PDA

View Full Version : Страх



BlackaTBW
08-10-2008, 15:24
Та понеже не й намирам мястото на тази тема, реших че то може би е тук. Съжелявам ако не е.

Моят проблем е, че се притеснявам много от нови неща, промени, разни на практика не значителни случки и това притеснение се чуства точно като страх. Имаше момент преди няколко месеца, в който ме беше страх какво ще стане на следващия ден и такива неща. Общо взето осъзнавам, че се притеснявам за незначителни неща като цяло, но просто не мога да спра да го правя. Ужасно е, а ми се случва често (особено когато бях на училище) :/ Споделяла съм го с приятели, но 'карай го малко по-спокойно' не ми помага особено и реших да попитам тук ако някой е имал същия проблем, как го е превъзмогнал?

Благодаря предварително и моля без несериозни отговори. :)

cherinka
08-10-2008, 15:27
Е, че от какво се притесняваш?? Разбрахме, че изпитваш страх, но от какво??

BlackaTBW
08-10-2008, 15:32
Е, че от какво се притесняваш?? Разбрахме, че изпитваш страх, но от какво??

Различни неща. Да не се скарам с нашите (това може да звучи детинско, но от малка си ме е страх да не се скарам с тях), дали това, което съм направила е било вярно, разни подобни. За разни неща, които са ми се случили, не искам сега да пиша романи с какво ми се е случило. Общо взето са неоснователни притесненията, обаче аз вечно си се страхувам. От реакцията на хората около мен предимно.

sh3_1s_7h3_0n3
08-10-2008, 15:38
Абе ти да не си козирог? :-o Сред тях има разни такива психопати :)

BlackaTBW
08-10-2008, 15:40
Абе ти да не си козирог? :-o Сред тях има разни такива психопати :)

Хахаха, не съм козирог :lol: И не се смятам за психопат, просто съм притеснителна така да го кажем. :-D

cherinka
08-10-2008, 15:40
Е, че от какво се притесняваш?? Разбрахме, че изпитваш страх, но от какво??

Различни неща. Да не се скарам с нашите (това може да звучи детинско, но от малка си ме е страх да не се скарам с тях), дали това, което съм направила е било вярно, разни подобни. За разни неща, които са ми се случили, не искам сега да пиша романи с какво ми се е случило. Общо взето са неоснователни притесненията, обаче аз вечно си се страхувам. От реакцията на хората около мен предимно.
Мии, да не би да е нещо от сорта на това, че се подценяваш твърде много и те е страх да не сгрешиш някъде, за да не си навлечеш куп проблеми и неприятности?
В такъв случай.. трябва да си промениш леко психиката. Не може да не се допускат грешки, не може без скандали в семейството, не може сичко да е цветя и рози

?? май греша 8-)

BlackaTBW
08-10-2008, 15:43
Наясно съм, че не може без такива неща, пределно ясно ми е, че света не е розов. :) А относно 'промяната на психиката' - съвети как по точно да си променя психиката? *някаква емотикона, не намирам подходяща*

cherinka
08-10-2008, 15:45
Наясно съм, че не може без такива неща, пределно ясно ми е, че света не е розов. :) А относно 'промяната на психиката' - съвети как по точно да си променя психиката? *някаква емотикона, не намирам подходяща*
Малко тъпо се изразих. 8-)
Според мен всичко става с набиване в главата.
Ако си мислиш, че се притесняваш от всичко и от всеки значи е така.

Ама ми стана интересно :)
Може ли да дадеш още някакви примерчета??

Amateur
08-10-2008, 15:47
Поодпусни се малко и се разсеиваи!

BlackaTBW
08-10-2008, 15:52
Наясно съм, че не може без такива неща, пределно ясно ми е, че света не е розов. :) А относно 'промяната на психиката' - съвети как по точно да си променя психиката? *някаква емотикона, не намирам подходяща*
Малко тъпо се изразих. 8-)
Според мен всичко става с набиване в главата.
Ако си мислиш, че се притесняваш от всичко и от всеки значи е така.

Ама ми стана интересно :)
Може ли да дадеш още някакви примерчета??

Ами примери... по принцип съм човек, който не обича да говори за проблемите си и рядко споделям с приятели и родители какво се е случило. И се паникьосвам за разни маловажни неща, защото може би никой не ми е казал, че няма нужда да го правя. Също така и за чужди проблеми (пример: Гошо и Пешо се напили и направили някаква простотия, с която аз нямам нищо общо, но се притеснявам Гошо и Пешо да не си навлекат неприятности).


