PDA

View Full Version : Може ли да се целуваш докато постиш



Angel_In_Disguise
08-07-2008, 19:36
Значи в момента постя и въпроса ми е дали можеш да се целуваш с някой който не пости.Не съм много запозната с тези неща.Спешно е :(

Christ
08-07-2008, 19:44
http://www.terminally-incoherent.com/img/facepalm.jpeg













Ядеш ли като се целуваш?

Angel_In_Disguise
08-07-2008, 19:52
Е не ми се подигравайте а кажете честно.Една фр каза че не може да се целуваш ако и той не пости.А как да попитам баба ми :)

Christ
08-07-2008, 20:11
Е не ми се подигравайте а кажете честно.Една фр каза че не може да се целуваш ако и той не пости.А как да попитам баба ми :)


... Френдката ти е тъпа. Докато се целуваш не ядеш, следователно можеш да се целуваш.

Angel_In_Disguise
08-07-2008, 20:12
мерси :)

haterkata
08-07-2008, 20:41
Е не ми се подигравайте а кажете честно.Една фр каза че не може да се целуваш ако и той не пости.А как да попитам баба ми :)

... Френдката ти е тъпа. Докато се целуваш не ядеш, следователно можеш да се целуваш.


+11111 :-o

Dreammy
08-07-2008, 21:46
Estestveno,che mojesh. :shock: :-o

eveto_xx
08-07-2008, 22:56
Значи в момента постя и въпроса ми е дали можеш да се целуваш с някой който не пости.Не съм много запозната с тези неща.Спешно е :(
Болен мозък :? Тая религия ви побърка , само глупости в главата поражда...Манипулира ви...

Kman
08-08-2008, 11:16
Не неможеш,ако го направиш че гориш во веки веков в ада :lol: Или пък ако правиш секс,е тогава до девето коляно направо :razz: :lol:
Че тя религията за това е създадена....за да манипулира

Christ
08-08-2008, 11:52
Друго, освен тая манипулация не можахте ли да измислите, бе? :lol:


Как точно ни манипулира "религията" като Библията е собствен избор? Не съм видял, поне в наши дни, някой да ти опре пистолет в главата и да те кара да следваш Библията.

Поста е нещо като проверка на вярата ти. Не е диета някаква. Също така пост не е нужен, за да си Християнин.

Православната църква също не е много много християнска...

Angel_In_Disguise
08-08-2008, 12:48
Религията не е манипулиране-това е вяра.И тези исказвания ме дразнят.Всеки има право на собствени мнение но до кажеш че " религията е създадена....за да манипулира " e пълна глупост :-o

InitialD
08-09-2008, 15:58
Религията не е манипулиране-това е вяра.И тези исказвания ме дразнят.Всеки има право на собствени мнение но до кажеш че " религията е създадена....за да манипулира " e пълна глупост :-o

+100000000000

anichkaaaaa
08-09-2008, 16:43
естествено 4е може

Kman
08-09-2008, 18:47
"Как точно ни манипулира "религията" като Библията е собствен избор? Не съм видял, поне в наши дни, някой да ти опре пистолет в главата и да те кара да следваш Библията. "

Манипулира те психически.....Ти даже незнаеш какво означава манипулация....това не е против волята ти,а те карат да приемеш тяхната воля и да я изпълняваш като твоя,въпреки че тя никога не е била,но като я приемеш и си готов да умреш несъзнавайки че не е твоя.
Влизайте повече в часовете по психология....
Повярвай ми религията никога не е собствен избор,или вярваш понеже другите така правят,понеже мама и тате така казват,така си отгледан или си бъгнат психически(сектанските простотии).....
Ами Мохамед Али,който е бил католик и е прием исляма....той в ада ли е отишъл :lol:

"Православната църква също не е много много християнска..."
А каква е.....будистка????

Christ
08-09-2008, 20:39
Върви на някои места срещу това, което пише в Библията.

Ако Православната църква е наистина Християнска, то тогава тя няма да противоречи на Светото Писание.

