PDA

View Full Version : Детство мое (за дърти съфорумци)



Canis_Dirus
08-09-2008, 19:41
http://i34.tinypic.com/3zuis.jpg
http://i33.tinypic.com/2afzgk4.jpg
http://i33.tinypic.com/2q1hw8m.jpg
http://i35.tinypic.com/2evwakm.jpg
http://i34.tinypic.com/11ta6fr.jpg
http://i35.tinypic.com/2ivbae8.jpg
http://i36.tinypic.com/33f54y9.jpg
http://i37.tinypic.com/k056yc.jpg
http://i36.tinypic.com/rseu0h.jpg

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Детство мое! Аааа как се пръскахме с тия шишета от веро :grin: :grin: Някой даже вече не знаят, какво е веро. Кума Лиса... канцеларско лепило Рила! :grin: :grin:

Да излезеш 10 сутринта с шейната и да се върнеш 8 вечерта след което да ти насинят премръзналия задник - ВЕЛИКО!

Играта на ръбчета и гами - 100000000000 пъти по-добре от WoW!

Да живее истинското детство! С марципана, ожулените колена, филиите с лютеница, киселото мляко в бурканчета (с мега яките алуминиеви капачки) и сайдер и леко кисел нектар от кайсии и бебешките пюрета в малките стъклени бурканчета, дъвките Идеал, пистолетите с капси ... :grin: :grin: :grin: :grin:

Canis_Dirus
08-09-2008, 19:43
И най-великото нещо на света - ПИСМАТА ПИСАНИ НА РЪКА И ПОЩЕНСКИТЕ КАРТИЧКИ И МАЛКАТА СНИМКА С НЯКАКЪВ БАНАЛИЗЪМ ОТЗАД - ВЕЛИКО

cherinka
08-09-2008, 19:43
И по мое време беше така.....

ОсновенЕлемент
08-09-2008, 19:44
Това обзавеждането у вас ли е?

Canis_Dirus
08-09-2008, 19:46
Това обзавеждането у вас ли е?
14 годишни пикльовци, чиято цел в живота е максимално много абонати в скайп нямат работа тук. Едно време хората се срещаха на живо!

TheGirlNextDoor
08-09-2008, 19:47
ее аз съм младичка пък повечето неща ги помна 8-)

ОсновенЕлемент
08-09-2008, 19:48
Това обзавеждането у вас ли е?
14 годишни пикльовци, чиято цел в живота е максимално много абонати в скайп нямат работа тук. Едно време хората се срещаха на живо!
Темата за абонатите е блъф, причина.
Едно време хората са имали такова обзавеждане, сега е друго, господин Мъугли.

hahavteen
08-09-2008, 19:50
Ми аз съм на 19 ама някои неща и аз си спомням... От къщата на баба и дядо де..
Оф и аз си имах истинско детство и мн се радвам за това.
Сега като гледам сестра ми (на 5 е) никаква фантазия няма. По цял ден или на компютъра или пред телевизора а куклите и само дето не са живи.. Ние с другата ми сестра (на 18) какви игри си измисляхме и колко се забавлявахме ехееее...

gPa3HuTeJl
08-09-2008, 19:52
Ей, едно време колко с1м играл на тоя черен пет1р... лелееее...

KoRnFlAkE
08-09-2008, 19:52
И аз не съм дърта, пък помня всичките неща, освен тези на последната снимка и 6тата от горе надолу.
А пък да играеш ръбче беше супер яко.
А колко съм играла черен петър на морето.
А пък в даскало 1ви до 3ти клас така сме се мацали с лепило Рила, че не е истина. 8-)

ReBeL
08-09-2008, 19:55
олее като гледам тези снимки се насълзих .. :cry: как ми липсва всичко това, хиляди пъти по-добре беше по онова време :)

_mimz_
08-09-2008, 19:58
Всичко това ми се струва крайно непознато и много сажалявам че съм се родила толко късно и съм пропуснала тези времена :( В днешно време си умираме от скука (е освен когато се наливаме с бира :-| ) Жалко че сега компютъра заема важно място в живота ми :-x

MakeMeLaugh
08-09-2008, 19:59
:grin:
:-o
:-k

BaBy_bS
08-09-2008, 20:00
аз съм на 18,и май май и аз помня някои от нещата :)
имах хубаво детство :)

Christ
08-09-2008, 20:02
И аз помня повечето неща. :D Особено верото... ^^

Romance
08-09-2008, 20:05
Радвам се,че хванах и аз това време :)
Като цяло детството ми беше хубаво..винаги цялата в рани,по джобовете с разни камъчета и насекоми и винаги въргаляща се в пепела,за да уцеля 'дапа' (бях мн добра на топчета) както и футбола,локумените вафли ... :smt007

Riot
08-09-2008, 20:09
:D играта на ръбчета беше уникална
70% от присъстващите тук нямат представа как се играе :D
и гама...
в моя квартал терена беше точно за тая игра
в момента е претрупан от бъгави детски катерушки
бях най лудия в квартала на колело... няма спор :D
и с шейната на лумбата... добре си счупих ръката :grin:

Canis_Dirus
08-09-2008, 20:11
Сега на всички тротоари има коли и няма къде да се играе на ръбчета ... :(

KoRnFlAkE
08-09-2008, 20:12
^
Пред нас има къде. :P

Alco
08-09-2008, 20:19
заебете ти тия ръбчета, фунийките бяха най-култови!!! :booooomb:

divacheee
08-09-2008, 20:20
И аз мога да кажа че имах истинско детство :grin: :grin: :grin:

Сега като гледам малкия ми братчед ... неговото детство минава пред компа :(

Canis_Dirus
08-09-2008, 20:23
заебете ти тия ръбчета, фунийките бяха най-култови!!! :booooomb:
Направена тръбата с приклад и отстрани нареден "патрондаш" под формата на парчета от онова пластмасовото с малките дупки, което използваха вместо картон за опаковки. Такива равни и дълбоки и пасвана вътре фунийките. Леле. И задължитално втора "джобна" малка тръба заредена с фунийка. КУЛТ!

Война на фунийки!

НА СЛЕДВАЩАТА ФОРУМНА СРЕЩА - ВСЕКИ С ТРЪБА!

TellMeYourName
08-09-2008, 20:23
заебете ти тия ръбчета, фунийките бяха най-култови!!! :booooomb:ДА!

Смърт за педалите с кърфиците! :D

Bodom_child
08-09-2008, 20:25
Олеее направо ме изби на носталгия!!!!
Бяха хубави времена без WOW, CS и всякакви такива простотии, които те карат да стоиш в къщи :D
Вече неща като: игра на фунийки, криеница, стражари и апаши и думи като: оливия, емайл лукс и истински сух шпек няма :D
Бяха хубави времена....

kindergarden
08-09-2008, 20:25
Много е трогателно това :( Вярно,че не съм от вашето поколение...но и на мен ми става мъчно...времето лети :(

Decu
08-09-2008, 20:26
Добре че допреди 2 години и нещо не знаех щое компютър. :D

И аз съм израснала с вечните рани, футбол с батковците пред блока, добри приятели, ръбчета, народни топки /фунийките обаче не съм ги хванала :Д/, ластици и какви ли не още игри. :Д

Irrepresible
08-09-2008, 20:33
оо колко хубавооо :grin: не помня всичко но повечето неща-нямаше дниесеми и компове.. въргаляхме се по земята,народни топки,ластици, и да верото беше велико,ама най си ме кефеше баба като намажеше филиите с лютеница как ръфахме пред блока 8-) абее хубаво беше.. а днешните деца не знаят какво е...съжалявам ги :(

Disrespect
08-09-2008, 20:44
аз помня Черния Петър 8-)

Alco
08-09-2008, 20:47
и бозата я продаваха в големи стъклени бутилки от литър и половина.

k0kster
08-09-2008, 20:47
Добре,че съм роден по-късно :-D

AliceSw
08-09-2008, 20:56
в крайна сметка се оказа, че не си от най-старите + всеки, който е виждал къщата на баба си и дядо си след почистване, ще намери тея работи...

