PDA

View Full Version : Интервю с... мен



tankistabg
08-10-2008, 17:22
насладете се:
http://tankistabg.hit.bg/

http://bg-nacionalisti.eblahfree.com/Blah.pl?b-8/m-1218377889/

Пешо, какъв беше като дете?
Ами като дете бях доста интелигентен, но другите около мен не го разбраха... Но сега вече знаят!


А тогава обработваше ли интернет пространството с свойте виждания.
Вижте сега, тези "мой" виждания, са били и са вижданията на стотици хиляди етнически българи. Аз се ръководя от съчетанието на светогледа на повечето наши възрожденци и други видни личности. Разбира се изключвам така наречения Ляв Кръг на "интелектуални червени патриоти" които са под контрола на Руския имперски интерес!


Твърдиш че говориш без клишета, "Руски Имперски интерес" не е ли именно това?
Само ако и войната в Грузия е "клише". само ако и глада в Украйна през 30те години е клише. Само ако мъката на хиляди чеченски цивилни е клише. Тогава да - аз употребих току що едно много парещо КЛИШЕ!


Как ти доиде на ум да си създадеш толкова много врагове?

Врагове? Ебал съм ги в на майце им еничерската вулва. Въобще не мисля за тях! Крепи ме изцяло мисълта за това колко приятели имам. Враговете са неизбежно зло. През 558 е имало един български Кан който напада съседния български Кан заради византииски пари. Още тогава са се намирали предатели които поради личен или друг интерес биха убили съседа си, като при това не биха пропуснали да продадат ризата му за петаче!


Откъде черпиш енергия?
Ям зрънчо на закуска. Дай му друго въпросче, по дяволите!


Някои виждал ли те е на живо, и знае ли широката общественост, кой си всъщност?
Абсолютно не! Нямам никакво намерение да позирам като се запиша в някоя от многото организации и стана един от многото. Аз съм един от малкото... Един от малкото мислещи!


Много фенове и фенки те търсят по различни скаип канали? Защо всички снимки на теб са с полускрито лице?
Така съм решил! Успехът ми не е моментен за да черпя дивиденти на момента.


Не те ли притеснява заплахата а Убииство на Славен Стоянович от Нови Сад?
А трябва ли? Сръбската мафия е мъртва. Както и сръбската държава! На балканите властва нов хегемон! Вече не съществува оста на злото Сърбия-Гърция, защото те нямат обща граница! Така че нямам никакви опасения от славянската заплаха. Славяните са добри само в две неща - да пласират жена си за жълти стотинки, и да дишат в езерата през папурови стебла!


Наскоро ти откри официална война на тракофилите*. Успя ли?
И друп път са ме питали "успя ли"! Да аз успях! Успях да накарам сума народ да мисли! И да предвиди заплахата! Мисля че сме напът да отбием атаката на нео-македонизма(Тракизма)!


Изоставили ли офанзивата против панславизма?
разбира се че не! Просто имаше нужда от смята на приоритетите! Панславизма умря, и лично българският народ се оножди на гроба му. Едва ли има дори и 10 българина които да се смятат за славяни, след цялата разяснителна кампания от мен и моят екип! Най важното е че младежта - бъдещето на нацията, не вярва на комунистческата лъжа. Хората разбраха че Панславизма, чалгата, крещящото фалшиво православие(тип Архонт Биньо) и комунизма са като свински черва оплитащи се едно в друго и размътващи съзнанието на народа!


Току що каза "екипа ми"? Разястни?
Няма. Задоволи се с това което виждаш!


Какво би казал на враговете си?!
Ами ще им кажа, когато пишат чек на някое частно ченге да ме намери да бъдат прилежни, защото формуляра е платежен. И да помнят че Тангра бди!


А на приятелите си?
Дръжте се за България! Пазете българското! Покажете един голям тлъст среден пръст на тракофили, сектанти, панслависти, комунисти, мургави свине, и рязани карабини! Това е! Бъдете добри Българи! И за Бога - бъдете по крайни! Безразличието ще убие нацията ни!


*тракофили - българи които смятат че произхождат от траките. Движението им е пдообно на секта.

Diam0nD
08-10-2008, 18:05
всеки има право на мнение и аз ще зачета твоето ,но за Бога ти си пълен идиот !!

Proud Bulgarian
08-10-2008, 19:15
За мен ти не си патриот.Ти и екипа ти де, 4-5 човека, които се подвизавате с този ник(танкистабг).

Diam0nD
08-10-2008, 21:25
За мен ти не си патриот.Ти и екипа ти де, 4-5 човека, които се подвизавате с този ник(танкистабг). той е шизофреник :)

diver
08-10-2008, 22:14
Танкисте,мислиш ли че някой го интересува твоето интервю в което се правиш на интересен. :)

kristo
08-10-2008, 22:56
:lol: Да се смееш ли, да плачеш ли...
Интервю с "мен", сигурно имаш в предвид, че сам си си го правил :D.

tankistabg
08-11-2008, 05:34
всеки има право на мнение и аз ще зачета твоето ,но за Бога ти си пълен идиот !!
На аватара си, си сложил някакво негро, а ми говориш че съм идиот. :shock:

tankistabg
08-11-2008, 05:35
За мен ти не си патриот.Ти и екипа ти де, 4-5 човека, които се подвизавате с този ник(танкистабг).
Ти от сектата на воините на Дионис ли беше? Почнах да ви губя дирите вече.

така или иначе петимата пишещи от моя ник ти не ги познаваш, нито пък познаваш мен, така че едва ли твоето мнение има стойност!

tankistabg
08-11-2008, 05:36
Танкисте,мислиш ли че някой го интересува твоето интервю в което се правиш на интересен. :)

Ми щом някои се зае да ми го вземе, предполагам...

valkanovb
08-11-2008, 09:11
:lol: Да се смееш ли, да плачеш ли...
Интервю с "мен", сигурно имаш в предвид, че сам си си го правил :D.
Ako sam si go e prawil shte bade super smeshno sam da se zatapi. :razz: :razz: :lol: :lol:
Ina4e ako nqkoi drug go e wzel zna4i bravo.

Diam0nD
08-11-2008, 10:17
всеки има право на мнение и аз ще зачета твоето ,но за Бога ти си пълен идиот !!
На аватара си, си сложил някакво негро, а ми говориш че съм идиот. :shock: Ей шибано раститче ,дано попаднеш на негри расисти и да ти покажат от де изгрява слънцето ,педал смотан !!!!

tankistabg
08-11-2008, 17:23
всеки има право на мнение и аз ще зачета твоето ,но за Бога ти си пълен идиот !!
На аватара си, си сложил някакво негро, а ми говориш че съм идиот. :shock: Ей шибано раститче ,дано попаднеш на негри расисти и да ти покажат от де изгрява слънцето ,педал смотан !!!!

марш в столипиново като обичаш черните братя!

:D :D :D

kristo
08-11-2008, 18:11
Танкиста, ок, имай си си мнение, ама не ни занимавай с твойте болни амбиции да се превърнеш в новия Хитлер или нещо подобно. Определено дразниш с наглото си и арогантно мнение в стил "всеки, който не споделя моето мнение не е истински българин, а предател, дегенерат" и незнам си какъв още. Просто много нагло се опитваш да се налагаш и едва ли по този начин мечтите ти да събереш много свой последователи ще се случат. Всъщност може да намериш много последователи, ама все хора с психични отклонения и избягали или изписани от психодиспансери. Отначало не ми беше ясно що за птица си и макари да имам за някои неща допирни точки с твоето мнение, са много малко. Просто омразата, с която облъчваш интернет пространството дразни стотици хиляди хора, включително и мен. Определено така както си я мислиш, няма да стане, ама ти си още малък и не схващаш някои неща. Като пораснеш ще разбереш, че живота не е висене по цял ден във форумите и пръскане на омраза срещу този и онзи. Освен това такова поведение определено издава доста голямо количество комплекси. Самохвалството ти ги издава категорично. Самият факт, че не искаш да си покажеш физиономията и да се покажеш аджеба кой си, говори красноречиво, че си поредния форумен "герой", който е такъв само по форумите, а в живота е съвсем друг. Явно такива като мистър русенски цървул Фелда ли, там как му беше името и твоята психо-дружинка, оглавена от Калоян "императрицата" доста са те обработили, за да говориш подобни идиотизми във всеки един пост и да смяташ, че за всяко нещо в живота ти, в което не си успял ти е виновна еврейската световна конспирация, турците, славяните, траките и талибаните.

tankistabg
08-11-2008, 18:17
еххееее :grin: :grin: :grin:

Всеки си има стил, мой човек. Нямам амбииции да ставам нов фюрер. Такива и без това има десетки. :D :D :D

Marina__
08-12-2008, 11:56
Уау, даже в Сърбия трудно ще се намери по-голям идиот, изживяващ се като националист, от тебе... :razz:

kristo, поздравления за това, което си написал. Жалко само, че този недорасляк дори няма да се опита да вникне в поста ти.

