няколко пъти на месец и цикъла ми беше по 11-12 дена първия път а следващите по още няколко дена. Години чаках да се нормализира и сега въпреки че си е нормална продължителността умирам от болка и първите дни едва отлепям от леглото. Затова си ги пий лекарствата, с чакане не става:? Стискам палци да се оправят нещата :)

Sarabi
08-07-2008, 22:27
Ъ, след като лекар е преценил, че трябва и можеш да пиеш лекарствата майка ти какво има да се бърка :shock: ? Тя повече ли разбира от проблема, който гинеколога ти е решил, че трябва тлекува така ? То ако трябваше да слушаме само майките си нямаше да има лекари.
Прави каквото е казал доктора, защото за това е учил.

Detestation
08-08-2008, 11:49
Е,как ще чакаш,щом гинекологът ти е изписал лекарствата и трябва да ги пиеш.Щом майка ти не е лекар,няма право да ти се противопоставя.Но все пак не влизай в конфликт с нея,обясни й,че лекарят сигурно е взел предвид възрастта ти и е преценил,че хапчетата няма да ти навредят сериозно.Все пак не бива да ги пиеш тайно.Успокой се и успех! :-)
Естествено, че ще изпише лекарства... Много му дреме на лекаря дали после момичето може да стане като горила космата ии другите странични ефекти.... Все пак както си прецени и както решат. Да посети още някой лекар и да сравни двете мнения. Но пък и нищо не й пречи да се успокои и да поизчака малко.
Да бе,наистина,какво му пука на лекаря. :-x Не му дреме на него за пациентите,да. Ти случайно да знаеш,че (повечето) лекари мислят преди да изписват лекарства?! Той да не е ненормален,че да не му пука от страничните ефекти... ](*,)

Goddess
08-11-2008, 13:04
Ако не пиеш предписаните ти хапчета,пий Vitamin C,за да спре да ти тече. Поне няма странични ефекти,пък и е полезно.Лошото е че се сгъстява кръвта...
Иначе и аз съм на мнението на останалите.Подобни хапчета наистина могат да разбият хормоналната система,но след като са ти предписани, значи доктора ти е приценил риска и възможните осложнения.