PDA

View Full Version : една тъпа жалка теема..



aHeJlua
08-11-2008, 11:18
Такам.. ще се оплача тук, защото вече няма на кой да се оплаквам и т.н. .. ъм здравейте на всички които четат тази тема.. напоследък установих, че съм се затворила в себе си повече от всякога.. преди излизах забавлявах се.. но моите така наречени "приятелки" се отдалечиха.. не е като да каиш че съм някакъкфо дебилче или нещо такофа.. нормално момиче съм си .. но явно още не мога да си намеря истински приятели.. може би защото аз съм си аз .. не подражавам на никого не се опитвам да бъда някоя .. не знам .. отчасти изпитвам болка.. отчасти гняв .. все пак е гадно да видиш човек който до болка познаваш и да се разминете без да си кажете "здрасти" .. моята така наречена "най-добра" приятелка.. май вече въобще не ми е приятелка.. и за да не съм толкова самотна сега си стоя пред компютъра и чак сега разбрах колко съм жалка .. но си мисля че още не съм готова да се покажа пред обществото на "пубери" ( не че аз не съм :) ) ако някой може да ми каже как да се оправя с цялата тая бъркотия ще съм му благодарна
мерси предварително

`SunFlower`
08-11-2008, 11:21
едно щи кажа само..... (на 17 съм ама съм преживяла толкова предателства,фалшиви приятелства и сичко от сорта,че имам достатъчен житейски опит в темата) женско приятелство НЯМА,колкото и да ме нападат сега,НЯМА, всичко може да рухне много бързо. хич не се впрягай. намери си хора с които да излизаш,кефи се и тфа е. не се впрягай в нищо

tanchiii
08-11-2008, 11:26
Напълно съм съгласна с `SunFlower` .. Много добри приятели няма.. Убедила съм се..Има само познати.. :neutral:


http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=188860&start=0 << 8-[

Bellatrix
08-11-2008, 11:28
едно щи кажа само..... (на 17 съм ама съм преживяла толкова предателства,фалшиви приятелства и сичко от сорта,че имам достатъчен житейски опит в темата) женско приятелство НЯМА,колкото и да ме нападат сега,НЯМА, всичко може да рухне много бързо. хич не се впрягай. намери си хора с които да излизаш,кефи се и тфа е. не се впрягай в нищо
+1, napalno podkrepqm. Vsi4ki jeni mnogo se obi4at do 1 vreme, dokato 1ta ne se razhubavi tvarde mnogo, ili dokato ne haresat 1 i sa6to mom4e. Kofti ama po dobre izlez i si nameri nqkoi svesten batko i se spriqtelete za6toto pri majete takiva problemi nqma, te sa verni priqteli! :smt006 Aide, uspeh! :smt023

cherinka
08-11-2008, 11:29
Ами, какво ти пречи да си потърсиш други приятели.. по-скоро познати/компания или пък да си подновиш отношенията с някои стари познати, от които не се оплакваш и не са те предавали, примерно.

Нема са плашиш само ;)

Slain
08-11-2008, 11:30
Ехехееееее, тези са ми любимите - на 17 съм и съм преживяла толкова много!!! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
Няма такъв смях!

sasha_90
08-11-2008, 11:30
Другия месец като почнеш училище няма да си по цял ден пред компютъра,ще имаш какво да правиш.А за това,че нямаш приятели-женско приятелство почти не съществува-има само завист и това е.

krisiiiiito
08-11-2008, 11:33
пфф да положението ти ми е до болка познато .. отчаяна си чувстваш се жалка и мислиш че около теб няма истински хора и приятели :smt064 но знаеш ли отърси се от всичко - трудно е ноо ... трябва да го преживееш ... явно хората около теб не го заслужават

и аз в момента съм на мнение че приятелство между жени няма ... всмисъл това си е лично мое мнение може да има хора които да потвърдят обратното но специално аз за сега не съм го открила и ако го има се моля да го срещна

:)

victoriq
08-11-2008, 11:44
От една страна знам,че мнението ви за женско приятелство е така-изпитах го много пъти,дори с момичето,с което израстнах... :x Но има единични случаи,в които някои те обича истински..."Не е важен броя на приятелите,а качеството"...Истинските фр не се срещат всеки ден и са рядкост днес!Дори има хора,които не са го изпитали...Не всички могат да се радват на това...Затова някои мислят,че няма истинско женско приятелство-светът е пълен с предатели...Което е наистина много жалко... :x НЕКА БЪДЕМ СЕБЕ СИ!