П.П. Смешко, гледам ти малоумния аватар "За Тангра и България" и се чудя - българите дали случайно, през 861 година не бяхме приели християнството...или може би ти си езичник...опс, извинявай, исках да кажа тюрк, хун, монголец или алтаец, защото историците приемат с известно съмнение, че Тангра е бил главен бог и на прабългарите!?! Мама и тати и те ли се кланят на Тангра или това е твоя измишльотина? :D

SiegHeil
08-12-2008, 17:10
Смешко, гледам ти малоумния аватар "За Тангра и България" и се чудя - българите дали случайно, през 861 година не бяхме приели християнството...или може би ти си езичник...опс, извинявай, исках да кажа тюрк, хун, монголец или алтаец, защото историците приемат с известно съмнение, че Тангра е бил главен бог и на прабългарите!?! Мама и тати и те ли се кланят на Тангра или това е твоя измишльотина? :D
Първо прабългарите не са били тюрки, хуни или нещо подобно...били са европеидни...
Второ те и да са били тюрки не са вярвали в Тангра, така че нека си вярва в някви измислени богове 8-)

valkanovb
08-12-2008, 18:09
Sigurno v Hitler

Marina__
08-12-2008, 19:06
Първо прабългарите не са били тюрки, хуни или нещо подобно...били са европеидни...
Второ те и да са били тюрки не са вярвали в Тангра, така че нека си вярва в някви измислени богове 8-)

"Я го знам бе!" - както пее Светльо Хиподилски 8-) в една емблематична песен :P . Просто отбелязах, че Тангра е главния бог на хуни, тюрки, алтайци и монголци. Ама пича танкист нещо много сериозно си е повярвал, че Тангра е бил главния бог и на прабългарите, независимо от твърде спорните и противоречиви доказателства по темата - някаква плоча май беше, на която имало надпис ТАГГРА или нещо от сорта :) . Някой да ме поправи ако бъркам :) . Иначе сполай му на пича, някой ден може да реши, че прабългарите са били хиндуисти, например и хоп - нов аватар: " За Осморъкия Шива и България!" :razz:

SiegHeil
08-12-2008, 19:36
някаква плоча май беше, на която имало надпис ТАГГРА или нещо от сорта :)
Единственото "доказателство" е една колона на която пише че Омуртаг(май) е принесъл жертва на бог Тангра..и оттам разбираш ли идва извода че Тангра е главния бог на българите :lol:

kristo
08-12-2008, 19:39
Уау, даже в Сърбия трудно ще се намери по-голям идиот, изживяващ се като националист, от тебе... :razz:

kristo, поздравления за това, което си написал. Жалко само, че този недорасляк дори няма да се опита да вникне в поста ти.

П.П. Смешко, гледам ти малоумния аватар "За Тангра и България" и се чудя - българите дали случайно, през 861 година не бяхме приели християнството...или може би ти си езичник...опс, извинявай, исках да кажа тюрк, хун, монголец или алтаец, защото историците приемат с известно съмнение, че Тангра е бил главен бог и на прабългарите!?! Мама и тати и те ли се кланят на Тангра или това е твоя измишльотина? :D
Благодаря за поздравленията. Аз пък те поздравявам, че макари да живееш в чужбина, не си загубила националното си чувство на българка както разбирам от повечето ти постове в други раздели на форума :).
Виж сега, Танкиста ми е ясен, той е просто едно момче, което явно е имало нелек живот/поне с такова впечатление имам заради злобата, която е набрал/ и развинтено въображение, попаднал на неподходящи хора в неподходяща възраст, а именно когато се изгражда като личност. Просто е с прекалено промит мозък за да разбере, че за всичко в този живот не са ти криви евреите, турците, славяните и траките и че има и по-важни неща от това кой ариец и кой неариец. И че т. нар. неарийци не са по-малко хора от т. нар. арийци. А дали е истински националист, според мойте представи, с които никого не ангажирам и не казвам, че са меродавни, национализма не се гради на расизъм и ксенофобия, на омраза и отричане правата на другите да намерят място под слънцето. Най-малкото автентичния, възрожденски български национализъм, чийто основатели са Левски, Ботев, Каравелов, Раковски и т. н., изобщо не се гради на расизъм, а напротив, търси свободата на българският народ и обединението на всички етнически български територии в единна и неделима България, но не желае злото на турци, евреи, цигани и компания. Но да не задълбаваме в тази тема. Танкиста просто търси медийна изява, пишейки във всички възможни форуми, за да става интересен и за да му се обръща внимание. Иначе очевидно се мисли за толкова велик, че света му е в краката и по-велик от него няма, но те всички луди са така в крайна сметка, мислят си че с тях започва и свършва света...

valkanovb
08-12-2008, 19:45
to tova ako beshe problema nqmashe da pisha na latinica.

kristo
08-12-2008, 19:46
to tova ako beshe problema nqmashe da pisha na latinica.
а какъв е проблема тогава?!

Marina__
08-12-2008, 19:53
kristo, просто не знаеш колко си прав! =D> :) Май имаме една гледна точка за нещата от живота :) . Радвам се да видя един запознат с нещата човек, който не говори със заучени фразички :) . Поздрави!

kristo
08-12-2008, 20:23
kristo, просто не знаеш колко си прав! =D> :) Май имаме една гледна точка за нещата от живота :) . Радвам се да видя един запознат с нещата човек, който не говори със заучени фразички :) . Поздрави!
Благодаря, и аз се радвам, че има интелигентни млади българи като теб :).
Защото България за в бъдеще определено ще има нужда от такива хора, освен това понатрупали опит от това, което са видяли по широкия свят :).
Надявам се един ден да решиш да се върнеш в България, стига да имаш такова желание разбира се и такава възможност най-вече :).

tankistabg
08-12-2008, 21:15
Кристо, май се уреди с мацка. Честито. Нищо че е малко зле ама това е защото живее в Белград. Аз нормален човек живял в Сърбия не съм виждал. Последния които видях(работя в сергия) че успях да го накарам да ми плати цената на стоката от етикета, в Евро, вместо в Лева. Рядко срещан дебил. Хубавото е че всеки ден се срещам с такива славяно-мелезирани дебили - тонизира ме.

Иначе Кристо, ти не можеш да ме разбереш защото ти не си от моята порода. Не обичам да цитирам китайци, по отношение на омразата, затова ще цитирам Ботев.

Той казва:

Силно да любя и мразя

Разбираш ли... няма как човек да изпита любов ако не знае що е омраза, и няма как да разбереш омразата ако не знаеш какво е любов.
Много се радвам че поне с моето момиче имаме еднакви разбирания за силните усещания.

И ще ти илюстрирам и друг пример

Ако ти видиш един умен образован циганин от една страна, и един тъп криминален циганин от друга, и ти кажат да пребиеш един от двамата - ти би избрал престъпния тъп циганин.
А аз бих избрал умния циганин. Зашото умния винаги може да поведе стотици тъпаци. А тъпия си остава тъп.

Ето това е мой човек. Ся и да ме съдиш, и да не ме съдиш, нито аз ще се променя и ще "омекна", нито пък ти ще ме разбереш. Както казах - аз съм създаден да мразя/и обичам/! И го правя, мамицата му...
А ти приятелю - ти си един добър българин, но нямаш искрата която да те направи - КРАЕН.

Да приятелю... Краен. Това е думата. Това е исконната велика дума която буди страх и омраза(обичам го това чувство) в обикновенните хора. Страх от различното. Или не - просто страх.

