PDA

View Full Version : музика - дрога възможно ли е?



SHEMKOV
08-09-2008, 16:24
Здравейте.
По новините преди месец някъде гледах за някъква музика която като я слушаш и е имало въздействието на наркотика, там някъкви децибели и тн. на мен мн не ми се вярва, но все пак питам възможно ли е това да е истина ?
Не си мислете че съм някой наркоман просто ми е интересно дали е възможно такова нещо?

BeB0_UlTrA_KiSs
08-09-2008, 16:51
Не.

evi_vd
08-09-2008, 17:11
нууп..

TheGirlNextDoor
08-09-2008, 17:16
омг...не :lol:

SHEMKOV
08-09-2008, 18:03
омг...не :lol:

Не разбирам какво смешно има след като това го дадоха по новините по БТВ. ако не вярвате в вибокса сигурно има нещо подобно

GbSy
08-09-2008, 18:07
Всичко е възможно...

PLuScHeTo
08-09-2008, 18:13
Всичко е възможно...

съгласна :)

fall_out_girl
08-09-2008, 18:18
Мм Не не мисля,че може да се дрогираш от музика...По тая логика да вземат да направят музика-храна,като я слушаш и да се наяждаш...Ще ни излезе много евтинко 8)

SHEMKOV
08-09-2008, 18:29
Ами те тогава казаха че става въпрос за ниски мегахерци ли мн знам и аз там какво е и от това нещо и .....
Казаха, че първо пускат 1 аванта а другите се плащат. Незнам и на мен много много не ми се вярваше ама то щом го казаха по новините ...... не ми се вярва да лъжат.

k0kster
08-09-2008, 19:14
То не е дрогиране....тва са нискочестотни звуци,които те водат до нещо подобно на дрогиране,но е съвсем различно....и много млако уредби могат да възпоризведат тези звуци... :)

SHEMKOV
08-09-2008, 19:38
То не е дрогиране....тва са нискочестотни звуци,които те водат до нещо подобно на дрогиране,но е съвсем различно....и много млако уредби могат да възпоризведат тези звуци... :)

а така кажи го на `noтhИng... щото без да знаят се смеят !!!

chocoleptic
08-09-2008, 19:42
Възможно е.
С подходящи по-мощни слушалки.
Усилени на макс.

Shadow_Walker
08-09-2008, 19:44
омг...не :lol:

Не разбирам какво смешно има след като това го дадоха по новините по БТВ. ако не вярвате в вибокса сигурно има нещо подобно

и там казаха, че от звука се оглушава ;]
и че не се пристрастяваш :]

Inncho
08-09-2008, 19:45
Възможно е.
С подходящи по-мощни слушалки.
Усилени на макс.

ДАААААААА прав си!!!!!!!!!!!!!Например за да слушаш метал на слушалки (усилен) трябва да си доста луд :-({|=

TellMeYourName
08-09-2008, 19:48
^ :razz: :razz: :razz:

TheGirlNextDoor
08-09-2008, 20:32
омг...не :lol:

Не разбирам какво смешно има след като това го дадоха по новините по БТВ. ако не вярвате в вибокса сигурно има нещо подобно

...и аз го гледах ама не вярвам 8-)

lsd43
08-09-2008, 21:07
Ми става дрога ако преди тва си дръпнал едно две масурчета. :razz: :razz:

Иначе съвсем сериозно НЕ,това е се едно да запаля колата и да се надрусам от звука на двигателят.

Loshev
08-09-2008, 21:41
хахах http://i-doser.com/sample.htm внимавай да не предрусаш само :-D

TheGirlNextDoor
08-09-2008, 22:15
..иеее има ли тука наркоманчета :lol:

lsd43
08-09-2008, 22:23
хахах http://i-doser.com/sample.htm внимавай да не предрусаш само :-D

Ааааа това е като някъф скапан хаус ,ужас не мога да го понасям. :?

metala666
08-09-2008, 22:24
Възможно е.
С подходящи по-мощни слушалки.
Усилени на макс.

