PDA

View Full Version : ПРОБЛЕМ:Мазна коса



Pooky
08-10-2008, 18:37
Имам голям проблем с омазняването на косата ми.Омазнява се само в корените и изглежда ужасно!!Мия я всеки ден и виждам как се изтощава..Моля ви препоръчайте ми някой шампоан или нещо което да помогне наистина!Не ме интересува колко струва!

Isabelle
08-10-2008, 18:38
като си вдигаш бритона сложи лак на него и то попада малко и на корените те не се втвърдяват но не се и омазняват пробвай \:D/

Giva
08-10-2008, 18:49
Не е полезно да се мие всеки ден косата.Мий я поне през ден.Колкото по-често се мие толкова по-бързо се омазнява.

Pooky
08-10-2008, 18:52
Не е полезно да се мие всеки ден косата.Мий я поне през ден.Колкото по-често се мие толкова по-бързо се омазнява.
Знам но наистина изглевда ужасно като не я измия!!Нали затова правя темата за да ми препоръчате нещо аз много добре знам че не трябва да се мие всеки ден.

Kisses_P
08-10-2008, 18:53
Наиситна разреди миенето.Потърпи я 1 ден повече мазна и тя постепенно ще се отучи.Поне при мен е така

fiama
08-10-2008, 19:05
От мазна коса спасение няма. Предполагам си в пубертета и положението е съвсем трагично. Като поизрастеш още малко и като се пооталожат хормоните косата ти ще се пооправи. До тогава - знам, че ще ти е трудно да поразредиш миенето на косата. Адски кофти е да я чувстваш мръсна. Но поне се старай да я миеш с по-щадящи косата шампоани - като марки мога да посоча Дева, Джонсънс, Па-па и разни такива. Слагай маска или балсам без отмиване на краищата, защото от честото миене може да си докараш освен мазни корени и сухи краища. Преди време четох за един така да се каже домашно приготвен серум за мазна коса- не знам колко е ефективен, но ако искаш опитай: в шишенце розова вода се разтварят 10 ампули течен витамин Ц. Всяка вечер се правят фрикции на косата, доакто шишенцето свърши. Разклати преди употреба. Пишеше, че контролирало омазняването.

Giva
08-10-2008, 19:14
Не е полезно да се мие всеки ден косата.Мий я поне през ден.Колкото по-често се мие толкова по-бързо се омазнява.
Знам но наистина изглевда ужасно като не я измия!!Нали затова правя темата за да ми препоръчате нещо аз много добре знам че не трябва да се мие всеки ден.
След като я измиеш първия ден ходи с пусната коса а на втория я връзвай за да не личи толкова.Предполагам ако се направиш с преса на вафли няма да личи толкова но пресата още повече ще ти изтощи косата

GbSy
08-10-2008, 19:17
Преди време четох за един така да се каже домашно приготвен серум за мазна коса- не знам колко е ефективен, но ако искаш опитай: в шишенце розова вода се разтварят 10 ампули течен витамин Ц. Всяка вечер се правят фрикции на косата, доакто шишенцето свърши. Разклати преди употреба. Пишеше, че контролирало омазняването.

Това е за разтеж на косата, не за омазняване, поне така съм чувала, но може и да е за омазняване - пробвай.

По темата: Аз също съм с мазна коса, но я мия 2-3 пъти в седмицата, сигурно при теб е по-лошо положението.

Съветът ми е да се посъветваш с компетентен фризьор - той/тя ще ти каже какво да правиш, колко пъти да миеш косата си и какви продукти да използваш.

Препоръчвам ти да използваш щадящи шампоани, за ежедневна употреба, с неутрално ph (това е много важно, трябва да купуваш само такива!); също е хубаво и препоръчително шампоана да е на билкова основа. СПРИ балсамите за коса - те допълнително омазняват! Започни да се храниш балансирано - повече плодове и зеленчуци, защото както кожата се омазнява от вредните храни, така и косата! Спри да използваш сешоар, маша или преса, ако ползваш, въобще спри по всякакъв начин да третираш косата си, не носи шапки (освен през зимата, разбира се).

Надявам се да съм била полезна, ако имаш някакви въпроси - питай! :)

strawberry_girl
08-10-2008, 19:22
Аз си мия косата през ден-два. Слагам и балсам само в краищата, когато е малко омазнене я вързвам и един ден издържам така. Използвай шамплани за всекидневна употреба :-)

divacheee
08-10-2008, 19:30
Сложи си пудра :-D :-D :-D ( по примера на една мацка тук от форума )

А сега сериозно (: И моята коса се омазняваше мн бързо и да ти кажа съм използвала какви ли не шампоани и ефект няма .. сега използвам на Гарниер за мазна коса ( menthol fresh ) и косата ми е мн по добре, поне я мия през ден (:

Pooky
08-10-2008, 19:48
Преди време четох за един така да се каже домашно приготвен серум за мазна коса- не знам колко е ефективен, но ако искаш опитай: в шишенце розова вода се разтварят 10 ампули течен витамин Ц. Всяка вечер се правят фрикции на косата, доакто шишенцето свърши. Разклати преди употреба. Пишеше, че контролирало омазняването.

Това е за разтеж на косата, не за омазняване, поне така съм чувала, но може и да е за омазняване - пробвай.