По твоята логика:

Атеизма твоя вяра ли е?

lsd43
08-09-2008, 20:56
Органът наречен "църква" манипулира,вярата може да я има и без някое дебело мазно падре,това че светската и църковната власт са манипулативни органи,не означава ,че истинската вяра е свързана с тези два органа.

nailana
08-09-2008, 22:15
Значи в момента постя и въпроса ми е дали можеш да се целуваш с някой който не пости.Не съм много запозната с тези неща.Спешно е :(


Темата ебавка ли е?

Natalia
08-09-2008, 22:24
аз лично съм вегетариянец (или както се пише) и вече 2ра седмица нямам гадже тайче неми пука усобено

dajdostih
08-10-2008, 09:43
Певицата Галена казва че по време на постите не прави секс, защото не слага МЕСО В УСТА :D

Kman
08-10-2008, 10:37
Това не е вяра....пак си показваш колко малко знаеш........атеист-човек без вяра,отричащ съществуването на каквото и да е божествено,каквито и да било магии,призраци и всякви подобни....
А тва вегетарианството е просто смешно,като чуя че някой човек е вегетарианец едвам се здържам да не се изсмея :D :lol:

Kman
08-10-2008, 10:39
Един фр.....същински фанатик....беше постил 2-3 дена,само на вода и каза че така се бил доближавал до бога,то човека накрая едвам седеше изправен на краката си и му се виеше свят,а той си въобразяваше че това означавало че се доближава до бог :lol:

nailana
08-10-2008, 16:34
А тва вегетарианството е просто смешно,като чуя че някой човек е вегетарианец едвам се здържам да не се изсмея :D :lol:

Да,вегетарианството не е особено полезно,и по този начин трудно някой може да спаси животните.Но се научи(ако желаеш) да толерираш вярванията и разбиранията на другите около теб.Все пак,не ти или аз се подлагаме на вегетарианство,а човекът,който по - горе го е обявил.Следователно,това си е лично нейна/негова работа,и твоето изказване доказва оскъдните ти концепции относно правата и представите на другите Божии създания(в случая - хората),дефицитната ти търпимост,низшият ти алтруизъм и примитивно благородство.

Ако съм те убидила по някакъв начин,предварително и най - искрено моля да ме извиниш.

tankistabg
08-11-2008, 05:47
Може да се целуваш, ВИНАГИ ако не се кланяш на такива масоно-семитски религиии!

KVI_SA_TEQ_TUPOTII_BE
08-11-2008, 10:10
аз лично съм вегетариянец (или както се пише) и вече 2ра седмица нямам гадже тайче неми пука усобено
Аз пък съм вегетарианка от както се помня и твърдш че вегетарианството е всияко друго но не и вредно....
nailana можеш ли да ми обесниш защо е вредно според теб?!
аз месо не съм слагала в уста.... на 15 съм висока съм 170 .... развита съм напълно и съм едно от най високите момичета в класа ми... успехът ми е един от най високите...(така че неяденето на месо не води до затъпяване) Чувставам се прекрасно и съм жизнена и щастлива... имам приятел от много време с който се разбираме чудесно... имам много приятели които се отнасят с уважение към разбираништа ми.....
мога да кажа че много харесвам живота си.... 8)
много сте смешни като не разбирате от нещо а говорите глупости.... :?

Natalia
08-11-2008, 10:24
аз лично съм вегетариянец (или както се пише) и вече 2ра седмица нямам гадже тайче неми пука усобено
Аз пък съм вегетарианка от както се помня и твърдш че вегетарианството е всияко друго но не и вредно....
nailana можеш ли да ми обесниш защо е вредно според теб?!
аз месо не съм слагала в уста.... на 15 съм висока съм 170 .... развита съм напълно и съм едно от най високите момичета в класа ми... успехът ми е един от най високите...(така че неяденето на месо не води до затъпяване) Чувставам се прекрасно и съм жизнена и щастлива... имам приятел от много време с който се разбираме чудесно... имам много приятели които се отнасят с уважение към разбираништа ми.....
мога да кажа че много харесвам живота си.... 8)
много сте смешни като не разбирате от нещо а говорите глупости.... :?lol никаде несъм казал, че неяденето на месо е вредно или нещо от този род
по въпроса съм много съгласен с теб
едни от наи издражливите хора на земята shaolinite не консомират месо.. :) btw и аз не ям месо от както се помня.. :)

