PDA

View Full Version : Обезкосмяването-въпроси и отговори



Liar
08-07-2008, 08:15
Понеже виждам,че доста тинейджъри не знаят с какво и как да премахнат нежеланото окосмяване,реших да направя тази тема,където всички,които не са наясно могат да намерят отговорите на въпросите си и да зададат нови,вместо да пускат нови и нови теми.А който пусне,предлагам да бъде баннат :evil:

Та,начините за обезкосмяване са с/със:
1.Пинсета

http://i.dir.bg/shop_storage/shop_xml/add/2008/03/28/t_6516092.jpg

предимства-обезкосмените места са гладки за няколко седмици
недостатъци-става за работа само на малки участъци(използва се най-вече за оформяне на вежди)
съвет-скубете космите по посоката на растежа им
*Каква пинсета да си купя и какви са цените?
-Цените започват от около 1лв.При тях обаче въпросът не е колко пари ще дадете,а дали ще попаднете на такава,която ви е удобна за употреба.

2.Самобръсначка

http://img99.imageshack.us/img99/5143/imageswl7.jpg

предимства-бързо и безболезнено
недостатъци-налага се да повтаряте процедурата през около три дни;врастнали косми
съвет-бръснете се по посока на растежа на косъма;използвайте дамски самобръсначки,те са по-деликатни към вашата кожа,т.е. предизвикват по-малко дразнения
*Каква самобръсначка да си купя и какви са цените?
-Цените започват от около 1лв-толкова струват най-обикновените.С увеличаването на цената се увеличават и екстрите,които могат да ви се предложат.
*Колко време се ползва?
-Около две седмици-най-обикновените.

3.Крем-депилатоар(Депилиращ крем)

http://supermarket-varna.com/products/thumb_1140854548_43.jpg

предимства-безболезнено,не се образуват врастнали косми
недостатъци-налага се да повтаряте процедурата през около три дни
съвет-преди употреба направете тест за алергия (обезкосмете малък участък.Ако след 24 часа(48 за по-сигурно) с кожата ви всичко е наред,ползвайте спокойно),за да не ви се налага ходене по доктори в последствие;не използвайте обикновени депилатоари за лицето и интимните части(освен ако на опаковката пише,че са подходящи),за тези места си купете специални-интимни депилатоари
*Какъв депилатоар да си купя и какви са цените?
-Цените започват от около 2лв,но е по-добре да закупите някой по-качествен,защото повечето само накъдрят космите и ефектът е нулев.
*За колко ще ми стигне?
-За двата крака до коляното,освен ако не го използвате многократно.

4.Кола маска за домашна употреба-топла и студена

http://img160.imageshack.us/img160/231/zaharcb5.jpg

предимства-обезкосмените места са гладки за няколко седмици
недостатъци-лека,краткотрайна болка;врастнали/подкожни косми;трудна за употреба,ако не сте използвали преди
4.1 видове
а) топла
-начин на употреба:загрява се достатъчно добре(иначе не е ефективна,но внимавайте и да не прекалите)в микровълнова или на котлон.Нанася се малко количество от нея върху желаното място и се залепя лентичката(по посока на растежа на косъма),приложена в кутията към кола маската.Дърпа се рязко по посока обратна на растежа на косъма.
б) студена
-начин на употреба:отделя се известно количество от нея,което с помощта на пръстите трябва да се оформи в топче,което след това се разтила на желаното място.Дърпа се рязко,без лентичка,по посока обратна на растежа на косъма.
*кола маска се предлага и в рол-он вариант
съвет-без значение кой вид кола маска ще изберете,действайте на малки участъци,за да ви е по-лесно да дръпнете възможно най-рязко;след епилация не мокрете обезкосмените места няколко часа,защото кожата тогава е най-чувствителна и можете да предизвикате допълнителни раздразнения;добре ще е след като свършите да се намажете с крем против кожни раздразнения(напр."Здраве"-2лв,той ще подпомогне изчезването на пъпчиците,ако са ви са се появили такива.Колко бързо ще се премахнат зависи от чувствителността на кожата ви);ако след епилация са останали някакви косми,премахнете ги с пинсета;ако лентите,приложени в кутията(перат се мужду другото)не са ви достатъчни,можете да си набавите още като използвате парче стар плат,което ви се намира.
*Каква кола маска да си купя и какви са цените?
-Цените започват около 2лв.Най достъпни и най-разпространени са Кара(топла,1.50) и Сара(студена,1.50) на фирма Джанкар.
*За колко ще ми стигне една туба?
-За целите крака,но може и повече,зависи от количеството.