пък времето си минава.../мамка му, след месец и половина почвам в уни-то/

TheNewReligion
08-09-2008, 20:59
:) Радвам се , че разбрах какво точно е имало години преди аз да се родя . :) Честно казано съжалявам , че съм принудена да израствам във времето на компютрите и тринадесет годишните момиче , които вече правят секс . :( Колко по-хубаво е било на 11 все още да тичаш около блока и да играеш народна топка , вместо да седиш на компютъра ....

divacheee
08-09-2008, 21:00
Добре,че съм роден по-късно :-D


И кат си роден по късно кво .. По цял ден циклиш пред компа :-D

little_elf
08-09-2008, 21:09
Макар да не съм от "дъртите" помня доста от нещата.. .Баба ми все още има ренде като това от снимката и даже си го ползва :D ,а аз още си пазя сметалото,с което си решавах задачите в първи клас.
Хубави времена бяха :) ....помня игрите на криеница ,пускам ,пускам кърпичка и сляпа баба,Черния Петър,любимият ми шоколад Кума Лиса :smt007 ....и обелените колена 8-).
Ех,носталгия :cry: .
Днешните хлапета,които прекарват времето си пред компютрите,само могат да съжаляват,че нямат истинско детство.

TellMeYourName
08-09-2008, 21:11
и бозата я продаваха в големи стъклени бутилки от литър и половина.и бутилките кола бяха стъклени и се връщаха 8-)

hahavteen
08-09-2008, 21:15
А вафла Куку Руку дали има все още...? :-o

Boot
08-09-2008, 21:20
Ехааааа, бахти якото. Ама аз съм на 19 и пак ги помня нещата, какво се оплакваше някой :-o

сетих се как се бяхме качили аз и брат ми на неговото балканче без спирачки и по едно нанадолнище бръм бръм бръъъм, толкова забавно беше, струваше си всичките рани 8-)

hahavteen
08-09-2008, 21:36
Ехааааа, бахти якото. Ама аз съм на 19 и пак ги помня нещата, какво се оплакваше някой :-o

А аз винаги съм си мислела че си с поне 2 години по-голяма от мене :shock:

little_elf
08-09-2008, 21:43
А вафла Куку Руку дали има все още...? :-o
Ммм,колко такива вафли съм изяла като малка :D ,но вече я няма :( .

Boot
08-09-2008, 21:43
емммм :-D

hahavteen
08-09-2008, 21:49
А вафла Куку Руку дали има все още...? :-o
Ммм,колко такива вафли съм изяла като малка :D ,но вече я няма :( .

Беше ми любима като малка.. Даже и песничката от рекламата си спомням :( Жалко...

Boot просто с такова впечатление бях останала не знам и аз защо... :-)

Alco
08-09-2008, 22:02
ДЪВКИ "ТУРБО" !!! :booooomb:

Boot
08-09-2008, 22:03
КАРТИНКИТЕ от дъвки турбо!!!

Deliverance
08-09-2008, 22:05
x

hahavteen
08-09-2008, 22:07
Всякакви неща с лепенки обичахме със сестра ми. Хладилника и някои от шкафовете в кухнята, както и една ракла в наща стая бяха целите облепени и мн се радвахме :grin: А дъвките Турбо миришеха страхотно.. За мен тва си е миризмата на ДЪВКА :D

spongebob
08-09-2008, 22:08
slun4ice имаме магазин и тука преди около година,година и половина се беше появила тая вафличка,която и аз много обичах,но нямаше почти нищо общо с това което аз помня.Иначе и аз съм на 19 и помня почти всичко от снимките :)

KoRnFlAkE
08-09-2008, 22:18
Аз пък помня как се бяхме накатурили 4рима човека на едно колело.
Един на рамката, друг на кормилото (или както се казва), един кара и един беше на гърба на момчето, което караше.
Даже обиколихме две улици. Накрая паднахме, ама беше яко. 8-)

Jeuelle
08-10-2008, 01:13
Ха :) ,
такива жестоки белези имам по краката и ръцете 8-)
Имах яко детство. Всеки ден по дърветата , на пътни знаци , на криеница вечер (какво ти вечер , по нощите се прибирах 8-) ) , и аз съм играла на ръбчета ( хич не я умеех тая игра) , и с фунийки са ме целили . Сцепих си (малко) веднъж главата , играейки с момчетата на футбол 8-) .
Събирахме се супер много хора и играехме на развален телефон :) .
А пък любимото ни занимание , беше да играем на Сериали :lol: :lol: :lol: ....
Всяко лято , ме запришваха на село при баба и дядо. Тогава ми беше забавен сеслкостопанския труд , ама сега като се сетя , ми се приплаква 8-) 8-) 8-) .
От всичко съм опитала :)

П.С - А как ми липсва вафла серенат(д)а :))))))
Баси майката , тогава се кефех и на филия намазана със сладко :)))))))))))

gangstata
08-10-2008, 01:21
А да..тва ме връща в миналото (не,че съм много голяма де)
Тва зеленото шише-спомням си,че прабаба ми си държеше в такива олиото..
Много неща са ми познати от снимките..
Ааа и дъвка "Турбо" - класика..
А добуши и меденки с боза как съм яла..То има ли ги още..

sh3_1s_7h3_0n3
08-10-2008, 02:02
Точно оня ден си говорихме с братовчедка ми за тая игра на ръбчета. Ехеее кога беше това. А тя сега дундурка бебе. :?
Иначе почти всичко помня, освен... каква беше тая игра 'гама'?
А после след пистолета с капси имаше пистолети с топчета.. едни такива шарени.
И магазините от кал и капачки също бяха много модерни, като играехме на 'Професии'. :)
Ами онази, дето си събуваш обувките, ако не успееш да кажеш 'аз обичам **някакъв плод**' "Плодове и зеленчуци" ли се казваше?
апфф... :?

А племеннкът ми предпочита да се забие пред компютъра. ;/

FelisDirus
08-10-2008, 02:08
Хах, кво странно ми стана. И аз помня всички тия неща с 2-3 изключения. Мда, и аз имах страхотно детство, за което свидетелстват белезите по коленете и пистолетчетата в шкафа за играчки.
И толкова хубави спомени.. :)

ElinoOor
08-10-2008, 02:36
:( идея нямате как ви завиждам по големи приятели са ми разказвали и мама също колко яко е било тогава а сега...
ми аз имах изключително скучно детство и продължавам да живея с компютър и телевизор защото навън всички момичета си лафят за момчета и си разказват клюки а аз седя и нямам нито брат нито сестра и сама единствения ми избор е това :x като ходя на село и накрая не искам да си ходя просто там е забавно толкова бели сме правили с приятелите в махалата 8-) завиждам ви!!! бтв прияде ми се лютеница :lol:

Vikitooo
08-10-2008, 02:52
Хехе това наистина ме варна във времето назад..Спомням си някои от нешата. :-)

Shikamaru91
08-10-2008, 04:58
Ех... спомени , спомени... :( Не съм много стар , само на 17 , но голяма част от нещата ги помня :-D Помня как всеки път полудявах , когато леля идваше на гости, защотот всеки път ми носеше "Кума Лиса" И "Чрния Петър" в детската градина :D. Имах даже 1 такова сметало. А играта на ръбчета не я харесвах много - неможех да я играя и братовчедка ми постоянно ме спукваше 8-) Сестра ми си беше порязала крака на 1 такава бутилка олио... Някой неща още седят някаде на село...

.:БаЛъК:.
08-10-2008, 05:52
http://i34.tinypic.com/11ta6fr.jpg а ски такъв чушкопек имахме на терасата по едно време. ех спомням си времената когато нашите съпартийци дружно печаха чушки по терасите в подобни високо технологични устройства! :D

sherry
08-10-2008, 06:56
Липсва ми това време.
Още си имаме такова лепило у дома, ама е изсъхнало отдавна.
Прави сте, че детството е по-хубаво изживяно, когато е било с ожулени колене, навън, а не пред компютъра.
Няма да забравя играта на стражари и апаши с комшиичетата.
Захарните петлета също няма да забравя.
Моменти, когато не е било важно кой как е облечен или кой какви интереси има, а всичко беше по-топло и непринудено.

