PDA

View Full Version : За хора които са пазили диета



mishkata94_
08-11-2008, 13:31
Чела съм много диети,опитвала съм се да пазя диета но не става.Искам за училище да съм свалила поне 6 7 килограма,в къщи се упражнявам естествено тъй като няма с кого да излезна да потичаме
От киселото мляко не се пълнее нали?Ако цяла седмица или Един месец съм на кисело мляко и на обикновенни солети или солети със подправки..дали ще има ефект..колко часа горе долу са достатъчтни да си правя домашни упражнения в къщи и какви упражнения?Сега съм зъложила на Клякания за а отслабна в краката,дайте някви предложения и моля ви без обидни коментари,питам ви като нормален човек желаещ да свали наднорменното тегло. :-o

Goddess
08-11-2008, 14:14
Аз диети не съм пазила,но все пак...На колко си и колко килорама? Питам защото не всяко момиче,което не е като клечка за зъби,е с наднормено тегло. :)

Иначе от нискомасленото мляко не се пълнее,дa,но в зависимост от диетата и хранителният режим.Аз лично съм твърдо против диетите да се предпремат на своя глава,без допитване до специалист.Така и от тези мании за естетика,се получават анорексии,болемии,които предполагам,всеки знае до какво водят...
Колкото и преувеличено да звучи - факт.
И гладуването не е начин.

Мм чувала съм,че диетата на Пиер Дюкан е ефективна.Успех ти пожелавам . :)

5 килограма за 5 дни

Понеделник

Обяд: стек тартар, 200 гр. кисело мляко или 200 гр. извара
Вечеря: варена риба по избор, 1 крем или 100 гр. кисело мляко

Вторник

Обяд: твърдо сварени яйца с майонеза
200 гр. кисело мляко/извара/
Вечеря: телешко фрикасе
1 крем или 100 гр. кисело мляко

Сряда

Обяд: 1 пилешка кълка,1 крем или 1 палачинка от овесени ядки
Вечеря: заешко с горчица, плаващ остров или 200 гр. извара

Четвъртък

Обяд: телешки котлет на тиган,1 крем или 200 гр. извара
Вечеря: пиле с пилешки дробчета,1 крем или 100 гр. кисело мляко

Петък

Обяд: половин печено пиле,200 гр. кисело мляко /извара/
Вечеря: филе от риба по избор във фолио,плаващ остров или 200 гр. извара

Събота

Обяд: пилешко суфле,1 крем или 1 палачинка от овесени трици
Вечеря: говежди език със сос равигот, 1 крем или 200 гр. извара

Неделя

Обяд: телешко фрикасе,плаващ остров
Вечеря: филе от риба/по избор/-едностранно запечено, 1 крем

Можеш да си потърсиш още в нета.

mishkata94_
08-11-2008, 15:11
Благодаря ти мисля да я пробвам дано да има ефект но трябва да правя и упражнения нали?1.50 съм на 14 61 кг,преди бях слаба но в 5ти клас надебелях,спазвах режим,и като спрях да спазвам режима напълнях много

Detestation
08-11-2008, 15:17
Преди да започнеш по-добре се самопровери с този тест- http://dieti.gbg.bg/Interactive.asp?inter=1 ,макар да не смятам че е много вярно,поне ще ти даде някаква насока.
С Безвъглехдиратната се сваля доста бързо-10 кг за месец.Много е проста,но гледай да не я пристъпваш.Хубавото е,че няма режим,който да помниш и не пръскаш пари за скъпи диетични храни.Просто не трябва да ядеш и пиеш:
*ориз,боб,леща,царевица и всякакви бобови
*хляб,тестени закуски,спагети
*сладкиши,захар под каквато и да е форма
*плодове
*газирани напитки
*алкохол
*мед
За сметка на това пърженото е позволено...наблегни на месото и зеленчуците и ще видиш колко е лесно...А ако ти се припие нещо разхладително и свежо аз си имам една рецепта- :oops:
Вземи една по-голяма чаша-може и чаена или пък такава от 250 мл.Натроши 8-9 кубчета лед на сняг и ги изсиипи в чашата.Долей с газирана вода,но гледай отгоре да има 2-3 пръста разстояние до ръба на чашата.Срежи един лимон на две,изтискай едната половина в чашата и разбъркай.На мен ми е много приятно да го пия и киселото убива желанието ми за сладко. Хайде успех! :-)

