PDA

View Full Version : Може ли съвет...?



santra004
08-09-2008, 16:57
Здравейте.Пише ви едно момиче,което иска просто съвет.

В последните няколко месеца ми се насъбра доста.Ту хубави,ту лоши неща.Бях намерила човек,който обичах,но той ми разби сърцето след няколкомесечна връзка.Мога да кажа,че успях да го преодолея,но през тези месеци промяната в мен е голяма.
Почнах да излизам с едно момиче,която постепенно стана моята най-добра приятелка.Отначало се радвах страшно много,но напоследък се съмнявам,че дори имаме нещо общо.Бях лъчезарна и весела.Дори и да имах проблеми,преди ги преодолявах с усмивка.Но откакто движа с нея нещата се промениха.Тя ме настройва негативно спрямо всичко...и за няколко месеца аз й повярвах.Сега се намирам в много кофти положение.
Не харесвам живота си,гледам на всичко отрицателно.А когато говоря с нея и й кажа,че всяко нещо си има някакъв смисъл...тя ме убеждава в обратното.
Ще кажете,след като не я харесвам,да спра да излизам с нея.Е да,обаче не съм от хората,които зарязват приятелите си.Не съм споделила с нея малко,за да я оставя ей така.Но искам и да се измъкна от това положение...Защото ми се насъбра много.Просо искам да си върна вярата,че всичко има смисъл и че трудностите могат да се преодолеят с усмивка.
Съвет? :(

Saymon90
08-09-2008, 17:09
Лошо е, че си позволила някаква си "приятелка" да ти промени мирогледа за живота. Това наистина е кофти!
Животът ти е такъв, какъвто искаш да бъде... какъвто го виждаш. Тъй че просто слагай розовите очила, щом толкова ти липсват.

voodoo.doll
08-09-2008, 17:18
Не трябва да се оставяш приятелите ти да те променят както си искат, за щяло и не щяло. Казваш, че тази приятелка е променила възгледите ти до голяма степен и те убеждава да гледаш на нещата по нейния начин. Аз не бих се вслушала в такава "приятелка", защото няма да се чувствам добре в собствената си кожа. Всеки избира сам за себе си какво да прави. Това, което можеш да направиш, е да й кажеш, че тя те обърква и не се чувстваш добре така. Щом наистина искаш да се измъкнеш от това положение, просто смени компанията и дай да разбере на това момиче, че няма да й позволиш повече да те контролира и да ти налага мнението си. А как да си върнеш вярата, че всяко нещо има смисъл.. Да си призная, прекалено малко си написала в какво точно положение се намираш и в кое точно си си изгубила вярата, за да ти дам съвет, но първото, което ми идва на ум е да смениш компанията (да намериш нова или да се върнеш към по-стара, ако има такава), да си припомниш любимите ти занимания, да правиш всичко това, за което те е спирала приятелката ти. Не се притеснявай и за всичко, което си й доверила - ако след като прекъснеш отношение с нея, те издаде - това говори колко подъл човек е, просто ще иска да ти отмъсти, но не й обръщай внимание. Не трябва да й даваш да нарежда живота ти. Просто бъди себе си и повярвай, че има изход от тази ситуация. Желая ти успех!

Bellatrix
08-09-2008, 17:18
Prosto ne i pozvolqvai da te nastroiva. I az imam fr. koito imat celi tetradki zapalneni s izre4eniqta: Love sux.Life sux. :( ama ne pozvolqvai da ti se vliqe mnenieto za sveta. Tiq hora kat priatelkata ti ne gi shva6tam na4i! :-x Jivota e 1!!! Jiveite go,bre hora!!! Kvo si gubite vremeto s nqkvi prostotii!!! Za da si 6tastliv trqbva da moje6 da se usmihva6 i daje v nai trudni momenti da si kazva6: Emi, 6ans, kakto i da e, vs 6te se opravi... :) A kvi sa tiq hora deto se zatvarqt v sebe si i jiveqt s predstavata 4e jivota e samo gadosti??? :x :x :x Izob6to ne q slu6ai i si se radvai na vs dokato ima6 vreme, sega sa nai hubavite ti godini... Dori te savetvam da se opita6 ti da i povliqe6 na neq s dobro kakto tq na tebe... :)

blackfate
08-09-2008, 17:20
Кофти .. Усмихни се ...
Ще ти разкажа накратко моята история от преди година и половина. Бях нова в едно даскало ... все пак бях 8 клас ... сприятелих се с 1 момиче, беше същата като твоята приятелка .. в началото супер много си пасвахме едва ли не, обаче впоследствие осъзнавах всеки ден колко сме различни, винаги до тогава бях супер лучезарна, но тогава не, а не се беше случило нищо особено .. Смених си даскалото, и с нея се отдалечихме ... Сега отново съм супер весел човек.
Смисъла беше, да много е кофти, когато някой ти налага нещата и възгледите си ... Но незнам как си го позволила .. вероятно както и аз ...
Не я зарязвай .. говори с нея, кажи и, че не ти е приятно да я слушаш как "живота е шибан, няма причина за това, за онова", кажи и че ти си позитивен човек и е търпиш някой да те сдухва, просто защото отй е сдухан и да си избива комплексите на теб. Човек, които те променя НЕ ти е приятел ... според мен прекалено много си и се доверила ... време е да прекратиш всичко, иначе рискуваш рекалено много да и повярваш и да се промениш, да станеш нейно копие .. Или просто се усмихни и не я слушай, променяй я ти ... това е по-добро, направи я ти нея усмихната

devine'
08-09-2008, 17:24
Здравейте.Пише ви едно момиче,което иска просто съвет.

