PDA

View Full Version : Сиамски близнаци



LiloTa
08-07-2008, 17:20
Имам няколко въпросчета към вас...Първо ако се окаже че чакате сиамски близнаци,бихте ли ги задържали?Ако да-защо?Ако не-защо? и второ ако все ак ги задървите,след време бихте ли ги отделили (чрез операция) едно от друго,въпреки всички опасности???Е..вие сте


п.п сори ако темата не е точно за този раздел...

3vR
08-07-2008, 17:26
Имам няколко въпросчета към вас...Първо ако се окаже че чакате сиамски близнаци,бихте ли ги задържали?Ако да-защо?Ако не-защо? и второ ако все ак ги задървите,след време бихте ли ги отделили (чрез операция) едно от друго,въпреки всички опасности???Е..вие сте


п.п сори ако темата не е точно за този раздел...

бих ги задържал, все пак са хора имат шанс на живот и бих ги оперирал, за да имат по-хубав живот :) но защо темата е в тоя раздел :lol:

LiloTa
08-07-2008, 17:28
незнам къде трабва да е :D :D

darla
08-07-2008, 17:32
ami bih gi zapazila,da.i opredeleno bih iskala da gi operirat za da gi razdelqt.6tom decata mi 6te imat 6ans da jiveqt pulnocenen jivot,6te riskuvam.ako puk operaciqta primerno dava garanciq 4e ednoto 6te ojivee,no za smetka na tova drugoto nqma da ocele,za6toto obiknooveno ednoto e po-slabo razvito togava...pak bih se suglasila,zaedno nqmat 6ans da jiveqt normalno,no taka pone ednoto detence 6te e zdravo i 6te jivee normalno i za brat4eto-sestri4eto si.

MayKyTy
08-07-2008, 17:34
Имам няколко въпросчета към вас...Първо ако се окаже че чакате сиамски близнаци,бихте ли ги задържали?Ако да-защо?Ако не-защо? и второ ако все ак ги задървите,след време бихте ли ги отделили (чрез операция) едно от друго,въпреки всички опасности???Е..вие сте


п.п сори ако темата не е точно за този раздел...

бих ги задържал, все пак са хора имат шанс на живот и бих ги оперирал, за да имат по-хубав живот :) но защо темата е в тоя раздел :lol:
+1 :)

hahavteen
08-07-2008, 17:40
Когато беше актуален случая със сиамските близначки Леа и Табеа мн се бях замислила... Мисля че бих ги задържала но само ако съпругът ми ще е до мен защото сама не бих се справила нито физически нито психически. Не съм сигурна обаче дали бих ги разделила. Те имат мн силна връзка помежду си а и свикват със ситуацията... Абе мн труден въпрос... Дано на никой не му се случва да трябва да мисли сериозно над тези въпроси :(

DevilWish
08-07-2008, 17:45
oX не знам ,наистина трудно . . . пфф дано не се случва на никой.Да не дава Господ!

BaBy_bS
08-07-2008, 18:04
не знам дали ще мога да издържа психически :( да не дава Господ

InnchetO
08-07-2008, 19:05
добре то много зависи .. ако са свързани с крак , ръка или нещо такова да ама .. ако са така http://www.vbox7.com/play:27643821 аиде ходи ги раздели .. абе кофти ситуация си е при всички положения .. така или иначе има много малък процент вероятност да оцелеят и 2те деца при каквото и да било разделяне .. а и съм чувала че на самите деца им е по зле ако са разделени смисал .. едно че едното е прецакано .. второто е че те имат много силна психическа връзка .. често мислят по абсолютно еднакакъв начин .. и изобщо ..

аз бих ги родила (всъщност май преди самото раждане не може да се види дали са сиамски .. (think) ) и бих ги задържала .. бихх .. помислила над това дали живота им може да бъде пълноценен .. дали би било дбре да ги разделя .. все пак ако са като тези на клипчето .. как например биха се омъжили ? как биха изобщо имали възможност за любовен живот ? как биха ги приемали ? има много въпроси за съжаление БЕЗ отговор ..

Biskfitka
08-07-2008, 19:20
аз пък не бих ги родила! Едва ли ш живеят пълноценен живот...нз... :( :( :(

InnchetO
08-07-2008, 19:43
разрових се за снимки .. най-ужасяващото беше това :

http://english.pravda.ru/img/2005/09/siamese.gif

....

zanik
08-07-2008, 19:59
Не бих ги задържал...Защото така няма да могат да живеят нормално,като се сетя как аз съм живял на времето и те няма да могат да имат такъв живот...Бих им го спестил...

girl91
08-07-2008, 20:37
Ако разбера, че чакам сиамски близнаци няма да ги задържа. Поприбцип мисля, че когато една жена забременее след това се правят изследвания за да се разбере дали плодът има някакви заболявания и т.н, и ако се разбере, че има нещо нередно най-добрият вариант е детето да се махне. Това се прави за да има все по-малко увредени деца. В повечето случаи едно увредено дете е в голяма тежест на родителите, а в много случаи бива изоставено.
Сиамските близнаци не могат да живеят пълноценен живот. При някои дори е невъзможно разделянето.