Voodo_doll
08-11-2008, 12:09
По принцип най-хубавите приятелства излизат, когато хората се познават от малки, порастват заедно, знаят всичко един за друг и тн...вярно е че в днешно време хората имат много добри познати и рядко имат истински приятели...е, аз се радвам че имам поне няколко приятели...не съм казала че не сме се карали и т.н., просто винаги след това стигаме до положения в което пак си прощаваме...и освен това мисля, че ако две момичета са истински приятелки, не може едно момче да ги раздели.Казвам го от личен опит, като разбрахме че и двете го харесваме, просто го заебахме... Единственото нещо от което се притеснявам в момента е че от тази година ще учим в различни училища и може отношенията на ди охладнеят...но все пак още дълго ще преглеждам общите ни снимки от купончета и тн... :-)

mishenceto92
08-11-2008, 12:46
Ами опитай да подобриш отношенията си с хората около теб! :wink: Излизай набън, забавлявай се! Една позната се чувства като теб-изоставена,изолирана,потис ната. Много пъти съм и казвала да излизаме, но тя си стои пред компютъра и никъде не ходи. :? Не прави същата грешка! :)

Lady_B_
08-11-2008, 12:53
Извадиси изводите от тази ситуация и продължи напред ... Приятели има ! Но никой не казал, че ще ги срешнеш на тази възраст, има хора, които не успяват да ги намерят цял живот ... Имай търпение и най-важното бъди себе си ... и те ще се появят :) Успех :)

MartyParty
08-11-2008, 13:19
Пф...Разбира се ,че има женско приятелство. :? Само не разбирам защо да няма.Може да съм го писала и преди...Пет приятелки имам с 2 от тях се познаваме от 3 годишни,а с останалите се запознахме в училище.Да кажем,че всички заедно сме приятелки от 9 години,понеже вече сме 9-ти клас.Внаги сме били заедно и рядко сме се карали.Дори слад 7-ми клас ,когато ни приеха в 5 различни училища си се виждаме редовно.дори да звучи страно,не сме се карали за момче и едваи ще ни се случи.Не сме от тези женски дето си говорят само за дрешки,списания и клюки.Весело е винаги ,пък и аз за това си ги обичам.Поне за едно нещо съм доволна на то свят и това е ,че имам тях.Връзките ми може и да не вървят,обаче баз приятели не съм оставала.
Та...ако женските са те разочаровали(което е по-вероятно),се насочи към някоя компания на по-силния пол. 8-) С тях е доста по-забавно и е по-малко вероятно да ти отмъкнат гаджето.

ludo_momiche
08-11-2008, 13:27
Пф...Разбира се ,че има женско приятелство. :? Само не разбирам защо да няма..

Нито съм на мнение че няма истински приятели,нито съм съгласна напълно с това мнение. (т.е. с останалото,което не съм цитирала, не съм). Според мен има истински приятели,но той е само един! Винаги един изпъква повече от останлите,не може да се доверяваш еднакво ан 5 човека...не може просто. Вече за приятели за цял живот не вярвам,хората се променят и дори и да съществува такова нещо,то наистина ще е много рядко.Но че ги има...има ги! В различните моменти са различни хора,но винаги един ще е нещо повече от останалите.
Иначе относно темата ....мисля ,че всеки човек минава през този период,дори и в срок от един-два дни,почти всички де. В един момент осъзнаваш колко си се затворил в себе си,понякога доверието отново в хората идва трудно.Но ще мине всичко това и скоро отново ще се забавляваш навън!!!

MartyParty
08-11-2008, 13:46
Ммм може пък просто да сме се събрали много близки по характери.Едно момиче от по-горе споменатите 5 мога да нарека най-добра приятелка,но това не е защото другите са по-малко стойностни като личности и не е защото я познавам от по-малко време.

devil_feel_f
08-11-2008, 14:59
Истински приятели има, но в днешно време са рядкост.Човек има десетина добри приятели, но само 1 от тях е най-добрият!

Не се отчайвай!Излизай с твои съученици например.Или пък се запознай с нови хора.Все ще си намериш нова компания.Но в никакъв случай не се самосъжалявай, защото така доникъде няма да стигнеш.

