PDA

View Full Version : Къде отиде смисълът на песните?



NightGuardian
08-07-2008, 00:42
Имам чувството , че в днешно време правят песни само колкото да си изкарат парите и се слушат по 1 месец не повече!
Преди време има песни , който се слушат 3то поколение , защо вече няма толкова добри песни?
Вашето мнение по въпроса?Защо вече не се прави толкова добра музика , която да се слуша и след години? :-o

psychopath
08-07-2008, 02:44
еми слушай старите бе :D

ScionOfStorm
08-07-2008, 06:59
НощниПазителю,

защото явно слушаш музиката, за която говориш. Има толкова много смислени песни, просто трябва да ги намериш и да вникнеш в тях ;] Когато го направиш, няма да ти омръзнат.

За да не кажеш, че си стоя твърдо зад метъл, освен да ти препоръчам да прочетеш всите текстове на Wintersun, ще ти препоръчам да прочетеш и текста на Fort Minor - Right now (feat. Black thought of The Roots & Styles from beyond). Ебаси социалния и смислен текст, особено пък за рап песен, че и нетру такава :Р Такива лирики са способни да ме държат да ги слушам доста повече от месец-два.

/Dio- Living the lie също ти препоръчвам като текст, хем е от по-близкото минало - Мастър ъф дъ муун е 2004 година. :Р/

Ако знаеш къде да търсиш - намираш. Ако гледаш само масовата музика - нормално е това явление, просто защото масата не иска задълбочаване в музиката, а само ФОН.

malkotu_zlo
08-07-2008, 07:01
омг..как да няма вече смислени песни ве....бойее бойее... :lol: ше умра от смех брато... 8-) виж ся....зависи кво слушаш...ако слушаш попфолк,мноу ясно,че няма да немериш нито една смислена песен :) 8)

NightGuardian
08-07-2008, 07:19
Говоря за песните , който са направени от 2007...2008 какъвто и стил да са няма нито една смислена!

Loshotia
08-07-2008, 07:22
омг..как да няма вече смислени песни ве....бойее бойее... :lol: ше умра от смех брато... 8-) виж ся....зависи кво слушаш...ако слушаш попфолк,мноу ясно,че няма да немериш нито една смислена песен :) 8)

Дааа, NightGuardian е един от най- известните чалгари на форума.

Jack_Sparrow
08-07-2008, 07:37
Говоря за песните , който са направени от 2007...2008 какъвто и стил да са няма нито една смислена!
Я се разтърси за лирики на Соната Арктика от албума "Униа".Техните текстове са с класи над пърпълските, цепелинските и т.н., независимо , че са финландци. :) Имат си смислена история, худ. средства (библейски символи,митология, метафори) и т.н. Надявам се да си промениш мнението. :)

LINKNOT
08-07-2008, 07:45
Според мен има смислени песни,макар и нови. Не знам ти какво разбираш под понятието "добра музика", но за мен такава е тази,която може да проникне в душата ми и да остави белег на чувства и преживявание.

Затова и продължавам да си слушам моите момчета.

Linkin park - Hands held high (http://vbox7.com/play:090fbd2d)
Linkin Park - No more sorrow (http://vbox7.com/play:74bc94c7)
Linkin Park - Leave out all the rest (http://vbox7.com/play:751b40e5)

... Можете ли да кажете,че в тези песни не са вложени чувства и не се долавя нюх на болка? ... Аз не мога.

b0Nb0n
08-07-2008, 08:23
Говоря за песните , който са направени от 2007...2008 какъвто и стил да са няма нито една смислена!
4e ti da ne si gi slu6a6 si4kite 4e da kazva6 4e nqma

Rock & Roll King
08-07-2008, 08:32
Имам чувството , че в днешно време правят песни само колкото да си изкарат парите и се слушат по 1 месец не повече!
Преди време има песни , който се слушат 3то поколение , защо вече няма толкова добри песни?
Вашето мнение по въпроса?Защо вече не се прави толкова добра музика , която да се слуша и след години? :-o
Напълно разбирам за какво говориш.
Както обичам да казвам, хубавата музика умря 1990г.
Добре, че останаха старите банди за да поддържат още пламъка. :)

п.п. към тези, които казват, че имало качествена музика - да, може и да има такава, но тя е изключително по-малко и по-трудно откриваема от всякога.
Например, през 60-те и 70-те КАЧЕСТВЕНАТА музика е била масова.

