PDA

View Full Version : Битката при Дойран



yarrr
08-07-2008, 13:06
http://bgsoldier.eamci.bg/Scripts/isapiVWB.dll/doc?THEMEID=30340 най-голямата и най-великата победа на България в цялата й история и същевременно най-голямата загуба на британия във военната им история дотогава! поклон! ако не беше тази битка сега румъния щеше да владее България до стара планина гърция до Пловдив и Сърбия до Искър.... щяхме да сме една супер малка държава колкото Македония...

diver
08-07-2008, 13:27
Една интересна история.
Ген.Вазов който се е сражавал с своята 9-та пехотна плевенска дивизия,в най тежкия участък.И въпреки че противника е бил по многоброен и е разполагал с артилерия.Заради генерал Вазов няколко англииски полка оставят костите си край Дойран.Българите са предприели в решителния момент атака ''на нож'' и са победили.(най великите победи на нашата армия са постигнати в атака ''на нож)
За съжаление генерал Вазов е принуден да отстъпи заради пробива при Добро Поле.Но това си остава една от най великите победи на нашата армия.

Та след тази битка Вазов е поканен в Лондон,и когато англииските войници дефилират с знамената ги свалят само и единствено пред Генерал Вазов,защото само той е успял да ги победи.

Англетата може да са мръсници ама знаят как да губят.

yarrr
08-07-2008, 13:46
dam :D prav si btw ako o6te 1914 godina vmesto da se okopavame na gryckata granica gi bqhme napadnali 6tqhme da okupirame cqla gurciq i antantata nqma6e kak da si izserat voiskite v balkanite 6te6e da im e nujno da pravqt desant i 100% 6tqha da budat otblusnati i nqma6e kak izob6to da probiqt v balkanite i tova spored men bi moglo da ni pozvoli da pratim voiskite 4ak na Zapadniq front s germancite i mojebi togava 6tqhme da imame 6ansove da pobedim

valkanovb
08-07-2008, 15:20
Doiran makar i welika ne e nai-welikata ni bitka.A General Vazov oshte kara Albancite da se nasirat w gashtite sled 90 godini.

yarrr
08-07-2008, 20:48
e dore koq e nai velikata ni bitka kato izklu4im oneq izrodski pobedi na Krum i Simeon pri Vurbi6kiq prohod i Aheloi spored teb.... i dori da ne e nai-veilikata tq e nai... izgodnata taka da se kaje za6toto ot neq Bulgaria zapazva cqlosta si i ne e okupirana

valkanovb
08-07-2008, 21:23
I kakva ni e izgodata?Na internacionalno nivo.

Valkyrie
08-07-2008, 21:38
e dore koq e nai velikata ni bitka kato izklu4im oneq izrodski pobedi na Krum i Simeon pri Vurbi6kiq prohod i Aheloi spored teb.... i dori da ne e nai-veilikata tq e nai... izgodnata taka da se kaje za6toto ot neq Bulgaria zapazva cqlosta si i ne e okupirana

Странно, но досега навсякъде съм чела за окупацията на България от съглашенски войски, както и за националната катастрофа след Първата световна война - териториални загуби и прочее. Явно не съм чела правилната история...

SiegHeil
08-07-2008, 21:39
I kakva ni e izgodata?Na internacionalno nivo.
Да ти еба и интернационализма, кво ти пука за другите, гледай си България..

valkanovb
08-07-2008, 21:40
Ili prosto toi e napisal druga.

Valkyrie
08-07-2008, 22:02
Няма как да оспоря, че победите на българското оръжие при Дойран са един наистина величествен момент от историята ни, един от тези моменти, за които ми е срамно, че много малко българи знаят. Няма как да отрека, че те имат и политически следствия. Но ми се вижда много неумествно тази тема да стои в секция "Политика", тъй като по мое мнение става дума за военната победа, за доблестта, за мощта и силата на българския войник.
П.П. Няма най-велика победа. Няма най-голям герой. Това да не ви е "По-по-най"? Глупаво е да се фаворизират неща от подобен ранг.

valkanovb
08-07-2008, 22:25
I kakva ni e izgodata?Na internacionalno nivo.
Да ти еба и интернационализма, кво ти пука за другите, гледай си България..
A ti shtom mislish za internacionalizam kato komunizam ili neshto podobno zna4i si idiot.Goworq politi4eski oblagi za nashata strana.

