PDA

View Full Version : как да преодолея притеснението



_elle_
08-11-2008, 10:21
попринцип съм доста срамежлива макар че съм имала не една връзки когато ме заговори някое момче започвам да се държа супер тъпо и се притеснявам какво ще си помисли и когато ме попита тещо отговарям с по 2-3 думи и пак млъквам незнам и все едно пада някаква преграда между нас и неможем да общуваме но това е само с момчета които знам че ме харесват или аз ги харесвам иначе с другите нямам таъв проблем :(

Josefinne
08-11-2008, 10:27
Ами говои повече с тях.
Например - ти започвай да ги заговоряш. Измисли си обща тема и започни да говориш. Така ще потръгне разговорът и няма къде да ходиш.
Като излезнете на среща например, ще имате повече време да разговаряте, но и да се отпуснеш. Затова ти предлагам, ако ходите наистина на среща, да не сядате в някое заведение, а да се разходите из парка например. Така е по-лесно. Ако седнете ще трябва да се гледате в очите и да се стремите да говорите постоянно. Иначе между вас ще се настани неудобно мълчание, зяпане в страни и от време на време подръпване от сламката в сокчето . Докато в парка можете да се разхождате и да разглеждате рпиродата, без да е нужно нон-стоп да бърборите :)
Но все пак става с практика.
Успех!
И се успокой, момчетата не хапят ( освен, когато ти ги помолиш ;)

sasha_90
08-11-2008, 10:37
Такава ти е природата.

Bubles
08-11-2008, 10:51
абе успокой се! и аз бях такава ся не можеш да ме накараш да млъкна :D как стана тва ли? ми просто започнах да си казвам че не ми пука кво си мислят ако не им харесва да се изнасят! ама те не се изнесоха ами повече станаха :D

_elle_
08-11-2008, 11:36
Ами говои повече с тях.
Например - ти започвай да ги заговоряш. Измисли си обща тема и започни да говориш. Така ще потръгне разговорът и няма къде да ходиш.
Като излезнете на среща например, ще имате повече време да разговаряте, но и да се отпуснеш. Затова ти предлагам, ако ходите наистина на среща, да не сядате в някое заведение, а да се разходите из парка например. Така е по-лесно. Ако седнете ще трябва да се гледате в очите и да се стремите да говорите постоянно. Иначе между вас ще се настани неудобно мълчание, зяпане в страни и от време на време подръпване от сламката в сокчето . Докато в парка можете да се разхождате и да разглеждате рпиродата, без да е нужно нон-стоп да бърборите :)
Но все пак става с практика.
Успех!
И се успокой, момчетата не хапят ( освен, когато ти ги помолиш ;)
да мила и аз съм на това мнение и освен това първата среща трябва да е по романтична а не да се забиеш в някое опушено кафене :]

Love0nlyMyself
08-11-2008, 13:07
Ами говои повече с тях.
Например - ти започвай да ги заговоряш. Измисли си обща тема и започни да говориш. Така ще потръгне разговорът и няма къде да ходиш.
Като излезнете на среща например, ще имате повече време да разговаряте, но и да се отпуснеш. Затова ти предлагам, ако ходите наистина на среща, да не сядате в някое заведение, а да се разходите из парка например. Така е по-лесно. Ако седнете ще трябва да се гледате в очите и да се стремите да говорите постоянно. Иначе между вас ще се настани неудобно мълчание, зяпане в страни и от време на време подръпване от сламката в сокчето . Докато в парка можете да се разхождате и да разглеждате рпиродата, без да е нужно нон-стоп да бърборите :)
Но все пак става с практика.
Успех!

И се успокой, момчетата не хапят ( освен, когато ти ги помолиш ;)
да мила и аз съм на това мнение и освен това първата среща трябва да е по романтична а не да се забиеш в някое опушено кафене :]



:P +1

asasfdf
08-11-2008, 15:02
някои момчета харесват по-притеснителните, стига след време да станат по-разговорливи..

BaiToq
08-11-2008, 17:02
С ракия.

_elle_
08-11-2008, 18:06
С ракия.
е това е решението :D :D :D

miss_asi
08-11-2008, 18:09
Така някои са по-срамежливи други не са изобщо срамежливи.какво да се прави?