PDA

View Full Version : Интересни професии?



mrysnika
08-07-2008, 11:54
Кои професии бихте нарекли интересни? И кои професии според вас не изискват много умствен труд,а по-скоро проява на въображение? С други думи по-женски професии? Такива с творчество в себе си? Може би моден дизайн, фотография, актьорско майсторство, нещо с музика, студия или разни такива? Дайте идеи/за приятелката ми е,тя е на 18 и иска да реши какво да учи,ама и тя не е ориентирана,само това ми каза/.

b0Nb0n
08-07-2008, 12:04
oo mi mnogo zavisi dali iska da sedi v ofis ili primerno da obikalq stranata spored men tyrgovec e edna dobra profesiq no trqbva da moje6 da nakara6 horata da ti vqrvat :)

mrysnika
08-07-2008, 12:07
oo mi mnogo zavisi dali iska da sedi v ofis ili primerno da obikalq stranata spored men tyrgovec e edna dobra profesiq no trqbva da moje6 da nakara6 horata da ti vqrvat :)
Ами не иска да стои на едно място, нещо по-динамично и интригуващо.

Seducti0n
08-07-2008, 12:12
Туризъм.

cherinka
08-07-2008, 12:14
Туризъм.И аз това щях да кажа.
Щом иска да обикаля, да е нещо динамично.. защо да не е туризъм. )
Също може да е нещо свързано с хотелиерството..
Пиар, рекламните агенти също не се застояват много многона едно място. 8-)

sh3_1s_7h3_0n3
08-07-2008, 12:37
Значи искаш да насочиш приятелката си към професия, която не изисква много умствен труд?! :-o http://www.ue-varna.info/images/smilies/hmm.gif
Тя може да има въображение, ама това прозвуча малко обидно, апф. :-o

Туризмът сам по себе си не е професия. :)
Като онея тризначките от Биг Брадър... 'Мислим да запишем туризъм, защото искаме да станем туристки'.. :-o

machoka
08-07-2008, 12:40
На 18 е и вече късно да решава какво иска да прави.

Seducti0n
08-07-2008, 12:41
Хаха те нали уж пиар искаха да учат...мани ги, кухи лейки
Екскурзовод на мен много ми харесва като професия (:

sh3_1s_7h3_0n3
08-07-2008, 12:46
На 18 е и вече късно да решава какво иска да прави.

http://www.ue-varna.info/images/smilies/hmm.gif и сега какво да прави? Да ляга и да мре?!
Има хора, които сума години се чудят какво да правят и какво изобщо им се прави. Колко са тия, дето са под 18, имат ясна представа за живота, и с каквото са се захванали са го правили, докато умрат?!

b0Nb0n
08-07-2008, 12:53
Туризмът сам по себе си не е професия. :)

mda otrasal e


Екскурзовод на мен много ми харесва като професия (:
s tiq avtobusi si e dosta gadno po pytq

DjBaloon
08-07-2008, 12:55
Spored mene Borsoviq posrednik e dosta interesno neshto,no ne q nasochvai tam,iskat si akul 8-)

machoka
08-07-2008, 12:57
Имах предвид за артистичните професии, които трябва да ги започнеш от детскат градина.
Но те пък не са толкова доходоносни като популярните такива )

Riot
08-07-2008, 12:59
археолог (иманяр 8-) )

windstopper
08-07-2008, 13:06
абе мачоци ли сте там модератори ли сте не ви ли писна от поустовете на латиница ? във всеки нормален форум това се наказва! немога да разбера защо се занимавате с глупости вместо да триете и наказвате тези потребители !
по темата някъде в нета гледах за работата като куриер на колело в сан франциско :) спомням си че изглеждаше доста екстремна и атрактивна (голяма част от градът се намира на нещо като хълм и има доста дълги и бързи "спускания" , да не говорим за избягването на трафика) 8)

sh3_1s_7h3_0n3
08-07-2008, 13:08
Spored mene Borsoviq posrednik e dosta interesno neshto,no ne q nasochvai tam,iskat si akul 8-)

и здрави нерви. Нали се сещаш къде са най-големия брой самоубийства... ^^ :? ;)

DjBaloon
08-07-2008, 13:20
Да,на мене и затова ми е интересно 8-)

Seducti0n
08-07-2008, 14:13
Много пътуване им се насъбира на екскурзоводите, но и парите, които взимат не са никак малко.Трябва владеене на езици, комуникативност, издръжливост, задоволителна обща култура и железни нерви, че по границите е някакъв ужасТ :?

