PDA

View Full Version : Относно хапчето Ескапел.



Queen Misery
08-11-2008, 10:24
Ще се опитам да обясня ситуацията, моля за разбиране и без подигравки, чувствам се доста притеснена...
В събота правихме секс с приятеля ми(с презерватив), той свърши, обаче когато си го извади видяхме, че се е изхлузил.И двамата не сме усетили нищо, не мога да си го обясня.След 8-9 часа горе-долу пих хапче Ескапел, защото бях много уплашена.
След 7-10 дни мисля да си правя тест за бременност, защото ще полудея.Въпроса ми всъщност е, след като пих хапчето и почти веднага започнаха болки долу ниско в корема, спират и пак се появяват, даже и в момента ги има - това означава ли, че хапчето е подействало?
И бихте ли ми препоръчали хубав тест за бременност, защото нещо от Sure Check има някакви оплаквания?
И последен въпрос - вярно ли е, че след хапчето, ако е подействало, до седмица трябва да се появи кървене?
Извинявайте за дългата тема, но съм толкова притеснена, че просто не знам какво да направя...

kalpazanka
08-11-2008, 10:29
"Хубавият" тест за бременност е лабораторният с вземане на кръв.

Slain
08-11-2008, 10:29
Няма страшно, щом си го пила 8-9 часа след това. Просто трябва да се внимава повече. И какво значи - изхлузил се е. Нали сте го махнали, или си си го извадила от теб? А за коремните болки - най-вероятно да са от притеснение :smt023

Bellatrix
08-11-2008, 10:39
Spokoino, vsi4ko 6te e nared. :) Tiq hap4eta imat dosta strani4ni efekti i ni6to 4udno 4ast ot tqh da sa i bolkite v korema. I da, do sedmica, max 2 trqbva da prokarvi6. No pri vseki e razli4no, tai 4e ne se trevoji i da gi nadhvarli tiq 1- 2 sedmici.
Uspeh! :smt023

Queen Misery
08-11-2008, 10:40
След колко време се взима този тест(кръвния)?
Slain, просто той като свърши и си го извади и видяхме, че презерватива го няма, след това проверих и той беше вътре в мен.За коремните болки - според мен са от хапчето, защото пише, че имало странични ефекти и един от тях е болките.

Slain
08-11-2008, 10:43
Аха, това вече е друга работа щом сте го извадили от теб. А за болките прочетох, че верно може да са от хапчето. Но пак ти казвам, според мен, няма за какво да се притесняваш. Взела си си го навреме, всичко ще е ок. Човек трябва да почне да се притеснява чак ако ти закъснее. Няма смисъл да се тормозиш за нещо, което може и да не се е случило. И следващия път - умната!!! Аз тоя проблем с презерватива го имам, защото мацката яко се подмокря, и аз така :oops: , и имах моменти преди дето само проверявах дали не се е изхлузил. :razz: :razz:

Queen Misery
08-11-2008, 10:49
Да, ама не искам и да си помислям, ако нещо се е случило.Сега ще чакам една седмица минимум, за да си направя тест за бременност, даже ще взема различни, за да съм сигурна, че са отрицателни, след време пак ще си направя.
Проблема е, че на мен по принцип си ми е нередовен, пък и забравих кога ми е свършил...знам, че съм глупава, ама какво да направя...
Просто се моля сега да не е станало нищо...

Slain
08-11-2008, 10:52
Ей го пак потвърждение на теорията ми, че сте малки за да правите секс!!! Как може да не си следиш цикъла и там подобните женски истории??? Добре, дано това да ти е обеца на ухото и другия път - чети, мисли преди да правиш каквото и да е! За всичко в живота важи това!!! :-o

Queen Misery
08-11-2008, 11:20
Въпроса е, че не го записвам и забравям датата, не е хич да не ме интересува...обаче всеки път ми идва различно, не мога да го хвана как трябва да е...

Xrisenceto
08-11-2008, 11:45
Въпроса е, че не го записвам и забравям датата, не е хич да не ме интересува...обаче всеки път ми идва различно, не мога да го хвана как трябва да е...

Otbelqzvai si na edno kalendar4e :wink:

SpOrTs_GiRl
08-11-2008, 12:12
Дори и да ти закъснее или подрани - от хапчето е .. Има момичета, при които половин година, след като пият хапчето, цикъла им е нередовен. Не при всички, но е възможно.

krem4et0
08-11-2008, 12:21
За да показва някакъв що-годе реален резултат, тест в домашни условия трябва да се направи най-малко 14 дни след акта и да се повтори след 48 часа

cherinka
08-11-2008, 12:32
Коремните болки са описани в упътването в опаковката на хапчето.
Също и мензисът ти трябва да се появи до няколкод ена след приема на хапчето.
Но в някои случаи закъснява, и,или идва във времето, в което попринцип си ти идва, или да закъснее и от времето,в което попринцип ти идва (сорри за тафталогията 8-) ).

Не се притеснявай толкова много.
А и щом казваш, че си го писала 8-9 часа след акта е супер, защото до 12 часа след акта е още по-препоръчително да се пие, отколкото да се забави с 30 часа... макс 72. :)

И след няколко дни си направи тест,з а да се доуспокоиш още. :)

kalpazanka
08-11-2008, 13:19
След колко време се взима този тест(кръвния)?

6 дни след половия акт. Подробност е, че трябва да намериш имунологична лаборатория, която да го работи!

Queen Misery
08-12-2008, 09:29
Благодаря ви много, че ми отговорихте на въпросите.Малко ме поуспокоихте.