Marina__
08-12-2008, 22:09
Танкисте, говориш за крайност...всъщност не знам дали осъзнаваш, че тази крайност, която ти проповядваш едва ли не като манна небесна и решение на всички проблеми, обикновено до нищо добро не води. Давам ти за пример новата история на сърбите - по-скоро разпадането на Югославия и управлението на Милошевич. До какво добро доведе тяхната крайност, етнически прочиствания и прочее? До тоталното затъване на Сърбия в ЛАЙНАТА. Може да живея тук, но това не ми пречи да съм обективна. И повярвай ми, не искам дори мъничка част от нещата случили се в Югославия "благодарение" на крайността на тогавашните политици, да се случи и в Родината ми. Крайността буди съвсем резонен страх в здравомислещите хора. Всъщност, слава богу, че в България задниците с крайни убеждения сте твърде малко и не можете да я докарате до кривата круша (ще ми се да можех да кажа същото и за страната, в която живея в момента...) :). На никой не му е нужна крайност, нужен ни е здрав разум :) !

Иначе, тези изрази ала Волен Сидеров (славяно-мелезирани и др) ме разсмиват до сълзи :razz: . Продължавай в същия дух, ако не еволюираш от продавач на сергия до политик, то поне имаш заложби комедиант да станеш... :) Със здраве!

tankistabg
08-12-2008, 22:17
Танкисте, говориш за крайност...всъщност не знам дали осъзнаваш, че тази крайност, която ти проповядваш едва ли не като манна небесна и решение на всички проблеми, обикновено до нищо добро не води. Давам ти за пример новата история на сърбите - по-скоро разпадането на Югославия и управлението на Милошевич. До какво добро доведе тяхната крайност, етнически прочиствания и прочее? До тоталното затъване на Сърбия в ЛАЙНАТА. Може да живея тук, но това не ми пречи да съм обективна. И повярвай ми, не искам дори мъничка част от нещата случили се в Югославия "благодарение" на крайността на тогавашните политици, да се случи и в Родината ми. Крайността буди съвсем резонен страх в здравомислещите хора. Всъщност, слава богу, че в България задниците с крайни убеждения сте твърде малко и не можете да я докарате до кривата круша (ще ми се да можех да кажа същото и за страната, в която живея в момента...) :).

Иначе, тези изрази ала Волен Сидеров (славяно-мелезирани и др) ме разсмиват до сълзи :razz: . Продължавай в същия дух, ако не еволюираш от продавач на сергия до политик, то поне имаш заложби комедиант да станеш... :) Със здраве!

Мацка ти чиста българка ли си? Как стана така че са те завряли в самия ад на земята?
Дано по скоро колоните танкове влязат пак в Белград(които е основан от Българин - Кан Пресиян) и смажат всичко сръбско.

А не е ли вярно че когато в Сърбия кажеш че си българин те гледат по злобно отколкото ако кажеш че си мангалка, босненка, или каквато и да е друга. Не е ли? Или просто само с мъжете българи е така, шото нямаме цици?

Сърбите са славянски подчовеци и сами са си виновни, заради алчността си.

Надявам се в скоро време Воиводина, Санджак, и Торлакия да се отцепят също, а също така и селата около Медведжа!

Поздравявам те с песните на Иво Фабиян. Щом владееш сръбски няма начин да не поразбереш и нещо от хърватски.
:)

valkanovb
08-12-2008, 22:21
Ne znam kak te gledat w Sarbiq ako znaqt 4e si balgarin no w Harwatiq shte otworqt wsi4ki wrati i sarca.Ako kajesh sashto 4e ne hareswash sarbite de.

tankistabg
08-12-2008, 22:25
Ne znam kak te gledat w Sarbiq ako znaqt 4e si balgarin no w Harwatiq shte otworqt wsi4ki wrati i sarca.Ako kajesh sashto 4e ne hareswash sarbite de.

Абсолютно вярно. Щом съм канен в Задар, Загреб, Сплит и Риека на гости, имай предвид че наистина е така! И най якото е че ще отида... 8) 8) 8)

valkanovb
08-12-2008, 22:29
To brat mi beshe otishal tam i baq mu haresa(oswen dupkite po blokovete)

Marina__
08-12-2008, 22:30
Уау...сега и за колони танкове ми говориш :D . Напомняш ми за една история, дето ми я разказваше дядо ми, лека му пръст : лудницата в Курило през дълбокия социализъм. На брега на Искъра един луд построил наблюдателна кула, и всеки ден стоял на пост, за да гледа кога Американците ще дойдат с военните кораби(по Искъра) да ни освобождават от комунистите(само сега да не ме обявиш и за комунистка :-D . За протокола - не съм!). Та и ти така - някакви танкове ти се привиждат...

Иначе - да, 100% българка съм. А какво ме доведе тук, в ада на земята - австрийската фирма, в която работят и майка ми, и баща ми :) .

Да, факт е, че не всички сърби гледат на нас с добро око. Но няма как. Все пак и тук се намират нормални хора :) .

tankistabg
08-12-2008, 22:31
To brat mi beshe otishal tam i baq mu haresa(oswen dupkite po blokovete)

е тва първо от воината, и второ от това че панелките лесно се дупчат и някои като се напие кат изстрля два куршума и аидеее

:grin: :grin: :grin:

tankistabg
08-12-2008, 22:33
Да, факт е, че не всички сърби гледат на нас с добро око. Но няма как. Все пак и тук се намират нормални хора :) .

Какви нормални хора? Това най много да са сърбизирани българи или хора от измисления етнос "босненци" които масово емигрират в белград в търсене на работа.

Останалото е славянска измет. Само една славянска нация има на тез балкани(сърбите) и бе достатъчно да осерат целия полуостров.

Поне се зарадвах когато Дора Бакояни заяви че "Хората от западните Балкани са второ качество"

Нали знаеш коя е Дора БакоянИ?

Или само аз знам понеже нали ще ставам политик(а вие ше ме издигнете кандидатурата) :-D :-D

tankistabg
08-12-2008, 22:36
Иначе - да, 100% българка съм.

А когато аз казах че съм такъв ти не ми повярва, а :-D
Както и да е - надявам се по бързо да се завърнеш в нормалния свят.

valkanovb
08-12-2008, 22:57
Po-dobre da e w nqkoq ne-partiina organizaciq i da ne e sam za hora koito sa kraino desni.

Proud Bulgarian
08-13-2008, 18:26
Абе, как прабългарите са били тюрки бе, чакайте малко? Но, да- вярвали са в Тангра, а при Хан Пресиян е имало план да се приеме християнство, съчетаващо се с тенгрианството, а не наложено със сила. Което е далеч от християнските норми за правосъдие. Маринке, ами на Manowar китариста като е одинист?
Ето защо танкиста не харесва особено много "Воини на Тангра", че чак ги свързва с гръцкия бог Дионис, в което не виждам логика. http://www.voininatangra.org/modules/ipboard/index.php?act=ST&f=6&t=2005&s=127ee29313952e4e169ec282f9bf99f3 Тука първо се заговори за групичката на танкиста, както и за фелдмършала.
И ДА, ПРЕДИ НАИСТИНА СМЕ ВЯРВАЛИ В ТАНГРА. Без никакви Диониси, други богове и т.н. И, който не вярва да прочете книгата на Андрей Илиев "Реваншът на Тангра" (Приключенска)(9лв), където се говори за Сказанието на Чулман и т.н. в предговора, а отделно книгата е изключително интересна дори и за ревностни християни.

tankistabg
08-13-2008, 18:42
аве ей - не цапай тангра с сектичката си!


Тангра е много повече от култ на които да колите кучета както вие правите!

Тангра е българия!

Proud Bulgarian
08-13-2008, 18:57
аве ей - не цапай тангра с сектичката си!


Тангра е много повече от култ на които да колите кучета както вие правите!

Тангра е българия!
Ето, няма с какво да ме опровергаеш и започваш да хулиш. Е, ама да те светна не се колят никакви кучета, това не е никаква секта, а аватара ти не ми вдъхва никаква надежда, че знаеш какво е Тангра. Ако можеш да се аргументираш- давай.

tankistabg
08-13-2008, 19:00
Ами отиди в Ботевград след 2 седмици. Елти е насрочил куче-заколение за тогава. Елти е лидера ви ако не помниш.

Случайно влизам в акаунтите на повечето от вас и ви чета ЛС-тата.

/хохохо/

Аз знам какво е тангра защото съм Българин! Всеки българин знае какво е танграа!