Beatriss
09-17-2009, 16:32
Темата е стара, но реших да отговоря ! 1во. Ако може да им се види формата и по точно какво общо имат.. и ако след време немогат да се отделят ще ги махна, за да не се мъчат.. Трудно е да споделяш живот със някои, а камоли той да е залепен до теб,. Пък и хората са жестоки.. А ако имат нещо общо, което след време може да се оперира ще ги зарържа..

monincetyyy
09-17-2009, 18:28
Темата е стара, но реших да отговоря ! 1во. Ако може да им се види формата и по точно какво общо имат.. и ако след време немогат да се отделят ще ги махна, за да не се мъчат.. Трудно е да споделяш живот със някои, а камоли той да е залепен до теб,. Пък и хората са жестоки.. А ако имат нещо общо, което след време може да се оперира ще ги зарържа..

LovelyGirl
09-17-2009, 19:12
Чакайте малко..
Добре де, вие разбирате, че ще имате сиамски близнаци, ама тогава вече не е ли късно за аборт?

GossipGirl89
09-17-2009, 19:57
Естествено, че ще ги задържа - все пак са ми дечица...
Иначе за разделянето не мога да ти кажа... чувала съм, че такива операции са доста опасни и рисковани :?

rubi
09-17-2009, 23:42
честно казано бух предпочела да ги убия преди да се родят отколкото живота после да ги убие....ако не могат да се оперират или примерно при операция починат ще ми бъде 1000 пъти по трудно... същата е и ситуацията ако е едно дете с увреждания...изобщо не бих го родила....и то ще се мъчи и аз няма да имам спокоен живот....

BlackWings
09-18-2009, 11:09
Зависи къде са свързани , и какви са рисковете при евентуалното им разделяне , и до къде стигат шансовете им за нормален живот.
Ако знам че ПОНЕ едното от двете има шанс да се развива и живее като здрав пълноценен човек - да , бих ги задържала. Ако има шанс да се разделят успешно и да оцелеят и двете - най добре.
Но ако няма тази възможност може би бих спестила своите и техните мъки.

Passi0n
09-18-2009, 13:21
разрових се за снимки .. най-ужасяващото беше това :

http://english.pravda.ru/img/2005/09/siamese.gif

....
:cry:

Zaharinka
09-18-2009, 14:42
Да бе верно как се разбира,че са сиямски и не е ли късно да се умъртвят?!

Но не не бих задържала две малки човечета,които са обречени да страдат просто е гадно.

amk933
09-18-2009, 14:57
честно казано бух предпочела да ги убия преди да се родят отколкото живота после да ги убие....ако не могат да се оперират или примерно при операция починат ще ми бъде 1000 пъти по трудно... същата е и ситуацията ако е едно дете с увреждания...изобщо не бих го родила....и то ще се мъчи и аз няма да имам спокоен живот....

Никога няма да обрека децата си на страдание заради собствения си егоизъм! :)

ImmortalTechnique
09-18-2009, 15:31
Не можах да разбера какво искаше да каже уважаемия Обама, но такова дете, както и всяко едно дете с увреждания по-добре да не се ражда въобще, отколкото цял живот да страда, да се мъчи, че не е нормално, че никога няма да има нормален живот като другите. Ако бях роден с недъг или нещо такова, хиляди пъти бих проклинал нашите защо са ме родили въобще. Примерът на Спарта е много полезен в това отношение.

Между другото темата не е за този раздел. Освен ако някой изруттт фетишист не иска да чука сиамски близначки, по възможност руси и с големи гърди. И да не иска тройка, няма как иначе.

glamouros
09-18-2009, 15:44
Не бих ги задържала. Според мен няма да живеят пълноценен живот. За мен са си изроди от където и да ги погледнеш (извинявам се за грубия език, дано няма засегнати) :)

Neopitom3na
09-19-2009, 16:30
Не, все пак всеки има право да живее пълноценен живот!

giveupbitch
09-19-2009, 16:40
тва,че всеки има право да живее е адски вярно..дори и хлебарките,които мразя :D Ноо,ако ще се мъчат цял живот,по-добре изобщо да не се раждат...

AwwwSugar
09-19-2009, 18:18
ами нз честно казано не съм се замисляла ,но можеби бих ги махнала не ,че няма да ги обичам или нещо такова просто светът е жестог към различните хора ,а не бих искала децата ми да страдат

Bixel
09-19-2009, 18:25
хмм еми нз квото каже доктора, все пак той е учил за да се справя с такива случай ...

djuki
09-19-2009, 19:35
не бих ... не мисля , че ще срещнаст разбиране и помощ от околните и няма да им е хич лесно и не бих подпалага децата си на такова мъчение