PDA

View Full Version : Старите теми...



FeelMyPain
08-07-2008, 08:55
Първо искам да уточня, че не се заяждам с никой, и темата ми е по-скоро с цел разяснение...

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=689

Темата за Еминем давам за пример.Защо темата беше локната?Защото е стара?Това означава ли, че ако примерно аз съм фен на Еминем и искам да напиша няколко добри реда за него, трябва да отварям нова тема?Защо трябва да го правя след като вече съществува такава?Защо да пускам още излишни, в без това доста наспамения с еднакви теми форум?

machoka
08-07-2008, 09:08
Принципно си прав.
Стара тема бих затворил ако се отнася до някакъв проблем, примерно 'излязоха ми пъпки по лицето, какво да правя' - и темата е преди 2 години, то тоя човек вече няма пъпки най-вероятно.
А ако някой друг има същия проблем - просто си пуска своя тема, не е нужно да пише в чужда. А понеже темата не се изтрива, търсачката си я индексира и който иска да сондира отговори по въпросния проблем, може да си открие темата и да си я чете, въпреки че е затворена.

Идеята е, че някои хора нарочно си пускат последните страници на разделите и пишат в тамошните, примерно 2 годишни теми - в което не виждам особен смисъл.

FeelMyPain
08-07-2008, 09:18
Да, но дори и да е направено нарочно(с незнайна цел ги вадят тея теми на по 3 4 години...), моето мнение че има теми, които са актуални независимо дали е 2004 или 2008.Такива теми трябва да бъдат оставяни.

П.П. Не че съм фен на Еминем, друго си е да врътнеш един гЮбек на гъци, гъци .. :oops:

machoka
08-07-2008, 09:21
Аз пък не виждам лошото в това да се подновяват нещата... на няколко години :-o

FeelMyPain
08-07-2008, 09:25
^Локни всички стари теми тогава щом не може да се пише по тях...
Щото на практика си излиза така.Можеш да разглеждаш, но ако пишеш нещо, следва 10 поста хейт "тоя *** от къде изкопа тая тема." и после lock.

machoka
08-07-2008, 09:30
Въпрос на лична преценка на всеки с правомощия.

Аз лично съм най-либерален към старите теми и съм сигурен, че процентно пропускам най-много такива теми през ситото ;)

air_J
08-07-2008, 14:45
А най-добре ми се струва на мен теми, по които не е писано от повече от 1-2 години автоматично да се изтриват и така няма излишни проблеми.

krem4et0
08-07-2008, 15:20
А най-добре ми се струва на мен теми, по които не е писано от повече от 1-2 години автоматично да се изтриват и така няма излишни проблеми.

И нали се сещаш, че ще ревнат 100 човека с въпроса-защо ми намаляха мненията и вече не са 3000, а 1500? А и все пак мненията са важни за цялостния рейтинг на форума. Аз лично заключвам тема, ако е стара и неактуална, или ако видя, че някой я е извел на първа страница, чрез поста си "и к`во от това"...

didivid
08-07-2008, 15:26
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=130894

Eто го предложението ми за Архив от преди доста време. Вярно е, е имам грешки там... Но като цялоидеята е същата. Всички заключени и неактуални (стари) теми се местят там и се заключват. По-добре в този неактуален раздел да има 1000 страници заключени теми, отколкото 450 стр. стари в Секс и във всичи други раздели. Оставяте само темите от тази и миналата година, а другите ги местите в Архива и ги заключвате. Така, модераторите да не си помислят, че не съм наясно, че това са месеци работа. Разбирам го и то много добре. За целта даже можете да назначите временни мореротари, които после да махнете от поста, но се пак те биха ви помонали в разчистването на форума. Преди идеята ми беше одобрена. Надявам се този път и да се реализира...

air_J
08-07-2008, 16:23
А най-добре ми се струва на мен теми, по които не е писано от повече от 1-2 години автоматично да се изтриват и така няма излишни проблеми.