Kman
08-11-2008, 10:55
Е вегетарянтствайте си.....обаче вегетариансците не би трябвало да ядат също така и нищо което е излязло от животно до колкото знам.....мляко,яйца,сирене,ка шкавал.
Само от зеленчуци и плодове,човек неможе да си набави нужните му хранителни вещества,които се съдържат в месото,яйцата,млякото и т.н.
Ако един човек спортува(което е задължително,за един човек който иска да е здрав),от къде ще си набави белтъчините и тем подобните.....то и в някои плодове също може да има белтъчини,обаче не са същите и са в много малко количество....
Не ми говорете за здравословен живот,защото прекрасно знам какво е рационално хранене,диета,спортуване според това дали искаш да отслабваш или да качваш мускулна маса.
Проблема на дебелите е че не спортуват,не са достатъчно информирани как да спортуват какво да ядат,колко кога и как и което е най-важното нямат никаква вола и не искат да се информират.Защото от всеки един дебелак може да излезе един прекрасен човек с прекрасна физика.....но първо трябва да имаш тук(сочейки главата)и после тук(сочейки бицепса)!
Трябва много време,много средства,много тренировки,много постоянство,много дисциплина,а малко хора имат това (не са възпитани от малки просто,възпитанието е най-важното нещо)и затова си седят дебели и боледуват често,или ако не са дебели боледуват често.

ПуКанКа спортуваш ли,как ти минава ежедневието?Това две много важни предпоставки за начина на живот и за здравето.Ако не спортуваш е нормално тялото ти да не иска много храна и белтъчини и да се чувстваш добре само от плодове и зеленчуци(а може да не си абсолютна вегетарианка...има и такива хора,хапват си мляко,яйца обаче месе никво).
А ако спортуваш....какво спортуваш,колко често,какво ядеш преди след тренировка,колко е натоварваща тернировката.За едно бързо и ефикасно възтановяване на тялото след една тежка тренировка,която се повтаря на следващия ден,е нужно да се храниши повечко и със храни съдържащи много белтъчини,аминокиселини и всякви подобни.
ТОВА се нарича градивна критика.....отправял съм тази градивна критика на доста хора,които така си вегетариантстват или искат да отслабват обаче никога през живота си не са спортували....
Спорта е здраве!

Kman
08-11-2008, 11:02
Я ми кажете.....като си вегетариянец,можеш ли да ядеш шоколад?
Защото шоколада,не знам колко от вас знаят,го правят от какаово дърво и оригиналния шоколад е горчив.....Та на вегетарианците позволено ли им е да ядат шоколад,при пложение че енергията от шоколада заминава по време на тренировката и не се лепи,или ако въобще не тернираш и енергията не се изхаби и се превръща с мазнина?
Реторичен въпрос

Christ
08-11-2008, 11:21
http://nihilcredo.files.wordpress.com/2008/04/facepalm1.jpeg


Това го поствам само ако нещата са наистина сериозни.


Поста не е вегетарианство. Поста е нещо като проверка на вярата. Ако нямаш вяра и постиш си на диета. Поста не е за здраве.

За Християните по принцип не е задължително да постят, но Правослвната църква си позволява някакви правомощия да казва кое трябва и кое не...

nailana
08-11-2008, 11:23
k'man ,момичето,което по - горе ми даваше отчет на живота,лриятелите и ръста си,незнам дали има предвид здравословното хранене и спорт(за които ти говориш),а може би и тя се опитва да спаси животните по някакъв начин.
Прав си донякъде.Но доколкото знам хората,които спортуват сериозно,и са вегетарианци,заместват хранителните в-ва,съдържащи се в месото,с някакви добавки към храната,но сега не мога да си спомня кои бяха.Няма проблем в това да си професионален спортист,но и да си вегетарианец.А за спортистите - вегетарианци:

Робърт Суийтгъл – световен рекордьор по ходене на свръхдълги разстояния;

Бил Пикъринг – световен рекордьор в преплуването на Ламанша;

Мърей Роуз – световен рекордьор по плуване свободен стил на 400 и 1 300 метра;

Рой Хилигън – спечелил титлата “Мистър Америка” в шампионата по бодибилдинг;

Перо Веро – световен рекордьор по ски спускане;

Естел Грей и Черил Марек – световни рекордьори в колоездачна тандем обиколка;

Риджли Абел – победител в 8 шампионата на САЩ по карате.


