PDA

View Full Version : Не мислите ли ...



h0t_lipS~anD_kisSes
08-08-2008, 11:17
Не знам дали темата е подходяща за този раздел.
Не сте ли се замисляли, че ви е по-лесно да разрешавате чуждите проблеми, отколкото собствените си. Дори и да имате същия проблем като някой друг, вие ще му дадете съвет как да се справи, без да осъзнавате, чее по този начин решавате и своя.
Ии не знам защо, ноо на мен лично ми е по-лесно да помогна на някой друг, отколкото на себе си! :-o

victoriq
08-08-2008, 11:21
Имаш право... :-o Така е и е малко...странно,но е истина :-o

unicorn_f
08-08-2008, 11:23
ми да права си по лесно е да дадеш съвет от колкото да помогнеш на себе си...защото е по лесно да пишеш тук от колкото да действаш!

.JuSt.SunShiNe.
08-08-2008, 11:25
Винаги е по-лесно да решиш проблема на другите, защото не го приемаш лично.Въпреки, че за мен е почти еднакво трудно да реша своя проблем или проблема на някой друг. :?

scoobydors
08-08-2008, 11:42
Определено е така :) Не можем да се поставим на мястото на другия, не можем да го разберем докато и на нас не ни се случи същото... :?

Wrathchild
08-08-2008, 11:47
О, това е задължително. И винаги съм права, относно чуждите проблеми. Но за моите никога не намирам решение.

cherinka
08-08-2008, 12:09
Кво означава да решиш проблема на някой друг !?
Има разлика между даване на съвет и разрешаване на проблем.
Поне според мен освен да кажем каквото мислим и да дадем някакъв що-годе свестен съвет, друго не можем да направим.
По-лесно, по-трудно... Проблема щом е Проблем, дали наш или чужд, никогоа не е лесно да се справяме с него.
А и, всъщност, от друга страна пък, когато ние си го носим като някакъв товар, може би едва тогава ни се струва трудно, понеже си е НАШ, и винаги си мислим, че нашето е по-трудно, по-гадно и кво ли още не, ето за тва е оная лаф "Всеки с проблемите си".
Когато някой друг има проблем......... е по-лесно да му ПОМОГНЕМ (но не и д аму разрешим проблема), само защото не сме го изпитали на наш гръб в момента и е много по-лесно да съдиш и хулиш някой друг, както и да му говориш мили приказки, отколкото да погледнеш себе си. :-o
обърках се, хора..

NeLLy_BaBy
08-08-2008, 12:10
има нешо вярно в това.

trayana
08-08-2008, 12:42
Определено има доза истина!

h0t_lipS~anD_kisSes
08-08-2008, 12:47
Кво означава да решиш проблема на някой друг !?
Има разлика между даване на съвет и разрешаване на проблем.
Поне според мен освен да кажем каквото мислим и да дадем някакъв що-годе свестен съвет, друго не можем да направим.
По-лесно, по-трудно... Проблема щом е Проблем, дали наш или чужд, никогоа не е лесно да се справяме с него.
А и, всъщност, от друга страна пък, когато ние си го носим като някакъв товар, може би едва тогава ни се струва трудно, понеже си е НАШ, и винаги си мислим, че нашето е по-трудно, по-гадно и кво ли още не, ето за тва е оная лаф "Всеки с проблемите си".
Когато някой друг има проблем......... е по-лесно да му ПОМОГНЕМ (но не и д аму разрешим проблема), само защото не сме го изпитали на наш гръб в момента и е много по-лесно да съдиш и хулиш някой друг, както и да му говориш мили приказки, отколкото да погледнеш себе си. :-o
обърках се, хора..
Mм ти се обърка, амаа аз мисля по същия начин! ;) :)

SabrinaAa
08-08-2008, 13:06
Em da vinagi 4ysjdite sa mi po-lseni za razre6avane ot kolkoto moite..vinagi moga da pomognq na nqkoi priqtel v beda do kaolkoto na sebe si nemoga! :-o :-o :?