SINDEL
08-10-2008, 07:07
и до ден днешен ползваме комунистическото ренде - имахме "вьорнер", но си му пролича, че не е произвеждано в България в соц-фабрика ;) счупи се :)

подпись: кфенч

hahavteen
08-10-2008, 07:29
slun4ice имаме магазин и тука преди около година,година и половина се беше появила тая вафличка,която и аз много обичах,но нямаше почти нищо общо с това което аз помня.Иначе и аз съм на 19 и помня почти всичко от снимките :)

Е то аз в БГ си идвам толкова рядко и то особено последите годии че дори и да са излизали аз съм ги изпуснала :(

Jeuelle Серената няма ли? :shock: Мен и беше любима ама вече като малко по-голям на 7-8-9.. А Куку Руку я помня откакто бях на 4-5 8-) Та Серената в Кипър имаше (тук май не съм виждала..) и често си купувах и си спомнях с носталгия за времето когато със сестра ми продавахме парчета тухли и цветя пред входа и се намираха хора да ги купуват :D

b0Nb0n
08-10-2008, 07:36
ehhhhhhhhhh spomeni spomeni edna po cql den krienica i strajari i apa6i sq po cql den cs i nekvi drugi spreli igri tctctct

OtherDimension
08-10-2008, 08:11
абе нещо ми се струва, че някои от писалите тук се бутат в А група, без да са на нужната възраст, за да изживеят всичките тези неща :D
а онзи, домашния метъл, може само да съжалява, че единствените рани, които е имал някога са от 3:1 по кевлара му на дъст2

Decu
08-10-2008, 08:28
абе нещо ми се струва, че някои от писалите тук се бутат в А група, без да са на нужната възраст, за да изживеят всичките тези неща :D
а онзи, домашния метъл, може само да съжалява, че единствените рани, които е имал някога са от 3:1 по кевлара му на дъст2

Аз примерно? :Д

Действително обаче сега съм с куп белези по коленете. :D
Може да не съм яла вафла.. Куку-Руку и шоколади Кума Лиса, но вечно бях в градинките или пред блока с топки, въжета, ластици и т.н. И на ръбче много съм играла, и на федербал също /много обичах :д/. Тея работи до 11-12 годишна възраст де.. След това вече 'открих' компютъра и до там.

chocoleptic
08-10-2008, 08:48
След 20 години и ние така ще викаме.
"Едно време като бяхме деца си играехме по компютри,а сега.."
Не ми се мисли тогава какво ще е ..

ScionOfStorm
08-10-2008, 08:52
Помнят се тея неща, помнят се...

А Амфора бонбони ако намеря какво ще им се случи...

НАЙ-ДОБРИТЕ!!!

И газираните води от 15 стотинки, стъклено шише. Оуууу :-)

Decu
08-10-2008, 08:57
^ Е то все още май има Амфора. :-o

ScionOfStorm
08-10-2008, 09:01
Знаммм...ама в три магазина из Люлин, Надежда и Младост всеки, сигурно. Никъде из кварталите, дето съм посещавал не съм вижда :/

Samotno_Angel4e
08-10-2008, 09:05
Въпреки,че не съм от "дъртите" и аз помня доста от нещата... Шоколадите Кума Лиса много си ги обичах аз... :D А колко дъвки Турбо съм издъфкала...Даже заедно с брат ми преди събирахме картинките с колите... 8) А колко пъти съм играла на криеница и стражари и апаши...Имам един белег на коляното даже... :-D А с момичетата пред блока колко обичах да играя федербал...Почна да ми липсва тва време... :(

hahavteen
08-10-2008, 09:15
А помните ли Бамсе? Мн го обичах тва мече :grin:

Riot
08-10-2008, 09:23
crtani film
nu zajac pogodi
най лудото :D

ScionOfStorm
08-10-2008, 09:43
Даа, Бамсе фтв, имам даже още няколко броя у нас май-май.

Супер :grin:

hahavteen
08-10-2008, 09:53
Даа, Бамсе фтв, имам даже още няколко броя у нас май-май.

Супер :grin:

Аз след толкова премествания нямам почти нищо от старите си играчки и книжки :( А как ми се иска да прегледам Бамсе да видя на какво съм се радвала като малка.. Сега търсих в нета ама само на шведски има а тоя език още не го знам :D

Rowdy
08-10-2008, 09:54
мамооо, пусни (през терасата) ми 200 лв за близалка и дъвка ( Турбо 8) )

Иии събирането ан футболисти в един голям албум ..Франция 98 беше... ии едни разбойници от царевични пръчици си спомням.. бяха мн фешън, ама тогава иа з открих компа и се съврши..

Иначе нема забравя мачовете в блзикото даскало от 1 на обед до тъмно и задължителния бой после .. мале още ги мразя тея, дето ни биеха :D

hahavteen
08-10-2008, 10:00
мамооо, пусни (през терасата) ми 200 лв за близалка и дъвка ( Турбо 8) )


Оооо да тва с викането през терасата беше култово! :grin: Като стане 8 и почват да се чуват разни викове на притеснени майка "Никии прибирай сеее" "Дениииии айдеее " и децата "Още малкооооо моляяя" :razz: А мен още ме бъзикат защото като бяхме малки и понякога сестра ми седеше навън до по-късно и аз трябваше да я викна и все виках "Йоанннннна" ама с мн Н-та за да се разбере за коя става въпрос защото само нейното име беше с 2 Н-та :lol: 8-)

ScionOfStorm
08-10-2008, 10:01
Даам, и аз ги събирах тея албуми, ебаси манията беше. А на покемон го бях попълнил и имах тениска с пикачу, ама т'ва са вече по-новата вълна..

слънчице, като дойдеш в България ако искаш ще потърся броевете и ще ти ги подаря, когато и да стане това 8-) 8-)

hahavteen
08-10-2008, 10:02
слънчице, като дойдеш в България ако искаш ще потърся броевете и ще ти ги подаря, когато и да стане това 8-) 8-)

Аууу ще ти бъда адски благодарна и ще те черпя каквото поискаш! :grin: :-) Ще си идвам зимата и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще ти пиша лично да се разберем. :)

Rowdy
08-10-2008, 10:02
мамооо, пусни (през терасата) ми 200 лв за близалка и дъвка ( Турбо 8) )


Оооо да тва с викането през терасата беше култово! :grin: Като стане 8 и почват да се чуват разни викове на притеснени майка "Никии прибирай сеее" "Дениииии айдеее " и децата "Още малкооооо моляяя" :razz: А мен още ме бъзикат защото като бяхме малки и понякога сестра ми седеше навън до по-късно и аз трябваше да я викна и все виках "Йоанннннна" ама с мн Н-та за да се разбере за коя става въпрос защото само нейното име беше с 2 Н-та :lol: 8-)
ахахах.. при нас го имаше 4-5 от бандата се строяваме, за да викаме на някого майка му, и всички зейвахме МАААААААААМООООООО :D

Decu
08-10-2008, 10:05
^ Ахахахаха, това винаги го е имало. :Д

А покемоните не са от отдавна. Аз дори спечелих някакви, заради попълнения албум. :D

hahavteen
08-10-2008, 10:06
ахахах.. ри анс го имаше 4-5 от бандата се строяваме за да викаме на някого майка му и всички зейвахме МАААААААААМООООООО :D

Дааааа :razz: И понеже ние бяхме мн деца във входа и само гледаш как се показва една на третия, 2 на петия, 2 на шестия, 1 на седмия, 1 на деветия :grin: Малеее мн беше забавно..
А последния път като си бях в БГ и с мойта приятелка седяхме в градинакат пред блока до няква групичка деца и по едно време на всички почват да има звънят телефоните.. :? Изобщо не е интересно така.

