PDA

View Full Version : Вярвате ли в мистични неща или призраци ?



ReZoN
08-07-2008, 13:03
Ами споделете вярванията си в такива неща , усещания или истории , които сте чули ! Аз като бях 4-ти клас видях една жена , която стоеше и се усмихваше , беше страховита и още по-гадното , че я видях в стаята , в която спах като бях у баба ми и дядо ми ! Всеки казва , че съм сънувал или , че си измислям ама съм сигурен , че имаше нещо .. Та като я видях единственото което на правих е да я гледам около 5 секунди с поглед като този :shock: и се завих през глава и започнах да крещя .. попитах имало ли е някой починал в тази къща преди да я продадат .. но те казаха че не знаят :?

lsd43
08-07-2008, 13:55
Да вярвам в подбни неща. :)

lqlqlql
08-07-2008, 14:35
има ,няма начин да няма.Аз не съм виждала,но много често усещам присъствие на хора ,на енергия в стаята,в която съм , а всъщност никой не е влизал и съм само аз. :o

unicorn_f
08-07-2008, 15:42
ами аз имам някакъв смътен спомен в който аз съм на 4/5год май нз точно и майка ми и баща ми стават за работа аз обаче се събудих и не исках да ги пускам и те вече излизат от апартамента и аз седя пред вратата и плача и те вече заключват вратата и чувам как асансьора заминава обаче седя и плача пред вратата и сякаш имам някакъв спомен че докато плача майка ми се показва от хола и казва да си лягам че е рано влиза в хола и аз отивам да си лягам :? апък наще вече бяха заминали и тогава се появи "майка ми" ама нз дали съм сънувала или нещо са ми се пораазбъркали спомените :? нз
инъче по принцип не вярвам на такива работи :)

mmrammstein
08-07-2008, 16:41
unicorn_f, имала съм почти същия сън като по-голяма. :)
Иначе да, вярвам в такива неща, по-точно знам, че ги има (сега знам, че все някой ще ме пита откъде съм сигурна, ама айде...)

Kman
08-07-2008, 17:57
Не вярвам....съди ме,пържи ме пак няма да вярвам :)

AutumnTears
08-07-2008, 18:20
Да вярвам в подбни неща. :)
+1

glaurena
08-07-2008, 19:13
Няма кво да се вярва, духове има! То си е доказано има и хора които говорят с тях. Много възрастни го знаят ако искайте питайте някоя баба...Колко до общуването с тях е прекалено опасно понеже незнаеш кой дух ще се появи.

Christ
08-07-2008, 19:20
Няма кво да се вярва, духове има! То си е доказано има и хора които говорят с тях. Много възрастни го знаят ако искайте питайте някоя баба...Колко до общуването с тях е прекалено опасно понеже незнаеш кой дух ще се появи. Йес! :lol:

anichkaaaaa
08-09-2008, 16:28
вярвам в Господ,а не в някви измислици

kalokairi
08-09-2008, 17:42
вярвам в Господ,а не в някви измислици
мисля че вярата в Господ няма нищо общо това е проблема на религиозните вярват единствено в бог и всичко друго за тях е измислица,но без да се поколебая мога да ти кажа,че духовете не са измислица а факт

Dreammy
08-09-2008, 20:43
вярвам в Господ,а не в някви измислици

И аз вярвам в Господ, но това не ми пречи да вярвям в "мистични неща", както и в себе си. :)

lsd43
08-09-2008, 20:45
Торетично,някои митични същества е съвсем възможно да имат връзка с Господ.

Christ
08-09-2008, 20:49
вярвам в Господ,а не в някви измислици

И аз вярвам в Господ, но това не ми пречи да вярвям в "мистични неща", както и в себе си. :)


Мистични неща, като например "духове", баба Ванга и разни такива демонични влияния? Те са там, но не значи, че са от Бог. Който не е с Бог е против Него.



Който не е с Мене, той е против Мене


Който умре, според Библията отива в Ше'ол, гробът до Второто пришествие на Исус Христос, където всички ще бъдат възкресени.


Прости неща от Християнството...

Dreammy
08-09-2008, 21:12
Мисля, че разбра мнението ми по този въпрос.Опитай се да го приемеш така,както аз приех твоето.

Christ
08-09-2008, 21:13
Мисля, че разбра мнението ми по този въпрос.Опитай се да го приемеш така,както аз приех твоето. Не смей, тогава да се наричаш с Христовото име. (Християнка, демек)

lsd43
08-09-2008, 21:16
Мисля, че разбра мнението ми по този въпрос.Опитай се да го приемеш така,както аз приех твоето. Не смей, тогава да се наричаш с Христовото име. (Християнка, демек)

Не съди ,за да не бъдеш съден.

Всеки може да се нарича така ,както се възприема. :)

Dreammy
08-09-2008, 21:18
Мисля, че разбра мнението ми по този въпрос.Опитай се да го приемеш така,както аз приех твоето. Не смей, тогава да се наричаш с Христовото име. (Християнка, демек)

Не съди ,за да не бъдеш съден.

Всеки може да се нарича така ,както се възприема. :)

Така е.

А ти не си позволявай да ми казваш как да се наричам.

Christ
08-09-2008, 21:19
Мисля, че разбра мнението ми по този въпрос.Опитай се да го приемеш така,както аз приех твоето. Не смей, тогава да се наричаш с Христовото име. (Християнка, демек)

Не съди ,за да не бъдеш съден.

Всеки може да се нарича така ,както се възприема. :)

Не криви значението на Писанията, ако не си дявола...


За какво ли си хабя думите... Умирайте там...

Dreammy
08-09-2008, 21:23
Мисля, че разбра мнението ми по този въпрос.Опитай се да го приемеш така,както аз приех твоето. Не смей, тогава да се наричаш с Христовото име. (Християнка, демек)

Не съди ,за да не бъдеш съден.

Всеки може да се нарича така ,както се възприема. :)

Не криви значението на Писанията, ако не си дявола...


За какво ли си хабя думите... Умирайте там...

Пожеланието на един истински християнин. ;-)

Аз ти желая всичко хубаво.Дано намериш щастието си. :)

lsd43
08-09-2008, 21:25
Мисля, че разбра мнението ми по този въпрос.Опитай се да го приемеш така,както аз приех твоето. Не смей, тогава да се наричаш с Христовото име. (Християнка, демек)

Не съди ,за да не бъдеш съден.

Всеки може да се нарича така ,както се възприема. :)

Не криви значението на Писанията, ако не си дявола...


За какво ли си хабя думите... Умирайте там...

Не кривя думи и не съм Дявола,човек първо трябва да погледне себе си ,а после да търси слабостите на другите,най-трудната битка е тази в която се изправяш сам срещу себе си и не ми се вярва все още да има някой ,който е победил самият себе си.Кокото грешен съм ,аз толкова си и ти ,докато бях Хриситиянин поне това го знаех и се стремях да не съдя никой,защото и аз съм толкова грешник колкото този до мен .
АЗ също не вярвам ,че тези същества са добри или ,че са пратени от Бог,но не натяквам мнението си,все пак според мен всичко зависи от гледната точка.

Christ
08-09-2008, 21:27
Мисля, че разбра мнението ми по този въпрос.Опитай се да го приемеш така,както аз приех твоето. Не смей, тогава да се наричаш с Христовото име. (Християнка, демек)

Не съди ,за да не бъдеш съден.

Всеки може да се нарича така ,както се възприема. :)

Не криви значението на Писанията, ако не си дявола...


За какво ли си хабя думите... Умирайте там...

Пожеланието на един истински християнин. ;-)

Аз ти желая всичко хубаво.Дано намериш щастието си. :)

Дано ти намериш истината...





14И ако някой не ви приеме, нито послуша думите ви, когато излизате от дома му, или от онзи град, отърсете праха от нозете си.

15Истина ви казвам, по-леко ще бъде наказанието на содомската и гоморската земя в съдния ден, отколкото на онзи град.


Пожелавам ти покаяние.

Dreammy
08-09-2008, 21:32
Мисля, че разбра мнението ми по този въпрос.Опитай се да го приемеш така,както аз приех твоето. Не смей, тогава да се наричаш с Христовото име. (Християнка, демек)

Не съди ,за да не бъдеш съден.

Всеки може да се нарича така ,както се възприема. :)

Не криви значението на Писанията, ако не си дявола...


За какво ли си хабя думите... Умирайте там...

Пожеланието на един истински християнин. ;-)

Аз ти желая всичко хубаво.Дано намериш щастието си. :)

Дано ти намериш истината...





14И ако някой не ви приеме, нито послуша думите ви, когато излизате от дома му, или от онзи град, отърсете праха от нозете си.

