PDA

View Full Version : Проблеми с Windows! (спешно)



XaMcTePKa
08-09-2008, 12:09
Вчера преинсталирах пц-то с много зор за разлика от друг път, когато става без проблем!Обаче като го стартирах ми показва някакви липсващи файлове и го дава като грешка, не прави проблем да иска рестартиране, но е дразнещо.Другият проблем е, че не мога да го изключвам, когато задам изключване си изписва "Windows се изключва...." и там както си е по принцип, но след като се изключи след 2-3 секунди се включва сам.И има още нещо не мога да инсталирам Адобе Флаш Плеър.Моля ако някой има идея как да ги оправя тия неща да пише, колкото по-бързо получа отговор, толкова по-добре.Благодаря предварително !

MaRiYa_86
08-09-2008, 12:28
Най-добре просто си форматирай тази част от хард диска,където е windowsa /C/. И си направи нова,чиста инсталация.Всичко ще се оправи.

XaMcTePKa
08-09-2008, 12:35
Най-добре просто си форматирай тази част от хард диска,където е windowsa /C/. И си направи нова,чиста инсталация.Всичко ще се оправи.

Hаправих го вчера!Но едвам успях да сложа нов windows, защото постоянно ми даваше грешки!

MaRiYa_86
08-09-2008, 12:38
Нещо не ти е в ред инсталационния диск значи.Не може да дава грешки след като си форматирала...

http://zamunda.net/details.php?id=128418

Key: XP8BF-F8HPF-PY6BX-K24PJ-TWT6M

mullated
08-09-2008, 14:11
1.Проблемите с инсталацията би могло да се дължат на това, че диска е надраскан и не може да се прочетат някой файлове и инсталацията не може да е на 100% идеална.
2.Проблема се дължи на настройка в BIOS.Може би е зададан Network Boot.Върни фабричните настройки, ако не ти е флашнат.
3.Каква грешка дава при флаш плеъра?

XaMcTePKa
08-09-2008, 16:22
С флаш плеъра се оправих.Въпроса ми беше мога ли да оправя тези лисващи файлове по някакъв начин или трябва да се преинсталира наново ?

mullated
08-09-2008, 17:01
Мисля, че с repair би могло да стане, но пробвай с нов диск 8)

XaMcTePKa
08-09-2008, 18:14
Предполагам, но с рипеър ще трябва да глася всички програми после...

tmpl
08-09-2008, 22:44
Легален софтуер ?

Natalia
08-09-2008, 22:57
Легален софтуер ?моя е легален колкото азис е мъж..

XaMcTePKa
08-09-2008, 23:39
Така реших да преинсталирам с друг диск пак експи профешънал, обаче никъде не ми даде да форматирам.Както и да е оставих го да продължи.Инсталира се Windows-а, и после се оказа, че съм с 2 :-o .Въпросът ми е как да изтрия този, който инсталирах току що защото като стигна до Welcome screen-а забива и не мърда повече ? Помагайте ;)

XaMcTePKa
08-09-2008, 23:43
Ето и скийт шот.Още чакам някой да обясни как да оправя проблема с изключването...
http://img235.imageshack.us/img235/6606/windowsxpya4.th.jpg (http://img235.imageshack.us/my.php?image=windowsxpya4.jpg)

hamilcar
08-10-2008, 05:46
Като започнеш преинсталацията и диска е буутнал. Нали първа стъпка е Enter -> След това беше F8 -> След това вместо да продължиш натискаш Escape -> Избираш дяла, в който е windows os, натискаш Enter после някой от клавишите, но не се сещам кой то си пише. По този начин ще форматираш и новия Windows няма да има проблем.

XaMcTePKa
08-10-2008, 12:09
Като започнеш преинсталацията и диска е буутнал. Нали първа стъпка е Enter -> След това беше F8 -> След това вместо да продължиш натискаш Escape -> Избираш дяла, в който е windows os, натискаш Enter после някой от клавишите, но не се сещам кой то си пише. По този начин ще форматираш и новия Windows няма да има проблем.
"Малък" проблем, вече казах че са 2 Windows-а.

hamilcar
08-10-2008, 17:04
Ако ще да са 32 windows-a. Като са в един дял няма значение, когато форматираш се маха всичко от пространството включително и двете операционни системи. Просто форматирай дяла, в който са и инсталирай само един windows.

XaMcTePKa
08-11-2008, 09:15
Ако ще да са 32 windows-a. Като са в един дял няма значение, когато форматираш се маха всичко от пространството включително и двете операционни системи. Просто форматирай дяла, в който са и инсталирай само един windows.

Абе ти не си особено нормален!39018318321 пъти казах, че искам да махна само единия не и двата.Това питам не да ми обясняваш да форматирам целия дял!

mullated
08-11-2008, 09:42
Ами като толкова си навита да махнеш единия и да нямаш хубав и читав прозорец, даваш shift + del на папка winxp.От опит знам, че няма да може да се махне всичко...Трябва да едитваш и boot loader-a...Форматирай и преинсталирай! - това е решението. 8)

hamilcar
08-11-2008, 13:38
Ами като толкова си навита да махнеш единия и да нямаш хубав и читав прозорец, даваш shift + del на папка winxp.От опит знам, че няма да може да се махне всичко...Трябва да едитваш и boot loader-a...Форматирай и преинсталирай! - това е решението. 8)

Това се опитвам да кажа, но ... без значение.


Опитвай се да махнеш само единия и си остани с грешките, които ще се показват на всяко второ кликване с мишката.