П.П. Не познавам индивиди с име Гошо и Пешо, ползвах ги за пример XDD

cherinka
08-10-2008, 16:11
Ами, явно наистина имаш нужда да споделяш с някого или нещо. Било то и стената. : ))
И бтв, за къв те вълнува кво ще им се случи на другите !??!
След като сама казваш, че знаеш, че
Наясно съм, че не може без такива неща, пределно ясно ми е, че света не е розов.
след като си наясно защо продължаваш по същия начин??? : )

BlackaTBW
08-10-2008, 16:17
Ами незнам, явно съм по-притеснителен човек. Благодаря за мнението, ще се постарая да не обръщам толкова внимание на дребни неща като тези :) Май ще бъде добре да споделям повечко :-D
И понеже получих съвета, от който се нуждаех - можете да заключите темата вече :)

goldenfox
08-12-2008, 09:27
бъди по-силен,бъди оптимист :)
тези неща ти сам си ги внушаваш
мисли за по-хубави работи,излизай с приятели,разхождай се...занимавай се с нещо :)

Pliok0019
08-12-2008, 12:21
Абе ти да не си козирог? :-o Сред тях има разни такива психопати :)
А, не... Ние сме решителни и упорити.


Имам една приятелка, която има подобни страхове. Никой не може да й помогне. Карай го по-спокойно...

rozova_lady
08-12-2008, 12:27
Погледни на живота от веселата страна,
всеки се притеснява за нещо не се е родил още такъв човек
който няма ядове и притеснения.
Трябва да си налагаш да си силен и да не се отчайваш от най-дребните неща.

Jumbie483
08-12-2008, 17:25
Мисля, че този проблем може да го оправи само психотерапевт :smt119

BlackaTBW
08-12-2008, 17:45
Мисля, че този проблем може да го оправи само психотерапевт :smt119

В тая тема ме изкарахте тотален психопат. Сега остава да грабна моторната резачка и да ви подгоня :lol: И вие малко по-спокойно, аз съм НОРМАЛНА, imagine it.
+Момиче съм.
Благодаря на всички, които отговориха :]

XcwetiX
08-15-2008, 20:51
И аз бях в едно горе-долу подобно състояние,но моето се изразяваше в лоши мисли и страх да не се случи нещо лошо...и да ти кажа още малко съм така,но с времето и с силна воля всички тия простотии изчезват! :-D

cappy123
08-15-2008, 20:55
мен ме е страх от смъртта :( всеки си има някакви страхове, повтаряй си , че няма смисъл да се страхуваш и да предизвикваш съдбата :(

PinkFloydSound
08-15-2008, 20:56
Аз съм абсолютно същата! :shock:
Наистина всеки си има някакви страхове, ама ако чуете моите, ще решите, че съм егати бебето..

cappy123
08-15-2008, 21:06
Аз съм абсолютно същата! :shock:
Наистина всеки си има някакви страхове, ама ако чуете моите, ще решите, че съм егати бебето..

Казвай си ги !!! :)

PinkFloydSound
08-15-2008, 21:07
Има петънце на монитора, зъбите ми са клатят леко, недоскив съм, прекалих оня ден с веждите..
Ей такива. :razz:

p0ison_girl_818
08-17-2008, 08:21
Има петънце на монитора, зъбите ми са клатят леко, недоскив съм, прекалих оня ден с веждите..
Ей такива. :razz:
:( Tъпа си ..

PinkFloydSound
08-17-2008, 08:35
Жалко, нали? :(
По-жалкото е, че и ти не отстъпваш. :cry:

MaRiYa_86
08-17-2008, 10:15
Пълни откачалки сте :grin:

p0ison_girl_818
08-17-2008, 11:00
Жалко, нали? :(
По-жалкото е, че и ти не отстъпваш. :cry:
Моля ?! Тва за мен ли се отнася ?! :lol:

PinkFloydSound
08-17-2008, 11:34
Не, за баба Мари от Карибите. :(

p0ison_girl_818
08-17-2008, 11:37
Не, за баба Мари от Карибите. :(
ХаХаХАхаа колко смешно .. :razz:

Saymon90
08-17-2008, 11:41
О, всеки го е страх от нещо :) Но да допуснеш страховете ти да те обладаят по този начин е жалко ;)
Никой тук не може да ти помогне и определено не ти трябва лекар... трябва ти просто да се вземеш в ръце и да гледаш на нещата реално. Трудно е за обяснение с думи - наистина човек сам трябва да почувства как да скочи нагоре. Но винаги може да стане... това ти го гарантирам :) Знам какъв съм бил преди няколко години и какъв съм сега - приеми себе си като една топка влажна глина, която сама трябва да моделираш, преди да изсъхне... защото после се чупи лесно ;)

ScionOfStorm
08-17-2008, 11:44
Абе ти да не си козирог? :-o Сред тях има разни такива психопати :)

Е браво, козирозите какви ни изкара сега... 8-)

Авторке, fight fear with spirit, ахах. И мен ме е страх леко от генерални промени, но напоследък в дадени моменти се усещам, че се стремя към тях незнайно защо.

А пък всички се чудим дали каквото сме направили е било вярно. Просто всеки път си казвай, че щом си го направила, трябва да е правилно - ти си взела решението. Като се окажеш в грешка просто ще е нормалното стечение на обстоятелствата - нали знаеш, че не може винаги да взимаме подходящите решения? Хора сме.

А ако си под 16-17 е нормално това с несигурността и за даскалото, примерно. :)

BlackaTBW
08-17-2008, 14:24
^Благодаря ;)
Иначе като гледам тая тема половината стана flood благодарение на някви Емоционални същества.

krem4et0
08-17-2008, 14:31
Темата се заключва по молба на автора!