Proud Bulgarian
08-13-2008, 19:07
Ами отиди в Ботевград след 2 седмици. Елти е насрочил куче-заколение за тогава. Елти е лидера ви ако не помниш.

Случайно влизам в акаунтите на повечето от вас и ви чета ЛС-тата.

/хохохо/

Аз знам какво е тангра защото съм Българин! Всеки българин знае какво е танграа!
Идиот, стига си приказвал глупости.Кви заколения те гонят не знам. ОК, щом знаеш за тАНГРАААААААА.

tankistabg
08-13-2008, 19:13
Ангел Гръначров лидерчето ви го питай. Оня мургавия. Или дясната му ръка(не онази дето ръкоблудства) а георги-нз.

kristo
08-13-2008, 23:10
Пак заспориха за някви си измислени Тангри...
Де ги видяхте свидетелствата, освен едно единствено(Колоната на Омуртаг), че прабългарите са вярвали във въпросното "божество", което за мен си е измислено по време на комунизма, за да отчуждава българския народ от изконната му, Православно-християнска вяра. Като казвам традиционна, имам в предвид, че доста от прабългарските канове са били християни. Кубрат, Тервел, дори и уж "езичника" Омуртаг, странно защо изобразен на една от монетите си с християнски кръст в ръка...
Ами ванандовите българи, приели Християнството още във II-III век след преселението си в Армения? За тях пак ли да кажем, че са "тенгрианци"? Имам в предвид, че Християнството при прабългарите е било доста широко разпространено, доста по-широко разпространено от мнимото тенгрианство, за което не се знае какво е точно-религия ли, философско учение тип конфуцианство или от рода.
Така че българският път е свързан още от преди едно 1800 години с Християнството. Не казвам, че българите-нехристияни не могат и не са достойни българи, понеже вярата си е вяра, а националното самосъзнание друго нещо, но все пак отричането на Християнството, дало изключително много на България и българският народ в най-добрите му и най-тежките му моменти е изключително вредно. Не може български националисти да вървят срещу традиционната вяра на народа си, съгласете се. Никой в нищо не обвинявам, просто омаловажаването на Християнството и говоренето за някакво измислено езичество-тенгрианство като едва ли не "българската" религия ме изумява най-малкото...

Националист
08-13-2008, 23:26
:D Хахаха бати изтрещтелия тип сам си прави фен сайт и взима интервю. Май вярно се мислиш за българския фюрер.Тебе май якото тормозят навън и в училище и като се прибереш ставаш безсмъртен в нета. Това ли ти борбата за България по цял ден да пишеш в форумите!? Нали в тях си герой интернет нинджа. Интернет борец за България! :D

tankistabg
08-14-2008, 19:15
Бате не се грижи какъв борец съм. Всеки се бори както може. Направил съм много неща и тук и там, и на някои трети места. Достатъчно много за да може сега всички тук да ме коментират, и да имам покани за редица дестинации из Европа и Азия от подобномислещи - бели националисти.


Интервюто не съм си го взимал сам, спокоино.

А за тангра - Искам да питам всичките умници... Като Тангра не ни е бог, кои ни е бога? Исус ли? Ама той нали не е с българска кръв? Как така ще ни е бог? Или Алах - ама и той е рязан педераст

diver
08-14-2008, 19:28
Не мога да разбера що само ги дъвчете разни тангри-мангри.
Като искаш вярвай в нещо което не съществува,ама не ангажирай другите с твоето мнение.

SiegHeil
08-14-2008, 19:47
Бате не се грижи какъв борец съм. Всеки се бори както може. Направил съм много неща и тук и там, и на някои трети места. Достатъчно много за да може сега всички тук да ме коментират.
пхахуахуха.. :lol:
тука всички се надпреварват кой да го гаври повече, а той горд... xD
аз ако се снимам гол нямаш си представа колко ще ме коментират ама тва нищо не значи, сеш ли се...

tankistabg
08-14-2008, 19:56
Бате не се грижи какъв борец съм. Всеки се бори както може. Направил съм много неща и тук и там, и на някои трети места. Достатъчно много за да може сега всички тук да ме коментират.
пхахуахуха.. :lol:
тука всички се надпреварват кой да го гаври повече, а той горд... xD
аз ако се снимам гол нямаш си представа колко ще ме коментират ама тва нищо не значи, сеш ли се...

Хах ми давай бе. Имитатор на релефа. :D :D :D

SiegHeil
08-14-2008, 20:00
Бате не се грижи какъв борец съм. Всеки се бори както може. Направил съм много неща и тук и там, и на някои трети места. Достатъчно много за да може сега всички тук да ме коментират.
пхахуахуха.. :lol:
тука всички се надпреварват кой да го гаври повече, а той горд... xD
аз ако се снимам гол нямаш си представа колко ще ме коментират ама тва нищо не значи, сеш ли се...

Хах ми давай бе. Имитатор на релефа. :D :D :D
Тва е идеята бе...мене не ми трябва да ме коментират в някво си тийн форумче (най малкото заради простотията ми)...а за тебе тва е явно велико достижение...ама си толкова плосък че не схващаш и кво ти казвам явно..

tankistabg
08-14-2008, 20:05
Все тая. 8-)

Facelessman
08-14-2008, 20:13
Very Happy Хахаха бати изтрещтелия тип сам си прави фен сайт и взима интервю. Май вярно се мислиш за българския фюрер.Тебе май якото тормозят навън и в училище и като се прибереш ставаш безсмъртен в нета. Това ли ти борбата за България по цял ден да пишеш в форумите!? Нали в тях си герой интернет нинджа. Интернет борец за България! Very Happy


+1

Докажи че си свършил нещо по-смислено от това сам да си вземаш интервю, в което не се казва нищо от каквото и да било значение. Бих искал да видя как осъществяваш някоя от идеите си наистина, а не на думи. Досмешава ме като ти чета постовете, честно.

SiegHeil
08-14-2008, 20:19
Все тая. 8-)
А на това му се вика да игнорираш фактите, правят го основно момичета и идиоти...
Естествено отговор няма да получа понеже истината боли 8-)

kristo
08-14-2008, 21:23
Бате не се грижи какъв борец съм. Всеки се бори както може. Направил съм много неща и тук и там, и на някои трети места. Достатъчно много за да може сега всички тук да ме коментират, и да имам покани за редица дестинации из Европа и Азия от подобномислещи - бели националисти.


Интервюто не съм си го взимал сам, спокоино.

А за тангра - Искам да питам всичките умници... Като Тангра не ни е бог, кои ни е бога? Исус ли? Ама той нали не е с българска кръв? Как така ще ни е бог? Или Алах - ама и той е рязан педераст
Хаха, Танки ти пък а ми докажи, че Тангра е етнически българин бе баце, демек, че в жилите му тече българска кръв :razz:...
Смешно ми е как може да се имаш за антикомунист, а да вярваш в един наложен от комунистите за "бог" на "българите"(странно как Тангра или Тенгри хан е български "бог", след като българите със сигурност не са тюрки), наложен от тях именно за да отчужди българите от изконната им Християнска вяра?! Сигурно сега ще кажеш, че българите-християни не са автентични българи, след като не вярват в "българското божество" Тенгри. И иди го обясни това на Дякон Игнатий, който май е бил заклет "тенгрианец" сигурно според тебе :razz:.
И да, Иисус Христос, макари да не е българин, е нашият Бог в духовен аспект, както и на всички хора по света, без разлика на националност и раса, които го приемат. защото Християнството винаги е водило България и българският народ в правилната посока. Ето това е истинският Бог, а не някъв си измислен и наложен в канцелариите на ЦК на БКП Тенгри, Тангароа или там както му беше името. И я ми кажи, колко исторически доказателства има, че българите са "вярвали" в Тангра?! Половин, едно, колко точно?! И ти оттам как си правиш заключения изобщо за някакъв култ към Тангра?
ПП. Интересно ми е още що за национализъм е този който върви срещу вярата на народа си? Много интересен някак си :oops:...

Proud Bulgarian
08-14-2008, 23:06
Стига коментиране и разделяне по религии. Тва и при Хитлер го е немало.