15Истина ви казвам, по-леко ще бъде наказанието на содомската и гоморската земя в съдния ден, отколкото на онзи град.


Пожелавам ти покаяние.

Това е твоята истина.

Christ
08-09-2008, 21:35
А каква е твоята? Бог обича грешнците и ще ги спаси до един, ли?

Dreammy
08-09-2008, 21:42
Моята истина си е мята истина,засяга само мен.

Съсипахме темата на момичето.Дотук.

Kman
08-10-2008, 10:42
"Не криви значението на Писанията, ако не си дявола...


За какво ли си хабя думите... Умирайте там..."
:lol: :razz: :D :lol:
Не успях да се здържа просто.....думи на един дълбоко вярващ християнин :lol:

anichkaaaaa
08-10-2008, 14:05
вярвам в Господ,а не в някви измислици
мисля че вярата в Господ няма нищо общо това е проблема на религиозните вярват единствено в бог и всичко друго за тях е измислица,но без да се поколебая мога да ти кажа,че духовете не са измислица а факт
еми всеки има свое мнение според мен са измислица

BlackaTBW
08-10-2008, 15:08
]
еми всеки има свое мнение според мен са измислица

Като малки си ги разказвахме нали? :-D Не казвам, че са истина, но ти си ме познаваш, аз обичам измислени неща :P

anichkaaaaa
08-10-2008, 17:25
]
еми всеки има свое мнение според мен са измислица

Като малки си ги разказвахме нали? :-D Не казвам, че са истина, но ти си ме познаваш, аз обичам измислени неща :P
АхАм иНа4е БеШе ЯкО

Nam3less2
08-12-2008, 17:33
Има едно единствено "научно" обяснение за думата призрак. Нашият материален свят е първото измерение, а призракът е отражение на душа от второто етерно измерение. Там не важат научните ни закони. За това за нас това нещо изглежда свръхестествено, необяснимо, и невъзможно.

Kman
08-12-2008, 19:09
"Там не важат научните ни закони. За това за нас това нещо изглежда
свръхестествено, необяснимо, и невъзможно."

Май нещо много фантастика сте гледали а? :lol:
СЛЕЗТЕ на земята и стига сте витаели във въздуха :razz:

Christ
08-12-2008, 19:28
"Там не важат научните ни закони. За това за нас това нещо изглежда
свръхестествено, необяснимо, и невъзможно."

Май нещо много фантастика сте гледали а? :lol:
Злесте на земята и стига сте витаели във въздуха :razz:

Злесме на земята, да. :D

anichkaaaaa
08-13-2008, 10:49
:D

e_l_ektra
08-25-2008, 21:48
Az sym ot Dobri4.Babite mi jiveqt v neposredstvena blizost do grada.Selata sa mnogo blizo-na 3 km.Kato po-malka redovno hodeh prez letnite vakancii pri ednata si baba.Ky6tata na selo e golqma - ima 5 spalni pome6teniq,taka 4e moga da spa sama v nqkoq staq.

Spomnqm si , 4e baba mi se kara6e, ako ne se pribirah rano i za tova 21 i 30-22h bqh v babini.Mmmm...edna ve4er se pribrah,ve4erqh,gledah malko tv i sled tova otidoh v krainata staq na ky6tata.Tq se pada pyrvata staq vse edno kato vliza6 v dvora - ot kym pytq.Bqh si donesla kasetofon ot Dobri4,za6toto v tazi staq nqma6e , a az redovno slu6am muzika ve4er.Kakto i da e...Pusnah kasetofona,poslu6ah muzika,spomnqm si,4e mnogo si vra4uvah...Dospa mi se.Izkliu4ih radioto i re6ih da lqgam da spa.Pusnah si 6torite na prozoreca,za6toto nasre6ta e legloto mi i e mnogo stra6no,kogato nasre6ta se vijda lozeto na babini,osveteno ot uli4nite lampi.

I....lqgam si az,ama tykmo ve4e sym se unesla i hora,ako iskate mi vqrvaite...nqmai 4uka6e po tavana ,oba4e ritmi4ni i silni udari idvat nad glavata mi.Prosto ei taka ot nikyde....ne6to 4uka6e po tavana s vsi4ka sila.Tolkova se panikiusah,4e se zavih prez glava,zapo4nah da reva i da se molq da spre,oba4e rev vi kazvam i sled minuta i ne6to 4ukaneto prestana.Ne posmqh da se pokaja iz pod 4ar6afado sutrinta.

Na sutrinta kazah na baba,4e pove4e v tazi staq nqma da stypq ve4erta i i obqsnih za6to.Tq spodeli,4e tova nai-veroqtno bilo nqkoi plyh,koito syboril ne6to na tavana,no povqrvaite mi...1 minuta i ne6to ritmi4ni udari....syvsem ne e syborena butilka.

Nai-interesnoto e 4e si pripomnih prababa si,koqto po4ina v period,koito e dostaty4no kysen , za da q pomnq s neiniq bastun,s koito postoqnno 4uka6e po stenite i poda na staqta,kogato iska6e da povika nqkoi,a toi ne q 4uva.Ot togava nasam...vqrvam v prizraci i mnogo se interesuvam ot parapsihologiqta

Vqrvam,4e ima za6toto mi sa se slu4vali i drugi stranni ne6ta na pogrebenie...za tova - drug pyt 6te razkaja

SeXyL[!]Nk@
08-25-2008, 22:06
Вярвам естествено.Както има Бог,така има и сякакви странни чудеса ,има и духове,те са около нас.И,ако сме по-вярващи като цяло,нашта нация,ще е много по - добре.Често ще се разбираме,няма да има тази злоба ,ненавист и омраза,които ги има,сега.А пък и ние самите ще се чувстваме добре.Както казах в една друга тема,човек сам трябва да си избере своите морални норми и да се чувства конфортно в тях. :)

mistake
08-26-2008, 08:10
Не вярвам в духове. Може да има някаква сила , но тя е минимална. До сега не съм виждала такова нещо , и няма да повярвам че съществъва докато не се уверя с очите си.

krisiiiiito
08-26-2008, 10:17
аз съм на мнение - докато не видя не вярвам

darking
08-26-2008, 10:51
Призрак - душа, която не може да напусне етерното си тяло поради недовършени дела. Да, вярвам във тях. Не съм ги виждал, но доста често съм имал чувството, че ме наблюдават и ми помагат(може и да са били мойте духуве-пазители). Вярвам и в елементалите(всичките митологични същества - пегасъс, леприкони, джуджета, елфи, гноми, дракони, русалки,...). Казват, че живеят в така наречените "elemental realms"(направете ми тема за астралната проекция и ще ви обясня :D ) - други светове/измерения. Също така се срещат и в нашия свят, но просто не ги виждаме(не съм сигурен дали не можем или те се крият). Имало е случай хора да видят малки гномчета(даже са открити трупове - "мистериозните 30см-ови хора" :lol: ). Абе във вселената и в другите светове има толкова неоткрити неща...

Summer_Spirit
08-26-2008, 11:41
Вярвам в призраци и други.И съм съгласна, че във Вселената има много неоткрити и непонятни за нас неща и някои, които са ни под носа дори, но просто все още не сме разбрали.

AdmiralJohn
08-26-2008, 12:55
Струва ви се, че ви наблюдават, защото преди това сте чели нещо за тях.
e_l_ektra, може би това наистина е било плъх или пък си си въобразила нещо.Не знам защо повечето като не могат да си обяснят нещо и го свързват с разни митични неща.Пък и тогава нали си била малка.
Повечето казвате, че вярвате в духове и според вас те могат да минават през стени.Как тогава успяват да местят разни неща и да ги чупят примерно :D .Ся да не ми кажете, че си избират кога да им влияят физичните закони на нашата скромна вселена :)

e_l_ektra
08-26-2008, 13:31
И да ви се ще, и да не ви се ще, душата е материална, само че от особен вид тънки материи, които засега не са достъпни на научно-техническо равнище. Нашата личност е доста сложна структура, която е съвсем близко около тялото ни. Състои се от плътно енергийно поле, което захранва тялото и точно повтаря неговите контури, даже вътрешна структура и аурата (полето, което обкръжава човека и в което той е затворен като в яйчена черупка).Призраците са тела, лишени от личност. За тях не съществуват нито прегради, нито разстояния..
На мен ми е много интересно защо оък , когато си случи нещо странно и необяснимо повечето хора се страхуват и започват да търсят нещо, което да обясни всичко, след като на това нещо обяснение няма...

Аз не съм казала колко малка съм била.Това се случва преди 3 години - достатъчно време, за да осмисля какво се е случило и колко реално е било.Относно версията с плъха..ами просто не е възможно.Ако беше там... :? /да беше чул просто..Говоря ти за ритмичен удар бе човек в продължение на минута и нещо...