OpenedSky
08-11-2008, 17:20
мхмммм тва за женското приятелство не го знам , но със сигурност с мом4е ще ти е мн по добре ...

miss_asi
08-11-2008, 17:23
ПРиятелство между хора от един пол има. :P

Josefinne
08-11-2008, 17:31
В живота напред остават все по - малко приятели. Това, което " пуберът" не разбира е, че преди да се потърсиш сред другите и в тяхното " общество", преди да се " впишеш" , трябва първо да си намерил себе си. Човек не трябва да го търси в другите. Намери начин да си щастлива и сама, да имаш с какво да се занимаваш и приятелите сами ще започнат да те търсят и да искат да са с теб. Трябва да имаш какво да им покажеш - интересно.
Но първо трябва да си интересна на себе си , това е най-важното.
Като конкретно разрешение на проблема ти, бих ти предложила да се запишеш на някакво занимание, което ти допада - така хем ще научиш нещо ново, хем ще попаднеш в една нова среда и ще се запознаеш с нови хора, които имат сходни с теб интереси затова и ще намерите по-лесно общ език, а и времето ти ще бъде уплътнено с нещо много приятно, което ще бъде с теб не само на занятията, но и в другото ти свободно време.
Лично аз така преживях този " Самотен" период - записах се на Street Dance и да си призная това беше наистина един от най-щастливите периоди в живота ми - всичко в мен кипеше за живот :grin:

BaiToq
08-11-2008, 17:54
Такам.. ще се оплача тук, защото вече няма на кой да се оплаквам и т.н. .. ъм здравейте на всички които четат тази тема.. напоследък установих, че съм се затворила в себе си повече от всякога.. преди излизах забавлявах се.. но моите така наречени "приятелки" се отдалечиха.. не е като да каиш че съм някакъкфо дебилче или нещо такофа.. нормално момиче съм си .. но явно още не мога да си намеря истински приятели.. може би защото аз съм си аз .. не подражавам на никого не се опитвам да бъда някоя .. не знам .. отчасти изпитвам болка.. отчасти гняв .. все пак е гадно да видиш човек който до болка познаваш и да се разминете без да си кажете "здрасти" .. моята така наречена "най-добра" приятелка.. май вече въобще не ми е приятелка.. и за да не съм толкова самотна сега си стоя пред компютъра и чак сега разбрах колко съм жалка .. но си мисля че още не съм готова да се покажа пред обществото на "пубери" ( не че аз не съм :) ) ако някой може да ми каже как да се оправя с цялата тая бъркотия ще съм му благодарна
мерси предварително
Не се мисли за жалка,
намери нещо да правиш,
но най.добре-
НАМЕРИ СМИСЪЛ НА ЖИВОТА ТИ!
Това е най-важното-
да знаеш защо правиш всичко,
защо си на този свят.
Иначе се превръщаш в животно.

babity
08-11-2008, 18:33
Ъм... то и мойта работа е малко такава, ама гледам да не се занемарявам прекалено много и ако не мога постоянно, то поне през ден да излизам, па' ако ще с най - долната отрепка да е. Живее ми е, та 2 не вида, с приятели или без, на всяка цена ще си взема моето от тоя шибан живот. Боли ме за другите... вече всеки си се спасява самичък! Важното е компания за по чашка да има, с кой да се хилиш до насиране, да се напиеш като прасе... всичко друго си те чака теб, всичко лошо, всички проблеми. Свикни с тая мисъл и проблеми не'а да има! ;)

BrokenAngel
08-11-2008, 19:35
Спокойно де,сички сме го минали този период с приятелите предатели ;) а относно мненията,че няма приятелство между жени-има,но се среща рядко.Аз съм щастливка с едно момиче се познаваме от 3-4 годишни,не мога да кажа,че не сме се карали,но веднага се оправяме.Приятелки били жените докато не си харесат един-при нас се случи,но нищо не се промени в отношенията между нас.А до мненията-като не можеш с момиче,давай с момче.И в това има истина.2 човека са били до мен винаги-момичето,за което писах и едно момче.Мога да кажа,че приятелството с момче е нещо много хубавоВъпреки,че много момичета мислят,че няма такова нещо,че момчетата са толкова различни от нас и не могат да ни разберат.Когато си бест френд с момче,това ти дава друга гледна точка,друг начин на мислене.Естествено не може да се консултираш с момче за това какви превръзки да ползваш де :lol: :D :lol: :lol:

SabrinaAa
08-11-2008, 20:55
едно щи кажа само..... (на 17 съм ама съм преживяла толкова предателства,фалшиви приятелства и сичко от сорта,че имам достатъчен житейски опит в темата) женско приятелство НЯМА,колкото и да ме нападат сега,НЯМА, всичко може да рухне много бързо. хич не се впрягай. намери си хора с които да излизаш,кефи се и тфа е. не се впрягай в нищо :-P :-P :-P

Amateur
08-11-2008, 21:00
Да не ти дреме за приятелите!