Националист
08-14-2008, 23:56
Тангра действително е бил български бог, но няма нищо общо с тюркско-монголския Тенгри. Култа към Тангра е бил разпространен от Шумер до Океания .На шумерски ДИНГИР означава Бог, ТИНГОР на кимрийски означава Клетва пред Бога ,ТАНГРОА е божество на полинезийците .Така ,че култа към ТАНГРА не се среща само сред тюрките и монголите ,а в цяла Азия даже и извън нея се срещат думи подобни на Тангра За вярването на българите към Тангра прочетете "Сказание за дъщерята на Шан(Кана)"

tankistabg
08-15-2008, 06:18
Тангра е български бог до мозъка на костите си. Не е нужно да четеш дебилните книги на нашите историци за да го разбереш.

Обясни ми ако тангра не е български бог, защо в анонимна турска хроника от 15 век е записано че ние сме казвали на връх Мусала с името Тангра?
:-o :-o :-o :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :? :?

Proud Bulgarian
08-15-2008, 08:19
Арабите имат дума "Тангра", която се превежда като Бог. При монголите е имало много богове, но всеки е завършвал на -Тенгри(питал съм монголец за това и той потвърди).+ това монголците имат същата легенда като тази за Кан Кубрат и синовете му. Тя датира от 11-12век(не помня). Ама българите не сме монголци нали?

kristo
08-15-2008, 09:41
Арабите имат дума "Тангра", която се превежда като Бог. При монголите е имало много богове, но всеки е завършвал на -Тенгри(питал съм монголец за това и той потвърди).+ това монголците имат същата легенда като тази за Кан Кубрат и синовете му. Тя датира от 11-12век(не помня). Ама българите не сме монголци нали?
Определено българите не сме монголци, това е 100% сигурно поне. Както е и сигурно, че въпросното божество Тангра, Тенгри или както е наричано от различните народи не може да се каже, че е точно и само българско. И че българите(поне аспаруховите българи) е много пресилено и неточно да се каже, че са били само тангристи, след като има 1-2 свидетелства за някакъв вид почитане на Тангра в Дунавска България. За сметка на това Кубрат, Тервел, а и Омуртаг са приели Християнството, което означава, че наред с други религиозни вярвания, които са били разпространени у българите, Християнството е пуснало дълбоки корени сред тях няколко века преди официалното му приемане през 864 г.
Иначе поне това мога да се съглася, че религията не те прави по-малко или повече българин. Батбаяновите българи приемат юдаизма, котраговите-исляма, но това не е най-важното в случая. Важното е, че българите сме си българи. Но е вярно и че отричането на Християнството, религията която очевидно е дълбоко вкоренена в българската душа от повече от 1100 години е изключително вредно. Християнството е пътят на България, това не трябва да се отрича. Мога да приведа безброй доказателства в тази насока, но мисля, че няма смисъл да се изброява подробно. Без Християнството българският народ би загубил основния си духовен, а и до голяма степен национален фундамент. Говоря цялостно, иначе българите-нехристияни, пак повтарям, също са неразделна част от българската нация, но не на основа вяра(религия), а на национална основа.

Proud Bulgarian
08-15-2008, 10:00
Батбаяновите българи не са приели юдаизма, а хазарите. Не казвам, че тенгрианството е само българско, но наистина е било основната религия на българите преди да приемем християнството/исляма в зависимост за кои българи става дума.

kristo
08-15-2008, 10:11
Батбаяновите българи не са приели юдаизма, а хазарите. Не казвам, че тенгрианството е само българско, но наистина е било основната религия на българите преди да приемем християнството/исляма в зависимост за кои българи става дума.
Може и в прародината им край Имеон тенгрианството както го наричаш да е била основна религия, но след като идват в Европа и влизат в досег с Армения и Византия, Християнството си пробива много сериозно път сред тях и честно казано не се знае коя от двете религии е по-широко разпространена сред тях. За справка виж този линк:
http://br-zo.com/forum/viewtopic.php?t=436

Proud Bulgarian
08-15-2008, 11:02
Батбаяновите българи не са приели юдаизма, а хазарите. Не казвам, че тенгрианството е само българско, но наистина е било основната религия на българите преди да приемем християнството/исляма в зависимост за кои българи става дума.
Може и в прародината им край Имеон тенгрианството както го наричаш да е била основна религия, но след като идват в Европа и влизат в досег с Армения и Византия, Християнството си пробива много сериозно път сред тях и честно казано не се знае коя от двете религии е по-широко разпространена сред тях. За справка виж този линк:
http://br-zo.com/forum/viewtopic.php?t=436
Ако беше толкова разпространено, нямаше да трябва да бъдат избити 52 боилски рода и ослепен самият Расате. То и в скандинавските страни е било разпространено доста преди официалното(наложено със сила) приемане, но и там е имало убийства и т.н. Когато един викинг се е покръствал(в реката) зад него е седял друг, вече покръстен, държейки детето му, за да го убие ако той нещо се противи.

amazonkata90
08-15-2008, 11:41
[quote="kristo"]
За сметка на това Кубрат, Тервел, а и Омуртаг са приели Християнството, което означава, че наред с други религиозни вярвания, които са били разпространени у българите, Християнството е пуснало дълбоки корени сред тях няколко века преди официалното му приемане през 864 г.
[quote]

Само да уточня, че Омуртаг не е приел християнството, а точно обратното - преследвал е християните, защото се е опасявал от засилване на византийското политическо влияние в България и дори е лишил собствения си син Енравота от престола именно заради това, че вярва в Христа. Синът му Маламир продължава тези гонения, като дори убива брат си. Иначе с всичко останало съм съгласна. :)

А и към българските владетели християни се предполага, че спада и хан Терелиг.

kristo
08-15-2008, 11:47
Батбаяновите българи не са приели юдаизма, а хазарите. Не казвам, че тенгрианството е само българско, но наистина е било основната религия на българите преди да приемем християнството/исляма в зависимост за кои българи става дума.
Може и в прародината им край Имеон тенгрианството както го наричаш да е била основна религия, но след като идват в Европа и влизат в досег с Армения и Византия, Християнството си пробива много сериозно път сред тях и честно казано не се знае коя от двете религии е по-широко разпространена сред тях. За справка виж този линк:
http://br-zo.com/forum/viewtopic.php?t=436
Ако беше толкова разпространено, нямаше да трябва да бъдат избити 52 боилски рода и ослепен самият Расате. То и в скандинавските страни е било разпространено доста преди официалното(наложено със сила) приемане, но и там е имало убийства и т.н. Когато един викинг се е покръствал(в реката) зад него е седял друг, вече покръстен, държейки детето му, за да го убие ако той нещо се противи.
Само не ми казвай, че вярваш в налаганите през комунизма митове за избитата от Борис-Михаил българска аристокрация(боилите). Прекалено нелогично звучи да си избиеш цялата аристокрация просто ей така, за да "наложиш" някаква религия, която така или иначе е била доста разпространена явно сред прабългарите, разбира се наред с тенгрианството и другите култове. Как ще управляваш се управлява тази държава, след като няма аристокрация?! Нито пък археологическите разкопки показват някакво масово избиване на боили. Има византийски "свидетелства" за нещо такова, които са много изопачени, за да представят в лоша светлина България и българите едва ли не като някакви диви варвари, които макар че са приели Християнството пак са си останали такива. А и прабългарите не са били религиозни фанатици и не са отричали другите религиозни вярвания и течения, стига да са полезни за държавата. А Християнството определено винаги е било полезно за България, не вярвайте в комунистическите митове, че след приемането му, българският дух спаднал и сме започнали да губим позиции на велика сила, тея да ми ги разправят на старата шапка. Фактите показват точно обратното-след приемането на Християнството има възход и то във всяка една област и най-важното-национално обединение, което чрез тенгрианството е нямало как да бъде постигнато.

kristo
08-15-2008, 12:07
amazonkata90, права си, че първоначално Омуртаг е преследвал Християнството, но в последствие очевидно го е приел. Докачателство затова е, че сам е заповядвал да го изобразяват с християнски кръст в ръка. От това по-сигурно доказателство, че е станал християнин, не може и да има. Не, че няма и други, по-дребни доказателства, но това е най-категоричното просто. Иначе за Телериг си права, в линка, който дадох пише и за него, че съще е бил вероятно християнин, просто аз съм пропуснал да спомена и него.
Ето изображението на Омуртаг с християнски кръст в ръка на една негова монета, която красноречиво говори за това, че е приел Християнството:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/bg/a/a0/Gerb_na_Omurtag.png

amazonkata90
08-15-2008, 12:24
Аз имам едно друго обяснение за изображението на тази монета. При сключването на 30-годишния мирен договор с Византия хан Омуртаг приема да се закълне по християнски над кръста, а император Лъв Пети извършва сложния церемониал на езическата клетва, за да се гарантира по-здраво постигнатият съюз. И може би тази монета е изсечена именно по този повод. От друга страна, възможна е и другата версия. Именно при Омуртаг ханът започва да се назовава с титлата "от Бога поставен", а народът му е "поверен от Бога" в изсечените каменни надписи. И наистина звучи малко нелогично, ако този бог е Тангра, а не Христос... Но нали все пак това е история, а в нея много неща са неясни и едва ли ще бъдат изяснени в скоро време.

gacy_bacy
08-15-2008, 12:26
всеки има право на мнение и аз ще зачета твоето ,но за Бога ти си пълен идиот !!
На аватара си, си сложил някакво негро, а ми говориш че съм идиот. :shock:

Ти си шибан расист ти не си националист! :?

