PDA

View Full Version : Диетата на Пиер Дюкан



H8_mE
08-07-2008, 06:30
Здравейте!Знам,че имаше няколко теми във форума относно тази диета и аз ги четох,но тогава все не можех да се наканя да започна диетата.Знам,че доста хора от форума са я изпробвали и искам да ги попитам какво са яли за закуска,ЗАщото аз не мога да ям месо за закуска,а мразя яйца и предпочитам първите дни да ям само месо.Разбрах,че кремвиршите не се броят,но имам чувството ,че от всичко ,което може да се яде точно само тях мога да ям за закуска.Също не обичам никакво друго месо освен пилешкото и риба и не знам как ще издържа ! :( Може би ще се наложи и някаква гадна кайма да включа ... ,но повечето кайми са пълни с мазнини и сол.Моля ви тези ,които са правили диетата да ме посъветват относно тези въпроси. :) Наистина съм решена да направя диетата ! :) :grin:

SeXyL[!]Nk@
08-07-2008, 06:50
Здравейте!Знам,че имаше няколко теми във форума относно тази диета и аз ги четох,но тогава все не можех да се наканя да започна диетата.Знам,че доста хора от форума са я изпробвали и искам да ги попитам какво са яли за закуска,ЗАщото аз не мога да ям месо за закуска,а мразя яйца и предпочитам първите дни да ям само месо.Разбрах,че кремвиршите не се броят,но имам чувството ,че от всичко ,което може да се яде точно само тях мога да ям за закуска.Също не обичам никакво друго месо освен пилешкото и риба и не знам как ще издържа ! :( Може би ще се наложи и някаква гадна кайма да включа ... ,но повечето кайми са пълни с мазнини и сол.Моля ви тези ,които са правили диетата да ме посъветват относно тези въпроси. :) Наистина съм решена да направя диетата ! :) :grin:

Здравей,ами аз ще те посъветам най-добре да си купиш книгата, казва се 'как да отслабнем за винаги'и е 10лв.
Иначе ударната диета е такава:
Закуската ти вкюлчва,кафе или чай с изкуствен подсладител+по избор:100-200г нискомаслено кисело мляко или 200гр извара+по-избор :1 парче пуешко,пилешко или олекотена шунка или едн0 сварено яйце ,или една палачинка от овесени трици.
Ако искаш ще ти дам какво следва и за обяд,вечеря итн.:)


Продължението е следното: В 10-11 часа при нужда -100гр кисело мляко или 100г извара

В 16 часа при нужда: 100гр кисело мляко или 100гр езвара
За обяд и вечеря по - време на ударния режим е предложено опростено меню от 2 ястия.Ако обаче сте свикнавли да започвате с предястие,бихте могли да изберете някое от следните : яйца с майонеза ,която се прави по спецялен начин после и нея ще я напиша,или сос бешамел,няколко резана телешко филе,резан пушена рибка,пилешки дробчета съъ зелен сос,както морски -скариди,миди и пр.
Рецепти и менюта:
Понеделник:Обяд-Стек тартар,200 г кисело мляко или 200гр извара.
Вечеря-варена риба по-избор ,1 крем или 100гр кисело мляко.
Вторник-обяд-Твърдо сварено яйце с майонеза +200гр кисело мляко или извара.
Вечеря-телешко фрикасе +1 крем или 200гр кис. мляко.
Сряда- обяд-1пилешка кълка 1 крем или една палачинка от овесени трици.-Вечеря-заешко с горчица +плаващ остров или 200гр извара.

Четвъртък-обяд-телешки котлет на тиган+1 крем или 200гр извара.
Петък-обяд-половин печено пиле +200гр кисело мляко или 200гр извара.
Вечеря-половин печено пиле +200гр кисело мляко или извара.
Събота-обяд-пилешко суфле+1 крем или 1 палачинка от овесени трици.
Вечеря-говежди език със сос равигот + 1 крем или 200гр извара.
Неделя-обяд-телешко фрикасе+плаващ остров.
Вечеря- филе от риба (по-избор)едностранно запечено + 1 крем.
Tова е ,после ще дам няколко рецепти.

