PDA

View Full Version : За войната по пътищата...



Marina__
08-08-2008, 21:03
http://www.dnes.bg/article.php?id=55392

Написаното в горния линк е плашещо...но още по-плашещо е да видиш подобно нещо на живо.

На връщане от морето се случи така, че минахме първи след зверска катастрофа - вярвайте ми, страшна картинка е...страшно е да видиш 5-6 годишно детенце в бесъзнание, цялото в кръв...още по-страшно е да гледаш как майка му, в истерия се суети около телцето му, докато баща му е заклещен някъде зад волана. Представих си как тези хора са пътували щастливи към къщи, когато в следващите няколко секунди олигофрена(звучи грозно, но за жалост на него му нямаше нищо :x ), навлязъл в насрещното, е обърнал целия им живот нагоре с краката - ей така, защото се мисли за състезател и безсмъртен. Само от спомена за това ми са насълзяват очите.

Докога нещата в България ще продължават в същия дух? Защо трябва целенасочено да се избиваме по пътищата...Защо, когато българина се качи зад волана, сякаш става друг човек? :x :( Живея в страна, където не малко неща са по-зле отколкото в България, но такова нещо по пътищата тук просто няма...мамка му!

diver
08-08-2008, 21:26
Наистина е тъжно.Защото всеки като седне зад волана и няма правила за него,той е Шумахер.
Някое лапе като земе книжка и тръгва с колата на тате да прави дрифтове,щото разбирашли мноу е яко по телевизията.

Моето мнение е че ако те хванат пиян,книжката и колата за цял живот,че и някоя година в затвора.

SHEMKOV
08-09-2008, 15:24
Здравейте.
Подкрепям колегата diver!
Знаете ли чуждите страни какво са казали за България - "на Българите не им обявявайте война, те сами се избиват по пътищата''
Аз съм млад шофъор, и найстина не мога да разбера някой хора - какво толкова интересно има да въртиш гуми да правиш дрифтове - простотия (без извинение) да разбирам че понякога е гот но всичко си има граница.
Да се върна на темата, не мога да ги разбера за къде бързат толкова дали 5мин по късно или 5мин по рано ще стигнат е без значение.
Ще Ви дам пример - една вечер татко ми се обади да го закарам от едно място понеже той пътува и нямаше кой да го закара тръгвам от Сандански по посока техномаркет ( беше към 9ч. беше се стъмнило) заедно бях с приятелката ми, както си карах виждам в далечината един тир който караше бавно по нагорника и някакъв газар отзад с БМВ хем вижда че съм близо до тях хем тръгва да испреварва ако Ви кажа че се разминахме на растояние просто сигурно няма да ми повярвате. Такъв ужас не бяхме испитвали с моята приятелка беше нещо неописуемо. Аз поне си мисля че ни спаси това, че карахме бавно и имаше време да реагирам иначе си бяхме заминали 100%, после 2 часа не обелихме дума само цъкахме и се чудехме как се разминахме!!!
Дано не съм Ви напълнил главата с глупости просто исках да Ви кажа колко лошо можеше да бъде ако карах бързо.
Аз съм на 18 години и никога не съм си позволил да вдигна повече от 100 км. може да ме мислите за не добре за задръстен но предпочитам да стигнна 30мин по късно но да знам че ще стигна то не се знае де щото както в горната случка невинните патят но по добре да се кара с нормална скорост за да имаш време да реагираш тва е от мен
ПОЗДРАВИ и шофирайте разумно

Cryptica
08-11-2008, 16:54
Здравейте.
Подкрепям колегата diver!
Знаете ли чуждите страни какво са казали за България - "на Българите не им обявявайте война, те сами се избиват по пътищата''
Аз съм млад шофъор, и найстина не мога да разбера някой хора - какво толкова интересно има да въртиш гуми да правиш дрифтове - простотия (без извинение) да разбирам че понякога е гот но всичко си има граница.
Да се върна на темата, не мога да ги разбера за къде бързат толкова дали 5мин по късно или 5мин по рано ще стигнат е без значение.
Ще Ви дам пример - една вечер татко ми се обади да го закарам от едно място понеже той пътува и нямаше кой да го закара тръгвам от Сандански по посока техномаркет ( беше към 9ч. беше се стъмнило) заедно бях с приятелката ми, както си карах виждам в далечината един тир който караше бавно по нагорника и някакъв газар отзад с БМВ хем вижда че съм близо до тях хем тръгва да испреварва ако Ви кажа че се разминахме на растояние просто сигурно няма да ми повярвате. Такъв ужас не бяхме испитвали с моята приятелка беше нещо неописуемо. Аз поне си мисля че ни спаси това, че карахме бавно и имаше време да реагирам иначе си бяхме заминали 100%, после 2 часа не обелихме дума само цъкахме и се чудехме как се разминахме!!!
Дано не съм Ви напълнил главата с глупости просто исках да Ви кажа колко лошо можеше да бъде ако карах бързо.
Аз съм на 18 години и никога не съм си позволил да вдигна повече от 100 км. може да ме мислите за не добре за задръстен но предпочитам да стигнна 30мин по късно но да знам че ще стигна то не се знае де щото както в горната случка невинните патят но по добре да се кара с нормална скорост за да имаш време да реагираш тва е от мен
ПОЗДРАВИ и шофирайте разумно
Радвам се, че сте добре. И аз съм изпитвала подобен страх, макар и за кратко, защото се разминахме на няколко метра. Аз бях на задната седалка и се радвам че поне не видях веднага как един, като тръгна да изпреварва, летеше право срещу нас, защото когато разбрах какво става вече беше доста близо. Хвана ме голям страх, но секунда по-късно се разминаха колите и ми олекна. Не знам родителите ми какво изпитваха, защото те го видяха по-рано, но майка ми определено се уплаши много.
Ще ми се всички да караха внимателно и по правилник. Заради лошите шофьори загиват и добри.

Reindjura
01-11-2009, 00:19
Тази война е много страшна, но не виждам изгледа да се промени нещо и за мен причините са няколко 1. Продажбата на алкохол на малолетни (защото голям процент от ПТП-тата са предизвикани от пияни непълнолетни), 2. Етиката на каране на моралния ти учител - баща, вуйчо, приятел... 3. Кола с много коне под капака, за 1 лична кола на млади шофьори, 4. многобройните 20-годишни амортизирали коли без особени условия за безопасност, създадени в тях. 5. лошите пътща ,6. неправилните подход на "БЧК" като показват почти весели клипчета с песничка от сорта на "бъди добър, не бягай.." , вместо да дойдат пожарникар и полицай, да им разкажат как събират момчета, който са били на абитуриентски бал предишната седмица, а днес са събирали в 3 чувала според цвета на дрехите и не им покажат филм с ужасяващи кадри и последиците от неразумното шофиране (не ми даде да пусна линка, напишете това във вбокс "Тoзи Клип Е Посветен На Войната По Пътищата !! ", с едно послание - не се излитаите малки некадърни драйвърчета.... абе убийте им самочувствието преди да са се качили и да са убили ваш близък. Дори при разумно каране ще попаднеш в ситуация на ПТП, след която може да си вземеш поука ако си бил внимателен или да караш приятелите ти да харчат пари за венци и карамфили.. не е редно - момчета и момичета не си опичайте акъла щото може да загори ... просто карайте БАВНО