NaughtyWhisper
08-15-2008, 12:32
Танкистеее, албанско чедо осъзнай се. Какви стотици хиляди последователи на идеите ти? Най-много да са 5-6...
Уф, не ти е лесно пич, първо се чудех да се смея ли, да плача ли, но сега разбрах, ти будиш нищо повече от съжаление.
Егоистично момченце, което се смята за нещо повече от масата хора..

SiegHeil
08-15-2008, 12:34
Ти си шибан расист ти не си националист! :?
Заеби го танкиста, детето е олигофрен...мисли си че като си бял си едва ли не полу-бог..

kristo
08-15-2008, 12:37
Аз имам едно друго обяснение за изображението на тази монета. При сключването на 30-годишния мирен договор с Византия хан Омуртаг приема да се закълне по християнски над кръста, а император Лъв Пети извършва сложния церемониал на езическата клетва, за да се гарантира по-здраво постигнатият съюз. И може би тази монета е изсечена именно по този повод. От друга страна, възможна е и другата версия. Именно при Омуртаг ханът започва да се назовава с титлата "от Бога поставен", а народът му е "поверен от Бога" в изсечените каменни надписи. И наистина звучи малко нелогично, ако този бог е Тангра, а не Христос... Но нали все пак това е история, а в нея много неща са неясни и едва ли ще бъдат изяснени в скоро време.
Мне, прабългарите заради "комерсиални" цели така да се каже не са си сменяли вярата или само българските владетели за да получат някаква титла от Византия или нещо подобно. Просто няма логика "антихристиянинът" Омуртаг сам да иска да бъде изобразяван с кръст в ръка, при положение че е такъв. А че до едно време е бил такъв, така е, но явно после е приел Християнството. Иначе и Борис се смята от някои че поради такива цели, да предпази България от византийска експанзия и за да има мир с нея е приел Християнството и го е "наложил" на българите, но това очевидно не е вярно. Каквото и да е, няма как по друг начин логично да бъде обяснено изображението на Омуртаг с кръст в ръка. Пак казвам, прабългарите просто ей така, особено българските канове, без да са убедени, не биха сменили вярата си. Сега че пак са се придържали в някаква степен към някакви езически принципи, със сигурност е така, то и до днес има езически остатъци в българската култура, фолклор, национални празнични традиции и пр. Просто Християнството приема и култивира всичко от другите вярвания, което е полезно и не вреди на истинската вяра.

amazonkata90
08-15-2008, 12:57
За Борис съм напълно съгласна. Той приема християнството главно поради две причини. На първо място, първите 10 години от управлението му минават в непрекъснати войни, в които българската армия не побеждава нито веднъж (като изключим успеха срещу Великоморавия) през 863. И няма как това да не промени коренно държавната му политика. Основна цел в нея става утвърждаването на неограничената власт на българския владетел, а оттам и на суверенитета на България сред останалите европейски държави. Нека не забравяме, че тя е притисната от Византия и Немското кралство - две християнски държави и в известен смисъл е поставена в изолация и не може да разчита на сигурен съюзник. За да заздрави позициите си България трябва да приеме религията на могъщите си съседи. Дори в началото Борис смята да приеме християнството от Римската църква, но неуспешната война с Византия от 863 го принуждава да се покръсти от Константинополската патриаршия.

Второ, в резултат на централизацията на България при Крум и Омуртаг се създават всички предпоставки за формирането на единна българска народност. Но дълбоките културни и религиозни различия, съществуващи между славяните и прабългарите могат да бъдат преодоляни сано чрез приемането на една универсална религия като християнството.

Трето и последно, че вече написах цял роман... Християнството е най-подходящата религия и от гледна точка на това, че с учението си за божествения произход на всяка земна власт и непротивене на злото и на "земните властелини", то служи на интересите на владетеля и управляващата аристокрация. Главна цел на Борис е да създаде църква, подчинена на светската власт, която да укрепи престижа на управляващите.

Proud Bulgarian
08-15-2008, 13:20
Историята не е 100% сигурна и всеки вярва в това, което харесва.Примерно, Кристо е вярващ православен християнин и е склонен да вярва, че Омуртаг е бил християнин, но не е склонен да вярва, че 52боилски рода са били избити. Затова дискутирането на религиозно-исторически въпроси няма особен смисъл.

kristo
08-15-2008, 13:47
Историята не е 100% сигурна и всеки вярва в това, което харесва.Примерно, Кристо е вярващ православен християнин и е склонен да вярва, че Омуртаг е бил християнин, но не е склонен да вярва, че 52боилски рода са били избити. Затова дискутирането на религиозно-исторически въпроси няма особен смисъл.
Ми човек зависи кои историци как тълкуват историята. Примерно комунистите, който мразят и отричат тотално Християнството, направиха всевъзможни опити да го очернят и едва ли не изкарат за някакъв виновник за бедите на България и българският народ. Други пък точно обратното. Такива като професор Владимир Владикин, един от най-известните български националсоциалисти забележи! пък се е опитвал да докаже, че още от дълбока древност прабългарите са били по-скоро християни, отколкото езичници. Лошо е наистина, че няма достатъчно безпристрастни историци, които да не се хващат на една или друга пропаганда, а да седнат и анализират фактите така както трябва да го направят и да отсеят кое истина и кое не. Също като теориите за произхода на прабългарите, обще взето на един и същи принцип са двете неща, макарче там вече е общо взето ясна работата :wink:.
Иначе си прав, не мога да не ти призная, че трябва да се обединяваме на основа на това, че сме българи, а вярата и религията, макар да са много важни, са малко по-друго нещо. И все пак няма как да не признаеш, че Християнството е от едно 1000 години религията, която обединява българския народ и е донесло много повече положителни неща на България и съответно на него, отколкото предполагаеми отрицателни, каквито аз лично за мене си не виждам. Ако ти виждаш, ок, нямам против, твоя мнение :wink:.
Факт е също, че Християнството спомогна изключително много за образуването на българската нация. Не народност, защото българската народност си я е имало още от времето на Велика България, та ако искаш и на Древна Балхара, защо не, а нация.

valkanovb
08-15-2008, 14:30
Shtom tankista tolkova mrazi Hristiqnite zna4i mrazi hora kato Levski,Botev,Simeon,General Vazov i tn pez poslednite okolo 1100 godini.Sashto taka sigurno mrazi powe4eto ot predcite si zashtoto i t sa bili Hristiqni.

kristo
08-15-2008, 14:44
Shtom tankista tolkova mrazi Hristiqnite zna4i mrazi hora kato Levski,Botev,Simeon,General Vazov i tn pez poslednite okolo 1100 godini.Sashto taka sigurno mrazi powe4eto ot predcite si zashtoto i t sa bili Hristiqni.
Хах, много точно казано, тотално закопаваш с този въпрос 8-).

Националист
08-15-2008, 15:47
amazonkata90 написа

Второ, в резултат на централизацията на България при Крум и Омуртаг се създават всички предпоставки за формирането на единна българска народност. Но дълбоките културни и религиозни различия, съществуващи между славяните и прабългарите могат да бъдат преодоляни сано чрез приемането на една универсална религия като християнството.