ScionOfStorm
08-10-2008, 10:07
слънчице, като дойдеш в България ако искаш ще потърся броевете и ще ти ги подаря, когато и да стане това 8-) 8-)

Аууу ще ти бъда адски благодарна и ще те черпя каквото поискаш! :grin: :-) Ще си идвам зимата и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще ти пиша лично да се разберем. :)

аххах, няма проблем, само стискай палци да ги намеря, и дано не забравим до тогава :oops: :)

hahavteen
08-10-2008, 10:08
аххах, няма проблем, само стискай палци да ги намеря, и дано не забравим до тогава :oops: :)

Аз няма да забравя не бери грижи. Ти само ги намери :P

Rowdy
08-10-2008, 10:10
а мене колко пъти са ме търсили наще... не е истина, акато ми купиха първото колело (с 2 гуми :D .. БМХ син .. с тугрови лепенки... 8) ) вече беше абсурд да ме открият. Не че не съмсе прибирал 12 км пеша, бутайки колелото, защото е със спукана гума.. сега като се замисля, не знам защо не съм го карал :shock:

SuNsEt
08-10-2008, 10:12
След 20 години и ние така ще викаме.
"Едно време като бяхме деца си играехме по компютри,а сега.."
Не ми се мисли тогава какво ще е .. Да...тва е вярно... :D

OtherDimension
08-10-2008, 10:28
ехе .. къде стигнахте вие - покемон ;@
списания мики маус, педя човек от 8 без 10 и .... кеворк :D

Rowdy
08-10-2008, 10:30
да ве, с тоя покемон ;@ аз вече излизах с амдамите от класо, те теа на покемонс а играели.. заеби майна

hahavteen
08-10-2008, 10:32
ехе .. къде стигнахте вие - покемон ;@
списания мики маус, педя човек от 8 без 10 и .... кеворк :D

Мн си го обичах... :(
Имаше къде къде по-хубави детски като бях малка. Сега като гледам сестра ми какво гледа направо лошо ми става.

Decu
08-10-2008, 10:33
Педя човек, лакът брада! :grin:

ScionOfStorm
08-10-2008, 10:35
Е аз сам си казах, че покемон е доста по-късно бря, той е от по-модерните "стари" неща и няма място в темата :Д

Аз съм мъничко човееечеее :o

Decu
08-10-2008, 10:37
...на децата мил другаар, имам шарено елееечее :D

OtherDimension
08-10-2008, 10:38
къде ми са детските книжки, кажи ми мой прашен съндък
закусиха сивите мишки с вълшебните букви, язък! =D>

machoka
08-10-2008, 10:38
ехе .. къде стигнахте вие - покемон ;@
списания мики маус, педя човек от 8 без 10 и .... кеворк :D

Интересно колко деца в момента четат тази книга, чиито главен герой е на аватара ти, или поне не в електронния и вариант!?

Rowdy
08-10-2008, 10:40
даже е той, обаче, мачок, не мисля, че еднод ете под 12 години, ще разбере нещо и ще му бъде интересна тази книга..

zloto
08-10-2008, 10:40
Онзи ден играх Черен Петър 8-)
А някой помни ли ''Банани с пижами'' :-D ?
Ами Сънчо?
http://zazz.bg/play:28bfd4de
И за финал, поздрав с любимата ми песничка, която вече не беше популярна по мое време, но много си я обичам :)
http://zazz.bg/play:b57dd0ef
К сожаленью, день рожденья только раз в году :(

OtherDimension
08-10-2008, 10:43
нямах търпение да дойде 24 декември и 1 юни заради....
МИЛИОН И ЕДНО ЖЕЛАНИЕЕЕЕЕЕЕ
леле полудявах като започваше .... още си спомням мелодията и влакчето
първата част беше анимация, а след това игрални филми :smt002

Decu
08-10-2008, 10:43
Кой не ги помни.. :Д

'да ти се накъдри мустака'..или там както беше. :D

Кака Лара? :D С мама са били съученички. :Д

little_elf
08-10-2008, 10:56
Спомням си как всяка вечер в 8 веднага след Сънчо си лягах :D .
Ами Пинко помните ли?

Поздрав с двете ми любими песнички :) :
http://zazz.bg/play:e809d692
http://www.vbox7.com/play:32fba45c

OtherDimension
08-10-2008, 10:57
все си мисля, че на еврото трябваше да сложат като символ лютеница "Хоро" :D

machoka
08-10-2008, 11:00
Виждам един интересен факт - всички си спомняте телевиознни предавания или детски филми - явно и тогава, както и сега повечето от нас са израстнали с телевизията - но тогава нямаше такова разнообразие, за това всички помним едно и също.
До сега много малко, освен автора, се похвалиха с ранички по колената, народна топка, жмичка, стражар и апаши, нощните 'събиранки' пред блока/на центъра на селото но не с бира в ръка, със среднощни разговори, трепата на детските 'любовни' терзания и всичко онова, което е ЖИВО, а не на екрана.

kalpazanka
08-10-2008, 11:15
Ами аз не се имам за престарила свят, но помня бурканчетата кисело мляко, детските филмчета по канал 1 всяка недеря от 17.00 часа- Спасителен отряд, Мечо Пух.... Помня игрите на криеница, индианско око и ходенето до Дунава без знанието на мама и тате, плячкосването на рози от градинките, хлябът беше стотинки....

OtherDimension
08-10-2008, 11:17
хлябът беше стотинки, ама по едно време и хляб нямаше
няма да забравя никога един случай
пращат ме до магазина и аз съвестно дете .. седя час и половина на опашката
и най-накрая казвам на лелката : едно тесто
и тя : абре дете, защо не мина по-напред ... всички чакат тук за хляб...

голяма трагедия беше, полагаше се по хляб на човек, на места се режеха и наполовина.... чакаше се на огромни опашки

sh3_1s_7h3_0n3
08-10-2008, 11:21
Уолтдисни в неделния късен следобед си беше култово. ЧИп и Дейл, черноклия паток, чичо Скрудж, Ариел и какво ли още не. :)

А сега какви са тия недорисувани, грозни анимации по cartoоn network, дето ги гледат. :?

hahavteen
08-10-2008, 11:23
среднощни разговори, трепата на детските 'любовни' терзания и всичко онова, което е ЖИВО, а не на екрана.

Хах за какво се сетих сега... Като бях някъде на 6-7 си харесвах съседа от горния етаж който беше 1 година по-голям от мене и всяка вечер като се приберяхме се показвахме на терасата (той живееше точно над нас) и си говорехме с часове (или поне така ми се струваше :-D )... После винаги мн ме болеше врата защото все трябваше да гледам нагоре 8-) А след някоя и друга година почнаха да се харесват със сестра ми(тя е една година по-малка от мене) и си бяха направили нещо като асансьор за бележчици от кофичка от кисело мляко. Той я пускаше с конец и вътре слагаше нещо написано и после ние четяхме и му отговаряхме :grin:

А иначе аз не отричам че сме малки още... Пък и аз бях кротко дете. Не обичах мн да тичам и да беснея и за това нямам нито един белег от падане но това не значи че не излизах и не си играех :)

Riot
08-10-2008, 11:27
мен ме е срам да се подстрижа по късо
главата ми нацепена цялата 8-)
и то все някакви огромни белези ...

XceSS
08-10-2008, 11:32
Ехееее къде ме пратихте вие, тея неща съвсем ги бях забравил.Това с фунийките си беше КЛАСИКА, бях си направил и снайпер на тръбичката :D .И всичките тея вафли куку-руку(вафла чудна), шоколад Кума-Лиса, дъвките турбо :D .От турбото имах събрани 600-700 картинки и бях най-големия гъзар в квартала :grin: :-D .Еееех деа какви времена бяха.Днешното поколение само може да съжелява, че няма да изживее всичко това.

b0Nb0n
08-10-2008, 11:49
хлябът беше стотинки, ама по едно време и хляб нямаше
няма да забравя никога един случай
пращат ме до магазина и аз съвестно дете .. седя час и половина на опашката
и най-накрая казвам на лелката : едно тесто
и тя : абре дете, защо не мина по-напред ... всички чакат тук за хляб...

