PDA

View Full Version : Обезболяване на кожата при епилация?!



krasnaya
08-08-2008, 15:56
Hi! Въпросът ми е използвате ли някакви обезболяващи средства или локални анестетици върху кожата си преди кола маска или епилатор? Чувала съм за Lidocain spray 10% продава се в аптеките, някоя от вас използвала ли го е и какъв беше ефекта? :)

FeelMe
08-08-2008, 16:12
зрасти.аз съм пробвала с лидокаин,но при мен нямаше никакъв ефект.пробвай все пак защото зависи от човека и от нервната му система...но колкото и да те боли това ще бъде първите два-три пъти.също можеш да пробваш и с лед-на мен ми помагаше до някаква степен.вземи 3-4 кубчета лед и ги сложи в наилонка.сложи си я на крака(ако там ще се епилираш)и подръж 2-3 минути.усеща се леко изтръпване и до някаква степен се губи чувствителността.дано съм ти помогнала. :)

borovinkaa
08-08-2008, 16:14
Доколкото съм запозната не е полезно да се използва Лидокаин често, защото не е безвредно.

angelcheeee_93
08-08-2008, 16:41
kato si kypih epilatora zaedno s nego si ima6e nqkakav specialen gel za obezbolqvane namqstoto po vreme na epilacia,no ne go izpolzvam poneje ne use6tam bolka ,a samo leko 6tipvane...tarpi si i ne mi e nujno ni6to.

AliceSw
08-08-2008, 16:43
да ви светна...няма да има почти никакво действие по крака, триъгълник и тн...лидокаинът е упойка, която действа само на лигавици

FeelMe
08-08-2008, 16:43
Доколкото съм запозната не е полезно да се използва Лидокаин често, защото не е безвредно.
+1 така е,все пак това си е вид упойка ,но има безнадеждни случаи ,при които всичко се използва (аз бях също много тежък случай,но веднъж стиснах зъби и издържах,само първият път боли толко много)

krasnaya
08-08-2008, 16:51
зрасти.аз съм пробвала с лидокаин,но при мен нямаше никакъв ефект.пробвай все пак защото зависи от човека и от нервната му система...но колкото и да те боли това ще бъде първите два-три пъти.също можеш да пробваш и с лед-на мен ми помагаше до някаква степен.вземи 3-4 кубчета лед и ги сложи в наилонка.сложи си я на крака(ако там ще се епилираш)и подръж 2-3 минути.усеща се леко изтръпване и до някаква степен се губи чувствителността.дано съм ти помогнала. :)

На мен ми тр. точно за първите няколко пъти... Нз наистина при вс е различно, но се надявах именно на лидокаина :( Моята кожа е чувствителна и не търпи на болка. Дали в салоните предлагат обезболяващи средства за кожата?...

Cvetito53
08-08-2008, 16:54
Moje da predlagat!Porazpitai!!! :)

FeelMe
08-08-2008, 17:03
наистина трябва да поразпиташ.знам колко е гадно първите пъти- и аз съм с много чувствителна кожа.все пак пробвай това ,което ти казах с леда.а и защото незнам дали знаеш(не се обиждай-просто и аз доскоро не си бях дала сметка за това),но след епилация не трябва да си слагаш нищо на кожата-имам предвид крем или лосион,защото се запушват порите и кажата не може да се възстанови след епилацията.аз веднъж направих тази грешка,като мислех ,че ще ми поуспокои кожата,защото е страшно чувствителна и с часове имам зачервяване от самата епилация.ефектът беше-не 1 ,а 3-4 дни със зачервени крака и много щипеше. :(

Izzy_
08-08-2008, 17:33
Ехх,не е болка за умиране.Тези глупости -разни спрейчета,кремчета и пр. ,нямат никакъв ефект.Ако пък толко те боли, иди да ти бият упойка. :D

miminia
08-08-2008, 19:00
Вече и лицето ли си епилирате :shock: :shock: :shock: :shock:

6emet4e
08-08-2008, 20:10
Вече и лицето ли си епилирате :shock: :shock: :shock: :shock:
кой е казал че става дума за лицето ?! :-o

kalpazanka
08-09-2008, 06:24
Ехх,не е болка за умиране.Тези глупости -разни спрейчета,кремчета и пр. ,нямат никакъв ефект.Ако пък толко те боли, иди да ти бият упойка. :D
8)

adizitk1
08-09-2008, 11:26
след епилация не трябва да си слагаш нищо на кожата-имам предвид крем или лосион,защото се запушват порите и кажата не може да се възстанови след епилацията.
По принцип може да се намаже с бадемово масло,защото то е напълно естествено и безвредно.Аз така правя. :) Някой каза,че лидокаинът действа смо на лигавици,напълно е прав!То затова понякога го слагат на венците,като ще ти правят нещо зъболекарите.

Spider4eto
08-09-2008, 15:32
Лед му е майката