5.Ленти

http://img84.imageshack.us/img84/2538/veetfacialeasytousewaxsgd6.jpg

5.1 същност-кола маска на ленти-нито се налага да загрявате на котлон или на микровълнова нищо,нито да мажете и след това да поставяте лента.Това вече е свършено от някой друг.Вие получавате кола маска вече залепена на лента и готова за употреба.
предимства-обезкосмените места са гладки за няколко седмици;по-лесни за употреба,в сравнение с течната и студена кола маска
недостатъци-лека,краткотрайна болка;врастнали/подкожни косми
5.2 начин на употреба
• кожата трябва да е идеално почистена и суха
• вземете епилиращата лента и я затоплете между дланите си за няколко минути
• започнете да разделяте двойната лента бавно откъм ъглите
• залепете едната половина на епилиращата лента плавно по посока на растежа на косъма
• опънете с едната ръка кожата,а с другата дръпнете бързо и рязко по посока обратна на растежа на косъма(може предварително отново да я затоплите)
• същата лента може да бъде използвана няколко пъти(след втория обаче не действа)
• след епилация използвайте кърпичките(ако не ви стигнат може да използвате лосион за тяло или обикновено олио,въпросът е да е нещо мазно),които трябва да ви дадат.Те са за отстраняване на восъка от кожата ви(ако е останал) и за успокояването и.
съвет-преди употреба направете тест за алергия;нарежете лентите през средата,като са по-малки ще ви е по-лесно да ги дръпнете;отново не се мокрете;в случай,че решите,че имате нужда,след като консистенцията от кърпичките попие,можете да се намажете с крем срещу кожни раздразнения.
*Какви ленти да си купя и какви са цените?
-Марките на пазара са много.Най-достъпните са българските.Една кутия ленти(10 броя,двойнозалепващи,т.е. 20) на Дева например са 6лв.Вийт са около 12 и т.н.
Продават се и на бройки.Една лента е около 1лв(зависи колко струва цялата кутия).
*За колко стига една кутия?
-За двата крака-до коленете.
*Колко струва кола маската в салон?
-За двата крака в кварталните салони е около 10лв до коляното.Вие преценете кой вариант е по-удачен за вас-козметичката или лентите в домашни условия.
*Каква е разликата между лентите за лице и обикновените?
-Разликата е в големината.Малките са пригодени за по-малки участъци и с тях се работи по-лесно върху тях,но сместа е същата.

6.Епилатор

http://img84.imageshack.us/img84/1867/hp6473brbrbbryf3.jpg

предимства-обезкосмените места са гладки за няколко седмици;излиза по-изгодно от кола маската за дългосрочен период на употреба
недостатъци-болка при епилиране,врастнали/подкожни косми
съвет-след епилация не мокрете обезкосмените места няколко часа;добре ще е след като свършите да се намажете с крем против кожни раздразнения(той ще подпомогне изчезването на пъпчиците,ако са ви са се появили такива.Колко бързо ще се премахнат зависи от чувствителността на кожата ви);ако след епилация са останали някакви косми,премахнете ги с пинсета
*Какъв епилатор да си купя и какви са цените?
-Цените започват от около 25лв.С увеличаването на цената се увеличават и екстрите,които могат да ви се предложат.
*Колко време се ползва?
-Години.

Други въпроси:
*Има ли епилиращи(премахващи косъма от корена-кола маска,епилатор) и депилиращи(премахващи само видимата част на косъма-самобръсначка,депилатоар) продукти отделно за мъже и жени?
-Да,има,но няма голямо значение какви ще изберете.
*Какво са врастнали и подкожни косми,и как да огранича появата им?
-Врастналите косми са обърнати подкожно косми.Образуват пъпки,които са много неприятни и трудни за махане,зарастват бавно.Ако ви се появят,опитайте се да ги изкарате с игла,като същевременно се мажете с крем от типа на "Здраве".
Подкожните косми се виждат с просто око,не образуват пъпки,ако се премахнат навреме.Причината за появата им е многократното епилиране,което ги прави по-рехави и затруднява пробиването им върху най-горния слой на кожата.Можете да ограничите появата и на двата вида с кремове,направени специално за тази цел,напр.Вийт(ексфолиращ,ок оло 11лв),Керапил(около 14лв) и допълнително ексфолиране.