Обясни ми го тогава как един паткан може да създаде удари в продължение на това време?Силни удари!То прото си се чуваше , че се УДРЯ по тавана!Тоя плъх скачал ли е?Какво? :D

e_l_ektra
08-26-2008, 13:44
И да ви се ще, и да не ви се ще, душата е материална, само че от особен вид тънки материи, които засега не са достъпни на научно-техническо равнище. Нашата личност е доста сложна структура, която е съвсем близко около тялото ни. Състои се от плътно енергийно поле, което захранва тялото и точно повтаря неговите контури, даже вътрешна структура и аурата (полето, което обкръжава човека и в което той е затворен като в яйчена черупка).Призраците са тела, лишени от личност. За тях не съществуват нито прегради, нито разстояния..
На мен ми е много интересно защо оък , когато си случи нещо странно и необяснимо повечето хора се страхуват и започват да търсят нещо, което да обясни всичко, след като на това нещо обяснение няма...

Аз не съм казала колко малка съм била.Това се случва преди 3 години - достатъчно време, за да осмисля какво се е случило и колко реално е било.Относно версията с плъха..ами просто не е възможно.Ако беше там... :? /да беше чул просто..Говоря ти за ритмичен удар бе човек в продължение на минута и нещо...

Обясни ми го тогава как един паткан може да създаде удари в продължение на това време?Силни удари!То прото си се чуваше , че се УДРЯ по тавана!Тоя плъх скачал ли е?Какво? :D

AdmiralJohn
08-26-2008, 15:01
Не знам къде си ги чела тия глупости за душата, ама ти качи ли се на тавана да видиш какво има.Пък и като няма прегради за духовете, как е блъскал по тавана?Може няколко плъха да са се сбили и да са вдигнали малко шум :P

Nam3less3
08-27-2008, 02:19
Не знам къде си ги чела тия глупости за душата, ама ти качи ли се на тавана да видиш какво има.Пък и като няма прегради за духовете, как е блъскал по тавана?Може няколко плъха да са се сбили и да са вдигнали малко шум :PЗащо говориш за неща, които не можеш да разбереш дали съществуват или дали не, и за които може само да предполагаш? Хората ти казват че съществуват, и не те лъжат, а са се убедили лично, а любопитството ти няма да ти помогне.
e_|_ektra и darking до различна степен са прави.

mistake
08-27-2008, 09:52
Не знам къде си ги чела тия глупости за душата, ама ти качи ли се на тавана да видиш какво има.Пък и като няма прегради за духовете, как е блъскал по тавана?Може няколко плъха да са се сбили и да са вдигнали малко шум :PЗащо говориш за неща, които не можеш да разбереш дали съществуват или дали не, и за които може само да предполагаш? Хората ти казват че съществуват, и не те лъжат, а са се убедили лично, а любопитството ти няма да ти помогне.
e_|_ektra и darking до различна степен са прави.
Той не може да разбере дали съществуват , но вие също не можете да сте "сигурни" в съществуването им. Както Admiral John казва, това може да са били плъхове.

AdmiralJohn
08-27-2008, 11:49
Не знам къде си ги чела тия глупости за душата, ама ти качи ли се на тавана да видиш какво има.Пък и като няма прегради за духовете, как е блъскал по тавана?Може няколко плъха да са се сбили и да са вдигнали малко шум :PЗащо говориш за неща, които не можеш да разбереш дали съществуват или дали не, и за които може само да предполагаш? Хората ти казват че съществуват, и не те лъжат, а са се убедили лично, а любопитството ти няма да ти помогне.
e_|_ektra и darking до различна степен са прави.
Да ми помогне в какво...?
Еми по тая логика какъв е смисъла да разбереш дали такива неща съществуват(а те не съществуват)?

Nam3less3
08-28-2008, 01:28
Не знам къде си ги чела тия глупости за душата, ама ти качи ли се на тавана да видиш какво има.Пък и като няма прегради за духовете, как е блъскал по тавана?Може няколко плъха да са се сбили и да са вдигнали малко шум :PЗащо говориш за неща, които не можеш да разбереш дали съществуват или дали не, и за които може само да предполагаш? Хората ти казват че съществуват, и не те лъжат, а са се убедили лично, а любопитството ти няма да ти помогне.
e_|_ektra и darking до различна степен са прави.
Да ми помогне в какво...?
Еми по тая логика какъв е смисъла да разбереш дали такива неща съществуват(а те не съществуват)?Смисъла е да откриеш "истината"(а те съществуват :-o )
@mistake може да се разбере дали съществуват, а хората от хилядолетия го разбират. Просто всички са се отдалечили от духовното и за това толкова хора не вярват.

mistake
08-28-2008, 08:05
Не знам къде си ги чела тия глупости за душата, ама ти качи ли се на тавана да видиш какво има.Пък и като няма прегради за духовете, как е блъскал по тавана?Може няколко плъха да са се сбили и да са вдигнали малко шум :PЗащо говориш за неща, които не можеш да разбереш дали съществуват или дали не, и за които може само да предполагаш? Хората ти казват че съществуват, и не те лъжат, а са се убедили лично, а любопитството ти няма да ти помогне.
e_|_ektra и darking до различна степен са прави.
Да ми помогне в какво...?
Еми по тая логика какъв е смисъла да разбереш дали такива неща съществуват(а те не съществуват)?Смисъла е да откриеш "истината"(а те съществуват :-o )
@mistake може да се разбере дали съществуват, а хората от хилядолетия го разбират. Просто всички са се отдалечили от духовното и за това толкова хора не вярват.
:-D :-D :-D "Смисълът е да откриеш истината (а те съуществуват) "- Не , не съществъват , просто се опитваш да си наложиш мнението , в което няма никаква логика.

Nam3less3
08-28-2008, 10:57
Не знам къде си ги чела тия глупости за душата, ама ти качи ли се на тавана да видиш какво има.Пък и като няма прегради за духовете, как е блъскал по тавана?Може няколко плъха да са се сбили и да са вдигнали малко шум :PЗащо говориш за неща, които не можеш да разбереш дали съществуват или дали не, и за които може само да предполагаш? Хората ти казват че съществуват, и не те лъжат, а са се убедили лично, а любопитството ти няма да ти помогне.
e_|_ektra и darking до различна степен са прави.
Да ми помогне в какво...?
Еми по тая логика какъв е смисъла да разбереш дали такива неща съществуват(а те не съществуват)?Смисъла е да откриеш "истината"(а те съществуват :-o )
@mistake може да се разбере дали съществуват, а хората от хилядолетия го разбират. Просто всички са се отдалечили от духовното и за това толкова хора не вярват.
:-D :-D :-D "Смисълът е да откриеш истината (а те съуществуват) "- Не , не съществъват , просто се опитваш да си наложиш мнението , в което няма никаква логика.Не, вие 3мата атеисти като напиша нещо което си е истина, ми казвате че не е вярно, щото нямало доказателства и т.н.. Искате на черното да викам бяло. Това че за вас не е истина нещо, не значи че за другите е така. Тъй че ми писна да ми противоречите и да си налагате вашето мнение, след като не знаете кое е истина и кое не е.

Kman
08-28-2008, 14:11
Тя истината е една.Няма 50 истини я :lol:
"Не, вие 3мата атеисти като напиша нещо което си е истина, ми казвате че не е вярно, щото нямало доказателства и т.н.. Искате на черното да викам бяло. Това че за вас не е истина нещо, не значи че за другите е така. Тъй че ми писна да ми противоречите и да си налагате вашето мнение, след като не знаете кое е истина и кое не е."
Казваме ти че не е,защото то не е вярно

"Това че за вас не е истина нещо, не значи че за другите е така." напртови,то неможе природните закони да се променят за всеки,истината си е една.

"Тъй че ми писна да ми противоречите и да си налагате вашето мнение, след като не знаете кое е истина и кое не е."
Ти си този който си налага мнението,ние го оспорваме и доказваме че не е вярно,защото найстина не е!