Аз лично не говорех за вегетарианството като режим на хранене,спорт и т.н.,а като 'философия на живота',и опит за спирането убийствата на животни - което никой вегетарианец няма успее да спре.Аз ненавиждам убиването на животни,ако то е като забавление за някои хора.Дълбоко ме озлобяват хората,които унищожават животните за удоволствие.Но,ако убиването на животно е не за удоволствие,но за консумация,за храна и енергия,която да поддържат живота на човека - тогава да - нека ги убиват.Защото Бог е направил човека като неговото най - велико творение,и човекът властва над растенията и животните.Ако съм някъде в някоя гора или на място,където няма хора и много храна,и видя лисица,катерица или някакво животно,то аз ще го убия,сготвя и изям,за да остана жива и да спася живота си.Човешкото оцеляване и живот са по - важни от това на едно животно.Затова вегетарианството с цел спиране убийствата на животни,ми се вижда глупаво.

Christ ,ние говорим за вегетарианството,не за поста.

eveto_xx
08-11-2008, 14:58
"Как точно ни манипулира "религията" като Библията е собствен избор? Не съм видял, поне в наши дни, някой да ти опре пистолет в главата и да те кара да следваш Библията. "

Манипулира те психически.....Ти даже незнаеш какво означава манипулация....това не е против волята ти,а те карат да приемеш тяхната воля и да я изпълняваш като твоя,въпреки че тя никога не е била,но като я приемеш и си готов да умреш несъзнавайки че не е твоя.
Влизайте повече в часовете по психология....
Повярвай ми религията никога не е собствен избор,или вярваш понеже другите така правят,понеже мама и тате така казват,така си отгледан или си бъгнат психически(сектанските простотии).....
Ами Мохамед Али,който е бил католик и е прием исляма....той в ада ли е отишъл :lol:

"Православната църква също не е много много християнска..."
А каква е.....будистка????
+1 ,отменил си ме :razz:

Natalia
08-11-2008, 15:40
факе.

МОМЧЕ СЪМ като за начало..
ХОДЯ НА ФИТНЕС от почти 1 година (така, че може да се каже, че изразходвам енергията) и ям шоколад
и съм напълно сериозен

още нещо?

ЕДИТ: на 17г. съм и съм по висок от баща ми и майка ми а те консомират месо (:

Kman
08-11-2008, 16:44
"някакви добавки към храната" Замисляла ли си се от какво правят добавките?
"философия на живота" философията означава съмнение,неподходяща дума!Стандарт или начин е по правилно да се каже.

"и опит за спирането убийствата на животни" Ама те самите животни се избиват,и хората са животни....колкото и да не ти се иска и ти и аз сме животни имаме инстинкти и ги следваме,работата е там че сме най-отгоре в хранителната верига,НО ТОВА НЕ НИ ПРАВИ БОГОВЕ....както сме най-отгоре така може и за 1 млн години да деградираме и да сме най-отдолу(кръговрат)
Да си чувала за спортен риболов,спортен лов.....това всичкото е регулирано със закони,които ако бъдат престъпени следват последствия-затвор.Вегетарианците с нищо не помагат на животните!!!!!!!!Замисли се малко....ами ако всеки еидн човек стане вегетарианец и животните започнат да се множат като комарите.....е тогава ще сме най-отдолу на веригата!Защото лъвовете,слоновете,акулите ,крокодилите,гепардите....вс е животни които обичат човешки бифтек!
"""Дълбоко ме озлобяват хората,които унищожават животните за удоволствие."""Това означава че властите не си вършат работата,а не че трябва да вегерарианстваме!
...животните биват убивани за да се храним с тях.А удоволствието е регулирано със закони както вече написах и се прави най-вече за регулиране на популацията.

Нали знаеш какво е популация,нали знаеш какво ще стане ако хората продължават да се множат толкова бързо всяка година.....няма да стига храната и всичката тая царевица,ечемик и всичките растения на цялата планета няма да стигнат за изхранването на всички и ще има гладуващи и ще има повече престъпления за храна.Някой въобще сещал ли се е за това някога през живота си,те в някой страни са на прага да направят така че да плащаш ако имаш повече от 2-3 деца....

