PDA

View Full Version : за интернета



miloto na miloto:P
08-07-2008, 08:10
значии..компът ми е мн бъгясал..постоянно се рестартира и т.н. дори скайп не ми отваря,брат ми сега си донесе лаптопа има ли начин да му пусна интернета от моя комп

PinkFloydSound
08-07-2008, 09:29
Ами, да, предполагам, пробвай като просто вкараш нет кабела от твоя на лаптопа.
Ама лаптопа има ли нужните настройки за нет?

BLaCKBLooD
08-07-2008, 10:45
Ами, да, предполагам, пробвай като просто вкараш нет кабела от твоя на лаптопа.
Ама лаптопа има ли нужните настройки за нет?

Няма да стане.
Преди да получиш достъп до интернет, доставчика предварително регистрира MAC адреса на LAN картата.
Този адрес е индивидуален за всяка карта, т.е не може да има съвпадение с някой друг. За да имаш интернет на лаптопа, най-лесно е да се обадиш на доставчика да ти смени текущия регистриран MAC адрес с този на другата карта (на лаптопа).
Това се става по-следния начин:

Start > Run > cmd . В промпта пишеш ipconfig /all . Ще се появи списък, диктуваш му адреса на графа "Physical Address". Ако има и други връзки търси тази на която пише "Local Area Connection".
По същия начин и за лаптопа.

Може да пробвате с безжичната мрежа на лаптопа. Възможно е да има рутер във вашия район и да хванете някакъв сигнал. Гледайте мрежите, които не са заключени.

Успех!

vikc
08-07-2008, 11:00
Може да стане и без да звъни на доставчика. Просто от ipconfig/all на настолния компютър взима MAC адреса на LAN картата и я пише на лаптопа. По следния начин: Control Panel->Network Connections->Properties на интернет връзката, която използва->в отворения прозорец ще видиш едно бутонче Configure->цъкаш на него->после горе даваш Advanced->при списъка в ляво даваш Locally Administrated Adress-> след това в дясно при Value пишеш MAC адреса от настоЛното PC. :)
П.П. Виж също дали има ръчно зададени IP,Submask etc. на другата машина (Network Connections->Properties на връзката-> В секцията General даваш Internet Protocol (TCP/IP)-> Properties-> и гледаш дали има нещо написано в полетата. Ако има пишеш същите неща в лаптопа.
Надявам се,че съм помогнал :)