"след като не знаете кое е истина и кое не е."
ТИ си този който не знае кое е истина и кое измислци и си налагаш мнението навсякъде,а ние просто се намесваме защото не ни е приятно някой да си налага измислиците постоянно,като чалгицата дето навсякъде я пускат,поне за мене това си ти....нещо дразнещо,което се мъчи да си налага мнението и няма да спра да противореча докато продължава да има такива като теб.

mistake
08-28-2008, 15:46
Не знам къде си ги чела тия глупости за душата, ама ти качи ли се на тавана да видиш какво има.Пък и като няма прегради за духовете, как е блъскал по тавана?Може няколко плъха да са се сбили и да са вдигнали малко шум :PЗащо говориш за неща, които не можеш да разбереш дали съществуват или дали не, и за които може само да предполагаш? Хората ти казват че съществуват, и не те лъжат, а са се убедили лично, а любопитството ти няма да ти помогне.
e_|_ektra и darking до различна степен са прави.
Да ми помогне в какво...?
Еми по тая логика какъв е смисъла да разбереш дали такива неща съществуват(а те не съществуват)?Смисъла е да откриеш "истината"(а те съществуват :-o )
@mistake може да се разбере дали съществуват, а хората от хилядолетия го разбират. Просто всички са се отдалечили от духовното и за това толкова хора не вярват.
:-D :-D :-D "Смисълът е да откриеш истината (а те съуществуват) "- Не , не съществъват , просто се опитваш да си наложиш мнението , в което няма никаква логика.Не, вие 3мата атеисти като напиша нещо което си е истина, ми казвате че не е вярно, щото нямало доказателства и т.н.. Искате на черното да викам бяло. Това че за вас не е истина нещо, не значи че за другите е така. Тъй че ми писна да ми противоречите и да си налагате вашето мнение, след като не знаете кое е истина и кое не е.
Еми не може да твърдиш, че нещо е вярно , при положение, че не можеш да го докажеш. Не искам на черното да викаш бяло, а искам да спреш да изкарваш лъжата-истина.

Nam3less3
08-28-2008, 16:16
Тя истината е една.Няма 50 истини я :lol:
"Не, вие 3мата атеисти като напиша нещо което си е истина, ми казвате че не е вярно, щото нямало доказателства и т.н.. Искате на черното да викам бяло. Това че за вас не е истина нещо, не значи че за другите е така. Тъй че ми писна да ми противоречите и да си налагате вашето мнение, след като не знаете кое е истина и кое не е."
Казваме ти че не е,защото то не е вярно

"Това че за вас не е истина нещо, не значи че за другите е така." напртови,то неможе природните закони да се променят за всеки,истината си е една.

"Тъй че ми писна да ми противоречите и да си налагате вашето мнение, след като не знаете кое е истина и кое не е."
Ти си този който си налага мнението,ние го оспорваме и доказваме че не е вярно,защото найстина не е!

"след като не знаете кое е истина и кое не е."
ТИ си този който не знае кое е истина и кое измислци и си налагаш мнението навсякъде,а ние просто се намесваме защото не ни е приятно някой да си налага измислиците постоянно,като чалгицата дето навсякъде я пускат,поне за мене това си ти....нещо дразнещо,което се мъчи да си налага мнението и няма да спра да противореча докато продължава да има такива като теб.Писна ми да споря вече, казах и няма да спра да повтарям че знам кое е истина, а ти не можеш да го узнаеш, така че си махайте атеистките мнения от тоя раздел. Отивайте във форума за наука, тука няма да четем във всяка тема "не вярвам!". Кво на интересува това? Кви сте, че да се опитвате "да отваряте на хората очите"? Изобщо ква ви е целта че пишете в тоя раздел?

Kman
08-28-2008, 16:51
Писна ми да споря вече, казах и няма да спра да повтарям че знам кое е истина, а ти не можеш да го узнаеш, така че си махайте атеистките мнения от тоя раздел. Отивайте във форума за наука, тука няма да четем във всяка тема "не вярвам!". Кво на интересува това? Кви сте, че да се опитвате "да отваряте на хората очите"? Изобщо ква ви е целта че пишете в тоя раздел?

Ха...Ха....Ха.....хахахах.Това е раздел философия и религия.Ако няма нещо което да не вреди как ще разбереш кое помага.от къде си сигурен че точно това е истината,неможеш нито да го докажеш нито чрез логически заключения да го обясниш,а си толкова убеден че това е иситната....това е фанатизъм.Защо да се махаме,имаме същото право да пишем тук,точно толкова колкото и ти и всички останали.Представи си само....за какво ще пускате тема "вярва те ли в бог" ако всички отговори са "да"....ПФ това е като тиранията,не допускат противоречия и подозирам че най-скоро и вие ще се обърнете към агресията в опита си да ни "елеминирате",породен от факта че неможете да спечелите спора!
Е как какви сме....ние сме тези които четем и знаем което е вярно и истиннои можем да го докажем по всякакъв начин и се опитваме да ви "отворим очите" защото не осъзнавате че живеет в живот изпълнен с терор,заплахи и страх,породен на своя страна от заблудите и скритите послания в библията!Е как така....не знаеш каква ни е целта....да подкопаваме устоите на остарелите ви ценности.Еволюцията му е цаката!

mistake
08-28-2008, 20:56
[quote]Писна ми да споря вече, казах и няма да спра да повтарям че знам кое е истина, а ти не можеш да го узнаеш, така че си махайте атеистките мнения от тоя раздел. Отивайте във форума за наука, тука няма да четем във всяка тема "не вярвам!". Кво на интересува това? Кви сте, че да се опитвате "да отваряте на хората очите"? Изобщо ква ви е целта че пишете в тоя раздел?

Знаеш кое е истината? - Не , не знаеш!
"Тука няма да четем във всяка тема "не вярвам"...." - Еми и ние може да не искаме да четем във всяка тема "вярвам"
"Кви сте, че да се опитвате "да отваряте на хората очите"? " - Хора, с отворени очи :D

buffalo88
08-28-2008, 21:22
Хах според мен има много неща,който науката не може да обясни.Както и много неща,който са над материалното на този свят.Със сигурност съществуват.

Kman
08-28-2008, 23:11
Не бъди много сигурен....

Nam3less3
08-29-2008, 03:54
Хах според мен има много неща,който науката не може да обясни.Както и много неща,който са над материалното на този свят.Със сигурност съществуват.На прав път си.

Kman
08-29-2008, 11:41
Да точно така слушай неймлесс и ще откриеш блаженството на невежеството,страха,примир ението и смирението.....

mistake
08-29-2008, 12:00
Хах според мен има много неща,който науката не може да обясни.Както и много неща,който са над материалното на този свят.Със сигурност съществуват.На прав път си.
:-D Всяко нещо може да бъде обяснено. Ако няма обяснение - няма и съществуване. Рзберете го веднъж за винаги. Оспорете ме с факти и тогава вече можете да се считате за хора тръгнали по "верния път" :x

Kman
08-29-2008, 12:08
А това обяснение идва с факти и доказателства,за да е сигурно че не е лъжа,измислица или приумица на някой жаден за контрол и власт човек.

Pagan_man
08-29-2008, 14:30
в силите на хаоса.

e_l_ektra
08-29-2008, 16:35
Абе хора...това е форум.Всеки си казва мнението и защитава неговата истина.Хубаво е че спорите - в спора се ражда ИСТИНАТА. :D
Аз просто ви споделих какво ми се е случило.И за мен обяснението, чр това е прабаба ми.Просто е невъзможно да са били плъхове.Как да ви обясня, че ... шума си беше СИЛЕН и РИТМИЧЕН. :shock: ](*,) :smt102 Не знам...аз с паранормалното си го обяснявам просто.
Някой гледал ли е "Екзорсизмът на Емили Роуз" ...гледайте го! :(

Pagan_man
08-29-2008, 22:33
дам тамд ето некви попове се мучат да изгонят Сатаната от едно момиченце. :D ми смешен е.
тея църквата кво ли не се мъчи да се изкара по силна и да маниполира хората.

darking
08-29-2008, 22:36
дам тамд ето некви попове се мучат да изгонят Сатаната от едно момиченце. :D ми смешен е.
тея църквата кво ли не се мъчи да се изкара по силна и да маниполира хората.
Да, но има и доста странно реалистични случаи на обладаване. Е, баш от сатаната не, но може и да е възможно :?

mistake
08-29-2008, 22:49
дам тамд ето некви попове се мучат да изгонят Сатаната от едно момиченце. :D ми смешен е.
тея църквата кво ли не се мъчи да се изкара по силна и да маниполира хората.
Да, но има и доста странно реалистични случаи на обладаване. Е, баш от сатаната не, но може и да е възможно :?
Пффф... отново глупости.
И все пак имащ напредък , каза "МОЖЕ и да е възможно"

Nam3less3
08-30-2008, 00:40
Според мен "обладаване от сатаната" не значи че някъв демон или зъл дух те е обладал буквално, злите духове и демоните може да представляват зли мисли и енергий.
@mistake за тебе фактите са единствено нещо, което може да е обяснено в учебника по физика, тука говорим за такива неща, в които ти не вярваш че съществуват, така че не мога да ти дам факти.

Kman
08-30-2008, 03:29
"Екзорсизмът на Емили Роуз" ааааа хубав филм......хубава комедия :lol: 8-)

AdmiralJohn
08-30-2008, 10:24
Не знам...аз с паранормалното си го обяснявам просто.