"Правослвната църква си позволява някакви правомощия да казва кое трябва и кое не...""
И защо си позволява....защото е по близо до бога ли?Защото дръжавата дава на тях парите да поддържат клиентелата си,за да има повече "brainwashed people",защото те работят без да искат много,защото са добра работеща единица!Това сме ние единица!

Така.....
"на 17г. съм и съм по висок от баща ми и майка ми а те консомират месо"
Това не е предпоставка,един фр яде квото си иска и е по висок от родите ли те си със 20 санта,аз ям същото което и той,но съм висок точно колкото е и баща ми.....генетиката
"почти 1 година "
Това не е дълъг период за фитнеса.....трябва да се ходи поне 3 години за да има резултати на лице.Една година е добър начален период.
"така, че може да се каже, че изразходвам енергията"
Зависи какви тренировки правиш....за покачване на мускулна маса или за отслабване.При отслабването има повече кардио и повече потене,а при покачването на мусколна маса е съвсем различно.

"и ям шоколад "
Връчвам ти медал....

"и съм напълно сериозен"
Мда и аз съм сериосен в несериозността ми понякога....

И последното нещо което искам да добавя.....За в момента може да се чувстваш перфектно да мислиш че всичко което му е нужно на тялото ти,ти го набавяш от растенията,но след време тялото ти ще ти покаже какво не му е достигало.След време си проличава.
А и не разбрах....абсолютен вегетарианец(на брокули и марули) ли си или пийваш и мляко и хапваш яйца?

nailana
08-11-2008, 17:25
"някакви добавки към храната" Замисляла ли си се от какво правят добавките?
"философия на живота" философията означава съмнение,неподходяща дума!Стандарт или начин е по правилно да се каже.

"и опит за спирането убийствата на животни" Ама те самите животни се избиват,и хората са животни....колкото и да не ти се иска и ти и аз сме животни имаме инстинкти и ги следваме,работата е там че сме най-отгоре в хранителната верига,НО ТОВА НЕ НИ ПРАВИ БОГОВЕ....както сме най-отгоре така може и за 1 млн години да деградираме и да сме най-отдолу(кръговрат)
Да си чувала за спортен риболов,спортен лов.....това всичкото е регулирано със закони,които ако бъдат престъпени следват последствия-затвор.Вегетарианците с нищо не помагат на животните!!!!!!!!Замисли се малко....ами ако всеки еидн човек стане вегетарианец и животните започнат да се множат като комарите.....е тогава ще сме най-отдолу на веригата!Защото лъвовете,слоновете,акулите ,крокодилите,гепардите....вс е животни които обичат човешки бифтек!
"""Дълбоко ме озлобяват хората,които унищожават животните за удоволствие."""Това означава че властите не си вършат работата,а не че трябва да вегерарианстваме!
...животните биват убивани за да се храним с тях.А удоволствието е регулирано със закони както вече написах и се прави най-вече за регулиране на популацията.



1.Не съм казвала,че съм "ЗА" вегетарианството.(Научи се да разбираш и четеш правилно,това което пиша).
2.Говорех за избиването на животните от страна на хората,и особено ако то е просто за удоволствие.(Научи се да разбираш и четеш правилно,това което пиша).
3."Спортен лов"....без коментар.
4.Точно за това говоря - вегетарианците с нищо не помагат на животните.(Научи се да разбираш и четеш правилно,това което пиша).
5.Да,властите не си вършат работата!
6.Не съм казвала,че сме "богове",а че не можем да рискуваме човешкото оцеляване заради едно животно.(Научи се да разбираш и четеш правилно,това което пиша).

Natalia
08-11-2008, 18:34
Така.....
"на 17г. съм и съм по висок от баща ми и майка ми а те консомират месо"
Това не е предпоставка,един фр яде квото си иска и е по висок от родите ли те си със 20 санта,аз ям същото което и той,но съм висок точно колкото е и баща ми.....генетиката
"почти 1 година "
Това не е дълъг период за фитнеса.....трябва да се ходи поне 3 години за да има резултати на лице.Една година е добър начален период.
"така, че може да се каже, че изразходвам енергията"
Зависи какви тренировки правиш....за покачване на мускулна маса или за отслабване.При отслабването има повече кардио и повече потене,а при покачването на мусколна маса е съвсем различно.

