PDA

View Full Version : Отчаяна съм :( Моля ви за помощ!!!!



santra004
08-10-2008, 13:39
По принцип нямам проблеми с кожата,но за няколко дни по брадичката ми излязоха някакви пъпки,които имат гной,но са твърди без връх. Ужас :( с какво ли не ги мазах,но не се махат... ;( Моля ви за съвет.Ако някой може да ми помогне,да ми каже с какво да ги намажа...някаква домашна рецепта,нещо,което сте пробвали.Отчаяна съм :( На 17 години съм и вече минах през тея неща,но сега виждам какво е отново. :?
Моля ви се помогнете ми :(

Freak.
08-10-2008, 13:44
За сапун да си чувала?

amazonkata90
08-10-2008, 13:47
Отиди на дерматолог. И не се доверявай много на рецептите, които тук евентуално ще ти дадат, защото те могат да действат добре на даден човек, но за друг ефектът е отрицателен.

bebity_92
08-10-2008, 13:48
и аз имах такива но си купих салицилов спирт 2%. И някъде на 3тия дем изчезнаха и не се появиха повече :) нанеси го с пръстче а може и с клечки за уши малко пощипва но това означава че ще подейства ;) дано да съм ти била полезна :)

santra004
08-10-2008, 14:01
и аз имах такива но си купих салицилов спирт 2%. И някъде на 3тия дем изчезнаха и не се появиха повече :) нанеси го с пръстче а може и с клечки за уши малко пощипва но това означава че ще подейства ;) дано да съм ти била полезна :) Пробвах и направо останах супер изненадана,че не подейства. :(

kalpazanka
08-10-2008, 14:03
За сапун да си чувала?
Лицето не се мие със сапун!

TheNewReligion
08-10-2008, 14:03
Отиди на дерматолог. И не се доверявай много на рецептите, които тук евентуално ще ти дадат, защото те могат да действат добре на даден човек, но за друг ефектът е отрицателен.

TheNewReligion
08-10-2008, 14:04
За сапун да си чувала?
Лицето не се мие със сапун!
Като смяташ така , поне се аргументирай . :)

kalpazanka
08-10-2008, 14:06
За сапун да си чувала?
Лицето не се мие със сапун!
Като смяташ така , поне се аргументирай . :)
Стимулира се още повече секрецията на мастните жлези, като по този начин се получава порочен кръг- ти миеш лицето, себумът е в изобилие и резултатът са още повече пъпки.

Затова се ползва козметика, предназначена за лице! :)

bebity_92
08-10-2008, 14:07
ee жалко разрови се в нета разпитай аптекарите ддз :)

evi_vd
08-10-2008, 14:10
еми така като те слушам нямаш кремчета,с които да ги мажеш .. а и за няколко пъпки на брадичката,които са моментни не си заслужава да си купуваш.. така че мацни ги с пудра или коректор(антибактериални) така че да не личат и да не се набиват на очи + тва ако е хубава пудрата/ коректора пъпчиците ше изсъхнат :) ии така изчакай да се махнат ..не ги стискай само че става.. :?

TheLittleAngel
08-10-2008, 14:24
За сапун да си чувала?
Лицето не се мие със сапун!
Като смяташ така , поне се аргументирай . :)
Стимулира се още повече секрецията на мастните жлези, като по този начин се получава порочен кръг- ти миеш лицето, себумът е в изобилие и резултатът са още повече пъпки.

Затова се ползва козметика, предназначена за лице! :)

+1 А и някои не толкова качествени сапуни изсушават кожата. Става груба и се бели. Случи ми се, но на ръцете. Беше ужасно, докато мине. :(

nailana
08-10-2008, 14:30
За сапун да си чувала?
Лицето не се мие със сапун!
Като смяташ така , поне се аргументирай . :)
Стимулира се още повече секрецията на мастните жлези, като по този начин се получава порочен кръг- ти миеш лицето, себумът е в изобилие и резултатът са още повече пъпки.

Затова се ползва козметика, предназначена за лице! :)


Има специални сапуни за лице,против акне.

kalpazanka
08-10-2008, 14:32
Говорех за гелове на Ексфолиак, Гарниер, Ейвън и прочие. Не за сапун, бил той и против акне.

bebity_92
08-10-2008, 14:35
За сапун да си чувала?
Лицето не се мие със сапун!
Като смяташ така , поне се аргументирай . :)
Стимулира се още повече секрецията на мастните жлези, като по този начин се получава порочен кръг- ти миеш лицето, себумът е в изобилие и резултатът са още повече пъпки.

Затова се ползва козметика, предназначена за лице! :)


Има специални сапуни за лице,против акне.

ама те не са сапуни ами кремчета .... лосиончета... ;)

nailana
08-10-2008, 14:41
За сапун да си чувала?
Лицето не се мие със сапун!
Като смяташ така , поне се аргументирай . :)
Стимулира се още повече секрецията на мастните жлези, като по този начин се получава порочен кръг- ти миеш лицето, себумът е в изобилие и резултатът са още повече пъпки.

Затова се ползва козметика, предназначена за лице! :)


Има специални сапуни за лице,против акне.

ама те не са сапуни ами кремчета .... лосиончета... ;)

Отиди в аптеката до Вас(ако желаеш) и се увери сама,че това което казах за сапуните за лице,е така.

TheNewReligion
08-10-2008, 14:50
За сапун да си чувала?
Лицето не се мие със сапун!
Като смяташ така , поне се аргументирай . :)
Стимулира се още повече секрецията на мастните жлези, като по този начин се получава порочен кръг- ти миеш лицето, себумът е в изобилие и резултатът са още повече пъпки.

Затова се ползва козметика, предназначена за лице! :)
Аз лично съм си мия лицето със сапун (не този с , който си мия тялото , ами един специален ) и след това си слагам обикновения крем на "Нивеа" . Кожата ми става перфектна и да не чуе дявола , нямам нито една пъпка . 8)
П.П: Кожата ми нито е суха , нито мазна . Нормална е .

OpenedSky
08-10-2008, 15:02
Am purvo : tva se prevurna v spor a ne v re6enie na problema :?
i po temata : am neznam s kakvi losioni si probvala , no mislq 4e zinerit moje da pomogne v tozi slu4ei .... no ne sum 100 % sig ... sorry

Isabelle
08-10-2008, 15:03
За сапун да си чувала?
Лицето не се мие със сапун!
Като смяташ така , поне се аргументирай . :)
Стимулира се още повече секрецията на мастните жлези, като по този начин се получава порочен кръг- ти миеш лицето, себумът е в изобилие и резултатът са още повече пъпки.

Затова се ползва козметика, предназначена за лице! :)
Аз лично знам сапун за лице против акне така че..

fiama
08-10-2008, 15:10
Опитай да мажеш пак със салицилов спирт, а след това с крем Здраве или Бочко. Имала съм такива пъпки и за ден-два със спирта са изчезвали. Но не ги дразни и стискай в никакъв случай, кожата там е много податлива на възпаления.