голяма трагедия беше, полагаше се по хляб на човек, на места се режеха и наполовина.... чакаше се на огромни опашки
az hlqba go zimah s kyponi golqma maniq be6e otiva6 dava6 kypon te ti davaha nekvi belejki sled tva otiva6 s taq belejka i si zima6 hlqb :D patkalata sy6to bqha golqma maniq ne si li gi spomnqte deto sa edna odrazqna trabi4ka ot fulmaster edno butalo i se slagat djidjivki v dvata kraq :D

hahavteen
08-10-2008, 11:57
Явно още продават Кума Лиса http://bgshop.eu/products/283/bg/%D0%A8%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B4+%D0%9A% D1%83%D0%BC%D0%B0+%D0%9B%D0%B8%D1%81%D0%B0.html
8-)

b0Nb0n
08-10-2008, 12:00
Явно още продават Кума Лиса http://bgshop.eu/products/283/bg/%D0%A8%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B4+%D0%9A% D1%83%D0%BC%D0%B0+%D0%9B%D0%B8%D1%81%D0%B0.html
8-)
da ama ne e sy6tata

XceSS
08-10-2008, 12:01
А колко епизоди на Алф и Като лъвовете съм гледал...или имаше едно шоу Невада май се казваше, тая Гала го водеше :grin:

hahavteen
08-10-2008, 12:02
da ama ne e sy6tata

Е аз никогане съм го обичала.. Просто търсейки картинки да покажа на една приятелка защото тя не можеше изобщо да се сети попаднах на това 8-)

Decu
08-10-2008, 12:03
На мен пък 'Като лъвовете' никога не ми е допадало. :neutral:
А Алф си беше класика. 'Майтап, бе Уили' 8-)

XceSS
08-10-2008, 12:05
На мен пък 'Като лъвовете' никога не ми е допадало. :neutral:
А Алф си беше класика. 'Майтап, бе Уили' 8-)

Даже и ей сега си пуснах епизод на Алф :D
http://www.vbox7.com/play:6b8830a0 :grin: :grin:

little_elf
08-10-2008, 12:10
http://www.rici.hit.bg/Sn.jpg
Любимите ми бонбонки ...
Всеки път преди да отидехме в зоопарка дядо ми вземаше такива,за да има с какво да храня маймунките :D .

hahavteen
08-10-2008, 12:14
http://www.rici.hit.bg/Sn.jpg
Любимите ми бонбонки ...
Всеки път преди да отидем в зоопарка дядо ми вземаше такива,за да има с какво да храня маймунките :D .

Даааа толкова ги обичах.. Ех как ми се приядоха сега :(

Pedigree
08-10-2008, 12:21
Е, те и Кума лиска, и снежанките си ги продават още.

Ммм... имаше преди години "детска радост" - много яки бонбонки.

BrookeDavis
08-10-2008, 12:21
Снежанките не бяха ли с фъстъци вътре? :)

hahavteen
08-10-2008, 12:24
Е, те и Кума лиска, и снежанките си ги продават още.

Ммм... имаше преди години "детска радост" - много яки бонбонки.

Е аз не мога да знам като не живея в БГ а и от повече от година не съм се прибирала....

Gossip Girl с фъстъци бяха доколкото аз си спомням

6emet4e
08-10-2008, 12:40
хм... ми аз съм доста малка(на 15 съм)и въпреки това помня повечето от нещата... тези спомени са ми основно от летните ваканции прекарани при баби и дядовци....весело беше... :(

brain_stew
08-10-2008, 12:40
Е, те и Кума лиска, и снежанките си ги продават още.

Ммм... имаше преди години "детска радост" - много яки бонбонки.

Не са същите...

Старата Кума Лиса я помня една малка такава, с много стрнно фолио и по-дебеличка!И имаше по-различна картинка!И беше по-вкусна!

little_elf
08-10-2008, 12:52
Е, те и Кума лиска, и снежанките си ги продават още.

Ммм... имаше преди години "детска радост" - много яки бонбонки.

Не са същите...

Старата Кума Лиса я помня една малка такава, с много стрнно фолио и по-дебеличка!И имаше по-различна картинка!И беше по-вкусна!
Съгласна съм :) .По-хубава беше старата.

Обаче аз Снежанките не съм ги виждала много отдавна :( .

brain_stew
08-10-2008, 12:53
Уф, аз пък помня енди много готини солети...Едни дълги обикновени в цилидрична опаковка!Обожавах ги!
И зрънчото "Кроки"... :(

Pedigree
08-10-2008, 12:58
^^ Аз снежинки ядох преди месец... някъде, явно още се продават, но не навсякъде.



А Кроки как ми се дояде сега. :(

brain_stew
08-10-2008, 12:59
Ами старите сухи-пасти Балкан?!?!

Еееееех! :( И сокчетата от 10 ст!

Pedigree
08-10-2008, 13:05
И сокчетата от 10 ст!
Което ми напомня как като бяхме в някакъв магазин(преди суупер много време) едно детенце, едва подаващо се от земята, питаше продавачката:"лелче, колко струват сокчетата от 10 ст"... 8-)

Инак, и сокчета си има още. [:

brain_stew
08-10-2008, 13:10
Аз в София не съм засичала...ако има тука в Търново ше изпием по едничко! :D

LetiCherry
08-10-2008, 13:49
Oooo, колко игри съм играла на този черен петър с баба ми! :grin: Беше страхотно! Пък аз моя още си го пазя, макар да е доста намачкан,особено кутията. Помня и червената мелачка за черен пипер, ние в къши още си я използваме :D А бутилките от олио онзи ден ги видях на тавана! Смятам картичките и псимата, писани на рука за нешо много готино,аз винаги пиша картички от морето поне на няколко човека ::: А като бях по-малка си пишех 2 години писма с едно моиче от Варна, ама изведнъж спряхме :?

<Моето си детсвто си беше супер, беше компютри и нон стоп телевизия, но с игра на ръбче, гоненица, криеница, стражари и апаши и такива работи. :grin:

А и аз как чаках милион и едно желание, смао и само да гледам някое свястно детско, независимо кой епизод...

А някой спомня ли си дъвките Love is... освен Турбо?

ReBeL
08-10-2008, 14:16
http://img0.liveinternet.ru/images/attach/b/2/2/206/2206932_x_05c1a4baf8.jpg
какви вкуснички бяха :grin:

и миришещите картинки :-D

http://infetka.blog.bg/photos/18288/Picture%20020.jpg

little_elf
08-10-2008, 14:20
А някой спомня ли си дъвките Love is... освен Турбо?
Хахах,помня ги,ама те пак са от сравнително по-новите.Колко сме се запасявали с такива дъвки и близалки преди изобразително,за да дразним господина :D.

acdcfenka
08-10-2008, 14:22
Ами старите сухи-пасти Балкан?!?!

Еееееех! :( И сокчетата от 10 ст!

Сухите пасти Балкан още ги има. Преди дни бях в БИЛЛА и там ги видях. Не знам дали имат нещо общо със старите.

Canis_Dirus
08-10-2008, 14:23
Бонбони "теменужки" и течен шоколад от тубички... Лелее :grin:

"църкан" крем-сладолед. Сладолед на клечка (имаше само един вид)

А газираната вода в шишенцата по 300 мл Още я има по Пловдивско. То нали е от село Михалково, където си извира естествено газирана. Но по Софията я няма.

И все пак - филия с лютеница и сирене, филия с кьопоолу, пържени филийки със сладко (домашно) и обикновени бисквити (дето тати се зореше, докато ги натроши) с кисело мляко са КУЛТ!

Това куку-руку и тн. са нови неща. Дъвките идеал са култови. Флуорираните млека в пликчета от по 500 мл. Леле, как ги обичах - бяха единствените плодови млека и вкуса беше само един - ягода.

sh3_1s_7h3_0n3
08-10-2008, 14:26
Да, ама вече няма вафли Раховец :?

