PDA

View Full Version : козметика за чуплива коса ? :)



MimityYy
08-07-2008, 20:11
здрасти на всички :) един въпрос ... косата ми напоследък почна да се начупва и в момента стои много глупаво ... нито е права нито е къдрева .. та идеята ми е дали има някаква козметика,с която да си третирам косата за да ми се начупи малко повече :Д

Cvetito53
08-07-2008, 20:21
Moje da ti se na4upi o6te pove4e kato izpolzva6 pqna za kosa!Az q izpolzvam kato izlizam!! :)

Inlofee
08-07-2008, 20:21
ф момента се сещам само за пяна :oops:

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
08-07-2008, 20:48
Серията на NIVEA Straight & Easy

Cvetito53
08-07-2008, 21:34
`*`MaLkA SlAdUrKa`*` написа:

Серията на NIVEA Straight & Easy

Sega pro4etoh vav edin sait 4e tazi seriq e za izpravqne na kosata!

Cvetito53
08-07-2008, 21:39
Moq gre6ka!Ima i za na4upena kosa!Izvinqvam se!

http://products2.nivea.com/products.php?lan=bg&com_id=2500

nejnaDROGA
08-07-2008, 21:40
`*`MaLkA SlAdUrKa`*` написа:

Серията на NIVEA Straight & Easy

Sega pro4etoh vav edin sait 4e tazi seriq e za izpravqne na kosata!
Така е :) За изправяне на косата е и е АДСКА :grin: :grin: :grin:

А иначе има шампоани и балсами за чуплива коса :) Ако не се лъжа и Нивеа имат :)

Cvetito53
08-07-2008, 21:48
Da imat Nivea Flexible Culrs-balsam za kosa!

sladku_bebzi
08-08-2008, 06:36
Ами има мн продукти за такава коса,
само тряя да се поразтърсиш повече.
Отиваш в някой козметичен магазин
(обаче не в този до блока ти,
ами в мола да кажем)
и там ще ти предложат мн неща,
обаче са и мн скъпи.
Все пак нз дали за 1 шампоан
ти се дават 30лв и отгоре..

deni15
08-26-2008, 21:04
И моята е тъй...олее ужассс... Преди я изправях ама сега си забутах някаде пресата а и косата ми страшно изгоря :D та сега се чупи още пойче...И мисля да ида на фризиор и да минавам на къдрене :D От няколко седмици се опитвам да я поначупя малко повече и слагам пяна след къпане..добре де ... за деня е перфект..ама на сутринтаа на нищо не я прилича.. :(

j_adore2
08-26-2008, 21:25
Серията на NIVEA Straight & Easy
Ааааа .. От това ми се появи пърхот :-x :x :x :x

sh3_1s_7h3_0n3
08-27-2008, 06:10
Вакса :) Така става мноооооого хубава и оформена ;)

Vikitooo
08-27-2008, 06:40
Вакса :) Така става мноооооого хубава и оформена ;)

Извинявам се за глупавият въпрос, но какво представлява "ваксата"? Пяна за коса ли е какво е? :oops: :oops:

ProstoAz
08-27-2008, 09:13
Моята коса си я правя с пяната на Wella за оформяне на къдриците. Ако сложа пяната на по-мокра коса и я намачкам - става по къдрава. Ако я среша, когато е почти суха, и й сложа пяна, става чуплива, на вълнички. :)

Fx1
08-27-2008, 09:40
Пяна за коса - най-добър ефект имат професионалните (не са толкова скъпи - 20-25 лв), от масовите по-скоро косата изглежда на клечки, твърда и леко проскубана.
Има и различни серуми, кремове, спрейове за оформяне на къдрици, те имат дори по-хубав ефект от пяната - Сери, Л'ореал и други.

sh3_1s_7h3_0n3
08-27-2008, 10:56
Вакса :) Така става мноооооого хубава и оформена ;)

Извинявам се за глупавият въпрос, но какво представлява "ваксата"? Пяна за коса ли е какво е? :oops: :oops:

В кутийка е, много гъста и като сложиш на мокра коса я фиксира и оформя много добре. Докато с пяната стои суха, с ваксата стои влажна и по-мазна, не се изсушава толкова и честно казано я предпочитам. :)

babity
08-27-2008, 11:47
Ваксата "товари" косата много повече от пяните, геловете и другите лайна. Препоръчвам или шампоан за изправяне или такъв за къдрава коса. Колкото и глупаво да звучи докато използвах такъв шампоан, косата ми бе малко по - къдрава от обикновено. Ако пък изобщо не искаш да си създаваш проблеми с тези химии можеш спокойно да оформяш с четка докато сушиш и да си пушка. ;)

3volu7i0n
02-05-2009, 14:57
Ваксата "товари" косата много повече от пяните, геловете и другите лайна. Препоръчвам или шампоан за изправяне или такъв за къдрава коса. Колкото и глупаво да звучи докато използвах такъв шампоан, косата ми бе малко по - къдрава от обикновено. Ако пък изобщо не искаш да си създаваш проблеми с тези химии можеш спокойно да оформяш с четка докато сушиш и да си пушка. ;)

МОже ли ми кажеш какъв е този шампоан за изправяне ?

Claudette
02-05-2009, 15:12
Пяна за коса - най-добър ефект имат професионалните (не са толкова скъпи - 20-25 лв), от масовите по-скоро косата изглежда на клечки, твърда и леко проскубана.
Има и различни серуми, кремове, спрейове за оформяне на къдрици, те имат дори по-хубав ефект от пяната - Сери, Л'ореал и други.

Айде, айде!

Имам пяна на Schwarzkopf 3 Weather Taft, от онези, които са със Senso Touch ...да не се слепва и съм много доволна! Не седи на клечки, не е лепкава на допир след употреба и най-вече - има дълготраен ефект (до колкото е възможно).

На L'oreal имам вакса за коса от серията Studio Remix, както и балсам за изправяне от същата серия, и съм много доволна!

А на Сери имам една пяна за коса, вярно, че начупва страхотно косата, но после стои на клечки, а и на допир не ми харесва после косата ми...

cherrypezz
02-05-2009, 18:57
Пяна,фиксатор..просто я слагаш и мачкаш :D

roshavka
02-08-2009, 08:05
Косата ви е рошава и къдриците й не са добре оформени? Не сте единстевените.Много от хората с къдрави коси,могат да имат страхотни къдрици,но не се грижат добре за тях.Ето няколко съвета как да се грижим по-добре за косата си.

1.Използвайте дълбоко овлажняващ и подхранващ балсам за коса,който не слепва къдриците ви.Намерете нещо което има сладък и вкусен аромат!

2.Не мийте косата си ежедневно с шампоан.Един път седмично е достатъчно,косата се нуждае от натуралните масла на скалпа за да е здрава.

4.Не търкайте косата си с кърпа след миене,по добре я изстискайте и разрешете къдриците си с пръсти още под душа.

5.Оставете я да изсъхне за около 15 минути,но не я решете.Сложете балсам или спрей за къдрици по дължината на косата и я намачкайте внимателно.

6.Оставете я да изсъхне сама,като навивате около пръстите си къдрици,за да я
оформите.Можете и да я изсушите с дифузер ,но използвайте най-ниската степен,за да не я пресушите.

7.Изберете фризьор ,който има опит с къдрави коси и изберете заедно с него,прическа която ще е подходяща за косата ви и ще бъде лесна за поддръжка и оформяне вкъщи.

8.Опитайте да подхраните косата си с натурални масла от кокос или лавандула,което ще я защити и ще и придаде страхотен блясък.

9.Не разресвайте косата си всеки ден,само когато я миете след маската или
балсама.Оформяйте всяка сутрин косата си като я намачката с пръсти и впръскате спрей за блясък.

10.ОБИЧАЙТЕ КОСАТА СИ !Нямате представа колко хора ви завиждат тайно за тези прекрасни къдрици :)