PDA

View Full Version : Витамин А



black___
08-08-2008, 15:05
през това лято бях много заета,ходих на почивки,миналия месец се върнах и от няколко дни мисля само за това.... :
аз съм 1.50 висока както споделих в една от темите ми.Исках да попитам дали този витамин А действа за ръста,някой да е пробвал?Мисля днес или утре да си го купя,полезен ще ми е,но също така искам да пазя диета и да стана по - висока,всеки ден скачам и клякам,и коремни преси правя,дали ще помогне :? Много ми се иска поне 1.65 да стана,и за училището да съм със нормално тегло..и височина..макар че няма да стане за един месец :( комплексирам се и от това,че всички в училището ми са много високи аз съм най най ниската,пълна съм ...60 кг гръдната ми е 106 много е смешно и кофти така.. :( а горе долу след колко време ще има разлика във ръста ми ако взимам редовно този витамин и си скачам на въже например?И ако тренирам и отслабна гърдите ми дали ще намалеят..е не искам да съм плоска като дъска но определо искам поне едни 15 сънтиметра да изчезнат :(

mobsita
08-08-2008, 16:01
Ооо, и аз се интересувам от растежния витамин! :-o
Иначе малкото,което знам за него,е: повишава устойчивостта на организма на инфекции,участва в механизмите на зрението(при авитаминоза се получава кокоша слепота-не виждаш добре при здрачаване) и играе роля при запазване целостта на лигавиците и на кожата.Ест,участва в процесите,свързани с растежа на тялото-то затва се казва и витамин на растежа.
Съдържа се в рибеното масло,но моята лекарка каза,че от него се пълнее и то доста,черния дроб,кравето масло,жълтъка на яйцето,млякото.

ReBeL
08-08-2008, 17:35
а ако се пие на хапчета пълнее ли се :( :( :(

mobsita
08-08-2008, 18:24
Ами аз си бях купила ребено масло в една малка кутийка с кръгли хапченца.Хапчета ли бяха,нз,ама едни кръгли и като ги стиснеш-изстича течност :-D А как иначе се продава самият витамин,дали е в чист вид де,не зная. :-o

kalpazanka
08-08-2008, 19:23
а ако се пие на хапчета пълнее ли се :( :( :(
Естествено! :-D
Не се предлага чист, а най-често в комбинация с вит. Е, който от своя страна се натрупва в черния дроб!!!

lebron23
08-08-2008, 22:48
Bashta mi raboti v adipharm i mi e nosil mn vitamin A i az iskah da sum visok(i oshte iskam) v momenta sum 183 i treniram basketball.A za vitamina pri men ne pomogna tolkova!Avtorkata na temata na kolko godini si???

black___
08-09-2008, 05:14
на 16 :( ама аз преди 15ти септември трябва да отслабна най-вече и поне малко по-висока да стана бе,приличам на джудже :( едвали тоя витамин ще ми помогне щом се пълнеело от него :(

lebron23
08-09-2008, 09:54
Ot pove4eto vitamini moje da se nadebele zashtoto te oveli4avat apetita!Taka4e ako piesh po 1 na den edvali she ti stane nesho az pieh po 2 i imashe nekuv maluk efekt no sled vreme(no ne mislq 4e pri men e ot tva).Pisi po 1 na den pa ako ima efekt pii ma ako vidish 4e nqma gi spri. :)

Wind_of_change
08-09-2008, 15:39
на 16 :( ама аз преди 15ти септември трябва да отслабна най-вече и поне малко по-висока да стана бе,приличам на джудже :( едвали тоя витамин ще ми помогне щом се пълнеело от него :(



Дай една снимка да видим защо толкова се комплексираш? :P
Недей така!!!С комплексите само качваш кила...