ДАААААААА прав си!!!!!!!!!!!!!Например за да слушаш метал на слушалки (усилен) трябва да си доста луд :-({|=


като мене. :D :D .аз винаги на макс :smt002 :smt002

divacheee
08-09-2008, 22:32
Здравейте.
По новините преди месец някъде гледах за някъква музика която като я слушаш и е имало въздействието на наркотика, там някъкви децибели и тн. на мен мн не ми се вярва, но все пак питам възможно ли е това да е истина ?
Не си мислете че съм някой наркоман просто ми е интересно дали е възможно такова нещо?


Ми незнам ... мен единствено ме заболя главата от тая глупост :-D

Deliverance
08-10-2008, 01:04
x

GreenManalishi
08-10-2008, 01:12
Tova e 25-ti kadar pri muzikata, ima takova, da.

FSC_Chad
08-10-2008, 21:11
ми може нз но неискам да опитвам :)

TheUnforgiven666
08-11-2008, 12:39
Ами не знам дали това е възможно... Аз лично без музика не мога да живея... Просто изтрещявам.... Така че за мен музиката (всъщност само метъла и рока) е като наркотик!

mnmll
03-21-2009, 12:30
ооооооо да вазможно е мн ясно при превишени дицибели мозака заочва да усеща мн силни трептения и ти става няк си отпуснато но чак пак да се чувстваш друсалка мисля че не е вазможно :? апак и както каза един пич преди мен мн малко системи могат да произведат такав вид звук :) но ако искаш да се андрусаш по добре веми наркотик от колкото това нещо :booooomb:

ThisIsMe
03-21-2009, 12:46
всичко е възможно.по новините го казаха.

cherinka
03-21-2009, 12:48
омг...не :lol:

Не разбирам какво смешно има след като това го дадоха по новините по БТВ. ако не вярвате в вибокса сигурно има нещо подобно
Мен ако ме представят по сиенен, че съм най-умнио и интелигентен човек на света, ще им повярваш ли?

Евала, че се водиш по мнението на медиите.
Страшен си! :grin:

Dumb
03-21-2009, 13:51
Зависи колко си вярваш...

Hysteric_Bitch
03-21-2009, 15:23
Не някаква музика, а музика. ЧУВАЛА съм, че зависимост от херцове и децибели, много много силно и високо, сърцето хваща ритъма, при спирането на музиката може да спре. Ся дали е така или не аз мисля, че наистина е възможно.

XY
03-21-2009, 15:26
LRAD (long range acoustic hailing device) - е едно от видовете несмъртоносни оръжия. Активно се използва за борба с пирати от 2004 година. Пушката въздейства на човешката психика със звук с ниска честота (така наречения алфа-ритъм), предизвикващ страх, дискомфорт, халюцинации и даже нарушаване на дишането и сърдечния ритъм.

ето цялата статия, това е от контекста
http://www.vodnazona.com/index.php?etc=news&id=939&news=%CB%E0%E9%ED%E5%F0+%EF%F0%EE%E3%EE%ED%E2%E0+% EF%E8%F0%E0%F2%E8+%F1+%E4%E5%F6%E8%E1%E5%EB%E8&skMID=232

lilindra
03-21-2009, 18:29
Ми съмнявам се, но може и да е вярно! :? :shock: :-o

GReddy_91
03-21-2009, 22:27
Това са пълни глупости няма шанс да се дрогирам и да се държа все едно съм пушил трева от една музика.Пробвал съм нищо не става... пълен шит е тва :?

SpAcE_LaDy
03-21-2009, 22:28
имаше една такава програма.. да.. спомням си, даже си я бах изтеглила, за да видя какво представлява.. трябва да потърся името й.. издаваше много странни звуци.. стържещи един такива.. ужас.. ако я намеря ще я постна тук

SpAcE_LaDy
03-21-2009, 23:09
Ето, намерих една статия по темата



Therapist
Aug 21 2008, 00:33
Преди 2-3 месеца се зашумя около програми(I-doser) за звукови вълни, които действат като наркотик. Оказа се, че това просто са нискочестотни звуци, които могат да повлият или на даден човек. Тук вече се намесват фактори като озвучителна система, ниво на стрес в момента и дори предпочитаната попринцип музика. Brainwave композициите са познати отдавна - такива, които ви помагат да заспите, да се концентрирате или да отпочинете.