А преди какъв беше оня течен шоколад в една тубичка като от паста за зъби, сещате ли се? :)

XceSS
08-10-2008, 14:30
Бонбони "теменужки" и течен шоколад от тубички... Лелее :grin:



Е тея двете НЯМАТ РАВНИ ! Особено шоколада :)

machoka
08-10-2008, 14:33
Имаше едни дъвки като малки кубчета, мноооого приятно се мляскаха а картинките им бяха на едни влюбени момченце и момиченце... :-o

acdcfenka
08-10-2008, 14:34
Имаше едни дъвки като малки кубчета, мноооого приятно се мляскаха а картинките им бяха на едни влюбени момченце и момиченце... :-o

Love is се казваха.

Dreammy
08-10-2008, 14:42
Даа и аз помня... :roll: :(

Canis_Dirus
08-10-2008, 14:45
Баничарниците и закусвалните. Кренвиршка, кашкавалка, локумка, тутаманик...

И най-великото:

КОРЕКОМСКО ЯЙЦЕ!!!

(За по-младите: едно време така казвахме на шоколадовите яйца, понеже ги имаше само в Кореком)

Батриите от 4,5 волта (големите плоските с големите клеми), батериите от 9 волта...

Всяка неделя, Смърфовете, зайчето с карираните уши, приказки под шипковия храст, Чебурашка и крокодила Гена (хуй за Лакост)...

И първомайските манифестации ... и за 24 май училищата - с цвета и всички спретнати...
И нямаше коли по улиците.

b0Nb0n
08-10-2008, 15:04
i te4niq 6okolad ot korekoma deto be6e v 4a6a az gi imam o6te tiq 4a6i :)
spomnqm si 4e i kolata ot 1 litar be6e v stykleno 6i6e ima6e i edni drugi bonbonki deto o6te gi ima violetki ako se se6tate

Pliok0019
08-10-2008, 15:43
Ооо и аз помня лепилото "Рила", "Чения Петър", как с приятелите ми или част от семейството ми вечер играехме :Не се сърди човече", игрите на гоненица, криеница... До блока ми имаше едни панели, по които се каретехме и правехме къщички...Помня какво е да посадиш растение, да се грижиш за улично куче, да попиташ самотно дете в парка "Искаш ли да си играем". Като прибирах у нас, след като се стъмни, цялата в прах и мръстия баба ми ми даваше филия с лютеница/шарена сол/мед. А колко сладки бяха обикновените вафли...никой Марс, Скинерс, Туикс не може да се сравнява с тях.


Аз съм родена доста по-късно от повечето от вас, но това са нещата, които ме връщат с усмивка към детството.

Rowdy
08-10-2008, 15:57
пъъъък като видехме какичките и батковците да се целуват и ставаше весело за 3 дни напред :-o а и хвърляхме жаби от 13тия 8-)

х
08-10-2008, 16:10
неразбирам носталгията ви. повечето от тези неща не ми липсват! бяхме едни мърляви, суполиви и мизерни деца с ужулени колене. май само аз не намирам нищо носталгично. :(

Canis_Dirus
08-10-2008, 16:21
неразбирам носталгията ви. повечето от тези неща не ми липсват! бяхме едни мърляви, суполиви и мизерни деца с ужулени колене. май само аз не намирам нищо носталгично. :(

Ударението е върху деца! Бяхме деца. Сегашните деца нямат детство. ГЛедат по цял ден фокс лайф и сериали за пластични хирурзи и лесбийки.

hahavteen
08-10-2008, 16:40
А Барбароните? :grin:
http://www.youtube.com/watch?v=RmDGhfS_ka8&feature=related
Ех и Ръкспин...
http://jwak.net/media/8975/

Е тва бяха сладки детски 8-)

Rowdy
08-10-2008, 16:57
А Барбароните? :grin:
http://www.youtube.com/watch?v=RmDGhfS_ka8&feature=related
Ех и Ръкспин...
http://jwak.net/media/8975/

Е тва бяха сладки детски 8-)
и ВОЛТРОН 8-)

otherworldly
08-10-2008, 18:09
Бонбони "теменужки" и течен шоколад от тубички... Лелее :grin:



Е тея двете НЯМАТ РАВНИ ! Особено шоколада :)
охх течния шоколад в тубичка ямии толкова го обичах, даже преди няколко месеца нещо се сетих за него и търсех да си купя ... намерих си :grin:

krem4et0
08-10-2008, 18:15
Колко носталгия ми налегна по това време. Обожавам детството си. Бях здраво и щастливо дете. По цяло лято бях на село и си правехме магазини (продавахме камъчета, а парите ни бяха листа от черница), играехме на крокодил, на капитане какво е морето? на криеница, на подаръци(помня че условието беше без целувки по устата), на счупен телефон. 1 вечер събрахме на центъра към 70 човека.беше супер. Много модерно по мое време бяха сладките от кал. Правехме си кал от 1 яма( а после човешки кости открихме там, понеже под къщата на баба и дядо е било турско гробище), "печахме" ги на слънце и ги рисувахме с пастели. Някои се поръсваха с брашно..абе супер беше.
Тук пък си вадех уредите за художествена гимнастика и играехме зад блока. В квартала имаше 2 момичета с мене и няма никога да забравя как момчетата се кълчеха с тия обръчи и въжета. В детската градина пък бях постоянна съдържателка на хотел, магазин и ресторант. Сега там е Бюрото по труда :( А колк съм играла футбол с момчетата.......не е истина. А сапунените мехури от веро!?

Колкото до храната знаех кога е НГ по бананите, а ако някой донесеше нещо от "Корекома" у дома го гледахме като реликва. "Кума Лиса" не е същата, но леко напомня вкуса. Най-обичах обаче филия с масло (или свинска мас) поръсена със сол пипер и чубрица. Хапна за 2 минути и пак тичам навън...
Искам пак да съм дете :(
П.С.Барбароните ги имам на книжки, ама някъде из гаража трябва да са. А филмчетат бяха страхотни просто..сега на 1 свястна анимация на мога да попадна.

Dreammy
08-10-2008, 18:17
И сега са толкова скучни детските на "Лека нощ, деца". :( Горкото ново поколение,толкова неща пропускат...

Loshotia
08-10-2008, 18:24
А Барбароните? :grin:
http://www.youtube.com/watch?v=RmDGhfS_ka8&feature=related
Ех и Ръкспин...
http://jwak.net/media/8975/

Е тва бяха сладки детски 8-)
и ВОЛТРОН 8-)

Ееее Волтрон не е ли по- късно? Аз съм на 18 и го свързвам с моето детство- тук май са по- дъртички.

Иначе се сетих за една книга(албум по скоро), която излезе миналата година "инвентар..."не помня точното заглавие, но имаше снимки само на стоки от соц-а и с описание...

rozova_lady
08-10-2008, 19:48
Ехх времена...То не бяха войни с фунийки,то не бяха бели с жилките(счупени прозорци,спукани глави),криеница,гоненица,пи столети с капси(и филмите,как може да се направи боен :grin: ),култувите "куку-руку,вафла чуудна,
пълна с течен динамиит
Лапнеш,вкуснеш със наслада
и чейнето ви хвърчии" :oops:
Сега деца няма,има само подрастващи...
(От моят приятел) :)

iiirish
08-10-2008, 19:55
Да живее истинското детство! С марципана, ожулените колена, филиите с лютеница, киселото мляко в бурканчета (с мега яките алуминиеви капачки) и сайдер и леко кисел нектар от кайсии и бебешките пюрета в малките стъклени бурканчета, дъвките Идеал, пистолетите с капси

най-много ме накефиха картите с Черен Петър :) тия неща след време наистина ти стават адски мили :)

GLeZoRanA
08-10-2008, 19:55
ехххх .....