Valkyrie
08-07-2008, 22:59
I kakva ni e izgodata?Na internacionalno nivo.
Да ти еба и интернационализма, кво ти пука за другите, гледай си България..
A ti shtom mislish za internacionalizam kato komunizam ili neshto podobno zna4i si idiot.Goworq politi4eski oblagi za nashata strana.

Не знаеш ли, че има забранени думички в тоя раздел? Интернационализъм и производните й са точно такива :) Щото много хора са ги чували само в един-единствен контекст :)

yarrr
08-07-2008, 23:29
e dore koq e nai velikata ni bitka kato izklu4im oneq izrodski pobedi na Krum i Simeon pri Vurbi6kiq prohod i Aheloi spored teb.... i dori da ne e nai-veilikata tq e nai... izgodnata taka da se kaje za6toto ot neq Bulgaria zapazva cqlosta si i ne e okupirana

Странно, но досега навсякъде съм чела за окупацията на България от съглашенски войски, както и за националната катастрофа след Първата световна война - териториални загуби и прочее. Явно не съм чела правилната история...
em mn qsno 4e nqkoq strana kato zagubi voina e vremenno okupirana no zemite koito sa iskali sasedite ni sa 6teli da budat traino okupirani...

Valkyrie
08-07-2008, 23:40
Нещо не мога да разбера какво ми говориш. Едно на ръка, че ми се струва, че си противоречиш. Второ, че ми се струва, че сам не си наясно какво точно казваш. Трето, че съм почти убедена, че едва днес си разбрал за сраженията при Дойран.
Обаче аз сега си лягам и ще помисля малко преди да заспя, да видя дали аз не съм в грешка.

SiegHeil
08-07-2008, 23:44
I kakva ni e izgodata?Na internacionalno nivo.
Да ти еба и интернационализма, кво ти пука за другите, гледай си България..
A ti shtom mislish za internacionalizam kato komunizam ili neshto podobno zna4i si idiot.Goworq politi4eski oblagi za nashata strana.
Идеята ми е че всеки си гледа интереса и каква ни е била печалбата от цялата история...става на въпрос за една от най величествените победи в историята ни а ти си гледаш далаверата като всеки българин..не всичко е политика и интереси...
А изгодата...изгодата ни е че благодарение на това България стига поне до Македония а не от Черно море до средата на Стара Планина и надолу до Пловдив...схващаш ?

valkanovb
08-08-2008, 20:15
Ne.Ti otkade si siguren 4e to4no tazi bitka e spomognala za towa.

yarrr
08-08-2008, 22:18
Нещо не мога да разбера какво ми говориш. Едно на ръка, че ми се струва, че си противоречиш. Второ, че ми се струва, че сам не си наясно какво точно казваш. Трето, че съм почти убедена, че едва днес си разбрал за сраженията при Дойран.
Обаче аз сега си лягам и ще помисля малко преди да заспя, да видя дали аз не съм в грешка.
zle si.... dano da si pospala dobre

yarrr
08-08-2008, 22:19
Ne.Ti otkade si siguren 4e to4no tazi bitka e spomognala za towa.
omfg zle li ste kvo linka ne pro4etohte li?!?! ili az da kopna si4ko 4e vas vi marzi da go pro4etete

Diam0nD
08-08-2008, 22:30
много разбирачи за битки станахте по форумите ... хората живота са си давали ! Зачитайте го !! Може в някоя битка да сме паднали ,в друга да сме спечелили но и в 2те се дават жертви и 2те са достойни за уважение ... какво "най-великата е при еди си къде ..."

valkanovb
08-08-2008, 23:21
Kato gledam kak e napisano i edinstweno mi idva na um 'pre4upena istoriq'

SiegHeil
08-09-2008, 00:17
A аз като те гледам кво пишеш усещам само огромно неуважение към историята на България и към измрелите български герои...
Както се казва в една песен...За да дишам днес, някой е умрял вчера.
На война няма връзки няма и далавера!
А на тебе мога ти кажа ти го нахакам у келепира и "европееца"...
http://www.vbox7.com/play:9467d2ea
Чуй тая песен, може да ти дойде някоя мисъл...(рап е но текста е велик)