Факт - в днешно време, че музиката става все по-пристрастяваща,агресивна, погълщаща и определещята за обществото ни. Какво е музиката ... дали е това, което ни човърка в мозъка, имайки предвид, че 40% от възприятието ни е съсредоточено със слухът ? Или просто се самозалъгваме и обичаме самите вибрации и първични емоции?

Вдъхнових се да напиша тази тема, защото все по-често виждам мнения и статии, че учените били открили, че в музката (модерната и най-вече електронната) се съдържат все повече и повече звуци, които дори и не са ясно уловими за човешкото ухо (в домашни условия може би), но са опасни за психиката. Учените били установили, че продуцентите все повече и повече слагат подобни зарибяващи звуци из изпълненията си и хората слушайки ги, не осъзнавайки дори, започват да се пристрастяват към тях и да слушат все повече и повече музика. Това се повтаря докато се стигне до момента, в който човек не може да спре да слуша дадена музика. И като се замисля, май има капка истина в тези 'нови' открития на учените. Като се замисля малко по-дълбоко, осъзнавам, че не е капка а си е цял океан. Та нали 'парти музиката' така да я нарека е бъкана с такива звъци, които доста често изобщо не сме и разбрали, че чуваме, но държим да слушаме парчето отново и отново .....Транс музиката за пример се композира в еднакъв равноделен ритъм, въздействащ на делта вълните в мозъка, отговарящи за съня и подсъзнателното - за добро или за лошо. Лично аз съм доста позитивно настроен за това, но ако питам човек от предишното поколение сигурно ще ме анатемоса. Слушам музика почти 24/7, дори когато спя.

Искам да видя мнението ви по тази тема, до колко музиката според вас е един модерен, нестандартен наркотик? Кои стилове са най-въздействащи и защо? Колко сте зарибени ВИЕ? Пречи ли вашата пристрасеност на околните? И въобще споделете каквото ви хрумне по тая тема.


аз слушам именно споменатия в поста, който намерих, ТРАНС..
аз лично съм като дрогирана към тази музика, но не заради каквито и да било вълни, а защото самия стил музика меко казано го ОБОЖАВАМ.. тази мелодичност, тези вокали.. разнообразието от елементи.. самата атмосфера.. и по-добре музиката да ми е дрога, отколкото херцата, чадела, коката, бонбоните и т.н... нали така? аз лично и моята доста голяма компания трансъри сме винаги на партитата АБСОЛЮТНО чисти.. без да сме употребявали нищо.. аз дори бира не пия, за да изживея музиката силно и истинско..

HipHopBlond
03-23-2009, 19:34
Не бе не, пича прав възможно е! И аз го гледах тва по ТВ-то, то е някакъв шум който почти не чуваме, но го оставяме да свири докато слушаме някаква наша любима песен и малко по-малко се отпускаме след тва просто не можеш да се движиш и накрая изпадаш в дълбок сън... Продава се да! Нета става все по-опасен!!!

Dumb
03-23-2009, 19:44
http://store.picbg.net/pubpic/95/C0/e87c0c50ee8195c0.jpg (http://picbg.net/img.php?file=e87c0c50ee8195c0.jpg)

dimi93
03-25-2009, 21:54
Тей аз гледах това по бтв и не е музика а е програма казва се I doser но не действа поне на мен....изобщо...не ми действа...можете да пробвате безопасно е... А иначе аз слушам Метъл, Рок, Рап (само ЕМИНЕМ) и черно

sladka__droga
03-26-2009, 15:35
Аз не вярвам ..

YourPoison
04-03-2009, 07:29
всичко вече е възможно :) 8-) 8-)

darla
04-03-2009, 08:29
по начина,по който си го написал не мисля,че е възможно,но аз като слушам транс или минимал и буквално се чувствам като надрусана-нямам връзка с реалността.Когато слушам музика не мога да обръщам внимание на нищо друго.

I'm a machine,fueled by music! 8)

XceSS
04-03-2009, 10:12
Дори и да може, ти трябват някакви професионални тонколони.