По темата: Аз също съм с мазна коса, но я мия 2-3 пъти в седмицата, сигурно при теб е по-лошо положението.

Съветът ми е да се посъветваш с компетентен фризьор - той/тя ще ти каже какво да правиш, колко пъти да миеш косата си и какви продукти да използваш.

Препоръчвам ти да използваш щадящи шампоани, за ежедневна употреба, с неутрално ph (това е много важно, трябва да купуваш само такива!); също е хубаво и препоръчително шампоана да е на билкова основа. СПРИ балсамите за коса - те допълнително омазняват! Започни да се храниш балансирано - повече плодове и зеленчуци, защото както кожата се омазнява от вредните храни, така и косата! Спри да използваш сешоар, маша или преса, ако ползваш, въобще спри по всякакъв начин да третираш косата си, не носи шапки (освен през зимата, разбира се).

Надявам се да съм била полезна, ако имаш някакви въпроси - питай! :)
Аз си слагам балсам само по краищата защото така и така си мия косата всеки ден и краищата мн ми се изсушават..Ам можеш ли да ми кажеш някой такъв шампоан с наторално ph?защото аз не съм виждала..

westggirl
08-10-2008, 19:50
Аз лично ти препоръчвам Па Па ;)

nailana
08-10-2008, 19:54
Имам голям проблем с омазняването на косата ми.Омазнява се само в корените и изглежда ужасно!!Мия я всеки ден и виждам как се изтощава..Моля ви препоръчайте ми някой шампоан или нещо което да помогне наистина!Не ме интересува колко струва!

Еми не я мий всеки ден бе!Зле ли си?Ти и най - скъпия шампоан да си вземеш,ако я къпеш всеки ден,скоро няма да ти остане коса на главата!



П.С.Извинете ме за грубото поведение,но не се овладях.

6emet4e
08-10-2008, 20:01
а защо не си направиш маска с хума?!
попринцип хумата е много полезна и помага в такива случай
е все пак при всеки е различно,но пробвай ако не ти помогне,то поне няма да ти навреди...

N0_feAR
08-10-2008, 20:45
И аз имах този проблем с омазняването на косата. Купи си шампоан Тео Ботаникъл с коприва около 1-2 лв е. Наистина страшно много помага, преди да започна да го ползвам си мих косата почти всеки ден, а сега през 2-3 дена. Косата ми е перфе. Аз не вярвах в началото, но попитах една приятелка как се грижи за косата си , защото вярвай ми тя има невероятна коса и като ми каза с къв шампоан се мие не повярвах, но пробвах и взе че помогна

Sweet_Play_F
08-10-2008, 20:48
Грешката ти е в това,че я миеш всеки ден,то така почва да се омазнява по-бързо.Но като си започнала вече да я миеш толкова често,незнам как да излезеш от този кръг,освен ако не става с шампоани против омазняване.

Miss_Fenty
08-10-2008, 21:56
Хининова Вода.При много хора помага. :)

bebity_92
08-11-2008, 05:46
МАСКИ ЗА МАЗНА КОСА

Маска за мазна коса

С белтък, 1 ч. л. сол и сока на един лимон също се приготвя маска. Тя се държи половин час и е подходяща за мазна коса.

Лека маска за мазна коса

В зависимост от дължината на косата се взима кисело мляко. Към него се добавя чаена лъжичка сода за хляб и се разбърква старателно. Допълнителна екстра е добавянето на лимонов сок и разбит белтък. Сместа се нанася веднъж седмично на косата и се държи около 40 минути. Измива се само с вода, и то хладка, заради белтъка.

Белтъчна маска за мазна коса

Разбива се един белтък на сняг. Към него се добавя чаена лъжичка сол, докато се получи гъста пяна. След това се сипва и сокът на един лимон и отново се разбива. Маската се втрива чрез масажи в кожата на главата. Държи се 30 минути.


ИЗМИВАЩИ СМЕСИ

За измиване по принцип може да използвате няколко домашни "шампоана" вместо традиционния, купен от най-близкия магазин. Най-лесно е измиването с жълтък. Има вариант обаче и с жълтък плюс чаена лъжичка сода за хляб. Мазната коса може да се измие със смес от кисело мляко и 1 ч. л. сода за хляб, сухата - с 1 жълтък и 1 чаена чаша кисело мляко.

Eто пробвай :)

barbara
01-23-2010, 18:06
Здравейте, искам да ви споделя една много ефикасна рецепта, значи купувате си Чай Ботаникъл, и по точно лайка, струва към 1.50, има го навсякъде, запарвате 5 пакетчета в 3 литра вода, и след като се изкъпете си заливате косата с лайката, това го правите в месеца един път! Пишете в гугъл Ботаникъл за да видите как изглежда чая

sunshine955
01-23-2010, 18:25
честото миене много омазнява и изтощава косата .. прави и маски и се опитаи поне като я измиеш в петък после в неделя .. опитай се да оредиш миенето поне през ден,,ходи с вързана коса ,, прави и вафлички в корените .. сяка седмица и прави маски .. трябва да се пооправи от тези неща :)

sunshine955
01-23-2010, 19:12
Аз лично ти препоръчвам Па Па ;)
чела съм добри мнения за този шампоан .. :) като малка се къпех с него :D