Amateur
08-08-2008, 20:12
Винаги мога да помогна на някои но на мене си......

zaraaa
08-08-2008, 20:19
Определено ми е по-лесно да решавам проблемите на другите, отколкото своите собствени :)

BWald0rf
08-08-2008, 20:21
Всеки мисли,че знае как точно да постъпват другите и винаги дава съвети и наставления за чудите животи,а нерядко тези хора не знаят как да живеят своите собствени ;)

MartyParty
08-08-2008, 20:27
Аз съм типичен пример.Никога не съм гледала първо себе си.Напротив-първо ще се погрижа за всички останали човешки същества на планетата и чак тогава,ако остане време и за мен.Приемам съвети само от най-близките си приятели ,а останалите ги изслушвам само от уважение(с изключеие на форума,но той е повече като разтоварване).Никога не съм сигурна кое е правилното решение.За сметка на това пък действам твърде импулсивно и не си оставям време да мисля кое е правилно и кое не,защото така стават големите каши.

didi_baby
08-09-2008, 08:41
Да,така е,понякога го осъзнавам но много късно

Love0nlyMyself
08-09-2008, 08:44
така е :-o

gLoRiOuS_aNGeL
08-09-2008, 09:30
Ами,дам забелязала съм го...И дори часто приятелките ми ми повтарят мои реплики,с които съм им помогнала и ми казват "Помниш ли,когато го каза на мен."
И точно,защото ни е трудно да решаваме проблемите си сами е нужно да потърсим помощ от някой,на когото можем да се доверим или поне да си изплачем мъката! :)

Vikitooo
08-09-2008, 09:38
Не съм се замислела, но май имаш право :)

slun4ice_90
08-09-2008, 09:51
Не знам дали темата е подходяща за този раздел.
Не сте ли се замисляли, че ви е по-лесно да разрешавате чуждите проблеми, отколкото собствените си. Дори и да имате същия проблем като някой друг, вие ще му дадете съвет как да се справи, без да осъзнавате, чее по този начин решавате и своя.
Ии не знам защо, ноо на мен лично ми е по-лесно да помогна на някой друг, отколкото на себе си! :-o Като се замисля си е точно така... :? Нямам обеснение обаче...Помагам на другите,но на себе си не мога.... :-o Правя другите щастливи помагам,щастлива съм за тях,но понякога се чувствам празна,и сама...Често вдъхвам надежда и кураж на другите,Но когато аз съм зле и имам нужда от помощ ги няма.... :-o :? Въпреки това продължавам....Имам само една приятелка истинска,но сме далеч една от друга....благодарение на нета си пишем всеки ден и не се чувствам толкова самотна...Има и други,които ми се правят на приятелки тук в София,но аз ги отбягвам,защото знам,че не са ми приятелки....уморих се от удари под кръста от "приятелки",които все за нещо ми завиждат....Да,вярно е нямам много приятели,но не ми и трябват.Една ми стига,но да знам,че винаги,когато имам нужда си помагаме,както можем. :grin: :-P Днес получих колет от приятелката ми,страшно много се зарадвах и се натъжиш същевременно,защото не е от Сф... :( Като отворих колета видях,какво ми е купила медальонче,едната половинка е в мен а другата в нея... искашеми се да я убия... :-D Страшно много пъти си доказваме,че въпреки разстоянието ще си останем приятелки.Едно обаче не мога да разбера..Защо лицемерните хора,които ни правят нещастни са до нас и ни ядосват,а наистина стойностните хора са далеч?..... :x :?