Е да, ама не трябва да е така.Потърси на тавана нещо, после се опитай да намериш и някакво обяснение, а не да приемаш веднага, че е някакво паранормално...

mistake
08-30-2008, 10:47
"@mistake за тебе фактите са единствено нещо, което може да е обяснено в учебника по физика, тука говорим за такива неща, в които ти не вярваш че съществуват, така че не мога да ти дам факти."
Добре , извади твоите факти. Но само не ми казвай "Първо трябва да повярваш и после доказателствата само ще соийдат при теб" - това са глупости.

e_l_ektra
08-30-2008, 13:01
Не знам...аз с паранормалното си го обяснявам просто.


Е да, ама не трябва да е така.Потърси на тавана нещо, после се опитай да намериш и някакво обяснение, а не да приемаш веднага, че е някакво паранормално...

Душа, качвала съм се и знам какво има...Две 10 - литрови бутилки с ракия...това е.

Относно филма, който ви препоръчах да гледате - Боже, хора, толкова ли сте плиткоумни бе..Едно е да не вярваш в тези неща- нямам проблем с това,всеки си има своите убеждения и си избира в какво да вярва,но пък да се подигравате с болката на това момиче и да я принизявате до комедия.Някой от вас виждал ли е снимките на Анелиз Мичъл?А слушал ли е записите? Толкова ли сте се озверили , че чак да се подигравате... :smt102 :-& Дори животните са по-толеранти към своя вид :?
Да допълня , че все пак съществува парапсихологията и с тази наука се занимават учени хора.
Mistake това не са ли достатъчни факти за теб?


Тук е и мястото да вметна едно велико име - Ванга...

Kman
08-30-2008, 14:00
Хубаво е че го вмяташ.....според това което тя е казала,а това което тя е казала се е збъдвало 80%,та според това кеото тя е казала....в бъдещето всички хора ще разполагат с нейните способности.Това е само едно от нещата които е казала и които са логически и научно възможни и предполагаеми до голяма степен .
Като гледаме скороста с която човек си развива психиката е съвсем норлано в бъдещето да може да обсъжда с телепатия....това не е никакво чудо и не е ръководено от някви невиждани сили за които неймлесс твърди че има доказателства.Но и това противоречи на религията и ето защо тази религия усешайки се заплашена от изчезване прави всичко възможно за да оцелее,въпреки че е неизбежно нейното изчезване.....

Pagan_man
08-30-2008, 14:06
значи гледах един филм (научнопопулярен), където се разказваше за подобен случай.
и там учени изказаха, че тва може и да е внушение спрямо детето, което търси внимание и тн. и като вижда ,ч е почва да става центар на внимание, продължава маскарада.
А какво ще кажеш за стигмата - тва не са ли хора, които пак по същата логика си правят раните. (доказаное че с вид киселина или нещо подобно , може да се докара съжия ефект - тялотот да кърви само без рани и тн., или раните сами да се появят от нищото.

Nam3less3
08-30-2008, 18:34
"@mistake за тебе фактите са единствено нещо, което може да е обяснено в учебника по физика, тука говорим за такива неща, в които ти не вярваш че съществуват, така че не мога да ти дам факти."
Добре , извади твоите факти. Но само не ми казвай "Първо трябва да повярваш и после доказателствата само ще соийдат при теб" - това са глупости.Щом ти го казвам, значи е така. Ако не си съгласен, край на темата.

mistake
08-30-2008, 21:12
"@mistake за тебе фактите са единствено нещо, което може да е обяснено в учебника по физика, тука говорим за такива неща, в които ти не вярваш че съществуват, така че не мога да ти дам факти."
Добре , извади твоите факти. Но само не ми казвай "Първо трябва да повярваш и после доказателствата само ще соийдат при теб" - това са глупости.Щом ти го казвам, значи е така. Ако не си съгласен, край на темата.
Добре , де човече обясни ми само едно:
Как аджеба да повярвам на нещо просто ей така, при мисълта , че аз самата нямам доказателства. Липсват факти , няма нито един показателен факт и доказателство за съществуването на Бог. Ти за да вярваш в нещо трябва да си сигурен в него. Ок, а как да бъда сигурна в него , като не съм го видяла , не съм го усетила или докоснала. Един нормално мислещ човек не би повярвал в недоказали се неща.

Nam3less3
08-31-2008, 02:25
"@mistake за тебе фактите са единствено нещо, което може да е обяснено в учебника по физика, тука говорим за такива неща, в които ти не вярваш че съществуват, така че не мога да ти дам факти."
Добре , извади твоите факти. Но само не ми казвай "Първо трябва да повярваш и после доказателствата само ще соийдат при теб" - това са глупости.Щом ти го казвам, значи е така. Ако не си съгласен, край на темата.
Добре , де човече обясни ми само едно:
Как аджеба да повярвам на нещо просто ей така, при мисълта , че аз самата нямам доказателства. Липсват факти , няма нито един показателен факт и доказателство за съществуването на Бог. Ти за да вярваш в нещо трябва да си сигурен в него. Ок, а как да бъда сигурна в него , като не съм го видяла , не съм го усетила или докоснала. Един нормално мислещ човек не би повярвал в недоказали се неща.Станали сте атеисти, защото като ви чета разсъжденията, явно изобщо не разбирате какво значи вяра, защо трябва да вярваш и то без да става въпрос за доказателства. Не сте развити на ниво за вяра. Аз откакто се помня вярвам в Бог, и ако и вие повярвате, ще разберете че съществува(макар че се съмнявам, щото винаги ще имате нечисти мисли, свързани с любопитство и намиране на доказателства). Бог се усеща в сърцата на хората. За какво ми е да лъжа?

SeaEatsShips
08-31-2008, 02:41
как може да спорите за нещо в което не сте сигурни... не сте виждали... всеки си вярва в това което иска...
много е тъпо това..
дали има духове и т.н. не вярвам много ... въпреки че ми се е случвало да чувам кфо ли не ама не вярвам

mistake
08-31-2008, 07:25
"@mistake за тебе фактите са единствено нещо, което може да е обяснено в учебника по физика, тука говорим за такива неща, в които ти не вярваш че съществуват, така че не мога да ти дам факти."
Добре , извади твоите факти. Но само не ми казвай "Първо трябва да повярваш и после доказателствата само ще соийдат при теб" - това са глупости.Щом ти го казвам, значи е така. Ако не си съгласен, край на темата.
Добре , де човече обясни ми само едно:
Как аджеба да повярвам на нещо просто ей така, при мисълта , че аз самата нямам доказателства. Липсват факти , няма нито един показателен факт и доказателство за съществуването на Бог. Ти за да вярваш в нещо трябва да си сигурен в него. Ок, а как да бъда сигурна в него , като не съм го видяла , не съм го усетила или докоснала. Един нормално мислещ човек не би повярвал в недоказали се неща.Станали сте атеисти, защото като ви чета разсъжденията, явно изобщо не разбирате какво значи вяра, защо трябва да вярваш и то без да става въпрос за доказателства. Не сте развити на ниво за вяра. Аз откакто се помня вярвам в Бог, и ако и вие повярвате, ще разберете че съществува(макар че се съмнявам, щото винаги ще имате нечисти мисли, свързани с любопитство и намиране на доказателства). Бог се усеща в сърцата на хората. За какво ми е да лъжа?
Да приемем , че Бог не съществува (само приемаме ) ще се окаже ,че ти вярваш в нещо несъществуващо.
ЕТо за това не вярвам на всичко , което ми допада и ми харесва.
Малка част от мен също иска да има Бог, живот след смъртта , АД или Рай. Но едно е да го искаш , а друго е реалността (дали го има)
Винаги е имало спорове за съществуването на Бог и ще продължи да има.

Christ
08-31-2008, 07:31
Да приемем , че Бог не съществува (само приемаме ) ще се окаже ,че ти вярваш в нещо несъществуващо.

Да приемем, че Бог съществува. Няма да е приятно.

mistake
08-31-2008, 07:34
Да приемем , че Бог не съществува (само приемаме ) ще се окаже ,че ти вярваш в нещо несъществуващо.

Да приемем, че Бог съществува. Няма да е приятно.
Кое няма да е приятно?
Той ако съществува ще разбере защо не вярвам в него.. защото нямам доказателства за съществуването му и просто не мога да повярвам на нещо което само твърдят хората, без да са сигурни в него (без да имат факти на разположение).

Christ
08-31-2008, 07:40
Да приемем , че Бог не съществува (само приемаме ) ще се окаже ,че ти вярваш в нещо несъществуващо.