Не съм включила начините за трайно обезкосмяване,защото повечето тинейджъри(а и не само)не могат да си ги позволят.Можете да допълвате,ако съм изпуснала нещо,както и да споделяте впечатленията си от различните продукти.

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
08-07-2008, 08:43
Много полезна тема, браво!!!

lqlqlql
08-07-2008, 08:55
Направете я важна тема, защото след 2 дни като отиде на 2-3 страница и ....

mysterious93
08-07-2008, 09:01
не знаех че след епилация не трябва да си мокриш няколко часамястото където си епилирал :-D аз веднага пък влизах в банята...браво за темата само за цените за самобръсначките има някои и от 60 стотинки,има и от 1 лев(в смисъл не почват от 2 :-D поне тука..)а за епилаторите мисля че има и по ефтини от 40 лева..преди няколко дена гледах има и по 25 (друг е въпроса че нямат екстри :-D )хубава темичка :P

Liar
08-07-2008, 09:13
не знаех че след епилация не трябва да си мокриш няколко часамястото където си епилирал :-D аз веднага пък влизах в банята...браво за темата само за цените за самобръсначките има някои и от 60 стотинки,има и от 1 лев(в смисъл не почват от 2 :-D поне тука..)а за епилаторите мисля че има и по ефтини от 40 лева..преди няколко дена гледах има и по 25 (друг е въпроса че нямат екстри :-D )хубава темичка :P
За цените мерси,че ми каза,ще ги оправя.Аз използвам ленти и не съм много нясно, и написах цените,които съм виждала по магазините.
Относно мокренето-аз само леко да се намокря и веднага ми излизат пъпки...Иначе всичко е наред.Но сигурно твоята кожа не е толкова чувствителна :)

mysterious93
08-07-2008, 09:37
е..никога не е лошо да научиш нещо ново :P (имам предвид за водата)

GetNasty
08-07-2008, 09:37
Въпрос: За премахване на космите долу кое е най-подходящо, така, че да е наистина гладко, и по възможност да държи повече от 3 дена.. :) Ама по важно е да е много гладко и ест. да не боли кой знае колко, т.е. тва изкл. епилатора.. :)

westggirl
08-07-2008, 09:48
Въпрос: За премахване на космите долу кое е най-подходящо, така, че да е наистина гладко, и по възможност да държи повече от 3 дена.. :) Ама по важно е да е много гладко и ест. да не боли кой знае колко, т.е. тва изкл. епилатора.. :)
кола маска при козметичката ти ;)

sladku_bebzi
08-07-2008, 09:57
*Каква самобръсначка да си купя и какви са цените?
-Цените започват от около 1лв

Започват от 50ст.


*Какъв депилатоар да си купя и какви са цените?
-Цените започват от около 2лв
*За колко ще ми стигне?
-За двата крака до коляното,освен ако не го използвате многократно.

Най-евтините са 1.50
А как така
ще се използва многократно..
тва е ужасно :shock:





• вземете епилиращата лента и я затоплете между дланите си за няколко минути
• същата лента може да бъде използвана няколко пъти(след втория обаче не действа)
*За колко стига една кутия?
-За двата крака-до коленете.

Не е нужно да се затопля
м/у дланите (пълна измислица)!!
Действа още мн пъти след 2-рия 8)
Една кутия,
поне на мен ми стига
да си обезкосмя краката до коленете
точно 5 пъти!