"и ям шоколад "
Връчвам ти медал....

"и съм напълно сериозен"
Мда и аз съм сериосен в несериозността ми понякога....

И последното нещо което искам да добавя.....За в момента може да се чувстваш перфектно да мислиш че всичко което му е нужно на тялото ти,ти го набавяш от растенията,но след време тялото ти ще ти покаже какво не му е достигало.След време си проличава.
А и не разбрах....абсолютен вегетарианец(на брокули и марули) ли си или пийваш и мляко и хапваш яйца?
1. da genetika
2. moga da ti garantiram 4e s1m po nav1tre s fitnesa ot teb i moga da ti kaja 4e mnogo po malko ot 3 godini sa nujni za vidimi rezultati.. no kakto i da e
3. nito edno ot 2te treniram za relef
4. kak1v "zlaten"?
5. boli me salama [;

i da qm qica mlqko sirene ka6kaval izvara i t.n. :)

KVI_SA_TEQ_TUPOTII_BE
08-11-2008, 19:19
Е вегетарянтствайте си.....обаче вегетариансците не би трябвало да ядат също така и нищо което е излязло от животно до колкото знам.....мляко,яйца,сирене,ка шкавал.
Само от зеленчуци и плодове,човек неможе да си набави нужните му хранителни вещества,които се съдържат в месото,яйцата,млякото и т.н.
Ако един човек спортува(което е задължително,за един човек който иска да е здрав),от къде ще си набави белтъчините и тем подобните.....то и в някои плодове също може да има белтъчини,обаче не са същите и са в много малко количество....
Не ми говорете за здравословен живот,защото прекрасно знам какво е рационално хранене,диета,спортуване според това дали искаш да отслабваш или да качваш мускулна маса.
Проблема на дебелите е че не спортуват,не са достатъчно информирани как да спортуват какво да ядат,колко кога и как и което е най-важното нямат никаква вола и не искат да се информират.Защото от всеки един дебелак може да излезе един прекрасен човек с прекрасна физика.....но първо трябва да имаш тук(сочейки главата)и после тук(сочейки бицепса)!
Трябва много време,много средства,много тренировки,много постоянство,много дисциплина,а малко хора имат това (не са възпитани от малки просто,възпитанието е най-важното нещо)и затова си седят дебели и боледуват често,или ако не са дебели боледуват често.

ПуКанКа спортуваш ли,как ти минава ежедневието?Това две много важни предпоставки за начина на живот и за здравето.Ако не спортуваш е нормално тялото ти да не иска много храна и белтъчини и да се чувстваш добре само от плодове и зеленчуци(а може да не си абсолютна вегетарианка...има и такива хора,хапват си мляко,яйца обаче месе никво).
А ако спортуваш....какво спортуваш,колко често,какво ядеш преди след тренировка,колко е натоварваща тернировката.За едно бързо и ефикасно възтановяване на тялото след една тежка тренировка,която се повтаря на следващия ден,е нужно да се храниши повечко и със храни съдържащи много белтъчини,аминокиселини и всякви подобни.
ТОВА се нарича градивна критика.....отправял съм тази градивна критика на доста хора,които така си вегетариантстват или искат да отслабват обаче никога през живота си не са спортували....
Спорта е здраве!
Повечето вегетарианци ядат мляко масло сирене.... защото за да се консумират тези храни не е необходимо да се отнеме невинен живот на животно... :?

KVI_SA_TEQ_TUPOTII_BE
08-11-2008, 19:35
Аз лично не говорех за вегетарианството като режим на хранене,спорт и т.н.,а като 'философия на живота',и опит за спирането убийствата на животни - което никой вегетарианец няма успее да спре.Аз ненавиждам убиването на животни,ако то е като забавление за някои хора.Дълбоко ме озлобяват хората,които унищожават животните за удоволствие.Но,ако убиването на животно е не за удоволствие,но за консумация,за храна и енергия,която да поддържат живота на човека - тогава да - нека ги убиват.Защото Бог е направил човека като неговото най - велико творение,и човекът властва над растенията и животните.Ако съм някъде в някоя гора или на място,където няма хора и много храна,и видя лисица,катерица или някакво животно,то аз ще го убия,сготвя и изям,за да остана жива и да спася живота си.Човешкото оцеляване и живот са по - важни от това на едно животно.Затова вегетарианството с цел спиране убийствата на животни,ми се вижда глупаво.