В последните няколко месеца ми се насъбра доста.Ту хубави,ту лоши неща.Бях намерила човек,който обичах,но той ми разби сърцето след няколкомесечна връзка.Мога да кажа,че успях да го преодолея,но през тези месеци промяната в мен е голяма.
Почнах да излизам с едно момиче,която постепенно стана моята най-добра приятелка.Отначало се радвах страшно много,но напоследък се съмнявам,че дори имаме нещо общо.Бях лъчезарна и весела.Дори и да имах проблеми,преди ги преодолявах с усмивка.Но откакто движа с нея нещата се промениха.Тя ме настройва негативно спрямо всичко...и за няколко месеца аз й повярвах.Сега се намирам в много кофти положение.
Не харесвам живота си,гледам на всичко отрицателно.А когато говоря с нея и й кажа,че всяко нещо си има някакъв смисъл...тя ме убеждава в обратното.
Ще кажете,след като не я харесвам,да спра да излизам с нея.Е да,обаче не съм от хората,които зарязват приятелите си.Не съм споделила с нея малко,за да я оставя ей така.Но искам и да се измъкна от това положение...Защото ми се насъбра много.Просо искам да си върна вярата,че всичко има смисъл и че трудностите могат да се преодолеят с усмивка.
Съвет? :(
Първо - тя не ти е приятелка, за да се притесняваш да я зарежеш. Тя е от т.нар. "душевни вампири" - изсмукват всичко позитивно от теб и си тръгват, а ти едва ли не ставаш зависим от такъв човек, защото го смятапш за блисък. Бъди егоист и мисли първо за себе си - не позволявай да те мотаят и да ти скапват настроението и мнението ти за самата теб.
Аз съм на принципа - по-добре сама, отколкото с лоши "приятели".Благодаря, но няма нужда да се тровя съзнателно! ;)

tedy_hi91
08-09-2008, 17:28
Вдигни глава, сложи розови очила, и си жевей живото ! ! !
Приятелите са, за да ти помагат в тежки моменти а не да ги утежняват допулнително! Не мислиш ли ? Така, че не обръщай такова внимание на това дето ти го е казва твоята приятелка дето май май не ти е и такава.лед всяко лошо следва и нещо хубаво.Така че недей да милиш за лошото, а за хубавото дето те чака зад ъгала или на следващия завой ! :) :) :) 8-) 8-) 8-)

santra004
08-09-2008, 17:34
Радвам се,че ме подкрепяте.
Сега ще ви разкажа малко по-подробно ситуацията.
Аз наистина много държа на нея и я смятам за супер близка.По принцип е готин човек,но някак си си е внушила,че е нещастна и че нищо хубаво не предстои.А това не е така.След лошото идва хубаво.А тя вярва,че не е така.
Не искам да я оставям.Искам да и покажа,че има щастие.Проблема е че много хора са я наранили и не са я оценили.Аз не съм от тях и не искам да ставам от тях.Тя не е лош човек,просто представата й за живота е много объркана.Може би проблемите,които е имала са я превърнали в такава.И сега ако аз я оставя тя тотално ще се предаде.

Сега се събираме с хора,които уж ни допадат и ни развеселяват.Но и там нараснаха проблеми.Затова се притеснявам накъде отиват нещата...Просто искам всичко да е както беше.Нямам нужда толкова от момче.Приятелите са ми достатъчни.

ForgotN
08-09-2008, 17:36
Намери си друга кампания просто.Хвани си гадже.Така ще се оправиш. :wink:

Ако не просто се напий и ще се опраиш. 8-)

asasfdf
08-09-2008, 17:36
"..не съм от хората, които зарязват приятелите си..."
някога не си била и от хората, които гледат негативно..

PLuScHeTo
08-09-2008, 17:37
не е късно пак да си върнеш усмивката... :)

balu4ka
08-09-2008, 17:42
Трябва да се решиш.Губиш всяка вузмовност..всеи миг на 6тастие ..заради този нахален егоист,които се опитва да съсипе копнежите и ме4тите ти !не позволявай да те туп4ат и ма4кат !Защото приятелите са да те правят щастлив нали?! :? :?

voodoo.doll
08-09-2008, 17:51
Хубаво е, че искаш да помогнеш на приятелката ти да се справи с трудностите, да й покажеш какво е щастието. Явно тя първа е изгубила вярата си, а след нея и ти. Тя ти влияе малко или много, все пак. Затова не се отчайвате, не бъдете черногледи, а се подкрепяйте и двете взаимно, вярвайте една в друга и не се предавайте. Ако трябва, движете само вие двете, ако така ще е по-добре за вас.

rai4etyyy
08-09-2008, 18:11
Ами спри да я слушаш ... или просто като започне да ти говори за тези неща променяй темата ... прави всичко възможно,за да не я слушаш и да си ти е някфо кефско и т.н. :)