Да приемем, че Бог съществува. Няма да е приятно.
Кое няма да е приятно?
Той ако съществува ще разбере защо не вярвам в него.. защото нямам доказателства за съществуването му и просто не мога да повярвам на нещо което само твърдят хората, без да са сигурни в него (без да имат факти на разположение).

И това те оневинява?

mistake
08-31-2008, 11:31
Да приемем , че Бог не съществува (само приемаме ) ще се окаже ,че ти вярваш в нещо несъществуващо.

Да приемем, че Бог съществува. Няма да е приятно.
Кое няма да е приятно?
Той ако съществува ще разбере защо не вярвам в него.. защото нямам доказателства за съществуването му и просто не мога да повярвам на нещо което само твърдят хората, без да са сигурни в него (без да имат факти на разположение).

И това те оневинява?
Не , аз не искам да ме оневинява. Просто ти казвам , че за да съм сигурна в нещо ми трябват реални доказателства , а не някакви думи на "просто вярващи" , защото един просто вярващ говори без факти , без доказателства. Той не може да седне и да помисли реалистично на нещата, не може да даде достатъчни доводи и доказателства за това в което вярва. Той просто си вярва и не го интересува дали има доказтелства за това в което вярва. Докато един реално мислещ човек , ще повярва само тогава , когато е сигурен , че това в което вярва няма да е измислица.

mistake
08-31-2008, 11:32
Да приемем , че Бог не съществува (само приемаме ) ще се окаже ,че ти вярваш в нещо несъществуващо.

Да приемем, че Бог съществува. Няма да е приятно.
Кое няма да е приятно?
Той ако съществува ще разбере защо не вярвам в него.. защото нямам доказателства за съществуването му и просто не мога да повярвам на нещо което само твърдят хората, без да са сигурни в него (без да имат факти на разположение).

И това те оневинява?
Не , аз не искам да ме оневинява. Просто ти казвам , че за да съм сигурна в нещо ми трябват реални доказателства , а не някакви думи на "просто вярващи" , защото един просто вярващ говори без факти , без доказателства. Той не може да седне и да помисли реалистично на нещата, не може да даде достатъчни доводи и доказателства за това в което вярва. Той просто си вярва и не го интересува дали има доказтелства за това в което вярва. Докато един реално мислещ човек , ще повярва само тогава , когато е сигурен , че това в което вярва няма да е измислица.

e_l_ektra
09-01-2008, 17:23
mistake имам само няколко въпроса към теб , ама отговори без да си кривиш душата - честно!
Празнуваш ли Коледа,Великден?
Против погребенията ли си?
Когато имаш деца ще ги кръщаваш ли в църква?
:o

mistake
09-01-2008, 19:09
mistake имам само няколко въпроса към теб , ама отговори без да си кривиш душата - честно!
Празнуваш ли Коледа,Великден?
Против погребенията ли си?
Когато имаш деца ще ги кръщаваш ли в църква?
:o
1. Коледа и Великден - това са приети празници естествено че ги празнувам, и все пак не доказваш нищо. (всеки ги празнува)
2. Аз съм за погребенията. Погребението показва уважение към човека, а не че вярваш в такива глупости.
3. За това още не съм мислила ...
И какво се опита да покажеш с тези въпроси? :?

Christ
09-01-2008, 20:16
mistake имам само няколко въпроса към теб , ама отговори без да си кривиш душата - честно!
Празнуваш ли Коледа,Великден?
Против погребенията ли си?
Когато имаш деца ще ги кръщаваш ли в църква?
:o
1. Коледа и Великден - това са приети празници естествено че ги празнувам, и все пак не доказваш нищо. (всеки ги празнува)
2. Аз съм за погребенията. Погребението показва уважение към човека, а не че вярваш в такива глупости.
3. За това още не съм мислила ...
И какво се опита да покажеш с тези въпроси? :?

... Нищо не успява да покаже.


На мен причината да вярвам е това колко е куца другата алтернатива. Био еволюцията... горе долу. Но създаването на Вселената никой не може да ми каже как е станало.

mistake
09-01-2008, 20:24
mistake имам само няколко въпроса към теб , ама отговори без да си кривиш душата - честно!
Празнуваш ли Коледа,Великден?
Против погребенията ли си?
Когато имаш деца ще ги кръщаваш ли в църква?
:o
1. Коледа и Великден - това са приети празници естествено че ги празнувам, и все пак не доказваш нищо. (всеки ги празнува)
2. Аз съм за погребенията. Погребението показва уважение към човека, а не че вярваш в такива глупости.
3. За това още не съм мислила ...
И какво се опита да покажеш с тези въпроси? :?

... Нищо не успява да покаже.


На мен причината да вярвам е това колко е куца другата алтернатива. Био еволюцията... горе долу. Но създаването на Вселената никой не може да ми каже как е станало.
Така е има много твърдения и размишления по тази тема. Но все пак Вселената съществува ... не може да е създадена от нещо , което не е доказано ,че същеествува?
Не мислиш ли?

Christ
09-01-2008, 20:31
mistake имам само няколко въпроса към теб , ама отговори без да си кривиш душата - честно!
Празнуваш ли Коледа,Великден?
Против погребенията ли си?
Когато имаш деца ще ги кръщаваш ли в църква?
:o
1. Коледа и Великден - това са приети празници естествено че ги празнувам, и все пак не доказваш нищо. (всеки ги празнува)
2. Аз съм за погребенията. Погребението показва уважение към човека, а не че вярваш в такива глупости.
3. За това още не съм мислила ...
И какво се опита да покажеш с тези въпроси? :?

... Нищо не успява да покаже.


На мен причината да вярвам е това колко е куца другата алтернатива. Био еволюцията... горе долу. Но създаването на Вселената никой не може да ми каже как е станало.
Така е има много твърдения и размишления по тази тема. Но все пак Вселената съществува ... не може да е създадена от нещо , което не е доказано ,че същеествува?
Не мислиш ли?

Ако Вселената съществува, трябва да оповава съществуванието си на нещо. Моята спекулация е Бог. И съм си много щастлив така. :)

Както и ти си щастлив(а) да знаеш, че Вселената е гръмнала сингулярност... (Демек, от нищо нещо)

e_l_ektra
09-01-2008, 20:54
Доказвам колко много си противоречиш! :-D :D

Как така така празнуваш нещо, в което не вярваш?
Как така честваш Рождество Христово и Възкресенито на Христос след като не вярваш в него?Не е ли малко...лицемерно?Не те обиждам...Просто ми е много чудно.

Погребението не е само ритуал, който се извършва от уважение към покойника, но и от страх да не възкръсне или пък от появата на неговата душа, а иначе казано - призракът му.

Кръщението е най-важното тайнство в живота на вярващия човек, чрез приемането, на което той става християнин. То е основата, началото на пътя му към Бога.Нещо в което ти не вярваш, но вярвам, че си кръщавана в църква, въпреки , че нямам доказателсва за това.

С тези твои отговори ти доказвам колко много си противоречиш."Не вярвам в несъщестуващи неща, но празнувам и извършвам типичните ритуали."Много хора по света празнуват тези празници и извършват ритуалите и обичаите,без да им е нужно доказателство или някакъв факт,просто защото вярват.

За някои неща не са нужни факти,а малко вяра.И все пак няма доказателсва,които показват , че отвъдния свят не съществува.Но пък има,че съществува някаква сила...И това са го доказали хора с висше образование в свои лаборатории..

Kman
09-01-2008, 22:43
Ако ми позволите да се намеся.....
"Бог се усеща в сърцата на хората."
Сърцето не е ли орган бре...това е една помпа нищо повече.Просто орган и кучетата и котките и мишките и щраусите имат сърца,а октоподите мисля че имаха дори повече от едно сърце.

"Станали сте атеисти, защото като ви чета разсъжденията, явно изобщо не разбирате какво значи вяра, защо трябва да вярваш и то без да става въпрос за доказателства. "

Явно....То по този начин без доказателства ако знаеш колко много ще те лъжат и мамят....Те и сектите са на този пример,повярвай и това ще ти е доказателството....знаеш ли какво усещаш,всъщност ти се чувстваш сигурен и подкрепен от "бог" за дето вярваш т.е. това си е чусто самоубеждение и не е никво доказателство...ама това ли ти било на тебе твоето доказателство дето толкова те беше срам да го споделиш.

"Да приемем, че Бог съществува. "
Значи трябва да съществува и дядо коледа и русалки и гиганти и всякви други приказни герой.