И нали се сещаш, че ще ревнат 100 човека с въпроса-защо ми намаляха мненията и вече не са 3000, а 1500? А и все пак мненията са важни за цялостния рейтинг на форума. Аз лично заключвам тема, ако е стара и неактуална, или ако видя, че някой я е извел на първа страница, чрез поста си "и к`во от това"...
Като ревнат - голяма работа. Ако са тук само заради мненията - прав им път. Не, сериозно, помислете за това като опция, в други форуми го има, като там срока е един месец и е супер, пък и оплаквания няма досега... 8)

Lucho
08-07-2008, 17:18
Добавя се един нов заключен форум под категорията Тиинпроблем.нет и под форума Предложения за сайта и екипа ни.
Нека форума се казва Архив - и е заключен ! Всички заключени теми вместо да стоят по форума - се местят там ! :)
Надявам се да одобрите идеята ми ! :)

air_J
08-07-2008, 19:52
Добавя се един нов заключен форум под категорията Тиинпроблем.нет и под форума Предложения за сайта и екипа ни.
Нека форума се казва Архив - и е заключен ! Всички заключени теми вместо да стоят по форума - се местят там ! :)
Надявам се да одобрите идеята ми ! :)
Според теб, когато на някой му трябва някаква тема дали ще се рови в разни архиви, или направо ще пуска нова тема? Затова, когато по една тема не е писано максимум година автоматично да се трие и се решават всякакви проблеми. Отгоре на това е много дразнещо, когато някой за пръв път влиза във форум и почне да пуска мнения във всички теми, без да се съобразява кога са пускани, защото вероятно не знае къде да намери тази информация... :oops:

krem4et0
08-08-2008, 10:40
А за индексирането на форума от търсачките какво ще кажеш? за да същеструва 1 такъв форум(сайт) трябват пари, за да има пари, трябва реклама, а за да рекламира някой тук, форумът трябва да е посещаван. Ако той има да речем 100 000 мнения и при задаване на някакъв критерии за търсене, който съвпада със заглавие на тема, гугъл го индексира на 3-та страница, вместо на първа, както е сега, колко нови потребителя ще има според теб? Колк7о пари ще наливат рекламодателите? Колко може да се вложи в сайта и форума?

machoka
08-08-2008, 11:48
^^ :)
Не виждам смисъл да променяме нещо в системата, което в момента сработва нормално.

machoka
08-08-2008, 22:46
Точно така правя и аз, много рядко заключвам такиав теми.. не мога да задължа никой да прави като мен, но когато колегите видят тази тема мисля, че могат сами да си преценят за себе си кой вариант е най-практичен )

Vancho_Vanchoviq
08-10-2008, 19:49
Според мен идеята темите, в които никой не е писал определно време да се изтриват автоматично е добра. В други форуми я има тази опция и всичко изглежда доста по- подредено и чисто ( ако мога така да се изразя ) А ако някой почне да реве, че му няма мненията значи не е за този форум. В крайна сметка смисъла на форума е за да си помагаме един на друг, а не да трупаме безсмислени мнения. Не знам защо някои хора смятат, че като имат няклко хиляди мнения са по- гъзари.

Natalia
08-10-2008, 20:12
А за индексирането на форума от търсачките какво ще кажеш? за да същеструва 1 такъв форум(сайт) трябват пари, за да има пари, трябва реклама, а за да рекламира някой тук, форумът трябва да е посещаван. Ако той има да речем 100 000 мнения и при задаване на някакъв критерии за търсене, който съвпада със заглавие на тема, гугъл го индексира на 3-та страница, вместо на първа, както е сега, колко нови потребителя ще има според теб? Колк7о пари ще наливат рекламодателите? Колко може да се вложи в сайта и форума?да де ама мненията ми на блокираните ми стари акк седят.. поне да бяхте ги истрили чесно или да бяхте устали аватарите ама мненията киснат като ненужни капаци.. както и да е

по темата. НАПЪЛНО СЪМ САГЛАСЕН с автора!!! :x това да има 2 теми с 1 и сащо заглавие с 2 различни години е страшна тЪпня :-o