Поздав по темата:
http://www.youtube.com/watch?v=j6UJZtCz1-c
:D

ScionOfStorm
08-07-2008, 11:50
This is a ghost town
Alive with the echoes of failures fled
Lit up by shining faces,
That parade these streets
What used to be
Of humility is gone
You walk the mounds
Of skull and bones
Where living is denied
I see more movement in decomposition
Than in those hollow eyes

..

So I flee from all that is me
To hide behind this pale dead face
Whatever happened to desire, want and need
Whatever happened to integrity
Imagination is a curse in all of this
Whatever happened to the ones left behind

This is a ghost town
Bodies dragged through endless streets
Go now, to never return
I've seen more pitiful humiliation
Than you could never hide

И София примерно ти е такъв град също. Мисля, че това е песен от 2007 година, гардиъне, и не си прав така да твърдиш. Ексо ти каза също защо :)

Shadow_Walker
08-07-2008, 12:29
And all the time I've wasted searching, you pretend
You never realised how close we're to the end

I'm here like sunshine
I'm here just sometimes

I never dreamed of life so jaded through contempt
As all deception ceases progress through resent

I'm here like sunshine,
I'm here just sometimes,

Let all the hatred go, silent in heart...



песента има прекрасен смисъл, стига за се замислиш и да го откриеш.

NightGuardian
08-07-2008, 15:25
Да , но тези песни , ще се слушат максимум 2-3 месеца! :grin:

Кога , ще направят песен от 2008 , която ще се слуша чак до 2018? 8)

BornFromPain
08-07-2008, 15:38
Е ти мислиш ли, че когато Доорс са си пуснали първия албум се е знаело, че ще се слушат и 40 години по-късно?
Специално за 2007-8 е много рано да говорим, но стойностни артисти не са спирали да се появяват, и със сигурност ще има неща които ще се слушат и след 10 и след повече.

Виж има го и момента, че едно време стиловете не са били толкова много, следователно и вкусовите предпочитания не са били толкова. И най-великата група от най-масово слушаното нещо непременно остава запомнена за винаги. Например Бийтълс. Ако не бяха те, щяха да са Кинкс които също са от Ливърпул и са правели страшно сходна музика.
В Хеви Метъла също са ясни имената които са се запомнили. Въпроса е в новите стилове кои ще са тези имена.
А за това е рано да се говори.

TheGirlNextDoor
08-07-2008, 15:52
разликата от текст до текст е огромна...има си и тъпички но има и доста качествни текстове :)))))))

Nefarian
08-07-2008, 17:01
Добре се ориентерате с Уинтърсън и Соната, Меноуор и Камелот също имат хубави текстове

Mooo6no
08-07-2008, 17:26
Да , но тези песни , ще се слушат максимум 2-3 месеца! :grin:

Кога , ще направят песен от 2008 , която ще се слуша чак до 2018? 8)
Има доста такива. Но и сега не можем да сме сигурни, кои точно ще са.

А "смислени" песни или по-скоро смислени и найстина качествени албуми от 2007/2008 са на изпълнители като Duffy, Coldplay, Ayreon, The Mars Volta, The Monolith Deathcult, Morcheeba, Mike Oldfield, Opeth, Ratatat, Arch Enemy, Avenged Sevenfold, Sebastian Bach, Balkan Beat Box, Hayko Cepkin, Manu Chao, Deadlock, Demir Demirkan, Natasha Bedingfield, Animal Джаz, Against Me!, DJ Muggs vs. Sick Jacken, Dolphin \Дельфин\, Dream Theater, Foo Fighters, The Garden of Delight (The Darkest Hour албума), R

Rock & Roll King
08-07-2008, 18:05
^ Пич, от тези съм чувал едва 10%

Като споменахте Бийтълс - ето това например е било наистина явление.
Те са били най-известната и масова група на всички времена. Слушали са се в целия свят от малки и големи.
А тези, които изброи може и наистина да са качествени, но защо добрата музика трябва да е толкова навътре в ъндърграунда?
Защо хората слушат неща като Токио Хотел и Линкин Парк? С това ли ще ни запомнят бъдещите поколения след 40 години?

zloto
08-08-2008, 16:55
Факт е, че музиката се е изчерпала и вече няма какво ново да се измисли. Затова изпълнителите разчитат повече на визията и голите мадами в клипа :-o
И все пак от време на време се появява нещо стойностно, което за жалост остава неразбрано от повечето хора, а по радиото въртят все същите бози...