За какво формиране на единна българската народност говориш като българския народ както каза Кристо се е формирал много преди покръстването, най-малко 2000 хилядолетия преди създаването на Дунавска България. Славяните са били малцинство сравнение с българите. Така ,че не може да се говори за сливане а за претопяване на славяните от българите. И няма такъв народ като прабългари има само българи ,защото така наречените прабългари са същите като днешните българи.

amazonkata90
08-15-2008, 17:06
Знам, че няма народ прабългари - използвам утвърденото в историческата наука понятие, което разграничава ранносредновековните българи от предствителите на формираната през 9-10 век българска народност. Несъмнено те имат много общо, но поне според мен в никакъв случай не са взаимозаменяеми понятия.

Названието "България" идва от факта, че при създаването на Дунавска България през 681 (въпреки че и тази година е спорна), основната тежест във войната с Византия е поета от хората на Аспарух. Така че съвсем естествено те заемат господстващо положение в новата държава. Не е напълно ясно какъв е броят на заселниците в Онгъла, но според най-разпространеното становище той е около 250-300-хиляди, дошли на няколко миграционни етапа. Славяните не са малко на брой, но те не са организирана военна сила, както древните българи и именно тази по-ранна поява на идеята за централизирана власт определя това господство на Аспаруховите българи.

Не на последно място, народност е общност от хора, живеещи на обща територия на утвърдила се държава, които си служат с един и същ език (напомням, че славянският език е утвърден над прабългарския на Преславския събор), притежават ОБЩА материална и духовна култура (а според етнографи и фолкографи жилищата, инвентара, облеклото, танците и песните имат преобладаващо славянски характер)и съзнание за народностна обособеност. Именно това съзнание се проявява чрез утвърждаването на името българи. Но е глупаво да делим едните от другите, след като в нашите вени тече кръвта и на двата етноса...

kristo
08-15-2008, 18:47
сега Амазонка, виждам, че си чела доста неща по темата за "пра"българи и славяни, но забелязвам, че повечето са от книги от времето на комунизма, които изопачават историческата действителност, като се опитват да представят "пра"българите едва ли не като някакъв народ от има няма 300 000 д. най-много, а славяните като народ от десетки милиони души, което не е никак вярно. Определено Асапаруховите българи са били доста повече от 300 000, а това е доказано от направените археологически разкопки в Онгъла, които говорят, че там може да се настанят поне едно 500-600 000, Пламен Петков, автора на книгата "БЪлгарите" и на едноименния филм твърди, че са 1 милион, което е доста възможно предвид множеството открити жилища на българите в този район.
Що се отнася до славяните, те никак не са били това "море", за което се опитват да ги изкарат, напротив, Седемте славянски племена всъщност са седем рода, наречени от късните историци племена. А това, че не е имало особено много славяни на Балканите пак се доказва по археологически път, а и въпросните славяни не са оставили почти никакви свидетелства за могобройност тук, а напротив. Та българите със сигурност са били повече от славяните, в това аз и много хора сме убедени без да сме професори и това е напълно доказуемо, предвид това, че преди Дунавска България е съществувала обширната и мощна Стара Велика България, а такава голяма държава е трудно да бъде създадена от един народец от 200-300 000 души :wink:.
И ако някой е претопил другия, то това не са славяните-българите, а обратното-българите сме претопили/айде асимилирали/ славяните, а това можеш да го видиш в расовия тип на съвременните българи, където има много малко българи със славянски расов тип. За сметка на това българите, които със сигурност са били европеиди, а не монголоиди, са придали своят расов тип на следващите български поколения. А що се отнася за наличието на славянска кръв в жилите ни, възможно е, но имай в предвид, че славяни и българи сме сродни етноси, понеже и славяните/особено южните/, са преобладаващо от ирански произход, също както и българите. Тъй че не се е извършило смесване, а консолидиране между два сродни етноса-българите и славяните, като българите са били повече и са надделяли и това си личи и само на пръв поглед.
Що се отнася до държавническата традиция, знаеш добре, че славяните имат много слаба и късна държавническа традиция, получена от нас/южните славяни/, германците/западните славяни/ и викингите/източните славяни-Киевска Рус/. За сметка на това българите имат много силна, стара и здрава държавническа традиция, защото освен Стара Велика България, в Европа са създали още 2 Българии, една от които е нашата, Дунавска България, другата е Волжска България на кан Котраг. Още в по-старо време, около VII в. пр. Хр. е създадена първата и най-стара българска държава в прародината на българите-планината Имеон. Тя се нарича Балхара, даже ако ти се чете за нея по-подробно, можеш да намериш книгата на Петър Добрев-"Балхара край Памир" и да прочетеш повече по този въпрос. Така че не се учудвай изобщо, че държавата ни се нарича България, а не носи името на някое славянско племе. Това е така, защото: 1. Българите са били доминиращия и държавнотворчески фактор в нея; 2. Защото очевидно са били повече от славяните и са надделяли над тях, като са ги асимилирали, правейки ги част от българската народност, понеже са ни сходни по етническа принадлежност в много голяма степен.

Националист
08-15-2008, 20:53
Да уточним древните българи са племе от ирански произход
1.Език
Славянския не е надделял над древнобългарския език ,а 2-та езика са се слели .Това ,което наричаш славянски е много вероятно да е езика на част от траките. А това за Преславския събор са комунистически глупости.

Думи от древно български произход:
Баща,майка,чичо,леля,кака,б те,къща,куче,кръчма,хъш,тън ък,книга;
- това са само малка част но като се има предвид най-съкровенните родниски названия за каква победа на славянския говорим.
Членуването на думите също е особеност от дошла от българите.

2.Жилища - славяните са живеели в землянки ,които при съвременните българи не срещат много.Българите са имали големи строителни умения за разлика от славяните.

3.Носия:
В Памир се срещат думи като антерия,сукман,цървули,пот ри,обици

Плюс това какви са тези славянски носий едва ли някой може да каже ,носийте на западните славяни приличат на западноевропейските ,на източните славяни на иранските племена обитавали онзи район .Eдинствените славянски носий които приличат на българските са сръбските ,защото сърбите са ни съседи.
4.Музика
http://protobulgarians.com/Statii%20za%20prabaalgarite/Gaadulka.htm
http://protobulgarians.com/irregular_times-new.htm

Неравноделните тактове,които се срещат често в българската народна музика срещат често единствено в Дагестан,Иран,Пакистан,Инд я и Афганистан.А също така ГАЙДА,ХОРО,СВИРНЯ са думи които се срещат в Памир.

5. Инвентар:
Славяните са познавали едно рало,една подница плоска дървена паница а не са познавали и грънчарското колело, древните българи са били занаятчий и земеделци .Да не забравяме и тракийското наследство.Така ,че едвали в инвентара има много неща останали от славяните.

valkanovb
08-16-2008, 11:36
Zashto tolkova se opitvate da dokajete 4e sme Iranci kato nqma zna4enie.

Националист
08-16-2008, 12:56
Първо вече е доказано. Второ има значение,защото сме преки потомци на древните българи. Ние не носим само тяхното име,но и тяхната кръв тече във вените ни.

valkanovb
08-16-2008, 17:54
Shtom e dokazano zashto goworite za nego?Da ne bi teq izkazwaniq shte wi nakarat da powqrwate w tqh?Dali e 40% ili 90% pak sme Balgari.Daje se gordeq 4e imam slawqnska ili trakiiska.Ako iskate si wqrwaite w newazmojni neshta.

kristo
08-16-2008, 22:40
Shtom e dokazano zashto goworite za nego?Da ne bi teq izkazwaniq shte wi nakarat da powqrwate w tqh?Dali e 40% ili 90% pak sme Balgari.Daje se gordeq 4e imam slawqnska ili trakiiska.Ako iskate si wqrwaite w newazmojni neshta.
Да, истина е, че българите не сме нито тюрки, нито славяни, а сме си българи, народ от индо-ирански етнически произход. Това както ти доказахме категорично е истината, ама ако ти не искаш да я приемеш заради това, че е в разрез с изкуствено установените тюркска и славянска теории, ок, имаш си правото, никой не ти го отнема. И не съм казал, че ако се чувстваш българин от славянски произход, едва ли не не си и нямаш право да се наречеш истински българин. Просто славянската теория има хиляди недостатъци, които я поставят под огромно съмнение, а за тюркската да не говорим, единствените възможни "доказателсттва" в нейна подкрепа са 40-50 думи в езика на "пра"българите, които са тюркски наистина, лекият монголоиден примес при малка част от тях при преобладаваща европеидност, известни заемки сред управляващия прабългарски елит от тюрките, но много малки/всмисъл в държавническата практика-някои титли примерно и т. н.) и това е. Но ако вярваш, че прабългарите са били някакви прости монголчета, които за нищо не са ставали и затова супер"умните" и цивилизовано славяни ги претопили, твой проблем.