Diam0nD
08-09-2008, 05:58
а бе ти кво против рапа имаш ? "Рап е ,ама е добра" сирич рапа не става ,ма тая песен ме кефи .... пфф аман от тъпанари с предразсъдъци ! Песента не е чак толкова силна ;)

SiegHeil
08-09-2008, 12:31
а бе ти кво против рапа имаш ? "Рап е ,ама е добра" сирич рапа не става ,ма тая песен ме кефи .... пфф аман от тъпанари с предразсъдъци ! Песента не е чак толкова силна ;)
Мен ми е лееееко странно в негърска музика да се пее за България...иначе да, рапа не става, ама тая песен ме кефи ^^

ПП: И аман от тая фобия към дискриминация...тва не са никви предрасъдъци тва е музикален вкус..

kristo
08-09-2008, 23:23
а бе ти кво против рапа имаш ? "Рап е ,ама е добра" сирич рапа не става ,ма тая песен ме кефи .... пфф аман от тъпанари с предразсъдъци ! Песента не е чак толкова силна ;)
Мен ми е лееееко странно в негърска музика да се пее за България...иначе да, рапа не става, ама тая песен ме кефи ^^

ПП: И аман от тая фобия към дискриминация...тва не са никви предрасъдъци тва е музикален вкус..
По принцип рапа е негърска музика, но вече както и във всяко едно отношение традициите се променят и не са това, което са. Всмисъл, че вече рап пеят страшно много бели и пеят за съвсем належащи и наболели проблеми, радва ме също, че има и доста песни български рап/какъвто по принцип много рядко слушам/, които са с патриотична насоченост.
Иначе чисто като музика рапа си е прекрасен, винаги съм го харесвал и определено много повече ми се вързва от хеви метъл или хард-рок и от рода. Определено е доста по-емоционална и приятна за слушане музика, но все пак рап може да слуша само този, който го разбира и на когото му е близко до душата като звучене.
Що се отнася до битката при Дойран, видях, че темата е много добре разискана от вас и няма какво да се добави, освен пак да се спомене, че е една от най-великите победи в българската военна история. Храбростта и силата на българската армия винаги са били на много високо ниво, а през Първата световна война България, която тогава е била с няколко милиона по-малка като население от сега е събрала армия от близо 850 000 души!! Какво да се каже, освен да се направи един дълбок поклон пред всички български воини, проливали кръвта си в името на Родината ни. Тяхният подвиг винаги ще ни подсеща за величието на бълхарският дух и ще ни кара да се прекланяме пред тях. Освен това ще ни дава сили поне да мечтаем, че един ден България отново ще бъде силна и просперираща страна!!

Diam0nD
08-10-2008, 08:55
SiegHeil като си такъв патриот и "Мен ми е лееееко странно в негърска музика да се пее за България" като си пускаш winamp-а си пускай само народна музика !!! Никаква друга .. щот другата е чужда !!! Не може да слушаш чужда музика !!!

SiegHeil
08-10-2008, 15:58
SiegHeil като си такъв патриот и "Мен ми е лееееко странно в негърска музика да се пее за България" като си пускаш winamp-а си пускай само народна музика !!! Никаква друга .. щот другата е чужда !!! Не може да слушаш чужда музика !!!
Кой е казал че не може..слушам квото ми харесва...ама не обичам да слушам негри които не пеят а само нареждат...всеки с вкусовете си, ти си слушай негри аз ще си мойта музикаа...ти кво, дискриминираш ме и не ми даваш да слушам друга музика така ли ? 8-)

valkanovb
08-10-2008, 17:53
A аз като те гледам кво пишеш усещам само огромно неуважение към историята на България и към измрелите български герои...
Както се казва в една песен...За да дишам днес, някой е умрял вчера.
На война няма връзки няма и далавера!
А на тебе мога ти кажа ти го нахакам у келепира и "европееца"...
http://www.vbox7.com/play:9467d2ea
Чуй тая песен, може да ти дойде някоя мисъл...(рап е но текста е велик)
Sigurno ti si psihoanalitika mi shtoto i toi kaza tova.Tazi psihoanaliza shte trqbwa li da q plashtam.

