PDA

View Full Version : Целулит



4eere6ka_kiss
08-07-2008, 19:58
Значи на 14съм спортувам , ни съм дебела не съм и кльоща. Всички казват че имам перфектно телце , но това лято забелязах
че ми се е появил целулит :shock: Започнах да ям повечко сладко и лятото не тренирам (плуване).... Когато си ходя не се вижда , но ако стисна се вижда . Най-големия ми страх винаги е бил да нямам целулит и сега съм в паника ! Най-много имам по дупето и бедрата
а това са ми най-хубавите части от тялото и не искам да ги развалям :shock: Кажете ми може ли някак да се махне , защото ще умра !!!! Всичко бих направила само да нямам целулит :( Пък и сега като започна плуване пак трениорът ми ако забележи нещо лошо ще стане ,защото е много важна да нямам нищо излишно па себе си !PLS HELLLPP ;( ;(

i_hate_you_but_i_love_you
08-07-2008, 20:07
Пийш по 5 литра вода на ден и бягаш по 30 мин. всеки ден и готово 8-) А и има кремове.. и тях можеш да включиш в процедурата :)

Cvetito53
08-07-2008, 20:23
Ima mnogo kremove protiv celulit!Neznam koi sa dobri za6toto az ne nqmam i ne moga da ti prepora4am! :)

Inlofee
08-07-2008, 20:28
пробваи на ейвън казаха ми, 4е действал :P щото едва ли с ти4ане и вода ше го махнеш много бързо :wink:

i_hate_you_but_i_love_you
08-07-2008, 20:34
Аз използвам от 1 месец някъде един антицелулитен крем.. много е добър Deva Slim Effect 8-)

krisito9212
08-15-2008, 00:58
Аз използвам от 1 месец някъде един антицелулитен крем.. много е добър Deva Slim Effect 8-)колко парички е

VerryBerry
08-15-2008, 08:34
Целулит може да се появи и при слаби и при по-пълни жени..не се притеснявай.Пий течности и се мажи с кремчета,спортувай-а и щом не се вижда-няма проблем ;)

k1sS_mY_aSs
08-15-2008, 09:46
Аз използвам от 1 месец някъде един антицелулитен крем.. много е добър Deva Slim Effect 8-)колко парички е

4.60лв Мен ако питаш,вземи си на Билка-няма друг такъв :-)

krisito9212
08-15-2008, 11:49
Аз използвам от 1 месец някъде един антицелулитен крем.. много е добър Deva Slim Effect 8-)колко парички е

4.60лв Мен ако питаш,вземи си на Билка-няма друг такъв :-) kakuv e tozi bilka :)

pyfpaff
08-15-2008, 11:51
mm nz..dali samo s krem moje da se mahne celulita

{P}{ViK$s$}{P}
08-15-2008, 12:48
az prepora4vam da si vzeme6 na Garnier anti-celulitniq rol-on struva okolo 18 leva i ima super efekt samo za 8 dni i celulitat ti adski mn namalqva =; .Izpolzvah go 1 mesec i ve4e nqmam celulit :grin: :grin: :grin:

k1sS_mY_aSs
08-15-2008, 14:12
Аз използвам от 1 месец някъде един антицелулитен крем.. много е добър Deva Slim Effect 8-)колко парички е

4.60лв Мен ако питаш,вземи си на Билка-няма друг такъв :-) kakuv e tozi bilka :)

С Мента е .Продава се почти във всички аптеки .

plamka
08-15-2008, 14:34
az izpolzvam na bilka no ne vijdam podobrenie :(

krisito9212
08-15-2008, 23:41
i sega bilka ili deva da si vzema :-o

k1sS_mY_aSs
08-16-2008, 06:43
i sega bilka ili deva da si vzema :-o
Ако имаш възможност,най-добре и двата :)

sLaDkA_gAzArkA
08-16-2008, 07:34
az prepora4vam da si vzeme6 na Garnier anti-celulitniq rol-on struva okolo 18 leva i ima super efekt samo za 8 dni i celulitat ti adski mn namalqva =; .Izpolzvah go 1 mesec i ve4e nqmam celulit :grin: :grin: :grin:

и аз съм чувала, че действа ! По-добре да си купиш този ролон! Ако не си прави процедури с смляно кафе, търкай местата на които имаш целулит! Кофеина действал на кожата и целулитът намалявал :)

krisito9212
08-16-2008, 11:15
i sega bilka ili deva da si vzema :-o
Ако имаш възможност,най-добре и двата :) e za6to sa mi i dvata i dvata li da polzvam ednovremenno :-o

k1sS_mY_aSs
08-16-2008, 12:35
i sega bilka ili deva da si vzema :-o
Ако имаш възможност,най-добре и двата :) e za6to sa mi i dvata i dvata li da polzvam ednovremenno :-o
Даже с пет можеш да се мажеш ,няма да ти окапе кожата я :D

moonwarrior
08-16-2008, 13:03
аз съм от тези по закръглените ,но нямам целулит защото се мажа със нивея анти целулит и ходя на парни бани,хидро масажи те са мн полезни за кожата
махнете го този целулит защото е мн грозно.. веднъж отиваме на плаж и се притеснявам аз защото съм с по пищни бедра .. като се съблякоха приятелките ми с перфектни размери ,но с някакъв отвратителен целулит ее :?

elena_k
08-16-2008, 16:58
Какви са причините за поява на целулит?

Причините за появата на така наречената портокалова кожа или целулит са много и в повече случаи комплексни - нездравословното хранене, липсва на режим при хранене, недостатъчно поемане на течности, обездвижване, използването на цигари и алкохол, честа промяна на теглото, постоянен стрес. Целулитът може да се появи и при хормонален дисбаланс или ако сте наследствено предразположени.

Видове целулит

Според тежестта:
- Първа степен - едва забележими неравности по кожата
- Втора степен - ясно изразени бразди, които при лек допир образуват кожни вълни
- Трета степен - ясно се разграничават целулитните възли от околните тъкани
- Четвърта степен - кожата е неравна, груба, със силно изразени бразди, усеща се дори на допир

Според консистенцията:
- Твърд целулит - при допир се усеща твърдостта на подлежащата мускулатура
- Мек целулит - при допир се усеща хлътване, кожата е мека и пластична
- Оточен целулит - забелязват се смущения във венозната и лимфната циркулация; засягат се отделни части на тялото:
глезените, подбедриците, вътрешната страна на колената, бедрата

Как да се избавим от целулита?

Храна
Тук не е толкова важно да ограничите приема на храна, а по-скоро да редуцирате богатите на мазнини храни. Приемайте храни, богати на витамин С и Е, лецитин, незаменими мастни киселини, аминокиселини и антиоксиданти. Увеличете употребата на плодове и зеленчуци.

Напитки
Старайте се да поемате повече течности - 2 л. на ден е достатъчно количество. Избягвайте приема на чай, кафе, газирани напитки и алкохол. Подходящи напитки са минералната вода, като е препоръчително да сменяте вида през седмица; млякото; прясно изцеден сок от ябълка, морков, цитрусови плодове.

Спорт
Препоръчително е да спортувате поне два пъти в седмицата. Физическото натоварване подобрява кожната циркулация и спомага за разграждането на мастните натрупвания.


Кремове
Този метод е подходящ за целулит от първа степен, мек. Подходящи са кремове със съдържание на метилксантин, тяхното действие се състои в издърпване на секретите от пространствата между клетките и изгаряне на мазнините в слоя непосредствено под повърхността на кожата.

Масажи
На кожата се въздейства чрез дълбоко механично масажиране, обикновено на проблемните зони. Масажът помага за подобряване на кръвообръщението, лимфния дренаж и за по-лесното разграждане на мастните образувания. Ако вече имате целулит - направете няколко процедури последователно в рамките на една седмица, след което поддържайте кожата си с периодични масажи.

Лазер
Лазерът действа като охлажда кожата и прониква в дълбочина, разтопява мазнините, които впоследствие се изхвърлят от организма. Друго преимущество е възможността да се атакуват с абсолютна точност проблемните зони.

За да получите желаните резултати, трябва да бъдете упорити и да съчетаете хранителния режим със системно спортуване и използване на антицелулитни кремове; при по-изразен целулит масажите и лазерът са препоръчителни.

g1rl4eto_
08-16-2008, 19:47
elena_k mnogo polezna informaciq :) :) :)

Gnidi4ka
08-16-2008, 19:55
abe da s kremove gluposti pulni samo 5e si dade6 parite bqgai hodi na fitnes kakto iska6 celulita edinstveno ama samo i edinstveno sus sort moje da se mahne :(

rachel_billson
08-17-2008, 10:16
maji se s kremcheta,sportuvai,pii mn voda i ne prekalqvai sas sladkoto :)

krisito9212
08-17-2008, 16:20
abe az sum dosta slaba i imam mn malko celulit po dupeto po4ti nezabelejim no az kato znam 4e go imam i me drazni.ot tova koeto e publikuvala elena_k mislq 4e moq e 1 stepen mek.osven da si kupa krem4e i...
a ina4e kak to4no se polzvat tezi krmove,kak se nanasqt ili si ima uputvane v tqh?