PDA

View Full Version : Помощ! Тъпи вируси



N0_feAR
08-07-2008, 06:53
Темата май ще стане малко дългичка, моля ви прочете и ми помогнете.
Здравейте хора, дано да има някой п о-компетентен от мен и да ме светне за моя проблем. Напоследък компа ми постоянно сечеше и викам да си пусна NOD32 за да проверя има ли некъв вирус. И то ко са оказа имала съм Trojan-gen (сиреч троянски кон) обае от един приятел разбрах че няма да ми е от голяма полза тая антивирусна, щото била стара версия и там кво ми обяснява и реших да си инсталирам нова. Та от 2 дена съм с Avast. Пуснах я и нея да сканирва, а тя ми откри повече от 1 вирус,пишеше нещо от сорта: Trojan-gen, Adware-gen,Redirector-B, Mywebsearch-C и кои файлове са инфектирани. Та тей де изместих ги в Virus Chest идоколкото разбрах от инфото а програмата значи си стоят там, без да ми инфектират повече компа, без да ми праят проблеми ама знам ли, ич не ги разбирам. Може ли по някъв начин да ги изтрия шибаните вируси?? И някой работи ли с тая антивирусна, ако да моля да ми обясни и на лична как става работата. Благодаря предварително, дано не ме сметнете за някой индианец пред компютър 8-)

PinkFloydSound
08-07-2008, 07:03
Амии, и аз съм с Аваст.
Само един въпрос-какво е това Вирус Чест?
Както и да е-натискаш дясното копче на мишката върху тази папка, там каквато е, и натискаш Провери, ама това Провери, където има една иконка на Аваст. Провери какво ти дава и кажи.
И аз веднъж бях хванала вирус, но той беше само един и като започна да пищи програмата, аз още тогава го изтрих.
Ти не можа ли да ги прекратиш още когато ти запищя програмата?

N0_feAR
08-07-2008, 07:56
еми това вирус чест е един вид като чекмедже за вируси, уж кат са там нищо не могат да напраят на компа, ама знам ли. Опитах са да ги изтрия ама нещо май не напрайх кат хората. Пак ше поразръчкам и ше вида. Още помощ няма да е излишна :)

PinkFloydSound
08-07-2008, 07:58
Яяя си снимай екрана.

Panic_Girl
08-07-2008, 09:00
И аз съм със същата ант вирусна програма....avast. Дори ми е изтекал срока в който мога да я ползвам.Не веднъж ми е показвала,че имам вирус в компа и т.н. Троянския кон е един от най-гадните вируси,който могат да те заразят,за това,че щом вялезнеш в нета той автоматично си дърпа други вируси.За мен най-ефикасния начин вирусите да се премахнат е преинсталиране само на основния диск в който се съдържа window-са или само поправяне на window...това е моя съвет :)

N0_feAR
08-07-2008, 13:36
Уф значи тряаа си преинсталирам уиндолса ли?? :( балу си майката. Ще видя кво мога да напрая по въпроса. мерси все пак :-) :-)

BLaCKBLooD
08-07-2008, 14:54
Уф значи тряаа си преинсталирам уиндолса ли??

Не, няма нужда да преинсталираш. Направи следното:

Изтегли Microsoft Autoruns
http://download.sysinternals.com/Files/Autoruns.zip

1. Разархивирай Autoruns.zip в негова собствена папка.

2. Стартирай autoruns.exe

3. Избери Options -> Hide Microsoft Entries трябва да има отметка, ако няма кликни в/у него.

4. Избери File -> Refresh

5. Избери File -> Export As

6. Информацията от запазения файл Copy/Paste в форума.

Успех!

N0_feAR
08-07-2008, 19:40
BLaCKBLooD мерси много мой човек. Ся ши пробвам. Ай стискам си палци :D

BLaCKBLooD
08-07-2008, 20:48
Здравей!

Файла нищо няма да премахне, той само служи за да ни ориентира, с какво си имаме работа. Копирай съдържанието му тук и ще помогнем с каквото можем. Тези дни няма да ме има така, че евентуално Ruthless ще ти помогне. :)

N0_feAR
08-08-2008, 05:29
.ups

alex_deni
08-08-2008, 14:23
emo_doll, направо си спец с аваста :? ... Щом си му дал move to chest няма от какво да се притесняваш. Вс тия глупости са излишни. Move to chest "неутрализира" вируса, защото ако дадеш delete ше се премахне и заразения файл (а той може да ти трябва на windowsa)

N0_feAR
08-08-2008, 15:34
alex_deni и аз нещо такова разбрах, но исках да попитам и по-оправните. А някой знае ли дали е проблем ако ползвам и 2те антивирусни - Аваст и НОД32

slavito007
08-08-2008, 19:50
Предполагам, че това virus Chest е карантината.
Ако е така няма от какво да се притесняваш. И да знаеш, че не е хубаво да имаш две включени антивирусни. Ако едната ти служи само за сканирване от време на време - ок, но иначе е препоръчително да едната да е спряна защитата й в реално време, че да не стане мацано дупе с тикви :lol:

Ruthless
08-09-2008, 10:32
Ето какво да направиш:



1. Изтегли MalwareBytes' Anti-Malware:
http://malwarebytes.org/mbam/program/mbam-setup.exe
2. Инсталирай я и обнови
3. Сканирай
4. Избери Remove Selected , ако е открила нещо.


След като приключиш с това, пусни един лог файл, за да проверим дали всичко е било изчистено успешно:



Изтегли ESET SysInspector
http://www.eset.com/download/sysinspector.php

1. Стартирай програмата чрез SysInspector.exe
2. Когато информацията е събрана и log файлът - готов , избери File > Save Log
3. Потвърди желанието си

Изберете да запазите файла някъде и след това го прикачи в:
http://4storing.com/

и дайте линк.

N0_feAR
08-10-2008, 20:11
Ruthless напрайх тва дет ми каза, ето го и файла: http://4storing.com/571cm/c71828d7a0c948dc3ab1773acff2f6c2.html дано да не съм объркала нещо.

Natalia
08-10-2008, 20:37
могат да се истрият с преинстал вин..
а с програмата несъм работил.. мразя анти вирусните софтове!

извън темата скоро ще стане 1 год от както нямам вирусче :-D