Goddess
08-11-2008, 16:04
Благодаря ти мисля да я пробвам дано да има ефект но трябва да правя и упражнения нали?1.50 съм на 14 61 кг,преди бях слаба но в 5ти клас надебелях,спазвах режим,и като спрях да спазвам режима напълнях много

Зарежи упражненията,ходи на фнтнес. :) Иначе,да,имаш проблем с теглото,за годините и височината си...И точно поради този факт, никакво съмнение няма,че трябва да се посъветваш с доктор.Не е наложително,а задължително,тъй като твоето тегло явно не е естетичен каприз,а проблем.Казвам го за твое добро.

А и след като твърдиш,че си била слаба,а после изведнъж си напълняла,явно имаш проблеми с хормоните,което е още една причина да се посъветваш с диетолог.

mishkata94_
08-11-2008, 17:03
аз имам и операция щото не можех да дишам но това беше още като бях в първи клас.И от тази операция на дясната сливица запо(нах да пълнея с времето.Съветвала съм се със диетолог преди много години и още помня че преди всяко ядене ми припоръчваше да пия минерална вода а след това да ям супи или попари...ще пробвам някаква диета,много искам да отслабна и да се чувствам добре.Едно момиче по голямо от мен със 3 4 години ,говорят за него че отслабнала със няква операция изсмукване на мазнините...тя беше 2 пъти колкото мен а сега прилича на манекенка много е готина,но някак си не е естествена..все едно има и силикон във циците,....но страшно е готина!Аз ако отслабна понеже имам и голям бюст не искам да го загубя налълно но искам някак да си стегна гърдите..фитнесите при нас не са от най-удобните,там предимно ходят мъже със атлетични тела..няма нито едно момиче,много ме е срам,за това попитах за домашни упражнения вкъщи,всеки ден правя макар да няма ефект още..от утре спирам хляба сладкото и газираното..

pandelka
08-11-2008, 17:55
Чела съм много диети,опитвала съм се да пазя диета но не става.Искам за училище да съм свалила поне 6 7 килограма,в къщи се упражнявам естествено тъй като няма с кого да излезна да потичаме
От киселото мляко не се пълнее нали?Ако цяла седмица или Един месец съм на кисело мляко и на обикновенни солети или солети със подправки..дали ще има ефект..колко часа горе долу са достатъчтни да си правя домашни упражнения в къщи и какви упражнения?Сега съм зъложила на Клякания за а отслабна в краката,дайте някви предложения и моля ви без обидни коментари,питам ви като нормален човек желаещ да свали наднорменното тегло. :-o

Еми когато аз исках да сваля малко...сутрин ставах излизах обикалях квартала тичайки два пъти...после правех коремни преси отначало по 20-30 сутрин обед и вечер т.е когато имам желание иии същото и с клякане и всякакви такива упражнения..следобеда също тичах...не трябва да ядеш мазнини е теста наблегни на зеленчуци най-вече..дори избягвай плодове ..и забрави за газираното и сладкото ...аз така за 10 дена свалих 5 кг.. а не положих доста усилия така че ако има желание може да постигнеш мн повече ;)успех :)Ше успееш :)

Goddess
08-11-2008, 18:31
Чела съм много диети,опитвала съм се да пазя диета но не става.Искам за училище да съм свалила поне 6 7 килограма,в къщи се упражнявам естествено тъй като няма с кого да излезна да потичаме
От киселото мляко не се пълнее нали?Ако цяла седмица или Един месец съм на кисело мляко и на обикновенни солети или солети със подправки..дали ще има ефект..колко часа горе долу са достатъчтни да си правя домашни упражнения в къщи и какви упражнения?Сега съм зъложила на Клякания за а отслабна в краката,дайте някви предложения и моля ви без обидни коментари,питам ви като нормален човек желаещ да свали наднорменното тегло. :-o