Christ ,ние говорим за вегетарианството,не за поста.
Е да но ти не си в гората и не е въпрос на живот и смърт дали ще изедеш животното ами чиста проява на егоизъм защото месото явно е вкусно и много от вас не могат да се лишат от него...
Още една тема... Водата... милиони водни басейни са безнадеждно замърсени и се замърсяват всекидневно... или са тотално пресъхнали.. учените смятат че до около 70-80 години всички питейни води ще са изчезнали... само за измиването на кланниците и всичките там оправии по месото заминават милиони хиляди кубици вода....
а и + тва не ви ли е гадно да изядете очите крилцата или задника на някое същество което допреди дни или часове е тичало летяло или плувало..... :(

nailana
08-11-2008, 19:50
ПуКанКа....Чак пък да го приемаш като 'егоизъм'....както и да е,спора е безсмислен.Не съм имала за цел да те убидя по някакъв начин.Ти имаш едни разбирания и убеждения и аз ги уважавам;аз имам други :smt006

KVI_SA_TEQ_TUPOTII_BE
08-11-2008, 19:59
Не съм се убидила по никъкъв начин .... :)

Christ
08-11-2008, 20:38
Учените смятат не е аргумент. Давай източници.

Natalia
08-11-2008, 21:36
яще си пастета и неси утраряите устата..

lsd43
08-11-2008, 22:22
http://i.timeinc.net/recipes/i/recipes/ck/02/09/glazed-pork-ck-479082-l.jpg


Време е за свинските пости :lol:

Nam3less2
08-12-2008, 17:19
Щом питаш такива неща, няма смисъл да постиш. Човек сам трябва да разбере защо да пости, и да разбере смисълът. Постенето е прочистване на тялото и на духа, когато човек яде месо той се зарежда с негативна енергия от месото, и за това е постът да го пречисти.

KVI_SA_TEQ_TUPOTII_BE
08-12-2008, 23:27
Учените смятат не е аргумент. Давай източници.
Всички тези промишлени дейности... безразборното похабяване и замърсяване на водите до какво ще доведе.... до прясна и чиста питейна вода може би....

Kman
08-13-2008, 10:23
Нашите власти не си я вършят,но има много други които Я ВЪРШАТ!

"а че не можем да рискуваме човешкото оцеляване заради едно животно."
Защо нищо не казваш за популацията!?!?!?
Оцеляването на човешкия индивид е важно за самия индивид.Самите хора ще се самоунищожим ако продължаваме да се множим толкова бързо(но на тебе не ти пука явно) и тогава животните няма да са ни виновни!
"Научи се да разбираш и четеш правилно,това което пиша"
Ти се научни да не пишеш едни и същи простотии които постоянно отричам,защото започвам да се повтарям и потретям!
Пишеш леко друсмислено,хем само за теб,хем в по мащабен вариант и затова ти се струва че аз недоразбирам.Ако ядеш мляко и яйца,значи не си пълен вегетарианец,а вегетарианец от части.

Christ
08-13-2008, 10:32
Учените смятат не е аргумент. Давай източници.
Всички тези промишлени дейности... безразборното похабяване и замърсяване на водите до какво ще доведе.... до прясна и чиста питейна вода може би.... Водата се изпарява без тежките примеси в нея. Ако предприятията спрат, ще има чиста вода. Ако не, да му мислим.

Но тук върви сила, с която жалките ви активисти (P.E.T.A. и A.L.F.) не могат да се справят, каквото и да опитват.

theolog
08-21-2008, 23:40
Обща информация за постите
Постът е въздържание с религиозно-нравствена цел от блажна храна при умерена употреба на постна храна.


В Стария Завет има много наредби за поста.


Моисей е постил 40 дни и 40 нощи (Изх. 34:28), за да се подготви да получи десетте Божии заповеди.