Diam0nD
08-10-2008, 18:07
ами и аз не мога да разбера някои откачалници които си дерат гласовете и наричат това музика ...

valkanovb
08-10-2008, 18:21
ами и аз не мога да разбера някои откачалници които си дерат гласовете и наричат това музика ...
Towa e zashtoto ne q hareswash.I az ne moga da razbera tehnot i tem podobni.

Diam0nD
08-10-2008, 21:29
SiegHeil чуй и тази песен : http://vbox7.com/play:5148f082 рап ,но съм сигурен че текста ще ти хареса !! Пее се за политиците ;) а и кристо и ти я чуй :D

SiegHeil
08-10-2008, 22:56
SiegHeil чуй и тази песен : http://vbox7.com/play:5148f082 рап ,но съм сигурен че текста ще ти хареса !! Пее се за политиците ;) а и кристо и ти я чуй :D
Ако имаше повечко такава музика бих послушал...жалко че няма...а иначе за песента..тва че не трябва да гласуваме не е вярно, иначе е добра много..

SiegHeil
08-10-2008, 22:59
Sigurno ti si psihoanalitika mi shtoto i toi kaza tova.Tazi psihoanaliza shte trqbwa li da q plashtam.
Тази е безплатна...А психоаналитиха ти е прав междувременно ^^

valkanovb
08-11-2008, 00:16
Sigurno si razbral no wse pak:towa beshe sarkazam.

SiegHeil
08-11-2008, 00:30
Sigurno si razbral no wse pak:towa beshe sarkazam.
Сигурно са ти го казвали и занапред ще ти го казват но ти си боклук.
Кво правиш в тая тема като нямаш и малко уважение към България и към животите на българските герои които са се жертвали за родината...друго си е да си седиш в къщи и да си щракаш по клавиатурата, нали ?

Diam0nD
08-12-2008, 17:40
SiegHeil чуй и тази песен : http://vbox7.com/play:5148f082 рап ,но съм сигурен че текста ще ти хареса !! Пее се за политиците ;) а и кристо и ти я чуй :D
Ако имаше повечко такава музика бих послушал...жалко че няма...а иначе за песента..тва че не трябва да гласуваме не е вярно, иначе е добра много.. ами Митака казва че вече му е все таз кой ще ни управлява ,щот е явно че всички крадат ... и така мисли и 2/3 от народа ... а иначе това е една от много малкото песни насочени към политическата класа в България !! Ако има повечко такива може и да се формира някаква гражданска позиция ,но докато в песни и навсякъде ,в целия ни живот за курви и треви ще е така ... лошо

valkanovb
08-12-2008, 18:14
Sigurno si razbral no wse pak:towa beshe sarkazam.
Сигурно са ти го казвали и занапред ще ти го казват но ти си боклук.
Кво правиш в тая тема като нямаш и малко уважение към България и към животите на българските герои които са се жертвали за родината...друго си е да си седиш в къщи и да си щракаш по клавиатурата, нали ?
Ti trqbwa da go znaesh po-dobre ot men.Az sam novak za ralikat ot teb.

SiegHeil
08-12-2008, 19:43
Ti trqbwa da go znaesh po-dobre ot men.Az sam novak za ralikat ot teb.
Можеше да отговориш на другите въпроса а не само на тоя на който ти е удобно...
И по добре не пиши в тая тема че се излагаш..

kristo
08-12-2008, 19:45
Ti trqbwa da go znaesh po-dobre ot men.Az sam novak za ralikat ot teb.
Можеше да отговориш на другите въпроса а не само на тоя на който ти е удобно...
И по добре не пиши в тая тема че се излагаш..
То да е само в тая тема дето се излага, ама нека пише момчето, всеки има право на самоизява :wink:.

valkanovb
08-12-2008, 20:41
Wse edno sam tuka za seriozno.

SiegHeil
08-12-2008, 20:50
Кво, тука можеш да бъдеш един а навън друг, така ли ?

valkanovb
08-12-2008, 21:05
Emi samo w dwa foruma sam seriozen(demek gi mislq za seriozni) i tozi ne e ot tqh.Tuk sam ei taka.

SiegHeil
08-12-2008, 21:11
Не ми отговори на въпроса ^^

valkanovb
08-12-2008, 21:19
Izvinqwai.Ami moje da se kaje,naprimer ne kazwam cqloto si mneniq.No ne laja ako towa imash predwid.

tankistabg
08-12-2008, 21:57
Izvinqwai.Ami moje da se kaje,naprimer ne kazwam cqloto si mneniq.No ne laja ako towa imash predwid.