OtherDimension
08-07-2008, 14:15
Много пътуване им се насъбира на екскурзоводите, но и парите, които взимат не са никак малко.Трябва владеене на езици, комуникативност, издръжливост, задоволителна обща култура и железни нерви, че по границите е някакъв ужасТ :?
ти ги изкара национални герои, цветенце

b0Nb0n
08-07-2008, 14:19
Много пътуване им се насъбира на екскурзоводите, но и парите, които взимат не са никак малко.Трябва владеене на езици, комуникативност, издръжливост, задоволителна обща култура и железни нерви, че по границите е някакъв ужасТ :?
emi nali za tva sa napraili u4ili6te za da gi nau4i6 nqkoi ot tiq ne6ta drugite 6te si doidat ot samosebesie
a i kolko pari zimat spored teb

fiama
08-07-2008, 14:20
Трудно ние ще насочим приятелката ти с какво да се заниамва за в бъдеще. И според мен на 18 е късно да развива творчески професии. Но виж пък е една много подходяща възраст да реши в кратък срок дали иска да учи висше и каква специалност. За момиче подходящи според мен са реклама, туризъм, журналистика, филология и т.н. Но всяка една от тези професии сама по себе си изисква много труд, учене и упоритост. Не се сещам за някаква професия без особен умствен труд :-o

Seducti0n
08-07-2008, 14:24
Не им е лесно...Като че ли по-голяма част от живота си прекарват зад граница от колкото в родината.Предвид тези обстоятелства е много трудно да се изгради стабилно семейство/гадно е човек да се разкъсва между работата си и задълженията към децата и съпруга/та си.../ :?

Seducti0n
08-07-2008, 14:24
По около 1000 на 10 дневно пътуване.

b0Nb0n
08-07-2008, 14:31
a na mesec kolko pytuvaniq ti se padat

sh3_1s_7h3_0n3
08-07-2008, 14:33
Eкскурзовод? да пътуваш по автобуси и др подобни? апф.. (: Да обикаляш по света по друг повод - ок, но това да ти е работата... мисля, че се губи удоволствието на самото пътуване. Ще гледаш на екскурзиите по съвсем различен начин.

Seducti0n
08-07-2008, 14:37
Работа като работа и тя си има своите минуси и плюсове.
Ако обичаш това което правиш не мисля, че има проблем.Ако си задължен обаче да го правиш и съвсем друго нещо...
Иначе в месеца едно пътуване е напълно достатъчно (:

b0Nb0n
08-07-2008, 14:37
zavisi ot 4oveka 6to dan e si prai6 kefa i ti

Seducti0n
08-07-2008, 14:39
zavisi ot 4oveka 6to dan e si prai6 kefa i ti

Ако вършиш задълженията си със желание ще ти е кеф, но ако е колкото да отбиеш номера и да си вземеш парите-голяма мъка ще падне... :?

OtherDimension
08-07-2008, 14:40
Eкскурзовод? да пътуваш по автобуси и др подобни? апф.. (: Да обикаляш по света по друг повод - ок, но това да ти е работата... мисля, че се губи удоволствието на самото пътуване. Ще гледаш на екскурзиите по съвсем различен начин.
а самите екскурзианти с какво пътуват??
май със същия този автобус... :shock:

Seducti0n
08-07-2008, 14:47
Eкскурзовод? да пътуваш по автобуси и др подобни? апф.. (: Да обикаляш по света по друг повод - ок, но това да ти е работата... мисля, че се губи удоволствието на самото пътуване. Ще гледаш на екскурзиите по съвсем различен начин.
а самите екскурзианти с какво пътуват??
май със същия този автобус... :shock:

Да, ама в багажника. 8-) :-D хихи
С него пътуват и говорят по едно микрофонче.Като се мине покрай някоя забележителност, пътуващите увисват по прозорците и се чува звука на възхищението---уааау :)
Иначе, има така наречените местни екскурзоводи.На пример, отиваш в Чехия и от там туроператорската фирма си има гид, който живее във въпросната държава и има разрешението да развежда групи из града и да им разказва разни любопитни неща.В такъв случай екскурзовода от автобуса става водач на групата, а гида си е местния. :wink:

b0Nb0n
08-07-2008, 14:47
Eкскурзовод? да пътуваш по автобуси и др подобни? апф.. (: Да обикаляш по света по друг повод - ок, но това да ти е работата... мисля, че се губи удоволствието на самото пътуване. Ще гледаш на екскурзиите по съвсем различен начин.
а самите екскурзианти с какво пътуват??
май със същия този автобус... :shock:

ама те го правят 1-2 пъти в годината... ;)

и аз обичам да пътувам, но в случая ще е ходене на все едно и също място, грижейки се за абсолютни дебили...
e 6to da e na edno i sy6to mqsto
i ЦвЕтИт0 nqma zna4enie dali edno ti e dostatu4no vaprosa e kolko ti se padat ili to ti si izbira6 dali da gi poeme6 ?

Seducti0n
08-07-2008, 14:50
Повечето от екскурзоводите не работят само с една фирма, а с няколко.Имат си график, спрямо който определят кога могат да са на разположение и кога не.

TheGirlNextDoor
08-07-2008, 14:52
...нещо творческо.. :)

b0Nb0n
08-07-2008, 14:54
da be qsno 4e rabotqt s nqkolko ama vaprosa be6e dali mogat samo da re6avat dali da hodqt ili ne ama qvno moje super
mai mai i az se naso4vam natam :D

Seducti0n
08-07-2008, 14:55
da be qsno 4e rabotqt s nqkolko ama vaprosa be6e dali mogat samo da re6avat dali da hodqt ili ne ama qvno moje super
mai mai i az se naso4vam natam :D

Логично е да може, едва ли някой му опират нож до гърлото за да го убедят... :)

b0Nb0n
08-07-2008, 15:00
abe az da pitam

b0Nb0n
08-07-2008, 15:08
6to da ne zemat da ti kajat q sq tyka ako ne otide6 edi kade si nqma te tarsim pove4e ?

Seducti0n
08-07-2008, 17:52
Защо? :-o

_showy_
08-07-2008, 18:00
Tvor4esko.. i za jena.. Manikiurist. :) Mnogo zabavna i interesna mi se vijda tazi profesiq. Da risuva6 i da pravi6 malki kartinki vurhu nokut4e.. Mnogo gotino i zanimatelno, no se iziskwa i golqmo staranie. Ot druga strana rabotata s klienti e trudna, a rabotata s jeni.....

sh3_1s_7h3_0n3
08-07-2008, 19:03
Eкскурзовод? да пътуваш по автобуси и др подобни? апф.. (: Да обикаляш по света по друг повод - ок, но това да ти е работата... мисля, че се губи удоволствието на самото пътуване. Ще гледаш на екскурзиите по съвсем различен начин.
а самите екскурзианти с какво пътуват??
май със същия този автобус... :shock:

Имах предвид това да ти е работата. Едно е да пътуваш с автобус веднъж-два пъти дори в месеца да е, но да го правиш по няколко пъти в седмицата... апф, с минимум 7 часа път примерно... :?

Loshotia
08-07-2008, 19:27
Аз преди година си изкарах диплома за екскурзовод на 2 западни езика и посрещам групи само в София. Не знам как е с пътуванията по страната, но тук, всяко лято си търся фирма. Случвало се е и да ми се обаждат, но не познавам екскурзоводи на постоянна работа в трудов договор към една фирма- всечко е сезонно.