Пророк Илия след строг пост, душевна чистота и голяма ревност за Господа се удостоил да види Божията слава (3 Царе 18:4 – 13).

Като най-велик и най-строг постник е известен свети Йоан Кръстител. Всички праведници са спазвали в малка или по-голяма степен поста.



От апостолско време светата Църква е наредила светото тайнство изповед и причастяването да се предшестват и съпътстват от тъй нареченото говеене. Това ще рече по-усилена и благоговейна подготовка чрез пост и молитва.

Най-благоприятно време за тази подготовка представлява Великият пост. Той, както и другите пости, започва с така наречените "заговезни" - т. е. ядат се вечерта блажни храни, а от сутринта на другия ден започват постите. При нормални условия говеенето трае една седмица, като първите три дни се прекарват в пълен пост, т. е. "тримерене". Тримеренето е доброволен пост, извършван от онези, които желаят и могат да го издържат. При особени обстоятелства като старост, тежка болест, предстоящо неотложно заминаване по служба и др., срокът на говеенето през първата седмица на поста може да се съкрати на три, или даже на един ден, като се препоръчна това да стане с благословението на епархийския архиерей, на енорийския свещеник.


Мнозина от говеещите смятат, че постенето трябва да се състои в отказ от блажни храни. Това е само едната страна на поста – телесният пост, който сам по себе си е недостатъчен без духовния пост. Православните християни, които искат да постят, трябва да знаят това и да го спазват.





Най-общи правила за поста
1. В основата на поста е борбата с греха чрез въздържане от храна. Именно въздържанието, а не изнемогата на тялото, затова всеки трябва да съизмери своите сили, своята подготовка и готовност да пости с правилата за спазване на постите.

2. Постът е аскетичен подвиг, изискващ подготовка и постепенност. Необходимо е постенето да започва постепенно. Отначало се започва с въздържание от блажна храна в сряда и петък през цялата година.

3. Желаещите да постят трябва да се посъветват с опитен духовник, да му разкажат за духовното и физическото си състояние и да го помолят да благослови поста.

4. Болните задължително трябва да се посъветват с лекар. Бременните жени трябва да се отнасят много внимателно към постенето. На малолетните деца и пътешествениците се разрешава облекчен режим.

5. Заговява се (започва се приемането на блажна храна) след дълги пости в празничните дни след литургията, което също трябва да става постепенно.



6. При постите съществуват шест степени на строгост:

всичко, освен месо (Месни заговезни);
вкусване на риба;
гореща храна с растително масло;
гореща храна без мазнина;
студена храна без мазнина и без топли напитки (т.нар. сухоежбина);
пълно въздържане от храна.
В дните, когато се разрешава риба, е позволена и гореща храна, приготвена с растителна мазнина. За спазване на по-строг пост в определени дни е необходимо благословението на свещеник.

7. Пост телесен, без пост духовен, не допринася за спасението на душата, дори напротив, може да бъде и духовно вреден, ако човек, въздържайки се от храна, се протиква със съзнание за собственото си превъзходство. Истинският пост е свързан с молитва, покаяние, въздържане от страсти и пороци, изкореняване на лошите дела, прощаване на обидите, въздържание от съпружески живот, изключване на увеселителни и зрелищни мероприятия, дори гледане на телевизия.

Постът не е цел, а средство за смирение на плътта и очистване от грехове. Без молитва и покаяние постът се превръща само в една диета.


За православния човек постът е съвкупност от добри дела, искрена молитва, въздържане от всичко, включително и от храна. Телесният пост заедно с духовния образуват истинският пост.

Според църковния Устав по време на пост се забранява блажна храна — месо и млечни продукти; само в някои постни дни, се разрешава риба, а в дните на строг пост не се позволява не само риба, но и никаква гореща храна и храна, приготвена с растителна мазнина.

Повярвалите в Христа започнали да постят още от времето на апостолите. Първите християни постили твърде често и продължително, за да се подготвят по-добре за богоугодни подвизи. В първите векове всеки християнин постел не в определено време, а колкото искал и когато желаел. В ІV век намираме вече указания и наредби освен за съществуващите Велик и Петров пост, още и за Рождественския (Коледен) и Богородичен пост. Четирите поста били пригодени към четирите годишни времена.