Crissy [*]
08-09-2008, 10:34
Ми аз на себе си самичка трудно помагам .. ама на другите ми е по-лесно да дам съвет. Не мога да си го обясня защо е така,но ..

devine'
08-09-2008, 10:39
Не знам дали темата е подходяща за този раздел.
Не сте ли се замисляли, че ви е по-лесно да разрешавате чуждите проблеми, отколкото собствените си. Дори и да имате същия проблем като някой друг, вие ще му дадете съвет как да се справи, без да осъзнавате, чее по този начин решавате и своя.
Ии не знам защо, ноо на мен лично ми е по-лесно да помогна на някой друг, отколкото на себе си! :-o
и при мен се получава така, но мисля, че това е така, защото за другите гледаш по някакъв по-обективен начин, а когото ти си в играта мислиш точно като егоист ;)

Whyniser
08-09-2008, 12:07
Не знам дали темата е подходяща за този раздел.
Не сте ли се замисляли, че ви е по-лесно да разрешавате чуждите проблеми, отколкото собствените си. Дори и да имате същия проблем като някой друг, вие ще му дадете съвет как да се справи, без да осъзнавате, чее по този начин решавате и своя.
Ии не знам защо, ноо на мен лично ми е по-лесно да помогна на някой друг, отколкото на себе си! :-o
Естествено винаги е по-лесно да помогнеш на някой друг.Имаш чувството,че твоят проблем е някак си доста по-труден

dark_angel_7813
08-09-2008, 14:24
Не знам дали темата е подходяща за този раздел.
Не сте ли се замисляли, че ви е по-лесно да разрешавате чуждите проблеми, отколкото собствените си. Дори и да имате същия проблем като някой друг, вие ще му дадете съвет как да се справи, без да осъзнавате, чее по този начин решавате и своя.
Ии не знам защо, ноо на мен лично ми е по-лесно да помогна на някой друг, отколкото на себе си! :-o

злАтУу напълно права си .... чудя се как все успявам да намеря отговор за нечий проблем а за мойте никога неуспявам .... :cry: :cry: :cry: :cry: :-k :-o

voodoo.doll
08-09-2008, 18:48
Ами понякога и при мен е така. Иначе винаги гледам да си помогна сама, защото ако не успея сама да се оправя, то кой друг ще може? Пък и не съм от хората, които обичат да ангажират другите със собствените си проблеми. Ненавиждам хората, които превръщат другите в кошчета за душевни отпадъци. Давам съвети, когато са ми искали и освен това съм добър слушател. Ако мога - помагам.

kapriss
08-10-2008, 22:32
За съжаление това е истината по-лесно ни е да погледнем обективно на чуждите проблеми отколкото на нашите :)

Junona
08-10-2008, 22:39
Има нещо вярно ... :? :(

mistik_love
08-11-2008, 06:09
Определено има нещо вярно в това..... :(

AnzaRe
08-11-2008, 06:11
Да.Обичам да помагам на хората. http://img.zamunda.net/pic/smilies/clover.gif

gangstata
08-11-2008, 06:40
Не мисля..
Към себе си съм по-критична..

MaRcHeLiTkAa
08-11-2008, 07:09
по лесно е защото не го приемаме толкова лично ,мозъка не ни е натоварен до такава степен че да нз ко да праим ...и можем по обективно да намерим решението

sasha_90
08-11-2008, 07:13
Съгласна съм с h0t_lipS~anD_kisSes.

h0t_lipS~anD_kisSes
08-11-2008, 07:54
Помагам на другите,но на себе си не мога.... :-o Правя другите щастливи помагам,щастлива съм за тях,но понякога се чувствам празна,и сама...Често вдъхвам надежда и кураж на другите,Но когато аз съм зле и имам нужда от помощ ги няма.... :-o :? Въпреки това продължавам....Имам само една приятелка истинска,но сме далеч една от друга....благодарение на нета си пишем всеки ден и не се чувствам толкова самотна....Една ми стига,но да знам,че винаги,когато имам нужда си помагаме,както можем. :grin: :-P

+100...... Ии аз имам само 1 единствена приятелка (истинска приятелка!!!!), ноо ее много далече ... :cry:

pandelka
08-11-2008, 07:58
При мен е същото като при тебе :):):)