valkanovb
08-17-2008, 00:53
Za Tiurkite az sam protiw.A i ne zabrqwai 4e e imalo nqkolko dokumenta ili neshto podobno.A spored men nie sme smeska mejdu slawqni i (pra)balgari i malko ot drugi narodi zashtoto ne moje za 1300 godini da sme ostanali 4isti i to kato sme na edna ot portite na Ewropa.I smqtam nashiq narod za unikalen.

kristo
08-19-2008, 09:13
Za Tiurkite az sam protiw.A i ne zabrqwai 4e e imalo nqkolko dokumenta ili neshto podobno.A spored men nie sme smeska mejdu slawqni i (pra)balgari i malko ot drugi narodi zashtoto ne moje za 1300 godini da sme ostanali 4isti i to kato sme na edna ot portite na Ewropa.I smqtam nashiq narod za unikalen.
Че сме уникален народ си абсолютно прав. Че не сме точно 100% чистокръвни, сигурно пак си прав, но сме чистокръвни българи поне на едно 75%, а другите проценти са евентуално славянска и тракийска кръв в жилите ни, даже има много по-голяма вероятност да имаме някаква тракийска жилка ако имаме нещо "небългарско"(слагам небългарско в кавички, понеже не смятам, че славяните и траките не са част от българската нация, а напротив), отколкото славянска, но не се знае. Не мисля, че трябва обаче да се обръща чак толкова голямо внимание на това, защото ние сме си българи и да не се повтарям, но това да имаме малко тракийска или славянска кръв не ни прави по-малко българи, защото за мен славяните и траките вляли се в българската народност и нация са си също българи. А и не мисля, че трябва да се обръща внимание на някакво евентуално наличие на славянска или тракийска кръв в жилите ни, най-малкото защото и славяни, и траки са сродни на прабългарите по произход индоевропейски и даже ирански народи, тъй че в нашите жили се е вляла една и съща кръв, само че от разлчни клонове на индоевропейското(иранско) семейство. Във всеки случай важното е, че нямаме някакви неевропеидни смески(монголоидна, турска и т. н.) както се опитват да изкарат някои "умници" и "българолюбци". Ние сме си 100% индоевропейци и това е най-важното за мене. И сме българи и само българи и това също е най-важното :).

izroda
08-19-2008, 22:18
ти си голям пич бе.да ти си против славяните,траките.замислял ли си се че може и ти да имаш нещо славянско или тракииско?и ми говориш за екип и не знам си кво.аз съм голям расист,но не против народи които изграждат българската нация.мишок ходи се скрии някъде щото да не те подгони няква голяма котка.и ми цитираш Великия Ботев.силно да любя и мразя.някога изпитвал ли си чувството любов?съмнявам се.много съм любопитен дали някога си удрял 4овек,държал ли си оръжие,но не някжо джобно ножче,насочвал ли си дулото на пистолет към човек за да усетиш какво е 4увството?oтново се съмнявам!!!!ма иначе знаеш да говориш за омраза.ела в хасково да видим като ти излязът насреща 20 мангали или пък турци,т.е пак мангали,кво ще направиш?ти си някжо откъсано софианче,даже не си и истински софианец ,дето не знае кво е да има 20-30 хиляди откъсани турци в града?кво знаеш за живота ти бе?аиде моля те разясни ми

diver
08-19-2008, 22:28
,държал ли си оръжие,но не някжо джобно ножче,насочвал ли си дулото на пистолет към човек за да усетиш какво е 4увството?oтново се съмнявам

младеж май много филми гледаш :)

izroda
08-19-2008, 23:30
diver li miver li,тва че ти си някво момченце на 15-16 години е отделен въпрос.не ми говори,че съм бил гледал филми или некви такива,моля те.ела да видиш и после ми говори,разбра ли?щото моя пистолет ми е винаги близо до мен.не си го държа под възглавницата както е по филмите,но е близо.ма кво обяснявам на деца,какъв е живота?просто няма смисъл!!!!!

izroda
08-20-2008, 00:55
пък и кво си ми сложил аватар с патрони?после на мен ми се обясняваш нещо. то си личи кои е детето,и кои гледа филми в прекомерни количества!!!! хахахаха

diver
08-20-2008, 01:14
Аз когато съм бил на 16 години ти си бил в на баща ти ергенските гащи.
Пищоля каде го държиш,наврян в задника си ли?.
Аз може и да съм сложил снимка на патрони,ама не съм тръгнал да се обяснявам по форумите кво е да насочиш оръжие срещу човек.
Щот разбираш ли мноу е велико,да се правиш на мъж.
Кво да идвам да те гледам на идиоти съм се нагледал достатъчно.
След като човек си види коментарите си прави някой изводи за теб.

Кво е да си насочил пистолет срещу някой?
Ще ти кажа кво е насираш се от страх.
И ако някога през скромния си живот до сега го беше правил нямаше да говориш за това.

ТЪЙ ЧЕ ПРЕСТАНИ ДА ПИШЕШ ГЛУПОСТИ,И ДА СЕ ПРАВИШ НА МЪЖ!
Най-малкото е смешно.

diver
08-20-2008, 01:30
.много съм любопитен дали някога си удрял 4овек

е тва ако не е правене на мъж кажи ми кое е?
За идиотите като теб може да е велика постъпка,ама за нормалните хора не е.
Пич,жалък си от всякаде. :)

izroda
08-20-2008, 07:09
идиот си ти.маи не разбра за какво съм го писал това.тоя танкист или някъв си там,ми говори 4е обичал и силно и мразел много.опитвам се да му обясня че не знае какво са тия чувства.и да много си прав,че когато насочиш пистолет срещу човек се насираш от страх.много е вярно това,даже краката ти започват да треперят.ма няма да се обяснявам с теб.

diver
08-20-2008, 11:51
М да бе ти си истински мъж.
Кво ще се обесняваш с мен.
Пиши по форумите къв хладнокръвен убиец си и да не ти пука. :)

kristo
08-20-2008, 21:20
танкиста обаче постигна своето. Търсеше популярност, пусна някакво измислено и съчинено от самия него си интервю и разбуни духовете :). Сега сигурно обмисля какъв да бъде следващият му "удър", който ще го направи още по "популярен", "велик" и "значим" в неговите си собствени очи. То че е смешен, смешен е, но наистина му отделихме толкова голямо внимание, което той грам не заслужава. Ясно е, че е пълно комплексарче, което избива чувството си на малоценност с правенето си на велик по форумите, с омразата си и злобното плюене по "гадните мелези" славяни, траки и т. н. и в същото време се заявява като най-"великия" и "правоверен" българския националист, а всички останали, които не мислят като него са "псевдо" националисти и "подлоги" на чужди, антибългарски сили. Интересно обаче що за национализъм е неговият, който е доста на принципа, че не е важно на нас българите да ни е добре, а на "гадните" сръбски, руски, полски и т. н. "мелези" да им е зле.
ПП. И ми дойде на ума, като е толкова голям "боец" и е толкова "велик", защо не го докаже на практика това нещо, като иде да се бие примерно в Осетия на страната на грузинците, и без това ненавижда руснаците. Или пък да се запише в българския контингент в Ирак и там да иде да се бие... Но такива "велики" националисти като него са ми ясни. Те са "бойци" и "воини" само пред клавиатурата, иначе са пълни мишоци като излезнат на вънка и съвсем не говорят нещата, които говорят по форумите... Да не говорим, че такива като него със сигурност ако един ден недай си боже вземат властта в България, ще я докараме до по-зле и от Сърбия, понеже ще обяви война на половината свят и ще праща всички българи да мрът по фронтовете заради болните му амбиции за България на 10 морета, ама иначе е много "патриот" и "националист" за пред форумите.
Няма смисъл да продължаваме да го коментираме, критикуваме и от рода, той точно това и иска. Аз за последен път пиша в тази тема, но сметнах за нужно да обясня на новите хора пишещи тук, незапознати с неговите дела, които лесно могат да се хванат на въдицата му, правейки си труда да го оборват...