PDA

View Full Version : Проблем с дробовете



Winstrol
08-08-2008, 18:38
Пиша тук и се надявам че има някой които може да ми отговори.
Положението е следното: от 14 годишен съм редовен спортист - бойни изкуства, лека атлетика а сега и бодибилдинг от 2 години. Тази година завършвах гимназия, и цялата година се отдадох на деградивни дейности
Първо спрях да спортувам и да се храня здравословно, после почнах да пийвам с приятели, после пропуших. Преди бала пушех по половин кутия на ден, около бала 2 кутии (това с 2те кутии беше само за 2 дена) после намалих на 2 кутии седмично а после ги спрях защото някаква невероятна кашлица ми пречеше дори на съня. Докато пушех нямах такива проблеми, а след като почнах да ги спирам.. кофти. Вече направо съм наплашен. Вечер преди да легна кашлицата е много честа и суха, а понякога (много рядко) отделям храчка която е прозрачна на цвят. Понякога много лесно се изкашлям, друг път е много "суха". при дълбоко вдишване понякога усещам лека болка (не е никак силна но съвсем леко я усещам и не е точно в дробовете колкото в горната част на гръдния кош). Преди това не съм пушил и нз това дали е нормален процес. Имам чувството че дробовете сега ми се "чистят" чрез тая кашлица, но е много неприятно. нормално ли е ?
Преди когато спортувах и се храних добре имах страшно много енергия, чувствах се и изглеждах много по-добре. Можех да спя по 4 часа и да съм бодър цял ден. Но това не го осъзнавах, защото буквално от началото на съзнателния си живот съм извършвал някаква физическа дейност, още повече че съм израстнал на място с хиляди декари гори и реки в които не се влива и един мръсен канал..
Сега вече разбирам истинската ценност на спорта и бих препоръчал на всички които имат достатъчно воля да опитат здравословния начин на живот - разликата е огромна, гарантирам ви

Nen0RmalniK
08-08-2008, 19:18
a kato ti gledam nick neim-a i s steroidi si se zanimaval :D vinstrol

mobsita
08-08-2008, 19:39
Браво,бе! :o Спортист да пропуши!Ами ако искаш професионално да се занимаваш със спрот? :( :-o :? А и си малък все още.Но няма да ти се карам(повече :-D ).Обикновено никотинът,или по-точно неговите съставки,блокира движението на ресничките на епитела на въздухоносните пътища .Дори 1 цигара може да ги спре за няколко часа! А тези реснички са мн важни,защото слепват попадналите частици от въздуха.Които се изхвърлят чрез кихане и кашляне. Кихането и кашлянето са реакции на организма,чрез които попадналите секрети и чужди тела (така да ги наречем) се изхвърлят.

Отделно алкохолът потиска рефлексът на кашляне,което води до белодробни заболявания.Така е и с никотинът-натрупва се секрет,който е мннн вреден.
Не зная дали ясно съм ти обяснила,ама с мои думи :) така ще е :-D