SeXyL[!]Nk@
08-07-2008, 07:34
Значи ето рецептата за сос майонеза.
:arrow: * Класическа майонеза с парафиново масло.Поставете в купа 1 жълтък,малко сол,черен пипер и 1 чаена лъжичка оцет.Размесете добре.Добавете, като продълъжавате да бъркате,размитото парафиново масло капка по капка.Когато сосът започне да се сгъстява , проверете дали няма нужда от още подправки.Сега е моментът да прибавите горчицата, за да улесните сгъстяването.

*Зелена майонеза без масло.Намачкайте едно твърдо сварено яйце с вилица и го смесете с 50 грама нискомаслена извара.Добавете ароматни треви,сол и черен пипер.


*Майонеза без арафиново масло.Намачкайте едно твърдо сварено яйце с вилица и го смесете с 50гр нискомаслена извара.Добавете ароматни треви,сол и черен пипер.




Рецепта за 'Плаващ остров'.
:arrow: Счупете 4 яйца , като отделите белтъка от жълтъка , после разбийте белтъците на сняг в купа.Кипнете 1/2л нискомаслено мляко с една малка шушулка ванилия.Гребнете с черпак от белтъците и пуснете няколко малки топки в още топлото мляко.Когато топките се надуят,обърнете ги,после ги извадете с решетеста лъжица и ги оставете да се изцедят в чиния.Разбийте жълтъците в тенджерка и изсипете в тях млякото,после сложете тенджерата на слаб огън.Бъркайте , докато кремът започне да се сгъстява.Тогава го дръпнете от огъня, за да не се пресече, и добавете изкуствен подсладител.Внимателно поставете снежните острови върху крема и го поднесетe,когато изстине.

Irrepresible
08-07-2008, 08:26
ay 4e gadoriq..... edna poznata oba4e kaza 4e svalila 9 kila za 29 dni s taq dieta...

H8_mE
08-07-2008, 09:12
Благодаря ти много SeXyL[!]Nk@ за рецептите.И наистина най-добре е да си купя книгата,но все нямаше кога да отида до Пловдив и за това не можех.Утре ще отида да си я купя!А ти правила ли си тази диета? :-)

SeXyL[!]Nk@
08-07-2008, 09:48
Благодаря ти много SeXyL[!]Nk@ за рецептите.И наистина най-добре е да си купя книгата,но все нямаше кога да отида до Пловдив и за това не можех.Утре ще отида да си я купя!А ти правила ли си тази диета? :-)

Няма проблеми. ;) ..
Ами сега се опитвам да я правя,до колкото мога. :P

desley
08-07-2008, 09:56
хех..и аз четох коментари относно книгата и всички казват че има ефект..ии днес ще си я купя

SeXyL[!]Nk@
08-07-2008, 09:59
^^....има и още една,коята я продават в България,една жълта на цвят,корицата де...обоче тя е главно с рецепти и то много,a тази,която аз я имам е зелена корица.

krem4et0
08-07-2008, 10:22
Аз я започнах наново и без да съм стриктна за 2 дни и половина съм 2 кила надолу......минах към 2-ра фаза, а тук ще сто 1 седмица максимум.

H8_mE
08-07-2008, 12:07
Хихих аз от днес съм на тази диета малко е еднообразно менюто ,но първият ден не се забелязва толкова много!Пожелавам успех на всички ви! :-)

_MuMu7y_
08-07-2008, 13:02
на мен тази диета не ви харесваа

nejnaDROGA
08-07-2008, 13:35
Тук!!! (http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=135084.0) има около 30 страници с рецепти специално за тази диета :) Написани са в 3 цвята,като всеки цвят отговаря на някой от етапите :) Надявам се да ти свърши работа :)
П.П.Надявам се да не приемете линка като реклама на друг форум!!! [-X

H8_mE
08-08-2008, 14:56
Благодаря много на всички ви! Да ви се похваля днес си купих книгата и ще мога да разбера нещата по-подробно! :grin: Успех и на вас! :-)