GetNasty
08-07-2008, 10:08
Въпрос: За премахване на космите долу кое е най-подходящо, така, че да е наистина гладко, и по възможност да държи повече от 3 дена.. :) Ама по важно е да е много гладко и ест. да не боли кой знае колко, т.е. тва изкл. епилатора.. :)
кола маска при козметичката ти ;)

боли ли много? :D и колко струва долу-горе? бях чула нещо за 15 лв. :D

westggirl
08-07-2008, 10:28
Въпрос: За премахване на космите долу кое е най-подходящо, така, че да е наистина гладко, и по възможност да държи повече от 3 дена.. :) Ама по важно е да е много гладко и ест. да не боли кой знае колко, т.е. тва изкл. епилатора.. :)
кола маска при козметичката ти ;)

боли ли много? :D и колко струва долу-горе? бях чула нещо за 15 лв. :D
зависи къде мойта ми зима по 10 а ти преди това бръснала ли си ги ? пиши ако искаш на ЛС ;)

Liar
08-07-2008, 10:37
*Каква самобръсначка да си купя и какви са цените?
-Цените започват от около 1лв

Започват от 50ст.
Добре де,казвам около т е приблизително.Не мога да знам навсякъде къде са цените.


*Какъв депилатоар да си купя и какви са цените?
-Цените започват от около 2лв
*За колко ще ми стигне?
-За двата крака до коляното,освен ако не го използвате многократно.

Най-евтините са 1.50
А как така
ще се използва многократно..
тва е ужасно :shock:

Хах,eми,има такива,които са ми казвали,че примерно като си махнат космите на ръцете с депилатоара,това същото го слагат върху крака и така...

• вземете епилиращата лента и я затоплете между дланите си за няколко минути
• същата лента може да бъде използвана няколко пъти(след втория обаче не действа)
*За колко стига една кутия?
-За двата крака-до коленете.

Не е нужно да се затопля
м/у дланите (пълна измислица)!!
Действа още мн пъти след 2-рия 8)
Една кутия,
поне на мен ми стига
да си обезкосмя краката до коленете
точно 5 пъти!
Ми не знам,на упътването на лентите,които ползвам,а и на повечето пише да се затоплят.И честно казано аз съм забелязала,че колкото по-добре затопля,толкова по-добре маха.Твоите ленти може би са някакви други?Какви ползваш?Аз до сега каквито и да ползвам една кутия ми стига за единия крак или двата до колената...А след втория път махат мн малко косми.

Liar
08-07-2008, 10:40
Въпрос: За премахване на космите долу кое е най-подходящо, така, че да е наистина гладко, и по възможност да държи повече от 3 дена.. :) Ама по важно е да е много гладко и ест. да не боли кой знае колко, т.е. тва изкл. епилатора.. :)
кола маска при козметичката ти ;)

боли ли много? :D и колко струва долу-горе? бях чула нещо за 15 лв. :D
На въпроса ти има отговор в темата!Освен епилатор само кола маска ти остава...Можеш да си я направиш вкъщи може и на козметик.Моята козметичка зима 14 лв.Цените в домашни условия ги пише :)

adizitk1
08-07-2008, 12:12
Темата задължително трябва да стане важна,мн е полезна.Мн по-полезна от някои от другите важни теми!

i_hate_you_but_i_love_you
08-07-2008, 20:31
Въпросче : Мисля да си взимам крем депилатор за интимните части.. Ще ми отстрани ли космите или само ще стържа с пластмасовата шпатулка без резултат (космите ми не са от най-твърдите, но не са и много тънки :-D )
П.С.:Обезкосмявала съм си интимните части само с самобръсначка.. за сега :-D

girl91
08-07-2008, 21:00
Въпросче : Мисля да си взимам крем депилатор за интимните части.. Ще ми отстрани ли космите или само ще стържа с пластмасовата шпатулка без резултат (космите ми не са от най-твърдите, но не са и много тънки :-D )
П.С.:Обезкосмявала съм си интимните части само с самобръсначка.. за сега :-D

Аз съм пробвала 1 път - чаках толкова време, колкото пишеше на опаковката, след това опитах, но нищо не стана. Щом си ги махала само със самобръсначка космите са станали по-дебели и груби. Тези кремчета мисля, че стават само за крака, ръце, но не по-груби косми

Lana
08-07-2008, 21:48
Уоу много добри съвети.
Само нещо друго да попитам:
На колко години започнахте да се обезкосмявате по интимните части?
И тези депилиращите лентички ...Къде мога да си купя?

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
08-07-2008, 22:02
Много добра тема =D> И полезна, предлагам да стане важна. :) Относно въпроса къде се продават, ами в аптеките, козметичните магазини, дори в някои супермаркети. А кога започнах да се епилирам.. знам ли, малко след като се появиха косъмчетата.. Сигурно 5-6 клас..