tery
08-10-2008, 20:28
vapreki 4e sam po malka az gi pomnq vsi4kite teq ne6ta i ujasno mnogo mi lipsvat ...... iska mi se pak da e taka i komputara i televizora da ne zaemat tolkova golqma 4ast ot ejednevieto na vseki tineidjar... :o :o :o ... a otnosno 4erniq petar go pomnq mnogo dobre samo 4e ne go haresvah o6te ot malka nz 6to ama mrazeh taq igra i hodeh da gledam kak golemite igraqt na drygi igri na karti za da se nau4a i az :D :D :D

OtherDimension
08-10-2008, 21:15
за пореден път се убеждавам колко повърхностно и елементарно същество е x :)

допълнение към атакабг : тетриса и ротативките са най-големите .... особено contra > counter-strike 8-)

Mirelchetoo14
08-10-2008, 21:24
Дам...Въпреки, че не съм към 20те, а само на 15(не че 20 е много де) и аз имах точно такова истинско детство, в което царуваха фантазията и истинското възпитание. И когато видя стара стъклена бутилка от Кока-кола направо ми се насълзяват очите...Или като отида в парка при каменните животни и видя на какво са ги направили с графити... :cry: Може би съм толкова привързана към стария живот защото израснах предимно между възрастни. Не знам, но децата сега нямат никакво въображение. Ние правехме цяло приключение с два сезала,кашон и три-четири охлюва, а сега децата се оплакват от скука при все, че имат неща, които аз даже и не знаех на 4-5. :-o Абе зле растат... :(

Thoughtless
08-10-2008, 21:26
И мен ме хвана носталгията, нищо че съм на 15...
Помня как лятото стояхме до 11-12 часа вечерта и играехме на топка, счупен телефон.. Тогава имах едно колело "Балканче" и страшно много му се радвах, а всички други ми се подиграваха.. :D Помня как играехме и готвехме с пясък и вода..
А най обичах през зимата, когато поради липса на шейна взимах един плик и се пързалях по леда..
И телевизията беше хубава, имаше само две програми, а не 1000 като сега, настройвахме си телевизора с антена, защото такова чудо като кабелна нямаше. Каквото даваха беше интересно, обожавах Сънчо и Кака Лара.
Когато ми трябваше майка ми крещях, а живеехме на последния етаж, така че бая викане падаше..
Филийките с масло и шарена сол също ги помня.. И лимонадата в стъклена бутилка, която трябваше да се връща. А за боза ходехме с шише и ни я наливаха на място.. И бонбонките "Детска Радост" обичах...
Мога да кажа, че изживях хубаво детство, макар и не чак толкова хубаво като на по-възрастните съфорумци..
http://zazz.bg/play:e809d692
:)

Mirelchetoo14
08-10-2008, 21:32
Адски ми липсва, но мен все още не ме е срам да съм дете. Като се заиграя с племенниците и се връщам малко назад, въпреки, че игрите им са адки скучни в сравнение с нашите :( Оххх а имаше едни шоколадови бонбони в буркан, опаковката им беше червена като капачка от кока-кола и само на половина като кошничка.Бяха ми любими, ама не помня как се казваха.
Имах си Чук и гек, но предпочитах да се возя на найлон :D А когато мама ме пращаше до магазина отивах, яхнала кучето на съседите, което беше доста едричко и доброволно ми се предоставяше като конче :D И филиите със чубрица,сол и червен пипер...Виках им Пиратски сандвич :DА черен Петър си купих преди около месец и сега с голяма радост си играя с който набарам :D

Danielle
08-11-2008, 03:41
черния петър и щоколада кума лиса са ми познати...

LetiCherry
08-11-2008, 06:27
ейй, толкова обичах детското с Барбароните :grin: Дори като бяхме малки започнахме да викаме на едни хора от нашата улица семейсвто Барбарони, защото всичките бяха дебели и кръгли. И те сега имат магазин и до ден днешен всички им викаме Барбароните или "отиди да купиш кафе от Барбароните"! :)

И на мен ми е познато това с викането по балконите, като се почнеше наште да ме викат, а аз само още 5 мин, още 10 :lol: Ние бяхме тайфа от около 10 човека, излизахме всеки ден от 10 до 13 и от 17 до 21-22. Седяхме често в двора, играехме на шах, кент :lol: , магаре, махало и някакви такива, катерехме се на джанката и беряхме джанки. Карахме се, ппонякога се и биехме, а и играехме супер многоооо футбол, аз бях на врата :lol: И си е вярно за гумените топки, ужасни бяха :(

ScionOfStorm
08-11-2008, 06:55
А газираната вода в шишенцата по 300 мл Още я има по Пловдивско. То нали е от село Михалково, където си извира естествено газирана. Но по Софията я няма.



Организирам екскурзия до Пловдив и околните... 8-)

Riot
08-11-2008, 07:50
тоя бавноразвиващият се във всеки пост намесва counter strike
играта е тактическа (не е за невменяеми)
пробвал си да цъкаш
но не ти се отдава, а ?

b0Nb0n
08-11-2008, 08:11
тука се съмнявам,че и 10% от форумците знаят за какво става дума...

ходехме със скъсани анцузи и мръсни фанелки и блузи (щото имахме дрехи за игра и дрехи за "официално" излизане,тъй като игрите ни бяха мърляви и се цапахме,а не Counter-Strike и кафенета по цял ден),сутрин от 9,вечер до 11 по улиците,играехме мач направо на улицата (с гуменa топки "Страйкър",която жулеше страшно много като те удари) - нареждахме 4 камъка за греди на шосето,почти нямаше коли тогава и спокойно можеше да си играеш на улицата. сега от коли няма да можеш дори да наредиш камъните...

по някое време като огладнеем се прибирахме,бабите и майките ни мажеха филии с масло и поръсени с чубрица (маргарин почти нямаше или поне не помня) и пак излизахме навънка с другите да си ядеме филиите заедно по улиците... и бяхме най-големите :oops:

зимата шейни,а като нямаше шейни се пързаляхме и с пликове. аз бях единствения в квартала с "Чук и Гек",направо си беше голяма гъзария... карахме балканчета,люксове и малко по-късно се появиха БМХ-ите,които си бяха хит за времето... нямаше "байкове" с по не знам си колко си скорости и хиляди екстри...

вместо на кафе,ходехме в кварталната баничарница и ядяхме баничка с боза (когато имаше пари затова де,даваха ни супер малко пари в сравнение със сегашните деца,облечени в скъпи дрешки,с по 10-20лв на ден в джоба,телефони,очилца,мп3 плеъри и не знам си какво си)... слушахме радио на батерии,ама радио дето само радио си има на него...

когато искахме да се видим с някой - отивахме до тях,крещяхме под балкона името му,докато се не покаже той или не излезе майка му да ни каже,че няма да излиза щото еди кво си е направил... GSM не знаехме какво е,нямаше и откъде... компютър бях виждал само правец 8 це,но пък си имах електронен Тетрис,по-късно и телевизионна игра "Терминатор",с бъгави джойстици,които се разваляха 2 дена след като си ги купиш,а и самата игра си беше доста некачествена и често гърмеше или прекъсваше 8)

имаше 3 канала - първа,втора и една руска. после се появи и нова тв. през седмицата детски даваха веднъж на ден в 5 и нещо следобед (Костенурките Нинджа,Мишел Ваян...) + Сънчо в 8 без 10. в неделя следобед даваха детски на Уолт Дисни... единствената причина,която можеше да ме прибере у нас през уикенда...

