PDA

View Full Version : Какво против нас имат гърците



Winstrol
08-11-2008, 08:15
т.е. аз знам отговора, но не е в това въпроса. В един международен сайт ставаше дума за Македония, и гърците : "македония=гърция", "македони=част от Гърция".
Един наш се беше включил и каза "може и да сте държали гърция преди 3000 години, но днес македонците генетично нямат нищо общо с вас, техният език е български, имената им също са български", а ония - "ако гърция почне война с вас ще измрете за 2 часа всички, вие и албанците сте най-бедните, българите са най-отчаяните", нз си какво нз си що. Изкараха така че гърция едва ли не е 5 пъти по голяма страна от България :-D

И целия този разговор, преплетен с яки псувни естесвено - гръцки и български "майки" се намесваха и тн.. Лично аз го виждам като някакъв вид избиване на национален комплекс , поради ред причини..
как мислите вие?

valkanovb
08-11-2008, 08:19
To4no tezi garci sa bili oligofreni.Az sam sreshtal hora koito znaqt 4e Makedoniq e Balgariq no ne sa saglaasni samo za imeto i istoriqta.Samo deto i te nqmat nishto obshto s elinite.

Winstrol
08-11-2008, 08:56
гърците и древните елини - нищо общо естествено. но те вървят против фактите, в случая не става дума за национализъм от тяхна страна а за фанатизъм..

MixXx
08-11-2008, 09:28
щото българите ги own-ват във всяко едно отношение

Diam0nD
08-11-2008, 10:13
Ние не обичаме гърците заради поведението им спрямо нас по време на игото ! Те се пробват да ни асимилират ,но не успяват ,затова и повечето българи мразят гърците :) а и доста заради междусъюзническата :)

kristo
08-11-2008, 18:25
Какво против нас имат гърците ли? Въпроса би трябвало да бъде зададен: какво против нас нямат гърците, понеже си ни мразят и днеска както едно време и то в хиляди отношения...

Winstrol
08-13-2008, 09:11
На нас пука ли ни кво мислят гърците всъщност? Да си гледат грозните жени и да живеят в слава от преди 3000 :)

kristo
08-13-2008, 10:53
На мен ми пука да си ни върнат заграбените земи, пък после нека ни мразят още повече :-D.

Winstrol
08-13-2008, 10:56
На мен ми пука да си ни върнат заграбените земи, пък после нека ни мразят още повече :-D.

едва ли ще стане :)

kristo
08-13-2008, 11:07
На мен ми пука да си ни върнат заграбените земи, пък после нека ни мразят още повече :-D.

едва ли ще стане :)
За съжаление да, наясно съм. Просто споменавам да не се забравя, че са ни отнели изконно български земи. За съжаление обезбългарени вече до голяма степен. И все пак в Северна Гърция и в момента има около 500 000 българи по официални изчисления. Дори един гръцки премиер преди няколко години си призна, че точно там, в Северна Гърция има голямо българско малцинство. За съжаление на голяма част от него вече българското самосъзнание едва ли е особено силно :(.
При положение, че нашите държавници с действията си са показали, че въобще не им е еня за българите в България, пък какво да говорим за българите в Гърция, Македония, Сърбия, Румъния и т. н. За тях те просто не съществуват :x.