Shadow_Walker
08-08-2008, 16:59
Да , но тези песни , ще се слушат максимум 2-3 месеца! :grin:

Кога , ще направят песен от 2008 , която ще се слуша чак до 2018? 8)
аз лично песента, чийто текст копнах, и албумът с удоловствие ще ги слушам и през 2018, нищо, че е от 2007 ;D

Mooo6no
08-09-2008, 08:55
Защо хората слушат неща като Токио Хотел и Линкин Парк? С това ли ще ни запомнят бъдещите поколения след 40 години?
Това, че нещата са в ъндърграунда попринцип. Ми така е, защото ако навремето малко хора са се интересували от музика и те са разбирали от музика, то сега благодарение на mp3 player/internet/radio/Tv песните достигат до абсолютно всеки и музиката се е превърнала най-вече като фон докато бачкаш или сте се събрали в заведение. Но въпреки това пак благодарение на Интернет всеки може да добие известност стига да е добър.

И аз слушам ЛП, ако стаав въпрос. Токио Хотел и да ги запомнят; няма да е с хубаво. И хората помнят како високо качествени неща, така и слаби неща като Мадона от преди 25 години, но и Dream Theater (15) или Pink Flayd (30-35). Добрите неща, ако са постигнали някаква известност остават във времето.

А понякога с времето стават по-известни, от колкото са били когато са се правели. Пример: Krautrock-а, който надали сте чували, но в периода 67 (68 ) - 75 когато е съществувал този стил, той е бил по-малко по-полулярен от в последствие (както и в момента). Странно, но факт.

Аз лично съм оптимист, защото Интернет, както убива част от хляба на артистите, така и благодарение на него всеки може да стане известен, ако впечатли хората. И за мен... през последните 3-4 години се наблюдава доста силен период. Групи като Dream Theater, Porcupine Tree или Opeth влизат на доста предни места в класациите (колкото и малко да се купува вече). Хората имат по-голям избор, има супер много течения в музиката. Ще видим след 10 години как ще се гледа на този период музика.

*Krisinka*
08-09-2008, 22:22
не може да се каже че няма..има,но са значително по-малко от колкото преди..но нека бъдем щастливи..още има легендарни банди,които згряват душата..

GreenManalishi
08-09-2008, 23:19
Eto ti edin hubav, izpalnen sas simvolika tekst.

Съдбата ми се усмихна
И ми направи подарък
Хвърли ме на една гореща звезда
Плътта е толкова близо, окото далеч
Вземам моята съдба в ръка
Моят копнеж е по мъже

Където сладката вода умира
Защото със сол се разваля
Нося малкия принц в съзнанието си
Един крал без кралица
Когато една жена се заблуди по мен
Тогава светлият свя се е побъркал

Мъж срещу мъж
Моята плът принадлежи на мъжете
Мъж срещу мъж
Еднаквите се сливат с удоволствие
Мъж срещу мъж
Аз съм слуга на двама мъже
Мъж срещу мъж
Еднаквите се сливат с удоволствие

Аз съм ъгълът на всички стаи
Аз съм сянката на всички дървета
Във веригата ми не лиспва никаква част
Когато желанието... отзад тегли
Моят пол ме нарича предател
Аз съм кошмарът на всички бащи

Мъж срещу мъж
Моята плът принадлежи на мъжете
Мъж срещу мъж
Еднаквите се обединяват с удоволствие
Мъж срещу мъж
Но замръзва сърцето ми в някои дни
Мъж срещу мъж
Студени езици, които се забиват там

Педали.... А-а-а

Не ме интересува никакво равновесие
Слънцето свети в лицето ми
Но замръзва сърцето ми в някои дни
Студени езици, които се забиват там

Педали...
Мъж срещу мъж