Monina
08-07-2008, 23:27
Много хубава тема, БРАВО !!! :grin:

TheNewReligion
08-10-2008, 14:45
Искам да питам как правите тая студена маска бе хора....следвам упътването ама става като дъвка след няколко ползвания и едвам я отлепвам :-x
Последния път , когато си правих домашна кола маска стана на сопол също като твоята . Това е така , защото или е преварена или не е варена достатъчно . Трябва да има тъмно кехлибарен цвят , за да е годна за ползване . По-добре е направо да отидеш при козметичка , защото там поне има някаква гаранция , че студената кола маска не е "сопол под прикритие" . 8)

cherinka
08-10-2008, 14:54
Въпрос: За премахване на космите долу кое е най-подходящо, така, че да е наистина гладко, и по възможност да държи повече от 3 дена.. :) Ама по важно е да е много гладко и ест. да не боли кой знае колко, т.е. тва изкл. епилатора.. :)
кола маска при козметичката ти ;)

боли ли много? :D и колко струва долу-горе? бях чула нещо за 15 лв. :D
прочетох ти поста за кола маска на бикини зона. Девойката, която ти е отговорила е писала, че нейната козметичка й взима 10лв.
Моята пък ми взима 7лв. Обаче тва козметично студио, където ходя аз е такова квартално и може би за това е такава цената. Иначе наистина на всякъде са различни цените.
относно болката... търпимо е.. понякога като си скубиш веждите те боли нали така? е и с нащите слабини е така 8-)

Обаче при мен е, че трудно се отпускам пред други хора и ми е супер неудобно като ме заболи да се изпискам, извикам, изкряскам и така.. и търпя.. не знам дали е до човек, ама както и да е.

Пък и те козметичките са супер готини мадами и докато те обезкосмяват се опитват да завържат някакъв лаф с теб. Разпитват се как се казваш, с кво се занимаваш, и разни ей такива обикновени въпросчета, които до няква степен те разсейват от случващото се със слабините ти 8-)

Болката не е като да те колят... и не е нещо страшно, примерно като това да ти одрежат крак/ръка (крайник - пръсти хахахаха) и не е нещ, което не сме изпитали или изживяли. Няма какво да те плаши.
Все пак красотата иска жертви. А и без болка няма да е интересно (хаха, как си ги нагнездих тия клишенца) :D
Та така.

fenpirth
11-03-2011, 23:57
така виждам, че темата е стара, но смятам че е по добре да пиша тук от колкото да правя нова тема за точно 1 въпрос: Мога ли да използвам ленти (вии или дева, просто не ми се занимава да си правя кола маската вкъщи, а живея в малък град и тук няма козметичка) върху триъгълника и срамните устни? Благодаря предварително за отговора.

RockaVenomy
11-06-2011, 19:42
има специални ленти за бикини зоната,можеш спокойна използваш такива.

n3ri7ka
11-06-2011, 19:45
браво за темата, а защо не добавиш и ел. самобръсначка- аз например, с такава си обезкосмявам интимните части и краката 8)

Eliss
08-04-2012, 10:40
az da pitam kogato se mahat kosmite na krakata i kogato ima ten, s lentite s vosuk .. maha li se tenut pri otlepvane na lentata .. ? (;

valentinadr
08-04-2012, 11:56
какво общото има едното с другато,дай като имаме тен да ходим космати

El_Mona
08-04-2012, 12:28
Решила съм да ходя на козметик за триъгълника и искам да попитам трябва ли да ги подстригвам преди това или да ги оставя така както са?И след това на колко време ще трябва да ходя на кола маска пак?
бтв не съм се обезкосмявала досега затова сори ако въпроса ви се стори тъп :(

valentinadr
08-04-2012, 13:25
ами зависи колко са дълги косемчетата,ако са много няма да е лошо,иначе на кола се ходи през 21 дни някъде,аз не мога да ги чакам да растат за кола и затова минах на епилатор

therichbitch
08-04-2012, 22:57
какво общото има едното с другато,дай като имаме тен да ходим космати

Не беше това въпросът й: "Да се обезкосмявам или да си запазя тена". В интерес на истината се маха малко по малко, т.е. да ще избледнее по- бързо , ако ползваш кола маска. :)