Ако ми позволиш и на мен да отговоря на същите въпроси.....
така....празнувам ги за да оважа семейството ми,но НИКОГА не се кръстя.
Против поргребенията съм,защото всместо да заемаш два квадрата можеш да заемаш една малка урна която да стои над камината примерно.Това се нарича кремация за тези които не знаят,за момента е средно скъпичко но с времето ще поевтинее.
Не е ли по хубаво да бъдеш кремиран и прахта ти да се пази от поколенията или да бъде изсипана където си пожелал,в някое море,от колкото червейте и хлебарките да се хранят с трупа ти след смъртта и да заемаш толкова място....ами те гробищата за вече 900000000 квадратни километра,докато отидеш до гроба на твой роднина трябва да изминеш 10 километра измежду гробовете и лабиринтовете от гробове докато го откриеш.
Съмнявам се че ще ги кръстя.....има невероятно много хора които не са кръстени и това нищо не им пречи да живеят нормален живот.Дето имаше един виц....дедо попе защо поливаш бебето с чарпака(нали докато го кръщава)-еми ела ти бръкни с голи ръце в горещата вода.Малко бруталничък си е вица
:lol:

"На мен причината да вярвам е това колко е куца другата алтернатива. Био еволюцията... горе долу. Но създаването на Вселената никой не може да ми каже как е станало."
Е да те учените по цял ден седят и пият кока кола нали :lol:
Те колко учени колко пъти са го казвали.Земята се е образувала като всички останали планети от събирането на газ и всякви подобни и с милиарди милиарди години се е втвърдявала.Просто ти не си чел достатъчно за създаването на планетата Земя.А вселената е още рано да кажем със сигурност поради факта че не я познаваме изцяло,но с времето и с напредването на технологиите всичко ще се избистри и ще стане ясно.

"Но пък има,че съществува някаква сила...И това са го доказали хора с висше образование в свои лаборатории.."
Тази сила въобще не е нито бог,нито некви свръх естествени глупости,а силата на съзнанието като телепатията и телекинезата.Самото развитие и еволюцията на мозъка ще предразположат постепенно човека да става все по интелигентен и да има все повече "свръхестествени" за нас способности които в далечното бъдеще ще са нещо съвсем нормално нещо и даже ще се чудят как сме могли да бъдем толкова глупави и да мислим по този начин.Както в момента ние мислим за хората живяли 1900 годинакоито са си мислели че бог е бил реален човек.

Ще дам един пример.....по времето на баща ми,когато той е бил малък е имало режим на тока и телевизорите са били нещо много рядко и невероятно пристижно да имат тв,а днес всеки втори има компютър и интернет,а нашите деца ще живеят в ерата на нанотехнологиите,а внуците ни пък ще живеят в.....УОУ....само това мога да се сетя да кажа когато си представям близкото бъдеще,камо ли далечното.

darking
09-01-2008, 22:47
Ако ми позволите да се намеся.....
"Бог се усеща в сърцата на хората."
Сърцето не е ли орган бре...това е една помпа нищо повече.Просто орган и кучетата и котките и мишките и щраусите имат сърца,а октоподите мисля че имаха дори повече от едно сърце.
Жалък си...дечко.


русалки и гиганти
Точно тия двете баш съществуват. И още много други...

Kman
09-01-2008, 23:03
Ейййй ама те найстина ли съществуват.....добрееее доверявайте се на човека който вярва в русалки и гиганти....

"Сърцето не е ли орган бре...това е една помпа нищо повече.Просто орган и кучетата и котките и мишките и щраусите имат сърца,а октоподите мисля че имаха дори повече от едно сърце.
Жалък си...дечко. "

Ахам....значи цялата човешка физиология е детинска и сърцето не е оргам и не изпомва кръв :lol: :razz: 8-) :lol: :razz:

"Octopuses have three hearts. Two pump blood through each of the two gills, while the third pumps blood through the body."

И знаеш ли защо има три сърца,защото живее предимно по дъното на окените където е много студена водата и налягането е много огромно,няколко пъти по голямо от това в космоса и за да се движи кръвта из цялото му тяло са му нижни три сърца.Това не са ли само и еднственно органи......на това детинско ли му викаш или измислица бе гарвон(испанска дума означава глупак).

mistake
09-02-2008, 07:10
Доказвам колко много си противоречиш! :-D :D

Как така така празнуваш нещо, в което не вярваш?
Как така честваш Рождество Христово и Възкресенито на Христос след като не вярваш в него?Не е ли малко...лицемерно?Не те обиждам...Просто ми е много чудно.

Погребението не е само ритуал, който се извършва от уважение към покойника, но и от страх да не възкръсне или пък от появата на неговата душа, а иначе казано - призракът му.

Кръщението е най-важното тайнство в живота на вярващия човек, чрез приемането, на което той става християнин. То е основата, началото на пътя му към Бога.Нещо в което ти не вярваш, но вярвам, че си кръщавана в църква, въпреки , че нямам доказателсва за това.

С тези твои отговори ти доказвам колко много си противоречиш."Не вярвам в несъщестуващи неща, но празнувам и извършвам типичните ритуали."Много хора по света празнуват тези празници и извършват ритуалите и обичаите,без да им е нужно доказателство или някакъв факт,просто защото вярват.

За някои неща не са нужни факти,а малко вяра.И все пак няма доказателсва,които показват , че отвъдния свят не съществува.Но пък има,че съществува някаква сила...И това са го доказали хора с висше образование в свои лаборатории..
Човек с това имв "Христос" е доказано , че е съществувал, но дали се е преродил или просто някой го е преместил ... все още никой не е разбрал. И понеже са видяли , че не е там където са го оставили , са започнали да се заблуждават. И така аз празнувам тези празници , защото всеки човек ги празнува. Роднините ми , приятелите ми...
Не може само аз да стоя от страни и да гледам в една точка.

darking
09-02-2008, 07:42
Ахам....значи цялата човешка физиология е детинска и сърцето не е оргам и не изпомва кръв :lol: :razz: 8-) :lol: :razz:
Ти за сърдечна чакра чувал ли си бе кретен? Що мислиш, че символът на любовта е сърце?

А и много добре знам, че октоподите имат три сърца! Една риба паразит има даже пет.

mistake
09-02-2008, 08:08
Ахам....значи цялата човешка физиология е детинска и сърцето не е оргам и не изпомва кръв :lol: :razz: 8-) :lol: :razz:
Ти за сърдечна чакра чувал ли си бе кретен? Що мислиш, че символът на любовта е сърце?

А и много добре знам, че октоподите имат три сърца! Една риба паразит има даже пет.
Сърце е , ама е нарисувано съвсем по-различно , от реалното сърце.

AdmiralJohn
09-02-2008, 08:10
Символ на любовта е защото в миналото, когато хората не са били запознати с мозъка(даже му се присмивали като орган) си мислили, че чувствата и съзнанието идват от сърцето и затова.Поне така си спомням :)

darking
09-02-2008, 08:41
@Admiral John, @mistake - Глупости!

AdmiralJohn
09-02-2008, 08:46
@Admiral John, @mistake - Глупости!
Кое точно е глупост-за символа на любовта или че се е смятало, че именно то е "виновно" за човешкото съзнание и чувства...?

mistake
09-02-2008, 08:53
@Admiral John, @mistake - Глупости!
@darking - лапешник

darking
09-02-2008, 10:40
Като гледам е точно обратното :? А ти на колко си, мъдра старице?

AdmiralJohn
09-02-2008, 10:46
Защо всички трябва да са старци?Изкара к'ман , а сега и mistake :D .Не може ли човек да е мъдър и като е млад?! :)

mistake
09-02-2008, 10:49
Като гледам е точно обратното :? А ти на колко си, мъдра старице?
Повярвай на повече съм от теб. Но човек е пораснал когато мозъка му започва да разсъждава правилно, а не според годините...
П.П. На 16 съм 8)

mistake
09-02-2008, 10:51
Защо всички трябва да са старци?Изкара к'ман , а сега и mistake :D .Не може ли човек да е мъдър и като е млад?! :)
Остави го да се радва... :grin:

darking
09-02-2008, 10:57
Защо всички трябва да са старци?Изкара к'ман , а сега и mistake :D .Не може ли човек да е мъдър и като е млад?! :)
Някои хора тук се мислят за премъдри, а всъщност са нищо :o

mistake
09-02-2008, 10:59
Защо всички трябва да са старци?Изкара к'ман , а сега и mistake :D .Не може ли човек да е мъдър и като е млад?! :)
Някои хора тук се мислят за премъдри, а всъщност са нищо :o
Не е така. Но не може един да убижда , а друг да стои и да си мълчи.

darking
09-02-2008, 11:02
Но не може един да убижда , а друг да стои и да си мълчи.
Права си, ако се поразровиш във темата "Вярвате ли?" ще видиш кой първи изръси обида ;)

mistake
09-02-2008, 11:10
Но не може един да убижда , а друг да стои и да си мълчи.
Права си, ако се поразровиш във темата "Вярвате ли?" ще видиш кой първи изръси обида ;)
:oops: Е добре де , ама да ми говориш че съществуват вълшебни пръчки, е извинявай ама, това пък беше върха на всичко. Просто останах с такова впечетление " :smt119 "

darking
09-02-2008, 11:29
Да, мога да говоря за "вълшебни пръчки" колкото си искам, т.к wanding е раздел от уиката, която съществува от стотици години! Пак ти казвам - нищо не разбираш, не си чела никаква литература по тоя въпрос, нямаш никакъв опит, а само се правиш на разбираща и се опитваш да оспориш всичко, което не е доказано от науката. Еми съжелявам ама лапе като теб не може без да знае нищо да дава такива мнения, пък и да се налага!