а един път на 2-3 месеца излъчваха "Милион и едно желания" с Кака Лара по канал 1. маратон на детските,беше като празник направо... събота и неделя по няколко часа анимации и то все култови... истински рай.
lele 4ove4e se edno razkaza az kvo sym prail samo deto pri men futbola be6e na ulica s paveta i to adski neravni a osven kostenurkite ninja po vtora davaha zlatniq kondor mai taka se kazva6e su6to mnogo go gledah :) a tyka lqtoto 6tot sym na moreto be6e ebasi kefa otiva6 na moreto sq palno sys zavedeniq togava nqma6e takiva raboti samo pqsak sq i 4adara naslagali daje i ivicata be6e super mnogo po golqma ot sega i si praihme zamaci na plaja ili si praihme edni golemi dupki deto se pobirame celite i gi palihme s kal i ska4ahme v tqh i po cql den tva na plaja poneje ne mi davaha da se kypa ot mai mesec na6te kato bqh malak i otivah na moreto vlizah s drehite da sa kypa seda na plaja dokato poizsahna malko i otivah da kazvam na maika mi 4e dokato sme si igrali na pqsaka nqkva valna me e zalq :D a kato izleza termitorite lelele be6e ebasi zaribqvkata
bqhme se zatvorili kam 20 4asa s 4 moi priqteli dokato prevartim mario :D

Amateur
08-11-2008, 09:38
Ем аз сън на 17 ама повечето неща ги помна,да не кажа голяма дума ама маи всичките!

Ice_Queen_
08-11-2008, 09:46
Ем аз сън на 17 ама повечето неща ги помна,да не кажа голяма дума ама маи всичките!

Малииии,ето един смарт уан в екипа.железна памет..

_showy_
08-11-2008, 18:24
Черен Петъъъъъъъъъър... Любимата ми играаа... С баба много си играехме на нея. :oops:

Хъх много яко.. Доста от нещата ги помня. :)

XceSS
08-11-2008, 23:12
А "Мишки рокери от марс? ааа.. :D :grin:

b0Nb0n
08-12-2008, 07:52
А "Мишки рокери от марс? ааа.. :D :grin:
ooooo maniq :D

BrokenAngel
08-12-2008, 10:05
E аз не съм много голяма де ,но мога да кажа,че добре си прекарах детството (в минало време,защото сега квартала се разцепихме и.........:-# :-# ) то не беше криеница,стражари и апаши,фунийки,народна топка,шейни,търкаляне в снега и прахта ,пръскане със шишета и сякви лапешки игри :grin: :grin: :grin: ся кат си спомня колко сме се забавлявали заедно и ми става супер гадно,че така се разделихме :( :(

radiante
08-12-2008, 11:37
Ей с този чушкопек така сме се забавлявали 8-)

А като стана въпрос за игри, имаше и една "Хоп-стоп" с едни пръчици. Не знам дали сте я играли, обаче си беше голяма зарибявка. Събирахме се цялото семейство и я играехме заедно.. :grin:

SuNsEt
08-12-2008, 13:50
^^^Аз пък като малка съм играла съдже...Онова с топката където ти я хвърлят бързо и там какво беше... :lol: Каква кола ше караш,на колко години ше се омъжиш някви такива...

hahavteen
08-12-2008, 14:19
^^^Аз пък като малка съм играла съдже...Онова с топката където ти я хвърлят бързо и там какво беше... :lol: Каква кола ше караш,на колко години ше се омъжиш някви такива...

Даааа тва беше яко... Ама си спомням че когато ние го играехме бях на 11-12 вече :-o

FakePlasticTree
08-12-2008, 14:44
Oу..това е толкова хубаво...

Аз, като бях малка, бях самотно дете и не знам много от тези игри за жалост... :(

krisiiiiito
08-12-2008, 14:49
аз съм младиичка :oops: :razz: :razz:

Samotno_Angel4e
08-12-2008, 16:02
^^^Аз пък като малка съм играла съдже...Онова с топката където ти я хвърлят бързо и там какво беше... :lol: Каква кола ше караш,на колко години ше се омъжиш някви такива...

Даааа тва беше яко... Ама си спомням че когато ние го играехме бях на 11-12 вече :-o
Сиджей беше то тва... Ама аз го играх чак към 11-12 годишна като бях....

hahavteen
08-12-2008, 16:05
Сиджей беше то тва... Ама аз го играх чак към 11-12 годишна като бях....

А не знам ние си му викахме СъджЕ.. :-o

ScionOfStorm
08-12-2008, 16:11
Ние седже 8-)

Nam3less2
08-12-2008, 16:43
Минал съм и през двата периода на детство, тоя, невинен период, описан в темата и съвременния, "пропадняшки" и просташки. Е, съвременният период е 100 пъти по-забавен и добър, стига да имаш акъл и разум, който малко хора имат в тийнейджърските години.

Just_say_no
08-12-2008, 16:50
Като ги видях тия снимки.. просто се сетих колко нормално се живееше преди и колко по - красиво изглеждаше всичко. Толкова просто, толкова обикновено.. липсва ми!

RAWRRR
08-12-2008, 17:38
Кухненският шкаф
http://i38.tinypic.com/1zm1o2d.jpg

nala
08-12-2008, 18:53
E аз съм на 14,но мога да кажа,че добре си прекарах детството (в минало време,защото сега квартала се разцепихме и.........:-# :-# ) то не беше криеница,стражари и апаши,фунийки,народна топка,шейни,търкаляне в снега и прахта ,пръскане със шишета и сякви лапешки игри :grin: :grin: :grin: ся кат си спомня колко сме се забавлявали заедно и ми става супер гадно,че така се разделихме :( :(
И аз съм на 14 и при мен е същата история....Такива хубави спомени имам , а сега :cry: :smt022 :-k :( :smt089 :-#
Признавам си , че тези години ми липсват страшно много....

Mbp3eJlaH
08-12-2008, 19:40
kak se igrae6e 4eren petar ?
edno vreme mn go igrah ama ne6to nemoga da se setq kak se igrae6e
pomnq ne6to 4e kato ti se padne 4eren petar gubi6 li kak be6e

BrokenAngel
08-12-2008, 19:40
^^^Аз пък като малка съм играла съдже...Онова с топката където ти я хвърлят бързо и там какво беше... :lol: Каква кола ше караш,на колко години ше се омъжиш някви такива...

Даааа тва беше яко... Ама си спомням че когато ние го играехме бях на 11-12 вече :-o
Сиджей беше то тва... Ама аз го играх чак към 11-12 годишна като бях....
И ние му викахме Сиджей :lol: :lol: малееее като се сетя колко сме спорили дали е Сиджей или Сидже :lol: :lol: лапета кво искаш :lol: :lol:

Pliok0019
08-12-2008, 20:00
^^^Аз пък като малка съм играла съдже...Онова с топката където ти я хвърлят бързо и там какво беше... :lol: Каква кола ше караш,на колко години ше се омъжиш някви такива...

Даааа тва беше яко... Ама си спомням че когато ние го играехме бях на 11-12 вече :-o
Сиджей беше то тва... Ама аз го играх чак към 11-12 годишна като бях....
И ние му викахме Сиджей :lol: :lol: малееее като се сетя колко сме спорили дали е Сиджей или Сидже :lol: :lol: лапета кво искаш :lol: :lol:
Ние му казваме Седже.

hahavteen
08-12-2008, 21:08
^^^Аз пък като малка съм играла съдже...Онова с топката където ти я хвърлят бързо и там какво беше... :lol: Каква кола ше караш,на колко години ше се омъжиш някви такива...

Даааа тва беше яко... Ама си спомням че когато ние го играехме бях на 11-12 вече :-o
Сиджей беше то тва... Ама аз го играх чак към 11-12 годишна като бях....
И ние му викахме Сиджей :lol: :lol: малееее като се сетя колко сме спорили дали е Сиджей или Сидже :lol: :lol: лапета кво искаш :lol: :lol:
Ние му казваме Седже.

Я казвайте откъде сте че явно в рзличните квартали/градове различно му викат :lol:

ScionOfStorm
08-12-2008, 21:15
ми и аз като пльок съм свикнал на седже...принципно като малък дори из различните квартали в София са му викали тъй май о.О :o 8-)

hahavteen
08-12-2008, 21:25
ми и аз като пльок съм свикнал на седже...принципно като малък дори из различните квартали в София са му викали тъй май о.О :o 8-)

Явно съм се объркала нещо.. Питах сега най-добарата ми приятелка от БГ и каза че е СЕдже... :oops: Иначе съм от Дървеница