А какво е цялото ти мнение? Защо мислиш че никои не желае да го прочете?

Мнението на всеки един етнически българин е ценно> Ако ти си такъв - заповядай и се изкажи! Пък вече дали си прав или крив - съвършенно друг въпрос

valkanovb
08-12-2008, 22:02
W smisal 4e ne kazwam wsi4ko.Ina4e to baq iam na glawata.A tova za Doiran,mnogo ne sam 4el za Parvata Swetowna zashtoto wse pak zagubihme i mi stava gadno samo pri misalta.

tankistabg
08-12-2008, 22:22
W smisal 4e ne kazwam wsi4ko.Ina4e to baq iam na glawata.A tova za Doiran,mnogo ne sam 4el za Parvata Swetowna zashtoto wse pak zagubihme i mi stava gadno samo pri misalta.

загубиха политиците. А ние не загубихме битките.

valkanovb
08-12-2008, 22:26
Balgariq nishto ne zagubi.Germanskite politici kato ni zabraniha da napadame Garciq ni nakara da zagubim.

yarrr
08-18-2008, 09:49
to4no taka ako bqhme izra6ali gurciq 1915 oneq nqma6e da si izserat voiskite
na balkanite i 6tqhme da pratim voiski na Zapadniq front i 6tqhme da gi biem

diver
08-18-2008, 10:21
Ако,ако,ако,ако,ако.
Айде стига с тва.
Няма как да знаете кво е щяло да стане.Тъй че стига сте акали.

Мрачен Ентусизъм
08-20-2008, 21:36
Я сега да уточним малко работата с тая Гърция и тоя Балкански полуостров , щото доколкото си спомням по време на т. нар. "българско лято" на 1915(наш'то настъпление) Гърция още не е влязла във войната , ноо това няма значение ние ще ги изринем пък те като се оппомнят би трябвало да ни обявят война..хммм
Иначе наистина една велика битка жалко , че е помрачена след няколко дена(даже ако не се лъжа още на следващия ден) с пробива при Добро поле на 20 септември)за тая дата вече съм сигурен :) )

yarrr
08-25-2008, 14:04
Я сега да уточним малко работата с тая Гърция и тоя Балкански полуостров , щото доколкото си спомням по време на т. нар. "българско лято" на 1915(наш'то настъпление) Гърция още не е влязла във войната , ноо това няма значение ние ще ги изринем пък те като се оппомнят би трябвало да ни обявят война..хммм
Иначе наистина една велика битка жалко , че е помрачена след няколко дена(даже ако не се лъжа още на следващия ден) с пробива при Добро поле на 20 септември)за тая дата вече съм сигурен :) )
omfg mn si pross weee kato sme pobedili v taq bitka dobro pole ve4e e padnalo celta e bilo francuzite da probiqt ottam a angli4anite da probiqt prez doiran i taka cqlata ni armiq da popadne v `4uval` demek da q obkrujena i razbita...

yarrr
08-25-2008, 16:00
Я сега да уточним малко работата с тая Гърция и тоя Балкански полуостров , щото доколкото си спомням по време на т. нар. "българско лято" на 1915(наш'то настъпление) Гърция още не е влязла във войната , ноо това няма значение ние ще ги изринем пък те като се оппомнят би трябвало да ни обявят война..хммм
Иначе наистина една велика битка жалко , че е помрачена след няколко дена(даже ако не се лъжа още на следващия ден) с пробива при Добро поле на 20 септември)за тая дата вече съм сигурен :) )
omfg mn si pross weee kato sme pobedili v taq bitka dobro pole ve4e e padnalo celta e bilo francuzite da probiqt ottam a angli4anite da probiqt prez doiran i taka cqlata ni armiq da popadne v `4uval` demek da q obkrujena i razbita...

valkanovb
08-25-2008, 17:28
Termina ne e 4uwal a kleshti koito se izpolzwa mnogo pati ot Saiuznicite.

yarrr
09-30-2008, 20:45
Termina ne e 4uwal a kleshti koito se izpolzwa mnogo pati ot Saiuznicite.
em tva kle6ti za 1 put go 4uvam na vskqade kazvat 4uval