Kman
09-02-2008, 11:31
ИЗвинявам се че си повтарям от предполседния ми пост,обаче немога да се здържа.....даркинг е един толкова интересн човек......първо говори за некви магически пръчки,после за етерен свят,после как тялото му било вибрирало,после че имало бог и че всичко около нас и ние сме били бог,а после казва че бил по голям атеист от всички тук заедно.....е тва как да го разбираме :lol:

mistake
09-02-2008, 11:37
Да, мога да говоря за "вълшебни пръчки" колкото си искам, т.к wanding е раздел от уиката, която съществува от стотици години! Пак ти казвам - нищо не разбираш, не си чела никаква литература по тоя въпрос, нямаш никакъв опит, а само се правиш на разбираща и се опитваш да оспориш всичко, което не е доказано от науката. Еми съжелявам ама лапе като теб не може без да знае нищо да дава такива мнения, пък и да се налага!
:grin: Абе ти верно си голям идиот. Да не си ми в гащите случайно , та да знаеш , аз колко опит имам и колко литература съм прочела. Смешен си направо. И в случая съм "лапе" ? Може , само , че с малко повече мозък от "интелигентното" момченце. Не ,ти наистина си някакъв пълен, самовлюбен , идиотски, безмозъчен кретен. :x

Kman
09-02-2008, 12:13
ААА не споменах че той дори каза че найстина съшествували русалки и гиганти,сигурно вярва и в еднорози и феи орисници .....аве стига си чел приказки за лека нощ ве..... :lol:

antifreeze
09-03-2008, 00:23
Защо всички трябва да са старци?Изкара к'ман , а сега и mistake :D .Не може ли човек да е мъдър и като е млад?! :)
Някои хора тук се мислят за премъдри, а всъщност са нищо :o Драги объркал си темата! Тази се казва ''Вярвате ли в мистични неща или призраци ?'' а не ''Опиши се с едно изречение'' :?

Nam3less3
09-04-2008, 01:38
Да, мога да говоря за "вълшебни пръчки" колкото си искам, т.к wanding е раздел от уиката, която съществува от стотици години! Пак ти казвам - нищо не разбираш, не си чела никаква литература по тоя въпрос, нямаш никакъв опит, а само се правиш на разбираща и се опитваш да оспориш всичко, което не е доказано от науката. Еми съжелявам ама лапе като теб не може без да знае нищо да дава такива мнения, пък и да се налага!
:grin: Абе ти верно си голям идиот. Да не си ми в гащите случайно , та да знаеш , аз колко опит имам и колко литература съм прочела. Смешен си направо. И в случая съм "лапе" ? Може , само , че с малко повече мозък от "интелигентното" момченце. Не ,ти наистина си някакъв пълен, самовлюбен , идиотски, безмозъчен кретен. :xНаистина, какво оспорвате всичко, недоказано от науката, нищо не знаете и не разбирате от тия теми, стига сте досаждали.

antifreeze
09-04-2008, 15:16
Да, мога да говоря за "вълшебни пръчки" колкото си искам, т.к wanding е раздел от уиката, която съществува от стотици години! Пак ти казвам - нищо не разбираш, не си чела никаква литература по тоя въпрос, нямаш никакъв опит, а само се правиш на разбираща и се опитваш да оспориш всичко, което не е доказано от науката. Еми съжелявам ама лапе като теб не може без да знае нищо да дава такива мнения, пък и да се налага!
:grin: Абе ти верно си голям идиот. Да не си ми в гащите случайно , та да знаеш , аз колко опит имам и колко литература съм прочела. Смешен си направо. И в случая съм "лапе" ? Може , само , че с малко повече мозък от "интелигентното" момченце. Не ,ти наистина си някакъв пълен, самовлюбен , идиотски, безмозъчен кретен. :xНаистина, какво оспорвате всичко, недоказано от науката, нищо не знаете и не разбирате от тия теми, стига сте досаждали. Ясновидските ти способности направо ме шокират 8-)

Kman
09-04-2008, 18:50
Ясновидските ти способности направо ме шокират Cool

:lol: шокират и очароват.... :razz:

tianiira
10-31-2008, 15:36
da :) :) :)

CeLyVka
10-31-2008, 18:51
Не вярвам в такива неща аз, също така съм и атеистка. Вярвам само на това, което виждам ! Енергии, зли сили, духове, демони ала бала 8)

mistake
10-31-2008, 20:49
Не вярвам в такива неща аз, също така съм и атеистка. Вярвам само на това, което виждам ! Енергии, зли сили, духове, демони ала бала 8)
Едно от най- разумните мнения до сега...

BlackRevenger
10-31-2008, 22:56
до някъде вярвам но ако не се докаже теоритически си остава 1 загатка

Nam3less3
11-01-2008, 11:43
Не вярвам в такива неща аз, също така съм и атеистка. Вярвам само на това, което виждам ! Енергии, зли сили, духове, демони ала бала 8)
Едно от най- разумните мнения до сега...Явно сте доста слепи :lol:

Kman
11-01-2008, 12:21
Не колкото теб...

CeLyVka
11-01-2008, 13:05
Не вярвам в такива неща аз, също така съм и атеистка. Вярвам само на това, което виждам ! Енергии, зли сили, духове, демони ала бала 8)
Едно от най- разумните мнения до сега...Явно сте доста слепи :lol:

Ти да не би да виждаш духчета а ? Хахахах помисли си какъв отговор ще ми дадеш :D

Nam3less3
11-01-2008, 16:12
Не вярвам в такива неща аз, също така съм и атеистка. Вярвам само на това, което виждам ! Енергии, зли сили, духове, демони ала бала 8)
Едно от най- разумните мнения до сега...Явно сте доста слепи :lol:

Ти да не би да виждаш духчета а ? Хахахах помисли си какъв отговор ще ми дадеш :DЧе ти да не си мислиш, че духовете са такива като по филмите :lol:

SiegHeil
11-01-2008, 18:46
Не вярвам в такива неща аз, също така съм и атеистка. Вярвам само на това, което виждам ! Енергии, зли сили, духове, демони ала бала 8)
Значи не вярваш в любовта, така ли ? :>

CeLyVka
11-01-2008, 21:32
Не вярвам в такива неща аз, също така съм и атеистка. Вярвам само на това, което виждам ! Енергии, зли сили, духове, демони ала бала 8)
Значи не вярваш в любовта, така ли ? :>

Тук не говорим дали вярваме в любовта или не .... няма нищо общо

SiegHeil
11-01-2008, 21:35
Тук не говорим дали вярваме в любовта или не .... няма нищо общо
А би ли ми превела "вярвам само в това което виждам" какво значи ?

CeLyVka
11-02-2008, 14:10
Това означава, че не вярвам в разни същества било то духове, демони, богове и т.н. ... няма нищо общо с чувствата

Nam3less3
11-02-2008, 15:28
Това означава, че не вярвам в разни същества било то духове, демони, богове и т.н. ... няма нищо общо с чувстватаДемоните са лошите чувства - омраза, гняв, алчност и т.н.
Все едно да не вярваш в гнева :D

Christ
11-02-2008, 16:56
Демоните са лошите чувства

Не са.

CeLyVka
11-02-2008, 17:12
Демоните са лошите чувства

Не са.

Ами я кажи какви са, че аз не знам

Christ
11-02-2008, 17:27
Демоните са лошите чувства

Не са.

Ами я кажи какви са, че аз не знам

Същества са.

Nam3less3
11-02-2008, 17:33
Демоните са лошите чувства

Не са.

Ами я кажи какви са, че аз не знам

Същества са.Не мисля така. Демоните са поданици на Сатаната, т.е. на злото, тва са зли сили и духове, когато сме ядосани, гневни, под някоя страст и т.н., все едно сме "атакувани от демони". В игрите и филмите се изобразяват като рогати грозни същества, защото така може да се визуализират подобни чувства, както сивмола на любовта е сърцето, така и на злите ни мисли и чувства са демоните, мисловни сили на злото.

Christ
11-02-2008, 18:52
Демоните са библейски същества, първо споменати в Битие, пета глава.