PDA

View Full Version : Леща



LiloTa
08-07-2008, 12:40
ами искам да наготвя леща обаче не мога да се сетя дали трабва задуша или запържа зеленчуците.Също не си спомням дали мога да сложа доматен сок...Та ако някой може да ми помогне,ще съм много благодарна :–)

jujulinkaa
08-07-2008, 13:12
мама я няма да я питам 8-)
потърси си в гугъл , аз намерих много ама ти наи добре знаеш какво търсиш :)

http://www.babapena.com/?p=127

zero
08-07-2008, 13:23
Хаха ?!?
Измиваш лещата накисваш я малко
там да поседи 5 мин. хвърляш водата
и слагаш друга след което я слагаш на котлона
като почне водата да става гореща
слагаш малко олио, лучец
морковче галини бланки там магита
вкусове :D
и кото трябва още и 10 мин преди да го свалиш
осоляваш :lol:
Май тфа е .. не съм 100 % сигурен щото никога не съм готвил леща, но
пък изчакай да се изкаже някой с опит, да не земат
да те замерят с тенджерата леща и аз да съм виновен :D
//Едит:
сега видях линка който е даден преди моя пост ..
По-хуу сякаш да настържеш моркова
апък относно чесъна недей слагай повече от 2 склидки
и ги нарежи на едро :)

LiloTa
08-07-2008, 13:37
мерси много на всички :-) :-)

LiloTa
08-07-2008, 13:38
Хаха ?!?
Измиваш лещата накисваш я малко
там да поседи 5 мин. хвърляш водата
и слагаш друга след което я слагаш на котлона
като почне водата да става гореща
слагаш малко олио, лучец
морковче галини бланки там магита
вкусове :D
и кото трябва още и 10 мин преди да го свалиш
осоляваш :lol:
Май тфа е .. не съм 100 % сигурен щото никога не съм готвил леща, но
пък изчакай да се изкаже някой с опит, да не земат
да те замерят с тенджерата леща и аз да съм виновен :D
//Едит:
сега видях линка който е даден преди моя пост ..
По-хуу сякаш да настържеш моркова
апък относно чесъна недей слагай повече от 2 склидки
и ги нарежи на едро :)


мерси много :grin: :grin: :grin:

Slun4evko
08-07-2008, 13:38
Лещата се накисва за минимум 30мин. После се прецежда и се сварява-това отнема от 15мин до 30мин,зависи от печката. Хвърляш водата и оставяш лещата да се отцеди в гевгир. Запържваш лук/чесън,добаваш брашно и червен пипер,запържваш за половин минута и почваш да добавяш по 500мл вода постепенно-тя ще се сгъстява първите 2-3 пъти,накрая сипваш около литър и половина и добавяш самата леща. Домати не слагай,аз поне никога не съм чувала за леща с домати,това не е зрял боб все пак пък и в тея жеги лесно се вкисват доматите като са готвени.

zero
08-07-2008, 14:31
Лещата се накисва за минимум 30мин. После се прецежда и се сварява-това отнема от 15мин до 30мин,зависи от печката. Хвърляш водата и оставяш лещата да се отцеди в гевгир. Запържваш лук/чесън,добаваш брашно и червен пипер,запържваш за половин минута и почваш да добавяш по 500мл вода постепенно-тя ще се сгъстява първите 2-3 пъти,накрая сипваш около литър и половина и добавяш самата леща. Домати не слагай,аз поне никога не съм чувала за леща с домати,това не е зрял боб все пак пък и в тея жеги лесно се вкисват доматите като са готвени.

Е, то става и без тъмната брашняна запръжка :)
А бе .. това е общо взето апък после кажи вкусна ли е
станала :)

yellow_bird
08-07-2008, 14:32
Diablue{F} как е лещата :-D

Slun4evko
08-07-2008, 14:48
Лещата се накисва за минимум 30мин. После се прецежда и се сварява-това отнема от 15мин до 30мин,зависи от печката. Хвърляш водата и оставяш лещата да се отцеди в гевгир. Запържваш лук/чесън,добаваш брашно и червен пипер,запържваш за половин минута и почваш да добавяш по 500мл вода постепенно-тя ще се сгъстява първите 2-3 пъти,накрая сипваш около литър и половина и добавяш самата леща. Домати не слагай,аз поне никога не съм чувала за леща с домати,това не е зрял боб все пак пък и в тея жеги лесно се вкисват доматите като са готвени.

Е, то става и без тъмната брашняна запръжка :)
А бе .. това е общо взето апък после кажи вкусна ли е
станала :)

Без тъмната брашняна запръжка няма същия вкус!
Аз обичам след като е готова лещата и веще съм си сипала да хапвам,да настържа отгоре кашкавал и да оставя за минутка-две да се разтопи. Става божествено!

zero
08-07-2008, 15:00
Лещата се накисва за минимум 30мин. После се прецежда и се сварява-това отнема от 15мин до 30мин,зависи от печката. Хвърляш водата и оставяш лещата да се отцеди в гевгир. Запържваш лук/чесън,добаваш брашно и червен пипер,запържваш за половин минута и почваш да добавяш по 500мл вода постепенно-тя ще се сгъстява първите 2-3 пъти,накрая сипваш около литър и половина и добавяш самата леща. Домати не слагай,аз поне никога не съм чувала за леща с домати,това не е зрял боб все пак пък и в тея жеги лесно се вкисват доматите като са готвени.

Е, то става и без тъмната брашняна запръжка :)
А бе .. това е общо взето апък после кажи вкусна ли е
станала :)

Без тъмната брашняна запръжка няма същия вкус!
Аз обичам след като е готова лещата и веще съм си сипала да хапвам,да настържа отгоре кашкавал и да оставя за минутка-две да се разтопи. Става божествено!

То като погледнеш отгоре трябва и
парченце масло и стръкче магданоз :lol:
Ама да не изпадаме в подробности :-D

sasha_90
08-07-2008, 15:48
Чистиш я,миеш я,слагаш я в тенджера прибавяш вода и олио.Когато поуври слагаш зеленчуците.Ври докато всичко уври,после подправяш и накрая ядеш :razz: !

LiloTa
08-07-2008, 16:53
току що я свалих от котлона :-D :-D когато се върне мъжа ще ви кажа дали му е харесала :) Мерси на всички :-D