Еми когато аз исках да сваля малко...сутрин ставах излизах обикалях квартала тичайки два пъти...после правех коремни преси отначало по 20-30 сутрин обед и вечер т.е когато имам желание иии същото и с клякане и всякакви такива упражнения..следобеда също тичах...не трябва да ядеш мазнини е теста наблегни на зеленчуци най-вече..дори избягвай плодове ..и забрави за газираното и сладкото ...аз така за 10 дена свалих 5 кг.. а не положих доста усилия така че ако има желание може да постигнеш мн повече ;)успех :)Ше успееш :)

Коремните преси стягат мускулатурата,но не премахват корема. Докато не се свали корема,пресите са безмислени.
Можеш да ядеш варени яйца,варени картофи,бяло пилешко месо,ориз, риба,шоколад - не повече от половин и само сутрин и банан за протеини.Истински черен хляб.Има ужасен вкус ама... - казвам истински,защото повечето са боядисани...

cooool
08-11-2008, 22:02
Edna poznata spazva dieta, da qde qica nz kolko si vreme.. samo na vareni qica, e nakraq si dokara babre4na kriza.. po-dobre se razdvijdai, 6tom iska6 da otslabne6, no i togaa kantara mn nqma da go ot4ete, za6toto 6te natrypa6 muskulna masa.. ina4e ima6 li pone 20 4e da probva6 dieti? V protiven slu4ai navqrno 6te si naru6i6 razvitieto na organizma.. pak i edva li si tolkova palna.
Nablegni na tova, kolko qde6 i gledai da se hrani6 raznoobrazno, bez izli6ni hrani kato 4ipsove, grizini, sladki ne6ta v golemi koli4estva.. i tem podobni gluposti. Az kato namalq koli4estvoto i se hranq po na 4esto svalqm po nqkoi dr kilogram za 1-2 sedmici..


P.P. kolkoto po-4esto qde6 po malko, zabarzva6 metabolizma si.. pri dietie, pri prodaljitelno gladuvane organizma zabavq metabulizma si drasti4no i posle ne go podobrqva, dori i pri normalno hranene.. taka 4e 6te palnee6 i malko da qde6.....

Uspeh i misli s glavata si.

pandelka
08-12-2008, 12:02
Чела съм много диети,опитвала съм се да пазя диета но не става.Искам за училище да съм свалила поне 6 7 килограма,в къщи се упражнявам естествено тъй като няма с кого да излезна да потичаме
От киселото мляко не се пълнее нали?Ако цяла седмица или Един месец съм на кисело мляко и на обикновенни солети или солети със подправки..дали ще има ефект..колко часа горе долу са достатъчтни да си правя домашни упражнения в къщи и какви упражнения?Сега съм зъложила на Клякания за а отслабна в краката,дайте някви предложения и моля ви без обидни коментари,питам ви като нормален човек желаещ да свали наднорменното тегло. :-o

Еми когато аз исках да сваля малко...сутрин ставах излизах обикалях квартала тичайки два пъти...после правех коремни преси отначало по 20-30 сутрин обед и вечер т.е когато имам желание иии същото и с клякане и всякакви такива упражнения..следобеда също тичах...не трябва да ядеш мазнини е теста наблегни на зеленчуци най-вече..дори избягвай плодове ..и забрави за газираното и сладкото ...аз така за 10 дена свалих 5 кг.. а не положих доста усилия така че ако има желание може да постигнеш мн повече ;)успех :)Ше успееш :)

Коремните преси стягат мускулатурата,но не премахват корема. Докато не се свали корема,пресите са безмислени.
...

Еми при мен промяната в корема ми се дължеше на коремните преси..шот заради тях се стегна :P ..нищо не е излишно :)